Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

pro tip; można zlać czekanie na heli, po prostu klikając na return to acc z menu pauzy, czym zaoszczędzi się połowę drogi. od początku gry można zlewać myszkowanie w poszukiwaniu zapasów, jak i zbieranie żołnierzyków.

Albo zfultonować się z kontenerem jak jakiś jest w pobliżu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady.

 

od początku gry można zlewać myszkowanie w poszukiwaniu zapasów, jak i zbieranie żołnierzyków. 

 

No tak, ale podchodząc do gry na czysto i bez wcześniejszego rozpytania, nie wiesz tego. Tytuł stara się przekonać Cię, że to warte zachodu (bo, przykładowo, skąd masz wiedzieć, że po ~10 misjach osiągniesz już max GMP, a i tak nie ma go za bardzo na co wydawać ?). No i nie powiedziałbym, że od początku można zlewać żołnierzy, przynajmniej do momentu zapełnienia podstawowego składu mother base (ochotników aż tylu nie ma). Samo R&D się przeciez mocno przydaje (choć na upartego gierkę zaliczy się z dwiema podstawowymi pukawkami i jakąś wyrzutnią).

 

Zawsze wolałem raczej dokładnie poznawać dany tytuł, nie przebiegać, bawić się, ale tutaj nastąpiło przedobrzenie. Tym bardziej, że szperanie nie jest jakoś specjalnie wynagradzane (znajdźka w postaci kasety z nagraniem odgłosów s.rania, dzięki xd).

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak rozkminiałem, po co rozszerzenie z głośnikami do idroida xd. To są te MGSowe patenty, z którymi jedyna styczność to przeczytanie o nich w kąciku szperacza, ewentualnie wypróbowanie raz dla sprawdzenia.

 

Raz się chyba w kiblu schowałem, ale nie w czasie alarmu, zresztą nie znoszę grać z alarmem, wolę walnąć restarta (chyba, że checkpoint był dawno).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy myślimy o tym samym, jesli chodzi o

(lotnisko)

to niezbyt fajna, a owi osobnicy przekombinowani, nawet jak na MGSa. Po paru próbach zamówiłem sobie do niej wóz opancerzony z działkiem i poszło. Jeśli mowa o wcześniejszym spotkaniu

w dżungli

to było niezłe, klimatyczne.

Akurat ci przekombinowani to slabizna,bardzo dlugo  probowalem to przejsc po cichu,ale musialem niestety na afere(brak opcji fultonowania pojazdow)

Ta walka o ktorej mysle a ktorej uniknalem uciekajac jest poprzedzona 

horrorowym wstepem

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak rozkminiałem, po co rozszerzenie z głośnikami do idroida xd. To są te MGSowe patenty, z którymi jedyna styczność to przeczytanie o nich w kąciku szperacza, ewentualnie wypróbowanie raz dla sprawdzenia.

 

Raz się chyba w kiblu schowałem, ale nie w czasie alarmu, zresztą nie znoszę grać z alarmem, wolę walnąć restarta (chyba, że checkpoint był dawno).

jest kilka kaset których można użyć na głosniku idroida (w sumie wszystkich można ale zwykłe piosenki tylko zwabiają wrogów do hałasu)

 

przykładowo

- kołysanka, można zagrać w pobliżu wroga żeby zasnął (w sumie zapomniałem to wypróbować), są 2 kołysanki, na afryke i na afganistan

- omawiany wyżej dźwięka srania odstraszający od kibla

- nagrany okrzyk "enemy killed" który podobno można puścić żeby zakończyć alarm bo przeciwnicy uważają że już zdechliśmy

 

 

chyba było jeszcze kilka ale nie moge znaleźć w googolach a tylko te wyżej mam osobiście

 

 

niestety te kasety puszczone na głośnik w celu uzyskania pożądanego efektu się psują po jednym użyciu, dlatego nie można nimi spamować. jednak jak sie zepsują można je ponownie znaleźć w tej samej lokacji co wcześniej

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie tak rozkminiałem, po co rozszerzenie z głośnikami do idroida xd. To są te MGSowe patenty, z którymi jedyna styczność to przeczytanie o nich w kąciku szperacza, ewentualnie wypróbowanie raz dla sprawdzenia.

 

Raz się chyba w kiblu schowałem, ale nie w czasie alarmu, zresztą nie znoszę grać z alarmem, wolę walnąć restarta (chyba, że checkpoint był dawno).

 

Dokładnie są te mgsowe smaczki i na przykład, że można zjeżdzać w kartonie z pochyłych terenów albo jak goscia 15 razy zrobisz combo 5 ciosowe cqc to jego ciało nie wytrzyma i zejdzie xD a jest tego w ciul więcej (chociażby poślizg jeepa na końskim gównie). To jest typowe Kojima style tylko tak na dobrą sprawę jak sie nad tym zastanowić to po ch.uj? Tak samo jak jedna z fajniejszych funkcjonalnosci gry czyli mozliwość modifkowania każdej broni jest totalnie opcjonalna (ja na przykład nieznalazłem tego legendarnego gunsmitha) trochę tego nie rozumiem bo z jednej strony fajnie, że ukryli dużo smaczków i możliwości dla graczy a drugiej strony jest niesmak, że story line potraktowane totalnie po macoszemu. Moglo być goty a wyszło jak zwykle. 

Odnośnik do komentarza

Żałuj ze nie zrobiles customizacji.

sama zabawa wyglądem jest fajna ale jest tez super przydatna rzecz - mozna zamieniać częsci z jednych broni do drugich. A to oznacza ze wystarczy odblokowac np jedną snajperke z tlumikiem zeby mieć tłumik i dodawac go do innych snajperek (które w normalnym rozwoju dostały by ten tlumik dopiero na wysokim lvlu). Podobnie z lunetami sa lepsze i gorsze z czego najlepsza dochodzi w większości na ostatnim lvlu rozwoju ale w jednej ze snajperek jest wcześniej i po jej zrobienu mozna podczepic do pozostalych.

Jako skradacz bylem zachwycony z tłumika w kazdej broni

Odnośnik do komentarza

Misja 29.Jakie to bylo slabe i bez pomyslu(nie liczac cutscenek),przy tym walka z grubasem na rolkach to mistrzostwo swiata. Zaczynam sie obawiac ze dobrych walk z bossami tutaj  poprostu nie ma.

Fabula na ten moment wydaje sie debilna i niezbyt interesujaca,ale po cichu licze ze asy z rekawa niedlugo zaczna sie sypac.

 

Za to poczatek 30 misji  wyglada obiecujaco.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...