Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, Pajda. A z ciekawości, jaki posiadasz teraz sprzęcior? :D

 

Ja ciągle rowniez stoje przed dylematem jakie sprzet 5.1 zakupic. Aktualnie caly czas mi graja z-5500 i jestem z nim naprawde zadowolony. Pokoj jest co prawda maly (16m) ale jedna noga juz jestem w pokoju ktory ma okolo 30m i wlasnie chetnie bym tam juz wcisnal cos wiekszego. Minimum jakie myslalem to Yamaha RX-V379/V479 (dla radia internetowego i spotify) + Yamaha NS-50/NS-60 + sub Yamaha SW030. 

Oczywiscie sprzęt głownie do grania, film od premiery do premiery i troche muzyki. 

 

Redmitsu, Yamaha 479 to dobry sprzęt (jak na swoją cenę, ale jak możesz troszkę dorzucić, to pomyśl o 679), za to zmieniłbym kolumny :)

Odnośnik do komentarza

Nie posiadam w ogóle sprzętu już ;)

 

Gdybym chciał jednak coś do stereo i jednocześnie z pierdo.lnięciem to zainteresowałbym się stereo klipsch RF i denon PMA - super to gra za te pieniądze. Ewentualnie Klipsche F3 - zjadaja na sniadanie przereklamowane. JBL. Myslalem tez o zakupie jakis monitorów - dobry stosunek ceny do jakosci oferuje Canton.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj doszły do mnie Logitechy z5500 - po podłączeniu pod ps4 od razu czuć moc. Włączyłem film na bl, to zostałem mega pozytywnie zaskoczony. Głośniki wyrwałem za 600zł, ale według mnie są warte nawet i te 900 zł (allegro). Posiadałem ich nowszy model (przez chwile) i faktycznie 5500 od 906 grają duuuuużo lepiej, panel sterujący również lepiej wykonany. Jeżeli któryś z was zastanawia się nad zakupem audio 5.1 do gier i filmów to polecam (modele z PID 700+)! 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

 

Ja ciągle rowniez stoje przed dylematem jakie sprzet 5.1 zakupic. Aktualnie caly czas mi graja z-5500 i jestem z nim naprawde zadowolony. Pokoj jest co prawda maly (16m) ale jedna noga juz jestem w pokoju ktory ma okolo 30m i wlasnie chetnie bym tam juz wcisnal cos wiekszego. Minimum jakie myslalem to Yamaha RX-V379/V479 (dla radia internetowego i spotify) + Yamaha NS-50/NS-60 + sub Yamaha SW030. 

Oczywiscie sprzęt głownie do grania, film od premiery do premiery i troche muzyki. 

 

Redmitsu, Yamaha 479 to dobry sprzęt (jak na swoją cenę, ale jak możesz troszkę dorzucić, to pomyśl o 679), za to zmieniłbym kolumny :)

 

Dzieki za info ; ) A jakie kolumny? Wizualnie i w miare na moja kieszen widzą mi się jeszcze JBL Arena 180, ewentualnie dokupie sobie powolutku reszte tych glosnikow. 

 

Swoja drogą Z-5500 sa naprawde spoko glosnikami, a jak sie zdejmie jeszcze maskownice to i swietnie wygladaja ; ) Najwiecej w nich wynagradza subwoofer, bez niego te głosniki sa marne. Zestaw ten kupilem gdzies w okolicach zakupu PS3 (ktore notabene kupilem gdzies w 2008r) i jeszcze w dobrej cenie bo dolar wtedy stał około 2zł z hakiem wiec nowki mnie kosztowały niecałe 800zł i o dziwo zestaw wciac dalej działa tylko szybko padło mi podswietlenie w "amplitunerze" xd Pomimo to uwazam to jeden z moich najlepszych zakupow, ale przydaloby sie juz cos bardziej meskiego gdzie znajde jeszcze srednie tony ; )

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, teraz zauważyłem, że w starszym poście podałeś 30m. To bardzo duży pokój. Być może poleciłbym Magnat Quantum 675. 

 

Do tak dużego pomieszczenia polecałbym dokupić potem wzmacniacz stereo. Niemniej w takim przypadku Twój amplituner potrzebuje pre out. Z tego co wiem, Yamaha 679 go posiada. Taki zestaw ładnie zagra.

 

Subwoofer również byłby wskazany do takiego metrażu (choć raczej nie do muzyki).

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, teraz zauważyłem, że w starszym poście podałeś 30m. To bardzo duży pokój. Być może poleciłbym Magnat Quantum 675. 

 

Do tak dużego pomieszczenia polecałbym dokupić potem wzmacniacz stereo. Niemniej w takim przypadku Twój amplituner potrzebuje pre out. Z tego co wiem, Yamaha 679 go posiada. Taki zestaw ładnie zagra.

 

Subwoofer również byłby wskazany do takiego metrażu (choć raczej nie do muzyki).

 

Tzn aktualnie jestem w pokoju ktory ma 16m2 ale bede sie przeprowadzal do innego mieszkania a tam juz salon ma 30m2 jak nie wiecej : ) 

Subwoofer napewno wpadnie. Glownie zestaw ma posluzyc do gier i filmow a z muzyki to leci rock metal ale tez lubie czesto sobie sluchac top listy z spotify ; ) 

Jeszcze widza mi sie kolumny STX-250n, podobno dobre opinie zbieraja ale ciezko z odsluchem. Znajomy ma Denona X1100 bodajze z kolumnami Pylon Pearl 25. Szczerze powiedziawszy ten zestaw nie robi na mnie jakiegos wow, zestaw jest bez szalu. Dokupil teraz suba od jamo i jest ciekawiej ale wciaz cos czegos brakuje. 

Odnośnik do komentarza

Denon X1100 to nie jest żadna rewelacja. Jeśli jakiś Denon, to model 2200 i wzwyż. Pylon Pearl 25 to kolumny idealne dla małego pokoju (w dodatku polskie, tanie i dobrej jakości).

 

Niemniej musisz zdać sobie sprawę, że nawet bardzo drogie kino domowe nie zagra tak dobrze muzyki jak wielokrotnie tańszy sprzęt stereo. Ale brzmi jakbyś bardziej się skupiał na filmie/grach. 

 

Masz gdzieś w pobliżu Media Markt? Tam powinni mieć Yamahę, jeśli nie 679, to 479. Posłuchaj sobie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja jakis czas temu zainwestowalem w ampli sonego str-dn860 + kolumny podstawkowe polk audio rtia1 + sub svs sb 1000 (zamknięty więc do muzyki nawet się nadaje). Dłuuugo szukałem na co przeznaczyc kase i po dluzszym wertowaniu internetu zdecydowalem sie wlasnie na to. Najwieksza niewiadoma dla mnie byl ampli, wszedzie na forach polecaja onkyo/yamahe ale sony praktycznie wszedzie w testach wypadał lepiej lub im nie ustępuje (najwieksza jego wada jest brak atmosa). Zaryzykowalem i jestem zadowolony. 

 

Wszystko gra jak dla mnie bardzo czysto, a sam sub w filmach powoduje drganie szyb w drzwiach.

 

Nie jestem zadnym audiofilem, ciesza mnie opcje internetowe i latwosc obslugi.

 

Wcześniej używałem przez około 5-6 lat logitechów z-5500 i byłem bardzo zadowolony pewnie gdyby nie psujący sie panel sterujący dalej bym je miał ale nagły napływ gotówki zmienił moje plany :)

 

Wszystko wraz z późniejszym zakupem podstawek pod kolumny kosztowało mnie troche ponad 6k :(

Odnośnik do komentarza

ja jakis czas temu zainwestowalem w ampli sonego str-dn860 + kolumny podstawkowe polk audio rtia1 + sub svs sb 1000 (zamknięty więc do muzyki nawet się nadaje). Dłuuugo szukałem na co przeznaczyc kase i po dluzszym wertowaniu internetu zdecydowalem sie wlasnie na to. Najwieksza niewiadoma dla mnie byl ampli, wszedzie na forach polecaja onkyo/yamahe ale sony praktycznie wszedzie w testach wypadał lepiej lub im nie ustępuje (najwieksza jego wada jest brak atmosa). Zaryzykowalem i jestem zadowolony. 

 

 

Zaciekawiles mnie tym amplitunerem, tym bardziej ze lubie marke sony (w koncu forum o gierkach) ; ) Przekonuje mnie jego wyglad i to ze ze ma 7 kanałow co moze mi sie kiedys w mym duzym pokoju przydac (gierki z tego co wiem na ps4 obsluguja 7.1?) bede musial koniecznie jakis odsluch zrobic 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Post pod postem ale juz jestem bardzo mocno nakierowany na zakup. 

 

Ampli to będzie Onkyo NR646 (tutaj tez podziekowania dla Mausa za post ;)) i teraz mam tylko dylemat miedzy kolumnami JBL Studio 280 a Pylon Sapphire 25. Byłem dzisiaj na odsłuchu onkyo z pylonami, grało dosc ładnie, ale bede musial jeszcze wlasnie posluchac JBL'ow i mam nadzieje ze mi dadza taka mozliwosc. Nie ukrywam rowniez ze duzym atutem jest dla mnie to ze caly zestaw pozniej moge skompletowac w JBL, bo w Pylonach jest tak ze center i surroundy sa z segmentu Pearl i troche sie roznia wizualnie (w Sapphire srodek glosnika jest czarny a w Pearlach biały) co moze mi pozniej bedzie przeszkadzac ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...