Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship 2011


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie ciekawa konferencja.

Padly slowa ze jesli Robert nie wystartuje w tym sezonie to nie bedzie to z powodu jego stanu tylko braku miejsca dla niego.

W tej chwili ciezko mu okreslic czy szansne za pozostanie w renault wynosza wiecej nic 50%.

Powiedzial ze Robert spokojnie znajdzie sobie miejsce z F1...niekoniecznie w Renault.

Zatem Morelli albo gra albo rzeczywiscie prowadzi zaawansowane negocjacje w innymi zespolami.

Odnośnik do komentarza

Co raz bardziej denerwuje mnie ten "sport". FIA zakazała używania spalin z wydechu do nadmuchiwania dyfuzorów. Podobno nie jest to zgodne z którymś tam punktem regulaminu, a tak na prawdę jest to (pipi) prawda. Czołowe ekipy korzystają z tego rozwiązania na wysokim poziomie zaawansowania, a dla niektórych jest to klucz jeśli chodzi o poziom docisku w zakrętach. Nie wiem co FIA kombinuje, pewnie chcą dodać trochę dramaturgii do zawodów. Jednak kurna, jak się już zaczęło z jakimś regulaminem, to po co to zmieniać w trakcie sezonu. Na kontroli bolidów przed sezonem żadna łajza z Międzynarodowej Federacji Sportów Motorowych nie zauważyła dmuchanych dyfuzorów ? Ja pierdzielę. W dzisiejszej F1 za dużo jest polityki, blichtru, biznesu. Mogłoby wrócić to co było w latach 2006,2007,2008 i silniki V8 z zakresem 20 tysięcy obrotów na sekundę... ech.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak ze nie moga kierowac spalin do dyfozorow...nadal moga. Chodzi o ograniczenie tych spalin tylko w momencie hamowania, jazdy bez wcisnietgo pedalu gazu. Cala reszta bez zmian.

Dla mnie to dobra informacja gdyz z tego co sie mowi mozna wywnioskowac ze Red Bull jest jednym z tych teamow ktore maja najlepiej opracowane mapy silnika ("la luzie" produkuja jakies 50% gazow porownujac do maksymalnych obrotow).

Pewnie roznice nie beda duze ale jesli straca te 0,2s to Macca i Ferrari beda troche czesciej dobierac sie im do skory :turned:

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Borowczyk: "Trzeba będzie zbliżyć się do 1.37 z małym hakiem żeby zdobyć PP...", pare sekund później okrążenie kończy Vettel i czas 1.36.975 :D:D

 

Powinien przepowiadać przyszłość razem z wróżbitą Maciejem, myślę że mają podobną trafność przewidywań :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i rozpetala sie burza w kwestii nowych przepisow dotyczacych "dmuchanych dyfuzorow".

Jak wiemy od dzisiaj mial wejsc przepis ze ilosc gazow wydobywajacych sie z wydechu podczas jazdy z zamknieta przepustnica nie moze przekraczac 10% (w porownaniu do maksymalnych obrotow).

Horner z zespolem zaczeli protestowac i dzisiaj FIA co chwile zmienia szczegoly dotyczace tego przepisu...doszlo do tego ze rozne silniki maja dopuszczona inna ilosc spalin :D

 

Edit. Sorka...zly temat. Prosze o przeniesienie :blush:

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ależ był wyścig. Chyba najlepszy suchy wyścig w tym roku. Coś niesamowitego. Walka do ostatniego okrążenia. Wreszcie czołówka jechała równo, blisko siebie, w środku też nie brakowało walki, coś niesamowitego. Heidfeld pokazał jakim jest klasowym kierowcą. Vettel chyba faktycznie ma dość słabą głowę, ale świetna końcówka. Dobrze, że ten spin na początku nie skończył się jakoś groźnie. Podwózka Alonso przez Webbera mnie rozwaliła :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...