Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

W ogole zacznijmy od tego, ze dobry zestaw nawet cicho gra czysto i pieknie! Poprzedni plastikowy zestaw w ogole sie nie rownal nawet do tej niskiej klasy (dla audiofili) glosnikow, ktore mam teraz. Po prostu, trzeba bylo zawsze go zglosnic, a jak juz czlowiek chcial posluchac muzyki to wszytsko sie zlewalo. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No ja wlasnie rowniez posiadam Z5500 a pokoj mam jakies 16m2 i bardzo podoba mi sie ich praca, ale czasami po odsluchaniu u znajomych jakiegos porzadnego kina to juz nie mam takiego samego zdania ;) Chociaz kilka lat temu dalem za nowki jakies 800zl wiec nie mam prawa narzekac, bo w tej cenie nic innego lepszego nie znajde ;) Ale na nowe mieszkanie napewno sprawie sobie wlasnie jakis zestaw Denon + Jamo w 5.1 ;)

Odnośnik do komentarza

Jak ktos szuka konkretnego zestawu do malego pokoju to polecam Philipsa htl9100 za 2300 macie od razu suba w zestawie i tylne glosniki sa bezprzewodowe, a calosc gra naprawde konkretnie.

 

xd

 

 

 

miałem kupić zestaw 2.0 do komputera, jakieś modecomy za 350-400 zł ale jednak zmądrzałem i kupiłem wzmacniacz i kolumny.

razem za używany sprzęt dałem niecałe 700 zł. kolumny arcus ts500 wzmacniacz onkyo integra 8270.

 

jestem bardzo zadowolony, teraz mogę leżeć na łóżku przeglądając internety podczas gdy bas pieści mój brzuszek.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Myślałem nad tym zestawem

 

http://allegro.pl/pioneer-vsx-329-zestaw-kolumn-5-1-prism-onyx-200-i4939163825.html

 

Gadałem ze znajomym i twierdził, że zagra to lepiej niż reklamowane fajnie wyglądające plastiki. Warto to brać do 1600?

 

 

Hmm co by Ci napisać...w porównaniu do plastików zagrają lepiej przy muzyce, natomiast ogólnie Prism to taki koszmarny chinczyk. Sprzedając tego na tony na 10 rozpakowanych kompletów 2 nie nadawały się do sprzedaży ( słabe wykonanie). Marka Pioneer przy tanich amplitunerach to raczej tylko sentymentalny haczyk, aczkolwiek w budżetowej lidze chyba żaden producent du.py nie urywa. Tym wooferem Yamahy się nie jaraj, bo to taka sztuka, że ciężko zauważyć jego istnieje podczas oglądania filmu.

 

Z tańszych, nowych"drewnianych" zestawów szukaj czegoś z głośnikami Eltax Universe, Wharfedale, M-audio ( tylko z  2 modele wchodza w gre, też okrutny chinczyk, ale zagrają lepiej niż prismy, tu masz ciekawa opcje jesli bierzesz pod uwage używki http://allegro.pl/kino-domowe-onkyo-txsr505e-dvsp405-maudio-hts700-i5206758451.html).

 

Najlepiej jakbys na OLX poczatował na taki zestaw jak np. Onkyo TX-SR 518 + Quadral Quintas 500 lub 5000 . Swojego czasu był to flagowy zestaw dystrybutora Onkyo, który grał w swojej klasie naprawdę bardzo dobrze, nieporównywalnie lepiej od Prismów. Głośniki przynajmniej były jakiegoś producenta (TVM Tesla) a nie noname. Poza tym Quintasy sprawdzaja się w odsłuchu stereo i mają fajny bass, nawet bez dodatkowej skrzynki. Tutaj masz tylko amplituner słaby: http://olx.pl/oferta/zestaw-kino-domowe-quadral-quintas-500f-wzmacniacz-onkyo-dvd-okazja-CID99-ID9lYW3.html#2411483f51

 

ale co jakiś czas pojawiają się podobne oferty. Tu masz nowe kolumny, a z czasem możesz poszukać używanego amplitunera http://allegro.pl/quadral-quintas-5000-ii-satelity-centralny-i5221895396.html(z tym, że 5000 nie mają już głośników Tesli :) )

 

 

edit:

 

Mam dzisiaj dobre serce i poszukałem Ci zestaw:

http://allegro.pl/onkyo-ht-rc630-amplituner-kina-domowego-5-1-lodz-i5197250472.html

http://allegro.pl/quadral-quintas-5000-ii-satelity-centralny-i5221895396.html

 

Taki set zagra duzo, duzo, duzo lepiej niz ta padaka, która upatrzyłeś.

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Generalnie to ja uzywam tych prismow z onkyo tx-nr525 i powiem Ci szczerze. Jesli wczesniej uzywales "jakis tam glosnikow" (ja osobiscie mialem jakies satelitki z logiego juz nawet nie pamietam modelu 2.1, ktore uwazalem za mega za(pipi)iste wtedy) to i tak Cie wbije w fotel. Natomiast po roku uzywania coraz bardziej sie zastanawiam nad zmiana glosnikow na cos lepszego :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do osób, które mogą się wypowiedzieć w temacie kina domowego, ustawienia 2.0 (lub 2.1) i doboru sprzętu. Planuję zakup amplitunera i samych przednich kolumn, z zamiarem późniejszego poszerzenia zestawu.

 

Jeśli chodzi o ampli, to wstępnie skłaniam się ku Denonowi AVR-X1000, głównie ze względu na pochlebne opinie i gniazdo HDMI na przednim panelu. Chętnie zapoznam się ze zdaniem kogoś, kto posiada ten lub podobny model, jak i z opiniami o innych sprzętach.

 

Problem natomiast mam z kolumnami. Myślałem o Jamo S626, ale w sieci nie ma zbyt wielu opinii, a te które znalazłem, są mocno rozbieżne. Jedni mówią, że brzmią dobrze, a inni, że karton.

Pomieszczenie, w którym chcę ustawić sprzęt ma ok 20m2, ale ze względu na różne ograniczenia zmieszczę jedynie fronty i ewentualnie subwoofer. Centralki i tyłów nie dam rady upchać. Czy ktoś może polecić coś sensownego?

 

Budżet: celuję w 2500 zł razem z ampli, ale może uda się go rozciągnąć do 3000.

Przeznaczenie: PS3, muzyka (rock, metal, jazz), filmy (głównie z laptopa), ewentualnie radio.

 

Nie jestem audiofilem i nie potrzebuję cudów, ale z drugiej strony nie mam gumowych uszu i czuję różnice w brzmieniu. Bas nie musi dudnić, bo w bloku wszystko się niesie, ale taki miły i punktowy jest jak najbardziej wskazany.

 

Dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Co myślicie o zestawie:

JBL LS80

HK990

HD990

sub, lub nawet dwa LS120p

O PANIE HK 990 + HD 990. Mam taki sam zestaw w pokoju gracza Pokój HC ROOM Classic.

Pamiętaj nie oczekuj że transport CD w tym przypadku wykorzysta możliwości HK 990

Oczywiście podpinamy sprzęt tylko pod łącza XLR - MA SIĘ ROZUMIEĆ.

JBL LS  80 SŁUCHAŁEM i za tą kaskę podziw. A HK 990 lubi bas ( mięso )

Poznaj także firmy MBL oraz BC spodoba Ci się granie.

Oczywiście ja słucham na własnych kolumnach głośnikowych DIY

Powodzenia bracie.

Na tym zestawie zbudujesz sprzęt który wkracza do świata klasy Hi- end.

Wymień tylko CD. Albo zostaw sobie CD  - posiada DAC-a więc się pewnie jeszcze przyda.

Powodzenia (:

Edytowane przez autoklasyka
Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytania i prośby, przedstawię sytuację:

Obecnie posiadam kino domowe 5.1 kilkuletnie, niedługo czeka mnie przeprowadzka, denerwują mnie tony kabli itd. Chciałbym kupić soundbara plus sub ale czy do kwoty 1tys. Znajdę coś co da mi podobny efekt co kino domowe? No i jak soundbara łączy się z konsolami? (Ps3,4). Macie doświadczenia z takim audio? Nie chcę znowu borykać się z kablami a wiem jak stylowe i dobrze dające dźwięk potrafią mieć soundbary. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza

Też miałem brać Sony CT380 , ale niestety okazał się lipą jak piszesz . Dolozylem kilka groszy i kupiłem lepszy model http://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct780. I tu jest bajka ! Filmy , gry , muzyka ( ostatnio u mnie zabawę sylwestrową napędzała ta listwa ) , dźwięk czysty , bas mocny , a zarazem nie taki "nachalny" , że tylko dudnienie . Super brzmienie i właśnie brak kabi . Sub stawiasz na wysokości ucha ( bez kabli ) , listwę pod tv jednym kablem HDMI , masz 3 wejścia HDMI i jedno optical , więc najlepsze dźwięki

Odnośnik do komentarza

Też miałem brać Sony CT380 , ale niestety okazał się lipą jak piszesz . Dolozylem kilka groszy i kupiłem lepszy model http://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct780. I tu jest bajka ! Filmy , gry , muzyka ( ostatnio u mnie zabawę sylwestrową napędzała ta listwa ) , dźwięk czysty , bas mocny , a zarazem nie taki "nachalny" , że tylko dudnienie . Super brzmienie i właśnie brak kabi . Sub stawiasz na wysokości ucha ( bez kabli ) , listwę pod tv jednym kablem HDMI , masz 3 wejścia HDMI i jedno optical , więc najlepsze dźwięki

Gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza

 

Też miałem brać Sony CT380 , ale niestety okazał się lipą jak piszesz . Dolozylem kilka groszy i kupiłem lepszy model http://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct780. I tu jest bajka ! Filmy , gry , muzyka ( ostatnio u mnie zabawę sylwestrową napędzała ta listwa ) , dźwięk czysty , bas mocny , a zarazem nie taki "nachalny" , że tylko dudnienie . Super brzmienie i właśnie brak kabi . Sub stawiasz na wysokości ucha ( bez kabli ) , listwę pod tv jednym kablem HDMI , masz 3 wejścia HDMI i jedno optical , więc najlepsze dźwięki

Gdzie kupowałeś?

 

W Media M. , dałem 1700 , poniżej , to słabe brzmienie i brak wejść i wyjść na dzisiejsze standardy

Edytowane przez seb.maz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...