Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego Sazh: Heads or Tails.

 

Jeszcze nie skończyłem, ale jak ktoś szuka elementów RPG to się zawiedzie. Cała akcja toczy się w Serendipity (chyba tak to się pisało), gdzie Sazh zagrywa się w gry karciane + jednorękiego bandytę. Ogólnie jedna gra karciana jest fajna, druga mi nie bardzo podeszła.

 

13zł za dwie nowe minigierki + Sazh jako kompan do zespołu to nie aż tak drogo, ale tak naprawdę to nie mam szans go jako tako w walce wykorzystać bo już dawno jestem w Post game.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Wraca temat bestiariusza... do tego trzeba mieć każdego stworka na 100% bestiariuszu?

 

1 na 1 jak dla mnie to był pikuś.... wystarczy mieć tak lepiej podpakowanego Noela i wtedy zerg COMem. Problemy to miałem z Serah w jej 2 na 1.... mimo, że podpakowana to koleś potrafił mnie zmasakrować podczas chwili nieuwagi.

 

Co do tej walki w Oearba to ja to robiłem tak, że pakowałem w kolesia statusy, potem 3x RAV prawie do staggera w tym momencie wzywał swoich pomagierów, których odrazu załatwiałem i dopiero potem wkładałem kolesiowi stagger do 999% i jazda 3x COM, jak pasek staggera był prawie już przy końcu to Noel i Javelin. Potem tylko to samo, ale już bez Javelina. Walka zajęła jakieś 9 minut.

 

Z broni używałem te z Immortala.

 

Moim SYN był ten stworek co ma Fanatical Dance jako feral skill (daje buffy i heal całej drużynie), ale cholera nie pamiętam teraz jak normalnie ten potwór się nazywa...

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Wraca temat bestiariusza... do tego trzeba mieć każdego stworka na 100% bestiariuszu?

 

1 na 1 jak dla mnie to był pikuś.... wystarczy mieć tak lepiej podpakowanego Noela i wtedy zerg COMem. Problemy to miałem z Serah w jej 2 na 1.... mimo, że podpakowana to koleś potrafił mnie zmasakrować podczas chwili nieuwagi.

 

Co do tej walki w Oearba to ja to robiłem tak, że pakowałem w kolesia statusy, potem 3x RAV prawie do staggera w tym momencie wzywał swoich pomagierów, których odrazu załatwiałem i dopiero potem wkładałem kolesiowi stagger do 999% i jazda 3x COM, jak pasek staggera był prawie już przy końcu to Noel i Javelin. Potem tylko to samo, ale już bez Javelina. Walka zajęła jakieś 9 minut.

 

Z broni używałem te z Immortala.

 

Moim SYN był ten stworek co ma Fanatical Dance jako feral skill (daje buffy i heal całej drużynie), ale cholera nie pamiętam teraz jak normalnie ten potwór się nazywa...

Trzeba mieć wszystkie stworki, walczyć z nimi przynajmniej jeden raz, nie trzeba ich łapać ani mieć na 100%.

A ten SYN to pewnie Yakshini. Swoją drogą szkoda, że żaden SYN nie ma haste.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dzięki @Hela Lucky Coin wpadł :nyam1:

Kupiłem dodatek ze Sahzem ale dopiero zaczełem i wchodząc do menu wszystko nie dostępne jest także na tą chwilę również nie wiem jaką profesję on ma.

Potwierdzam słowa kolegi powyżej Yakshini najlepszy SYN bo ma Fanatic Dance, dobry też jest Cloudburst bo ma Friendly Fire i daje również buffy na nasze postaci.

Ogólnie troszkę trza się nabiegać za full bestiariuszem ale tragedii nie ma.

Pozostało mi ostatnie trofeum do zdobycia Serendipitous 10000 coins muszę wygrać...chore.

Chętnie służę pomocą jak ktoś ma problem z czym kolwiek

EDIT: Paltynka lol

Edytowane przez Riski3Run
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem głowną fabułe.Zostało mi jeszcze do zebrania około 30 fragmentów.Mam kilka pytań...

1)Jak znaleźć ostatni fragment w Augusta Tower 200AF aby odblokować wrota do Oerba 400AF?

2)Czy po przejściu głownej fabuły da się zaliczyć wszystkie trofki,czy trzeba znowu grę przechodzić od początku?Podobno jest trofik za perfekt Complete all Cinematic Action.

Za cholerę nie mogę zdobyć Romulus & remus dla Noela.Wczoraj 4h wychodziłem z Archylte Steppe i z powrotem aby ukazywał się immortal do ubicia a i tak nie dropnął w/w broni.Zna ktoś jakiś sposób aby się ukazywał bez wychodzenia z planszy?Strasznie to pracochłonne.

Edytowane przez ognik
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem głowną fabułe.Zostało mi jeszcze do zebrania około 30 fragmentów.Mam kilka pytań...

1)Jak znaleźć ostatni fragment w Augusta Tower 200AF aby odblokować wrota do Oerba 400AF?

2)Czy po przejściu głownej fabuły da się zaliczyć wszystkie trofki,czy trzeba znowu grę przechodzić od początku?Podobno jest trofik za perfekt Complete all Cinematic Action.

Za cholerę nie mogę zdobyć Romulus & remus dla Noela.Wczoraj 4h wychodziłem z Archylte Steppe i z powrotem aby ukazywał się immortal do ubicia a i tak nie dropnął w/w broni.Zna ktoś jakiś sposób aby się ukazywał bez wychodzenia z planszy?Strasznie to pracochłonne.

 

1) http://www.ps3trophi...-2-Trophy-Guide tutaj jest to dobrze opisane ale ja polecam jeszcze wpisać odpowiednią frazę na yt, co by nie męczyć się ze znalezieniem skrzynek. Ale żeby otworzyć wrota do Oerba to potzrebny ci Wild Artefact, a ten mozna zdobyć np w Serendypity za żetony. Chyba, że ten już masz, to w linku nizej jest lokacji wszystkich 10.

 

2) Jesli któraś przegapiłeś, bądź skopałeś, zamykasz wrota i przechodzisz dany kawałek jeszcze raz aż uda ci się zaliczyć wszyskie scenki na perfect. patrz link wyżej, tam jest też to opisane.

 

Druable colletor catalog (albo chociaż zwykły, do zodbycia w wyścigach Choco) powinien pomóc w zdobyciu R & R. Niestety ale nie ma innego sposóbu na spawnowanie Immortala, trzeba wychodzić do Historia Crux za każdym razem kiedy go zabijesz, no i zmienaić pogodę, żeby się pojawił.

Edytowane przez Hyosuke
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem głowną fabułe.Zostało mi jeszcze do zebrania około 30 fragmentów.Mam kilka pytań...

1)Jak znaleźć ostatni fragment w Augusta Tower 200AF aby odblokować wrota do Oerba 400AF?

2)Czy po przejściu głownej fabuły da się zaliczyć wszystkie trofki,czy trzeba znowu grę przechodzić od początku?Podobno jest trofik za perfekt Complete all Cinematic Action.

Za cholerę nie mogę zdobyć Romulus & remus dla Noela.Wczoraj 4h wychodziłem z Archylte Steppe i z powrotem aby ukazywał się immortal do ubicia a i tak nie dropnął w/w broni.Zna ktoś jakiś sposób aby się ukazywał bez wychodzenia z planszy?Strasznie to pracochłonne.

 

Dzięki za podpowiedź!!!

 

1) http://www.ps3trophi...-2-Trophy-Guide tutaj jest to dobrze opisane ale ja polecam jeszcze wpisać odpowiednią frazę na yt, co by nie męczyć się ze znalezieniem skrzynek. Ale żeby otworzyć wrota do Oerba to potzrebny ci Wild Artefact, a ten mozna zdobyć np w Serendypity za żetony. Chyba, że ten już masz, to w linku nizej jest lokacji wszystkich 10.

 

2) Jesli któraś przegapiłeś, bądź skopałeś, zamykasz wrota i przechodzisz dany kawałek jeszcze raz aż uda ci się zaliczyć wszyskie scenki na perfect. patrz link wyżej, tam jest też to opisane.

 

Druable colletor catalog (albo chociaż zwykły, do zodbycia w wyścigach Choco) powinien pomóc w zdobyciu R & R. Niestety ale nie ma innego sposóbu na spawnowanie Immortala, trzeba wychodzić do Historia Crux za każdym razem kiedy go zabijesz, no i zmienaić pogodę, żeby się pojawił.

 

Wczoraj skończyłem głowną fabułe.Zostało mi jeszcze do zebrania około 30 fragmentów.Mam kilka pytań...

1)Jak znaleźć ostatni fragment w Augusta Tower 200AF aby odblokować wrota do Oerba 400AF?

2)Czy po przejściu głownej fabuły da się zaliczyć wszystkie trofki,czy trzeba znowu grę przechodzić od początku?Podobno jest trofik za perfekt Complete all Cinematic Action.

Za cholerę nie mogę zdobyć Romulus & remus dla Noela.Wczoraj 4h wychodziłem z Archylte Steppe i z powrotem aby ukazywał się immortal do ubicia a i tak nie dropnął w/w broni.Zna ktoś jakiś sposób aby się ukazywał bez wychodzenia z planszy?Strasznie to pracochłonne.

 

1) http://www.ps3trophi...-2-Trophy-Guide tutaj jest to dobrze opisane ale ja polecam jeszcze wpisać odpowiednią frazę na yt, co by nie męczyć się ze znalezieniem skrzynek. Ale żeby otworzyć wrota do Oerba to potzrebny ci Wild Artefact, a ten mozna zdobyć np w Serendypity za żetony. Chyba, że ten już masz, to w linku nizej jest lokacji wszystkich 10.

 

2) Jesli któraś przegapiłeś, bądź skopałeś, zamykasz wrota i przechodzisz dany kawałek jeszcze raz aż uda ci się zaliczyć wszyskie scenki na perfect. patrz link wyżej, tam jest też to opisane.

 

Druable colletor catalog (albo chociaż zwykły, do zodbycia w wyścigach Choco) powinien pomóc w zdobyciu R & R. Niestety ale nie ma innego sposóbu na spawnowanie Immortala, trzeba wychodzić do Historia Crux za każdym razem kiedy go zabijesz, no i zmienaić pogodę, żeby się pojawił.

 

 

Dzięki za podpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza

U mnie już platynka i mogę powiedzieć co nieco:

Broń Romulus & Remus według mnie nie jest warta zachodu bo Odin Blade przy 160 fragmentach ma więcej siły podobnie jest z Odin Bolt.

Są to najsilniejsze bronie pod warunkiem posaidania wszystkich 160 fragmentów.

Śmiało fabułe ukończ a wtedy najlepiej wszystkie trofea zdobyć bo nic nie stoi na drodze do ich zdobycia.

Są trofea za pokonanie poszczególnych bossów fabularnych na 5 gwiazder i z tym też nie bęzie problemu (nie będziesz musiał gry przechodzić znowu) do tego jest Time Reversal (zamykasz dany gate w interesującej Cię lokacji) i fabuła toczy się od tego miejsca.

Edytowane przez Riski3Run
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy da się zebrać wszystkie fragmenty i odblokować wszystkie miejsca przed zakończeniem fabuły?

Czy do ostatniej walki ze smokami trzeba mieć wymaxowane postacie? Mam 3 role na maxa reszta w połowie i niemogę pokonać tych smoków.

Jak robią ten atak z wyskoku to jestem na raz:(

 

Ad 1 Nie da się, żeby móc zdobyć wszystkie 160 fragmrntów, trzeba ukończyć grę.

 

Ad2 Byłem na podobnym poziomie co ty i nie miałem specjalnych problemów, bo walkę skończyłem za pierwszym razem. Jedyne co mogę ci doradzić, to przerzucanie się na rolę sentinela obiema postaciami a najlepiej całą drużyną tuż przed atakiem, wtedy postacie mają największą szansę na przeżycie. Po ataku szybka zmiana na 3 medyków i leczenie na maxa. Jeśli checsz coś konkretnego to napisz, jakie role masz na maxa, na którym leveu reszta i jakich stworów używasz, to będę w stanie napisać coś wiecej.

 

EDIT: Albo możesz też zmienić w opcjach poziom trudności na Easy, powinno wtedy być łatwiej.

Edytowane przez Hyosuke
Odnośnik do komentarza

Czy da się zebrać wszystkie fragmenty i odblokować wszystkie miejsca przed zakończeniem fabuły?

Czy do ostatniej walki ze smokami trzeba mieć wymaxowane postacie? Mam 3 role na maxa reszta w połowie i niemogę pokonać tych smoków.

Jak robią ten atak z wyskoku to jestem na raz:(

 

Ad 1 Nie da się, żeby móc zdobyć wszystkie 160 fragmrntów, trzeba ukończyć grę.

 

Ad2 Byłem na podobnym poziomie co ty i nie miałem specjalnych problemów, bo walkę skończyłem za pierwszym razem. Jedyne co mogę ci doradzić, to przerzucanie się na rolę sentinela obiema postaciami a najlepiej całą drużyną tuż przed atakiem, wtedy postacie mają największą szansę na przeżycie. Po ataku szybka zmiana na 3 medyków i leczenie na maxa. Jeśli checsz coś konkretnego to napisz, jakie role masz na maxa, na którym leveu reszta i jakich stworów używasz, to będę w stanie napisać coś wiecej.

 

EDIT: Albo możesz też zmienić w opcjach poziom trudności na Easy, powinno wtedy być łatwiej.

 

Jakby co to na easy chyba trofea nie wpadają... jak komuś zależy.

Odnośnik do komentarza

sznajder wystarczy, że spojrzysz na poprzednią stronę. ;)

 

sakiu po części masz rację, ale tylko niektóre trofea, jak walka z Raspatil, trzeba ją pokonać na normalu, żeby się trophy odblokowało. Nie sądzę również, żeby kolega dał radę teraz przejść ostatnią walkę (takim składem) poniżej konkretnego "czasu" dla konkretnego trophy (to może sobie zrobić później, jak już wymaksuje drużynę a z tego co doczytałem to i w przypadku tego trophy poziom trudności nie ma znaczenia). A w przypadku fabularnych trophy poziom trudności nie ma znaczenia ;)

Edytowane przez Hyosuke
Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę na to, że *ehem* główny zły zaczyna odliczanie od 3 i dopiero potem odpala Giga lub Tera Flare (w zależności od tego czy jest sam). Będziesz miał wówczas czas, aby przełączyć się na SENx3. : )

 

Nie chce Cię jednak straszyć, ale gdy straci 3/4 HP to ma gorszy atak w zanadrzu (przynajmniej dla mnie był), który też jest silny, lecz odpala go bez żadnej wskazówki. Animacja jest wprawdzie niekrótka, ale czy zdążysz zmienić formację to nie wiem. Ja brałem wszystko na klatę dwa razy i ledwo dałem radę. : P

Odnośnik do komentarza

Co trzeba zrobić by proto-behemoth się pojawił na tej platformie?

Pierwszy raz jak szedłem to się pojawiał, ale byłem za słaby by go pokonać.

Dopokowałem postacie, a teraz go niema. Wogóle się niepojawia.

Musisz po pokonaniu ostatniego bossa zamknąć bramę w Academii 500 (czy ile tam jest w tej ostatniej lokacji) i przejść jeszcze raz ten kawałek, bo on się jednorazowo pokazuje.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...