Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie musi byc o tym wzmianki bo z innych elementów opisu wynika, że to jest 1.4

 

Sugerujesz ludziom, że musza specjalnie dopłacać bo sam nie znasz specyfikacji hdmi i nie wiesz czym się charakteryzują kolejne wersje standardu. Probujesz wmowic, ze media i saturn sprzedają kable w standardzie sprzed 8 lat. Byle glupi kabel teraz to jest minimum 1.4 (obsluguje arc) o wiekszosci w 2.0 nie wspominam bo produkcja takiego kabla to są grosze.

 

Pozniej ludzie w takim dziale technicznym zamiast chwile sie zastanowic nad zagadnieniem, zadaja glupie pytania albo ida kupic nowy amplituner, bo na stary niedziala im arc, na nowym tez nie bo nie czytaja instrukcji od swojego tv albo ampli i nic a nic nie kumaja, mimo ze odpowiedzi sa w zasiegu reki. Potem z takiego fajnego dzialu robi sie powtarzane w kolko Q&A na poziomie podstawowki. ja jestem za tym aby na kwestie techniczne wypowiadac sie konkretnie a nie pisac jakies niesprawdzone ogolniki. Na koniec probujesz mi uswiadomic, ze w markecie trzeba sie specjalnie przygladac aby czasem nie kupic 8 letniego kabla, ktory przez tyle czasu dalej wisi na wieszaku. Badzmy powazni.

Ale w jakim ty kraju żyjesz? jeżeli w Polsce to powinieneś wiedzieć że markety typu media, saturn itd to jest siedlisko niekompetentnych sprzedawców, i trzeba naprawdę uważać żeby nie paść ofiarą jakiegoś typa z działu telewizorów itd (patrz na gościa kilka postów wyżej który kupił tv LG w promocji). Co do kabli to powiedz mi z jakich elementów opisu wynika że ten za 9.97 to jest kabel w standardzie 1.4? bo dane techniczne tego kabla pokrywają się z tymi z 1.3 i przy wszystkich pozostałych droższych kablach jest jednak wzmianka że obsługują arc. Dokonując zakupu sprzętu w ww marketach przeglądam wszystko dwa razy bo dla mnie większym przypałem jest bieganie z reklamacjami z powodu niedoczytania specyfikacji produktu. To jest dział o sprzęcie a ty nie jesteś jego adminem żeby określać jakie pytania mogą być w nim zadawane.

 

easye jaki masz tv?

Zapoznaj sie ze specyfikacja wersji 1.4, przeczytaj opis Hamy, czynnosc powtorz az w koncu zalapiesz. Ciagle meczysz ten jeden kabel i dalej uwzasz, ze wszystko jest ok. Co maja do tego jacys sprzedawcy bez kompetencji z media markt i jakis koles, ktoremu wcisneli slaby tv? Nie zrobil wywiadu przed zakupem, nie poczytal to ma za swoje. Brak kompetencji pracownikow to jest temat nie znany tylko dla ludzi wychowywanych w piwnicy albo majacych problem z mysleniem. Dziwne, konsole potrafia kupic pady w odpowiedniej rewizji, firmware do vity wgrac, amplitunery kupuja ale nagle w saturnie daja sobie wmowic "specjaliscie" sprzedawcy, ze ten specjalny odpad magazynowy sprzed osmiu lat w spec. 1.3 bedzie dla nich idealny. Napisalem: badz powazny.

Nie jestes adminem tego dzialu wiec bede ciagle tatkie madrosci jak twoje bezwzglednie punktowal.

 

Pisalem o ARC i jego konfiguracji wczesniej w tym dziale. TV rowniez trzeba skonfigurowac. Jest to rowniez podane w instrukcji.

 

Pytanie czy easye czytal wczesniejsze posty, czytal instrukcje lub ogladal oficjalne filmiki Panasonica odnosnie konfiguracji ARC.

Odnośnik do komentarza

(pipi) w instrukcji o ARC jest, znalazlem na sieci info ze mam to zrobic przez Viera Link i juz na tym jakolwiek nie ustawilem denona ciagle kazal mi sprawdzic kable, jak masz filmik Panasonica to podziekowalbym za linka z samej ciekawosci (jak zaczalem szukac to ludzie takze maja sporo problemow). Tak czy siak szkoda wejscia wykorzystywac na dzwiek, szczegolnie majac 2 konsole, skoro tylko 2 HDMI w TV sa 2.2 i akurat jedno z nich przeznaczyli na ARC.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Panasonic arc setup na kanale panasonic na youtubie, wpisz w wyszukiwarke


Jako, że każdy producent ma to pochowane to zwykle trzeba przełączyć kilka opcji i odpowiednio skonfigurować tv jak i ampli. Właczyć i wyłączyć po zmianie ustawień, sprawdzić czy ustawienia sięnie resetują bo też dużo zależy od firmware, sprawdzić czy CEC jest włączone etc.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie musi byc o tym wzmianki bo z innych elementów opisu wynika, że to jest 1.4

 

Sugerujesz ludziom, że musza specjalnie dopłacać bo sam nie znasz specyfikacji hdmi i nie wiesz czym się charakteryzują kolejne wersje standardu. Probujesz wmowic, ze media i saturn sprzedają kable w standardzie sprzed 8 lat. Byle glupi kabel teraz to jest minimum 1.4 (obsluguje arc) o wiekszosci w 2.0 nie wspominam bo produkcja takiego kabla to są grosze.

 

Pozniej ludzie w takim dziale technicznym zamiast chwile sie zastanowic nad zagadnieniem, zadaja glupie pytania albo ida kupic nowy amplituner, bo na stary niedziala im arc, na nowym tez nie bo nie czytaja instrukcji od swojego tv albo ampli i nic a nic nie kumaja, mimo ze odpowiedzi sa w zasiegu reki. Potem z takiego fajnego dzialu robi sie powtarzane w kolko Q&A na poziomie podstawowki. ja jestem za tym aby na kwestie techniczne wypowiadac sie konkretnie a nie pisac jakies niesprawdzone ogolniki. Na koniec probujesz mi uswiadomic, ze w markecie trzeba sie specjalnie przygladac aby czasem nie kupic 8 letniego kabla, ktory przez tyle czasu dalej wisi na wieszaku. Badzmy powazni.

Ale w jakim ty kraju żyjesz? jeżeli w Polsce to powinieneś wiedzieć że markety typu media, saturn itd to jest siedlisko niekompetentnych sprzedawców, i trzeba naprawdę uważać żeby nie paść ofiarą jakiegoś typa z działu telewizorów itd (patrz na gościa kilka postów wyżej który kupił tv LG w promocji). Co do kabli to powiedz mi z jakich elementów opisu wynika że ten za 9.97 to jest kabel w standardzie 1.4? bo dane techniczne tego kabla pokrywają się z tymi z 1.3 i przy wszystkich pozostałych droższych kablach jest jednak wzmianka że obsługują arc. Dokonując zakupu sprzętu w ww marketach przeglądam wszystko dwa razy bo dla mnie większym przypałem jest bieganie z reklamacjami z powodu niedoczytania specyfikacji produktu. To jest dział o sprzęcie a ty nie jesteś jego adminem żeby określać jakie pytania mogą być w nim zadawane.

 

easye jaki masz tv?

Zapoznaj sie ze specyfikacja wersji 1.4, przeczytaj opis Hamy, czynnosc powtorz az w koncu zalapiesz. Ciagle meczysz ten jeden kabel i dalej uwzasz, ze wszystko jest ok. Co maja do tego jacys sprzedawcy bez kompetencji z media markt i jakis koles, ktoremu wcisneli slaby tv? Nie zrobil wywiadu przed zakupem, nie poczytal to ma za swoje. Brak kompetencji pracownikow to jest temat nie znany tylko dla ludzi wychowywanych w piwnicy albo majacych problem z mysleniem. Dziwne, konsole potrafia kupic pady w odpowiedniej rewizji, firmware do vity wgrac, amplitunery kupuja ale nagle w saturnie daja sobie wmowic "specjaliscie" sprzedawcy, ze ten specjalny odpad magazynowy sprzed osmiu lat w spec. 1.3 bedzie dla nich idealny. Napisalem: badz powazny.

Nie jestes adminem tego dzialu wiec bede ciagle tatkie madrosci jak twoje bezwzglednie punktowal.

 

Pisalem o ARC i jego konfiguracji wczesniej w tym dziale. TV rowniez trzeba skonfigurowac. Jest to rowniez podane w instrukcji.

 

Pytanie czy easye czytal wczesniejsze posty, czytal instrukcje lub ogladal oficjalne filmiki Panasonica odnosnie konfiguracji ARC.

 

 

 

Piszę o tym jednym kablu Hamy bo podałeś go za przykład tego że się mylę. Podam jeszcze raz link i po raz kolejny udowodnię ci że po raz kolejny pie.przysz bzdury.

 

 https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-kabel-hdmi-1-5m

 

Jak byk jest napisane w specyfikacji że kabel obsługuje rozdzielczość full hd 1920x1080. Jak wiadomo w kablach hdmi w wersji 1.4 obsługiwana jest rozdzielczość 4096x2160.

 

Prościej nie potrafię.

 

I przestań uogólniać w swoich wywodach kto, co i czego nie potrafi. Są ludzie którzy żyją innymi sprawami niż specyfikacja sprzętu który kupują i mają prawo czegoś nie wiedzieć, czasami pytają o rady w tym dziale i czasami jeżeli ktoś błądzi to warto mu pomóc a nie twierdzić że jak nie siedzi w temacie to ma za swoje.  

 

Jak na razie synek to ja punktuję twoje mądrości i raz po raz zaprzeczasz sam sobie, podajesz przykład a potem piszesz że się uczepiłem tego o czym piszesz. Ja nie twierdzę że znam się na wszystkim ale taka postawa jak twoja to już jest beka wnusiu.

Odnośnik do komentarza

Mars, wmawiaj sobie co chcesz, pisz ze ktos ma prawo i bla bla bla. Dalej nie przeczytales dokladnie opisu. Wyatarczylo to zestawic z tabela standardu hdmi i jego wersji. Upieraj sie przy swoim i dalej sugeruj ludziom doplacanie do kabli z arc. Dla mnie koniec tematu i juz zupelnie mnie nie interesuje co mi odpiszesz bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest tu jakis audofil ktory by mi wyjasnil jakie sa techniczne korzysci z poiadania konta spotify premium, ktore jak sie reklamuje posiada lepsza jakosc dzwieku.

Brak reklam,playlisty i płyty offline na sd hd itd, jakość dźwięku najlepsza w przypadku spotify to 320 kbps. Jak chcesz super jakości pomyśl o tidal.

Odnośnik do komentarza

 

Jest tu jakis audofil ktory by mi wyjasnil jakie sa techniczne korzysci z poiadania konta spotify premium, ktore jak sie reklamuje posiada lepsza jakosc dzwieku.

Brak reklam,playlisty i płyty offline na sd hd itd, jakość dźwięku najlepsza w przypadku spotify to 320 kbps. Jak chcesz super jakości pomyśl o tidal.

 

to legalne sciaganie plyt na dysk na okreslony czas czy jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza

 

 

Jest tu jakis audofil ktory by mi wyjasnil jakie sa techniczne korzysci z poiadania konta spotify premium, ktore jak sie reklamuje posiada lepsza jakosc dzwieku.

Brak reklam,playlisty i płyty offline na sd hd itd, jakość dźwięku najlepsza w przypadku spotify to 320 kbps. Jak chcesz super jakości pomyśl o tidal.

to legalne sciaganie plyt na dysk na okreslony czas czy jak to wyglada?

Dokladnie tak, jeden do jednego i odtwarzanie tylko za pomocą apki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie podłączenia. Chce kupić soundbar z HMDI ARC. Mam 5 urządzeń HDMI, 4 porty w Soundbarze (w tym 1 Arc) i 4 porty w TV (w tym jeden arc). I teraz wykombinowałem sobie że podłącze TV do SoubdBara portem hdmi arc a resztę sprzętu do portów hdmi które zostają czyli do 3 portów TV i np 2 SB - rozumiem że to będzie działać? Tzn soundbar przekaże obraz przez hdmi arc do tv ale czy tak samo w drugą stronę dzwięk będzie szedł z portu hdmi nie arc na soundbar? czy trzeba to jednak podłączyć optykiem? Raczej logiczna jest druga odpowiedź ale wolę zapytać.

Wiem że trochę zamotane ale będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie powinno dzialac, ale ja ostatnio troche czasu na to zmarnowalem, a i tak nie banglalo. Skonczylo sie standardowo na optyku... Ten dodatkowy pilot do glosu to lekki minus, ale troche szkoda wyjscia w TV, gdy tylko dwa sa 2.0, a w tym jeden wlasnie ARC.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

mam takie pytanko. w google nie moge znalezc konkretow.

 

na chwile obecna mam soundar philipsa. do niego jest podlaczony gramofon (gramofon do przedwzacniacza, a ten jackiem do soundbara).

 

teraz przypadkowo zauwazylem, ze przelaczajac pilotem soundabarowym na AUX moge naciskac go drugi raz i przelaczac sie miedzy "AUX" i "Audio IN". to drugie jest wyraznie glosniejsze, aux bardziej "przytlumiony".

 

co to oznacza? czym one sie roznia? do tej pory troche irytowalo mnie, ze musialem gramofon podglasniac jak sluchalem plyt. 

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanko. w google nie moge znalezc konkretow.

 

na chwile obecna mam soundar philipsa. do niego jest podlaczony gramofon (gramofon do przedwzacniacza, a ten jackiem do soundbara).

 

teraz przypadkowo zauwazylem, ze przelaczajac pilotem soundabarowym na AUX moge naciskac go drugi raz i przelaczac sie miedzy "AUX" i "Audio IN". to drugie jest wyraznie glosniejsze, aux bardziej "przytlumiony".

 

co to oznacza? czym one sie roznia? do tej pory troche irytowalo mnie, ze musialem gramofon podglasniac jak sluchalem plyt. 

 

Gramofon zawsze gra ciszej od innych np cyfrowych źródeł sygnału. Czasami przedwzmacniacz poprawia głośność gramofonu ale nigdy nie będzie to poziom np cd,ka tv czy konsoli. U mnie na wzmacniaczu do gramofonu muszę podkręcić gdzieś około 10/15 jednostek (w zależności od jakości nagrania vinyla) w stosunku np do wejścia analogowego CD.Taki jest już urok gramofonu, innego rodzaju jakość dzwięku kosztem tak zwanego loudness. Jeżeli masz konfigurację soundbara pozwalającą na dostosowanie głośności poszczególnych źródeł dzwięku, obniż wszystkie pozostałe a aux daj na full.

Odnośnik do komentarza

dziekuje, nie chce wyjsc na niewdziecznego, ale odpowiedziales na jakis maly fragment mojej wypowiedzi ;)

 

do tej pory tak robilem, tzn podkrecalem AUX i dzialalo. ale jak zmienilem na "audio in" (tzn na pilocie, kabel i podlaczenie to samo) to gra glosniej i wyrazniej. teraz ten AUX brzmi troche jakby "zza sciany". dlatego pytam czym to sie niby rozni skoro to jest to samo wejscie i to samo podlaczenie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...