Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pare godzin temu włożyłem płytkę z grą świeżo odfoliowaną do napędu [co prawda pc, ale chyba nikt sie nie obrazi jak będe pisał tu] zarzuce co nieco od siebie by złagodzić moje emocje :D

Pierwszą rzeczą jaka mnie urzekła to tworzenie postaci - spełniło to moje oczekiwania w zupełności, ogólna mechanika nie różni się zbytnio od tej z Obliviona, ale teraz jakoś fajniej się to wszystko prezentuje. Każda rasa teraz faktycznie się od siebie różni. Wybrałem murzyńskiego Redgarda wyglądającego jak klon Tarzana i ruszyłem w droge. Kolejną fajną rzeczą jest bardziej wyrazista i dynamiczniejsza akcja typu walące się gruzy, płomienie, rozmazanie, wstrząsy i inne takie. Graficznie Skajrim w zupełności spełnił moje wymagania, nie oczekiwałem fajerwerków, a wszystko prezentuje się ogólnie w porządku prócz niektórych słabych tekstur przy bliższym spotkaniu z obiektami. Jak zapowiadali twórcy, NPC faktycznie wykonują swoje obowiązki, gdy do jakiegoś podchodze to rozmawia ze mną jednocześnie pracując.. ogólnie wygląda to dość sztucznie i plastikowo, ale cóż. Spotkałem się też z dziwną sytuacją gdy gościu spytał mnie po której jestem stronie - gdy mu odpowiedziałem [okazało się, że jesteśmy po tej samej] to przy następnej rozmowie krzyknął, że jestem jego dobrym przyjacielem, na którego może liczyć choć jeszcze nic dla niego nie zrobiłem. Jedyne co mi się jak narazie nie spodobało to to, że po buchnięciu gościa siekierą w łeb jemu nic nie jest i dalej na mnie szarżuje. Magia za to jest super, widok trzecioosobowy został dość solidnie dopracowany. Moj pierwszy epicki moment nadarzył się.. w nocy w lesie gdy nagle usłyszałem wycie wilków by po chwili zostać zaatakowanym. Dla was może niezbyt emocjonujące, ale o dziwo u mnie był to pierwszy dreszczyk emocji w tej grze [nie licząc pomylenia drzewa z olbrzymem] :P

Ogólnie całoksztalt to dla mnie totalny rozpjerdol, ogrom świata i smaczków do odkrycia.. myślę, że szykuje się nieco ponad 100h świetnej rozgrywki. Warto było czekać, jak dla mnie to kandydat do gry roku bez dwóch zdań. Dobra, teraz trzeba zbierać na dom, wracam za pół roku :D

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza
myślę, że szykuje się nieco ponad 50h

Raczysz żartować?:D Ja mam odkryte póki co jakąś 1/10 całej mapy (przy czym "odkryte" nie znaczy, że wyczyściłem wszystkie dungeony/jaskinie/twierdze), a na liczniku 10h. Z wątku głównego też dopiero 2 questy wykonone. To raczej ze 100h spokojnie zajmie, więcej jeśli będzie się chciało odwalać te wszystkie questy generowane losowo.

Odnośnik do komentarza
myślę, że szykuje się nieco ponad 50h

Raczysz żartować? :D Ja mam odkryte póki co jakąś 1/10 całej mapy (przy czym "odkryte" nie znaczy, że wyczyściłem wszystkie dungeony/jaskinie/twierdze), a na liczniku 10h. Z wątku głównego też dopiero 2 questy wykonone. To raczej ze 100h spokojnie zajmie, więcej jeśli będzie się chciało odwalać te wszystkie questy generowane losowo.

 

No strzelałem w sumie na oko :P

Wiecie może gdzie moge nabyć jakąś skromną melinke do zamieszkania? Wiem, ktoś pisał wyżej, ale nie chce sie przebijać przez stos postów, bo boje się o jakiegokolwiek spojlera, a dom jest wyjątkiem bo to dla mnie priorytet. Mam do nich słabość tak jak w Oblivionie zresztą, haha :D

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

Dal tych co mają problemy z FPS nie wiem z czego to wynik dokładnie ale po 8 h gry dobrze jest zresetować konsole. :) FPS zdecydowanie wracają do normy.

 

Uwaga na arrow glicha ja przez 2 h chodziłem ze strzałą wbitą w czoło. można go usunąć dostając 3-4 strzały z łuku w widoku fpp wtedy robi się coś jakby reset.

 

Dostałem też innego glicha który powoduje, że w oknie skilli jedna cyferka zmienia kolor na czerwony jakbyśmy mieli złośliwy status nałożony i obniża nam skill. Można to "wyleczyć" zwyczajnie podbijając tą umiejętność o jeden.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi się podoba że bez przeszkód można grać stuprocentowym magiem- mam 20 poziom i ani razu nie miałem w ręku żadnej broni a na sobie żadnej zbroi, a do 18lvla pakowałem tylko w manę, dopiero od 2 leveli podnosze życie bo uznałem że w sumie 500 many na razie mi starcza a troszkę więcej hp nie zaszkodzi (przeciwnicy żadko do mnie dobiegają ale czasami wpadam w pułapki przez nieuwagę i zawsze kończy się to zgonem przez małą liczbe hp ;p). Głównej fabuły praktycznie nie ruszam, zrobiłem ze 4 zadania, teraz mam jakieś cmentarzysko smoków zbadać ale na razie to olałem i głównie zajmuję sie zadaniami pobocznymi, skończyłem na razie całą gildię magów (bardzo fajne zadania i przydatne itemki się zdobywa) i pomału robię zadania dla towarzyszy, a po żadnej stronie wojny na razie się nie opowiedziałem.

 

ps. podczas przygód możemy usłyszeć znajomą muzykę z Morrowinda ;]

Odnośnik do komentarza

muzyka w Skyrim to mistrzostwo świata. Najbardziej podoba mi się motyw z menu i piosenka, którą wykonuje grajek w gospodzie w Riverwood. Gre mam, jak już pisałam od piątku wieczorem i gram codziennie po ok. 13 godzin z krótkimi przerwami na jedzenie, toalete czy wyjście z psem. Absolutny złodziej czasu. Nie pamiętam już, by jakakolwiek gra wciągnęła mnie tak nieziemsko i nie pozwoliła się oderwać od pada. Mam gdzieś drobne dropy, czy doczytywania terenu. Dla mnie to jest 10/10 i najlepszy tytuł w tym roku, który zapewni mi setki godzin najczystszej radochy. Do teraz zrobiłam łącznie nieco ponad 40 questów (w tym kilka głównych), zabiłam już bodajże 6 smoków. Animowane finiszery są przekozackie, śnieżyca jest cudownie autentyczna i klimatyczna. Pomyslalam sobie, że swietne byłoby multi w Skyrim, gdzie można grać dopakowaną postacią z singla wraz z innymi i robić wspólnie questy :wub:

Za chwilę znów odpalam tego giganta i nim się zorientuję, trzeba będzie iść spać

Odnośnik do komentarza

Boziu, bardzo Cię proszę, pozwól mi jak najszybciej zdobyć pełny soundtrack z tego arcydzieła. Amen.

Twoje modlitwy zostały wysłuchane!!

 

http://thepiratebay....undtrack/0/99/0

 

W pierwszym pliku są chyba wszystkie dźwięki z gry, z podaniem lokacji, gdzie są grane. Są to pliki typu .flac, więc trzeba będzie je jakoś skonwertować albo jakąś łatkę do Winampa wrzucić - ja mam Windows 7 i mam problem, żeby w Winampie to odpalić, ale nie chciało mi się wczoraj kombinować. W windows media playerze normalnie odpala.

 

A drugi link to nieoficjalny soundtrack (18 utworów wybranych). :)

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

Świetny tytuł , obok BF3 PC dla mnie GOTY na razie . Kapitalnie wyglądają śnieżyce i woda w jaskiniach , od Obliviona poprawiono też walkę choć hitboxy dalej zasysają (topór w głowę - zero reakcji poza spadającą energią) no i te finishery aż za bardzo kojarzą mi się z Falloutem , dodałbym też bardziej rozbudowane opcje dialogowe (a w mieście też szybko można trafić na pętle), ale olać to , teren jest ogromny i możliwości multum a smoki dają radę że aż miło no i

pc polonizacja - rewelacja

. Jak na razie Wiedźmin 2 zepchnięty na drugie miejsce heh .

Odnośnik do komentarza

Dla tych co mają kłopoty z kasą. Ja mam ponad 10k na koncie i nie za bardzo na co mam wydać:) Eksploracja plus odblokowani sprzedawcy w przynajmniej 3 miastach + speech na 50 wzwyż poziomie. Do tego ubiłem już kilka smoków i z każdego łup sprzedawałem a ich kości troszkę sa warte. Sprzedaje też całe uzbrojenie zostawiając sobie tylko najlepszy miecz. Walczę w dualu czarami lub miecz i ogień aby szybciej lvl :) Mam domek w pełni umeblowany i co poziom wydaje kase na lvl speech :P

P.S. Serio czy ta kasa mi się do czegoś przyda czy mam zbierać dla samego zbierania :D ?

Odnośnik do komentarza

Panowie, miałbym szybkie pytanka, bo po przeczytaniu pierwszych recek napaliłem się na Skyrima jak łysy na grzebień. Nie wiem, czy już głupieję na starość, ale czuję podobną podjarę, jak przy pierwszych Gothic'ach :D

 

- Fabuła. W jakim stopniu Skyrim jest powiązany z poprzednikami, da się komfortowo grać bez jakiejkolwiek znajomości poprzednich Elder Scroll'i??

- Poziom przeciwników. System ich autolevelowania wraz z poziomem gracza z Obliviona wydawał mi się bzdurny, w Skyrimie rozwiązano to jakoś rozsądniej??

Odnośnik do komentarza

Akcja Skyrim toczy się chyba dziesiątki czy setki lat po Oblivionie ale nie ma potrzeby znajomości poprzednich gier. Zresztą w Skyrim można znaleźć masę książek opisujących wydarzenia z poprzedników. Niemniej Skyrim to niezależna opowieść, a sama kraina ma swoją własną historię wartą poznania.

 

Przeciwnicy nie levelują wraz z nami całe szczęście.

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

czy istnieje opcja wyświetlania napisów w grze?

 

+ czy warto byłoby zamienić Dark Soul's na Skyrim'a?

 

Tak, istnieje taka opcja. Co do zamiany to już naprawdę zależy od Ciebie bo ciężko powiedzieć, kwestia gustu :P

 

Kurde ta gra mnie wchłoneła bez reszty, wspinanie się po górach, nagła śnieżyca, wjazd do meliny bandytów - epickie. Tylko kurde dalej się nie mogę zdecydować w jaką specjalizację pakować i raz używam dual wielding, raz topór i tarcza, a jeszcze innym razem czary - zazwyczaj do dobijania. Jest jakiś dobry sposób na rozwalenie olbrzyma? Wpadłem na dwóch takich i nim jednego rozwaliłem to skończyła mi się kondycja i mana, wyleciałem w powietrze na jakieś 200 metrów XD

Czy może poprostu musze podbić lvl i sprawić sobie jakiś ekwipunek?

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

czy istnieje opcja wyświetlania napisów w grze?

 

+ czy warto byłoby zamienić Dark Soul's na Skyrim'a?

 

 

Tak, istnieje taka opcja. Co do zamiany to już naprawdę zależy od Ciebie bo ciężko powiedzieć, kwestia gustu :P

 

Kurde ta gra mnie wchłoneła bez reszty, wspinanie się po górach, nagła śnieżyca, wjazd do meliny bandytów - epickie. Tylko kurde dalej się nie mogę zdecydować w jaką specjalizację pakować i raz używam dual wielding, raz topór i tarcza, a jeszcze innym razem czary - zazwyczaj do dobijania. Jest jakiś dobry sposób na rozwalenie olbrzyma? Wpadłem na dwóch takich i nim jednego rozwaliłem to skończyła mi się kondycja i mana, wyleciałem w powietrze na jakieś 200 metrów XD

Czy może poprostu musze podbić lvl i sprawić sobie jakiś ekwipunek?

 

 

 

Sneak atak z łuku x3 u mnie załatwia sprawę. Właśnie jestem na końcówce linii q gildii złodziei. Epic :ph34r:

Odnośnik do komentarza

heh jam jest już szefem całej bandy gildii wojowników :) teraz zabrałem się za gildie magów i po drodze do questa smok mnie zaatakował . Smok to już bułka z masłem dla mnie ale niestety walcząc z nim nie zauważyłem co za mną było i spadłem w przepaść. Save ostatni 30 min wcześniej i to był znak do zakończenia zabawy :D trzeba coś produktywnego jeszcze dziś zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...