Skocz do zawartości

Sucker Punch


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, zabaczyłem i jestem zadowolony jak cholera. Takiego mixu różnych motywów w jednym filmie jeszcze nie widziałem. Ode mnie, jako fana gier wideo i filmów sci-fi, ocena 8+/10. W du.pie mam opinię innych na temat tego filmu, jak dla mnie, to prawie wszystko w filmie na plus: laski i ich przeciwnicy, soundtrack, akcja, efekty, dużo motywów z gier, świat w wyobraźni Babydoll i przede wszystkim walki z "bossami". Jedyny minus to sam początek filmu, trochę nudny po prostu. Ogólnie to polecam zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Boże, nawet piosenki z tego filmu są obrazą dla ludzkości. Nie dość, że denne same w sobie i obrzydliwe w kontekście świetnego oryginału, to jeszcze pasują do tych dziewczynek ubranych jak dzi'wki strzelających z karabinów do zombie-nazioli jak pięść do nosa. Aż trudno mi sobie wyobrazić, jaką torturą musi być obejrzenie całego filmu.

 

"Where Is My Mind", wersja dla dzieci, Jezus Maria. Już w Shreku były lepsze covery.

 

 

army o me jest zmiksowane pod nastolatki? jasne, moze nie jest robione pod karly.

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałem, że pod nastolatki. W końcu sam jako nastolatek słuchałem normalnych Pixies i normalnej Bjork i nie potrzebowałem bum bum miksu, dziesięciu dodanych przygrywajek w tle czy zmiany konwencji w połowie utworu, żeby się nim nie znudzić. Dlatego napisałem "dla dzieci". Ten remiks Bjork to definicja ADHD. Jest mało zmieniony, tak że w porównaniu do tych coverów prezentuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

oka właśnie wróciłem z kina, szału nie ma, ale kasy wydanej nie załuje. Walki spoko, miło sie to ogląda, fabuła jednak odziwo istnieje i nawet nie jest taka durna. Na plus zdecydownaie muzyka, zdjęcia i buzia głównej bohaterki (chociaz przez cały film miala chyba jedną mine). Najwieksza wada to niektóre irytujące i przepełnione patosem dialogi. Generlanie film dla fanów gier/anime/komiksów.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Podobał mi się tylko zayebiscie klimatyczny początek-wprowadzenie, i akcje w psychiatryku.

Burdel byl ciezki do przelkniecia tak jak i wymyslone swiaty głownie przez...nude. I nieznosny montaż, który zamiast byc efektowny powodował modlitwy o powrót akcji do psychiatryka. Cos strasznego.

Laski ok, ale bez szału, efekty czesto zbyt rozmydlone, film jest glownie dla dzieci ktore lubia jak film wyglada jak gra.

No i fajna muzyka, dobrze wmontowana, chociaz czasami tez na Jana.

 

2/10 gdyby bylo 300 spartanek a nie spartan bylby gorszy od 300.

Odnośnik do komentarza

Stanowczo za stary jestem na takie bzdety. Ogólna koncepcja jeszcze nawet nawet, ale poprowadzenie tego w konwencji wstawki przerywnikowej z jakiejś gierki zabija wszelkie nadzieje na coś zdatnego do oglądania. Te mające być gwoździem programu sceny walk lachonów z samurajami, smokami, robotami i czym tam jeszcze są po prostu nudne, oklepane i nie robią w dzisiejszych czasach żadnego wrażenia. W półminutowym trailerze bajzel koncepcyjno-klimatyczny mógł się wydawać nawet atrakcyjny, ale efekt końcowy jest beznadziejny. Wszystko nie do rymu nie do taktu, na zasadzie "ooo, a tutaj dajmy smoka".

 

Poza tym czy ten film ma rating u12 ? Przy przyjęciu takiej konwencji aż prosi się o groteskową dawkę przemocy i goliznę. A tu zero cycków, zero flaków. Strzelanie albo do robocików albo do zombie wypełnionych parą (?). (pipi)a, trzeba jednak było iść na Rango ; /

Odnośnik do komentarza

(pipi), po raz pierwszy w życiu chciałem wyjść z kina.

Uwielbiam Snydera, ale ten 'film' to jakaś poracha O_o

Tokar dobrze prawi, wszystkiego nasrali na siłę, efekty nie powalają, walki oklepane i z dupy, fabuła beznadziejna, końcówka tragiczna.

Jakbym miał 14lat to może bym się jarał, a tak daję 2/10

Odnośnik do komentarza

Czytam recenzje w necie i nie moge zrozumiec tego wszelkiego hejtu ze strony recenzentow. Nie kumam tego pseud sojuszu ze strony nerd wyalienowanych krytyków, ktorzy kazdy film dziela na osobno scenariusz, osobno forma/wizual.

hate_recenzenci.jpg

 

film bardzo podobal mi sie.

 

 

@capsLocK:

chcialbys ogladac jakies niewydarzone smuty o dziewczynce zamknietej w psychatryku dla chorych na umysle? obowiazkowo z budzetem >2mln$ . Nuda, ale pewnie zmylil cie trailer i plakat

Edytowane przez marjano
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że "Sucker Punch" zasługuje na 10. Podobnie jak "300" i "Watchmen", "Sucker Punch" wnosi coś nowego do kina. W "300" Snyder pokazał, że jeszcze dużo można wyciągnąć z gatunku akcji. Nowatorski montaż świetnie zaplanowanych scen walk dał największego kopa od czasów Matrixa. "Watchmen" pokazał, że można zrobić coś ambitnego z komiksowymi postaciami. Film nie był przesiąknięty akcją, ale genialnej oprawy A/V nie można było mu odmówić.

Zaś "Sucker Punch" jest Neo musicalem. Czymś zupełnie nowym w kinematografii. Widać, że Zack wzorował się na musicalach, ale zamiast standardowego śpiewu z tańcem, mamy "taniec śmierci" w genialnych sceneriach sf/fantasy. Takiego miszmaszu nie widziałem w żadnym filmie. Sama fabuła jest taka typowo musicalowa. Trochę spłycona, lekko abstrakcyjna (Nie mówię tu o wyobrażonych światach), lecz z tym specyficznym czymś, co posiadają musicale. Oczywiście nie każdy widz będzie potrafił to strawić, ale co by nie mówić, ten film wprowadza rewelacyjnie nowy gatunek na ekrany kin.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ale... w tym filmie muzyka leci w tle a akcja dzieje się obok.

Nie ma zgrania pomiedzy lataniem po okopach i strzelaniem z karabinu a muzyka.

Kto Ci naopowiadał takich głupot? Moze przeczytales na jakies stronie i stwierdziles ze brzmi madrze?

Ale głupie xD

 

edit: wg tego co mowisz to tron dziedzictwo tez jest musicalem, i zasluguje na 10/10.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

"Watchmen" pokazał, że można zrobić coś ambitnego z komiksowymi postaciami.

Ty w ogóle czytałeś ten komiks?

 

 

"Sucker Punch" jest Neo musicalem. Czymś zupełnie nowym w kinematografii. Widać, że Zack wzorował się na musicalach, ale zamiast standardowego śpiewu z tańcem, mamy "taniec śmierci" w genialnych sceneriach sf/fantasy. Takiego miszmaszu nie widziałem w żadnym filmie.

Czyli nowość polega tak konkretnie na czym? Że zrobiono film w scenariach sf/fantasy? Bo rytmicznie zachoreografowane, estetyczne sceny zabijania były już w setkach filmów z ostatnich 60 lat, z reguły ładniejsze. I bardziej rytmiczne.

 

 

 

nudne wtórne góvno

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NFlUsTrHKzI

 

genialny taniec śmierci, rewelacyjnie nowy gatunek w historii kina

Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj. Jak lubię takie filmy tak popieram zdanie kolegi wyżej. Cała ta historia grubymi nićmi szyta. Jest efektownie ale pomiędzy kolejnymi walkami wieje nudą jak cholera.

Na plus stylistyka i kawałek Bjork przy walce z samurajami [jeśli się nie mylę]. Na minus historia i mina smutnej Babydoll która wygląda jakby przed chwilą zgwałcili jej kotka.

 

Snyder niech się lepiej weźmie za ekranizacje komiksów.

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...