Skocz do zawartości

Tomb Raider Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy tak narzekają na te kolekcje, ale przecież nikt nie każe Wam ich kupować :) . Ja na przykład trylogię POPa przeszedłem swego czasu, więc wersję na PS3 olałem. Za to chętnie zagrałem w GOW Collection (kiedyś zaliczyłem tylko jedynkę), a obecnie katuję The Sly Trilogy, które zapewnia mi więcej miodu niż niejeden tytuł bieżącej generacji. Tomb Raider Trilogy też zapewne kiedyś łyknę (jak spadnie cena), bo nie grałem w żadną z części, a takiego Anniversary bardzo mi brakowało na PS3.

 

Chcę powiedzieć, że każdy ma swój rozum i może samemu zdecydować o zakupie. Grałeś w którąś z gier i nie masz ochoty jej sobie przypominać - nie kupuj odświeżonej kolekcji, proste. Naprawdę myślicie, że to w jakiś sposób hamuje produkcję nowych gier? Póki co nie zauważyłem, by liczba nowych zapowiedzi drastycznie spadła... Jak już do tego ewentualnie dojdzie, wtedy można się martwić :D . Na koniec muszę też przyznać, że lubię sobie od czasu do czasu zagrać w starsze perełki, więc wolę sobie je odpalić w wysokiej rozdzielczości, a nie się męczyć pikselozą na TV HD :wacko: .

Odnośnik do komentarza

Naprawdę myślicie, że to w jakiś sposób hamuje produkcję nowych gier?

 

W ogóle jeszcze to stwierdzenie jest nielogiczne też dlatego że tymi kolekcjami zajmują się jakieś pomniejsze studia, a nie te główne odpowiedzialne za dane marki. Np. kolekcją GOWa zajmowało się Bluepoint Games (jedyna gra jaką do tej pory wydali to bodajże, Blast Factor na PSN), a w tym czasie Santa Monica Studio dalej pracowało nad GOW3. Więc nijak to wpływa na produkcję nowych gier (no chyba że ktoś liczył na sequel Blast Factor :P ). I tak samo było przy Sly, i tak pewnie jest przy wszystkich kolekcjach.

 

Jedyny minus tych kolekcji jest wtedy kiedy wydawca idzie na łatwiznę i tego podwyższenia grafiki trzeba by szukać z lupą. Bo jeśli np. UBI życzy sobie za kolekcję POPa 190zł (już sama cena jest sporo za wysoka, max za te kolekcje powinno być 140/130, tak jak u Sony), a gra wygląda o wiele gorzej niż na kilkuletnim kompie (gdzie ta kolekcja jest do zdobycia za góra 50zł) to coś jest nie tak. Mam nadzieję, że UBI się na tym przejechało i poprawią się przy kolekcji SC.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

(...) a takiego Anniversary bardzo mi brakowało na PS3.

nawet nie wiedzialem, ze taki TR:Anniversary w ogole powstal :/

z dniem premiery zakupilem PS3 na ktore to juz byl wydany Tekken5:DR w ktorego to giercowalismy z 'LPD' bez opamietania, gdzies pod Londynem.

wiem tez, ze TR:A moglem spokojnie odpalic na swojej PS3'ce, ale jakos bylem zajety i nie zwracalem wiekszej uwagi na premiery dotyczace PS2, a powinienem byl :wub:

tak, wiec na pewno sie pokusze z biegiem czasu, jak tylko ogram nadchodzace i aktualne smaczki.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jakos poza wieksza rozdzielczoscia, roznic nie widze :(. Jako fan serii, pewnie to tez kupie (chocby ze wzdgledu na genialne anniversary), ale smuci troche ten trend ponownego wydawania gier, niestarych przeciez, ponownie.

Ja wiem, ze latwiej przeniesc gre z pS2 na PS3 niz z PSXa na PS3, gdzie trzeba by wiele rzeczy zrobicpo prostu od nowa, ale nie moze to byc regula !

 

PS Jak sie sprzedal PoP, ten odnowiony w HD?

Odnośnik do komentarza

 

Jest trochę lepiej , a że to widać na tak małych obrazkach to w realu będzie

jeszcze lepiej . TRLegend na X360 wyglądał (pomijając rozdzielczość SAMEGO obrazu)

gorzej niż na PS2 ; a widać że textury na PS3 trochę podciągnęli - chyba właśnie

tyle ile należało (się spodziewać) .

Z takiego pakietu można się tylko cieszyć - w cenie platyny (np. TRUnderworld)

dostaje się 3 gry i to 2 z nich dobrze (jak , na razie , widać) przerobione .

Tak swoją drogą to LEGEND i ANNIVERSARY powinny być w 1080p - przy takiej

przeróbce tych gier PS3 spokojnie by to uciągło .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zadziwiajace, ze bardziej jestem 'napalony' na odgrzewany kotlet, ktory juz zreszta jadlem

Bo ciężko ukryć, że TRL i TRA (no i TRU imo też) to nadal bardzo dobre gry. W wersje z X360 nie grałem, więc teraz mam idealną okazję nadrobić zaległości - tym bardziej, że grafika jest podciągnięta ostro.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę myślicie, że to w jakiś sposób hamuje produkcję nowych gier? Póki co nie zauważyłem, by liczba nowych zapowiedzi drastycznie spadła... Jak już do tego ewentualnie dojdzie, wtedy można się martwić :D . Na koniec muszę też przyznać, że lubię sobie od czasu do czasu zagrać w starsze perełki, więc wolę sobie je odpalić w wysokiej rozdzielczości, a nie się męczyć pikselozą na TV HD :wacko: .

Jakim cudem może hamować :blink: Goście zarabiają drugi raz na tym samym przy bardzo niskim nakładzie pracy. Takie wydania mają jedynie pozytywny wpływ.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Ja swoją dostałem już we wtorek. Legenda za mną i wygląda... tak sobie. Niby są wszystkie efekty i tekstury z wersji X360, ale po oczach daje aliasing i gra generalnie wygląda jak by wcale nie była podciągnięta do HD. Najbardziej zauważalne jest to w pierwszym levelu, potem jest już coraz lepiej. Dziwi to zwłaszcza dlatego, że Anniversary wygląda już w 100% ślicznie. Obraz żyleta, wszystkie dodatkowe efekty i nowy model Lary dopełniają obrazu.

 

Generalnie wydanie warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie udało mi sie dorwać swoja kopie :) Szkoda, że save z TR:U nie działa (Trofea owszem).

Grafika znacząco sie wzgledem PS2 nie różni, jedynie dodano dynamiczne cienie (z błędami :))

Motyw dodawany z grą też ma pewien problem - brak ikonki "TV" (wyświetla sie domyslna - biala). Zaraz odpale PSH i zobacze skiny.

W kazdym razie polecam :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pograłem troszkę dłużej w Legendę i graficznie jednak jest dużo zmian - wspomniane cienie, naprawdę super wykonany dym (szczególnie przy wspinaniu się po ścianach, linach) skóra Lary się całkiem fajnie brudzi (tego chyba nie było na PS2). Na pewno lepiej wygląda też sam model Lary - zarówno w względach estetycznych jak i "technicznych". Croftówna zyskała szersze biodra, większy tyłek i (tu może mi się zwyczajnie wydaje) troszkę inny wyraz twarzy. Nogi też wydają się jakby bardziej "zaokrąglone"; z tego co pamiętam to na PS2 widać było kanty. Fajnie też prezentuje się woda, szczególnie w tej komnacie gdzie trzeba użyć takiej jakby huśtawki.

Natomiast fatalnie wręcz wyglądają rośliny z bliska, mają taką czarną ramkę(nie wszystkie). Tekstury również nie zachwycają, co prawda im dalej tym lepiej, ale to i tak nie jest "to". Co ciekawe, bronie prezentują się wyśmienicie.

Później, jak zacznę przechodzić Anniversary to napiszę jak się prezentuje :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...