Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dorzucę kolejne pytania - da się jakoś posiadać konia na własność po kradzieży, tak żeby nie uciekał jak się wejdzie do budynku czy cuś? Istnieje w grze coś takiego jak teleport czy za każdym razem trzeba walić z buta wszędzie?

Masz Fast Travel, czyli wchodzisz na mapke i możesz się przeteleportować do miejsca, które odkryłeś. Jeżeli koń jest kradziony to zniknie. Konia można kupić za 1k w stajniach, albo dostać za darmo w Dark Brotherhood.

 

W Whiterun u jednego z Towarzyszy (to jest chyba mroczny elf) z Jovasskar (budynek po lewej od zejścia z rezydencji Jarla). siedzi albo w głównej jadalni, albo na placu treningowym za budynkiem.

 

Znajdziesz go także w sypialni.

 

Teraz moje pytanie - czy quest dla gildii złodzieji jest równie ciekawy i miejscami epicki jak ten od towrzyszy oraz magów? Czy to po prostu masa rozmów i jeszcze więcej lockpickingu?

 

Nie wiem jak z misjami od towarzyszy i magów, ale te dla gildii złodziei IMO są bardzo fajne i klimatyczne. W ogóle się przy nich nie nudziłem, można się dowiedzieć wielu rzeczy o postaciach, trzeba miejscami pokombinować - łatwo nie jest i to wszystko nie opiera się na zasadzie przyjdź, włam się, ukradnij i wróć.

 

Moim zdaniem ta linia fabularna jest gosza niż w Oblivionie, ale i tak jest fajnie. Wszystko opiera się na innej dynamice - bardziej chodzi o relacje między członkami gildii, a nie "jesteśmy za(pipi)iści, ukradnijmy coś".

Odnośnik do komentarza

$#%$#%^$# głupi obóz bandytów. Poczułem się zbyt pewnie a szedłem sobie już jakieś 10 min do jaskini w rejonach jeszcze nie odwiedzanych 0 savewów po drodze za to jeden smok ubity i ... ehhh 3 bandytów mnie tak pokonało mnie osobę na 28 lvl :P

Odnośnik do komentarza

$#%$#%^$# głupi obóz bandytów. Poczułem się zbyt pewnie a szedłem sobie już jakieś 10 min do jaskini w rejonach jeszcze nie odwiedzanych 0 savewów po drodze za to jeden smok ubity i ... ehhh 3 bandytów mnie tak pokonało mnie osobę na 28 lvl :P

 

 

Z Wabbajackiem to nie problem :sorcerer:

 

 

mialem sprzedałem ale quest był zacny :P wolę w obu rękach fireballe :D

Odnośnik do komentarza

fakt, quest z psem (Barbas) jest świetny, dłuuugi i generalnie można dostać niezły axe o ile dokona się pewnego wyboru. Ja powiem tylko, że owo axe posiadam i konkretnie się nim ubija, ale mocno spowalnia. Mam teraz 23 lvl, perki ładuje głównie w two-handed, lockpicking, smithing i speech, ale też co jakiś czas dorzucam do destruction, bo czarów używam w walce na dystans, zwlaszcza z upierdliwymi magami, ktorzy caly czas się oddalają.

Wczoraj zaliczyłam miedzy innymi questa "Lost expedition"....omg....ileż tam się trzeba nachodzić w dziwnych pomieszczeniach, w dodatku kręciłam się jak dziecko we mgle, bo lokacja jest na maxa zawiła.

Mialam tez niezłą przygodę przy robieniu questa co ma w nazwie "kvasta"- dla maga z collegu, ktory prosi nas o przyniesienie ksiązki. Generalnie znajduje sie ona w skrzyni umiejscowionej przy ognisku pilnowanym przez 2 gigantów i kilka mamutów. Pomykam sobie wprost do celu z chęcią ubicia przynajmniej jednego mamuta (bo potrzebowalam tez mamut task do jednego questa misc). Mamuta ubilam, wziełam co trzeba i.....zaczął latać nad głową smok, jakby tego bylo mało zaczeły mnie gonic pozostale 2 mamuty i 2 gigantów...o żesz.....masakra.... próbowalam jakoś to ogarnąć, wiec mysle sobie..ok....ubije moze tego gianta, bo generalnie postac mam mocną (na defaultowym poziomie gram) i ubijam wszystko jak leci, zginęłam jak dotąd w grze może z 5 razy, głownie na począku...i powiem tak..z gigantem nie ma szans. menda jest niezniszczalna. probowalam moim axe z questa po psie, magią, shoutami. nic. za to on mnie sieknął pare razy i zgon. No wiec zaczelam quest "kvasta" od nowa. zakradlam sie niemal pod samą skrzynię (stealth), gigant stal niemal obok, ale mialam status "hidden", podchodze do skrzyni po item questowy...a skrzynia na picklocku expert. spoko. w ten skill ładuje perki od początku i otwieram wszystko na kazdym poziomie. na expert i master czasem picklocka złamę, ale i tak po kilku próbach otworze :)))) wzielam ze skrzyni item, bylo tam jeszcze troche golda i kilka fantów i.....w nogi....giganty zas mnie zaczely gonic, wiec sprintem uciekalam, az w koncu sie oddalily i moglam wrócic do collegu :))))))

ktos kto nie ma skilla w otwieraniu zamków, niech sie do tego questa zaopatrzy w sterte lockpicków...potem mi tez przyszlo na mysl, ze moznaby uzyc mikstury niewidzialnosci, zeby podejsc do skrzyni i ominąć gigantów :))))

gra jest zacna, cudna, uzależniająca...łacznie wszystkich questów juz zrobilam ok. 150, odkrylam ponad 90 miejsc, trofików wpadło 25%, a ilosc tego, co jeszcze jest do zrobienia, jest wprost przytłaczająca. nie wiadomo za co sie zabrać :)

Odnośnik do komentarza

Według mnie nie opłaca się wcale inwestować w otwieranie zamków, wystarczy zawsze mieć zapas wytrychów. Grając magiem nigdy nie szkoliłem tej umiejętności ani nie brałem żadnych perków a samo skoczyło mi na ponad 50, a jak trafię na mistrzowski zamek to czasami zejdzie na niego i 10 wytrychów ale bez problemu go otwieram.

A umiejętność kradzieży jest przesadzona, zacząłem grać od nowa jako złodziej/skrytobójca i po 1 wiosce miałem już 10 poziom, a docierając do pierwszego miasta i robiąc jedynie zadanie z ubiciem smoka, miałem już 20 poziom. Po odwiedzeniu oberży czasami wychodziłem z niej mając 2-3 lvle więcej przez samą kradzież kieszonkową. Po okradzeniu jednej osoby kradzież czasami wzrastała aż o 3 punkty naraz . Po zignorowaniu pierwszego miasta i pójściu od razu do gildi złodziej, po 3 zadaniach mam około 23 poziom i kradzież na 100 po paru h grania. Magiem grałem cały weekend po premierze i po 3 dniach miałem ledwo 20 poziom a zniszczenie którego uzywałem nonstop i trenowałem u npc miałem na 70 poziomie, a tutaj parę h grania i już umiejętnosć na 100. Jest to toszkę uciążliwe bo mając ponad 20 poziom przeciwnicy są dużo silniejsi a jak tak samo słaby jak na początku bo perki mam tylko na kradzież o skradanie, ale jest chociaż ciekawiej i trudniej.

Odnośnik do komentarza

jest tak misja chyba dla magów gdzie sie chodzi po jakimś miejscu gdzie jest pełno przeciwników żelaznych...jest tam taka zagadka która sprawia mi trudność...:)tzn ta co świeci sie na sufit trzy promienie a Ty możesz kręci trzema pasami pod sufitem na których znajdują sie chyba "odblaski" ...próbowałem trafić na te promienie....ale kuźwa nie da się:)jakie jest rozwiązanie tej zagadki??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...