Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem grę w 5 dni, dobrze że świeta akurat były. To co najbardziej mi się niepodobało to długość gry-20 godzin? Nigga please. Nawet się nie śpieszyłem, porobiłem kilka side questów, większość bossów za pierwszym razem padała(oprócz ostatniego). Strasznie prosta ta gra, przez pierwsze 8-10 gry używałem tylko 3 paradigmów. Co do ostatniego bossa, no lepiej nie mogli wymyśleć, w (pipi) mi się podobał, no i to była moja pierwsza walka na 0 gwiazdek. Następna rzecz, która mi się nie podobała to Serah, nie wiem jakaś taka bez polotu jako postać. Noel jest spoko, tak samo jak i Caius, nie wiem czemu podobała mi się ta relacja miedzy nimi(nie że jakies gejuchy, tylko wiecie o co chodzi). Właśnie, ktoś wie czy w japonskiej wersji tez tak chrupała animacja? Najczęściej jak Serah coś gadała i przy większej zadymie w walce. To co mi się też bardzo podoba to ilośc i różnorodność rzeczy do zrobienia po skończeniu gry. Zbieranie fragmentów, potworków, serandipity(chociaz to tylko 2 gry), o wiele lepiej rozwiązane niż w XIII. Na koniec muzyka, która pomimo różnorodnosći gatunkowej wypada spoko, na początku mi przeszkadzała(np podczaas jazdy czerownym chocobosem, w niektórych walkach) jednak po tyl kilkunastu godzinach wpadała w ucho. Nie muszę chyba wspominać o muzyce fajnalowej(Caius's Theme) która kopie w uszy. Hamauzu chyba dostał się na 3 miejscie wśród moich ulubionych kompozytorów(po Uematsu i Hisaishi).

Ogólnie to gierka mi się strasznie podoba(dalej gram) jak każdy fajnal zresztą, jestem maniakiem tej serii i jaka by gra nie była to ją muszę skończyć. Jedynie czas gry jak na fajnalowe standardy trochę zawodzi.

I mam pytanie podobne do tego od Figaro.

Wiadomo jak rozwiążą sytuację z zakończeniem? Nowa gra, dlc?

 

Odnośnik do komentarza

Nareszcie pokonałem tego nooba Ultrosa.... jak ktoś ma to DLC i jeszcze nie pokonał to przestrzegam, żeby się nie dekoncentrować na koniec walki, bo jest tam QTE przy zrobieniu perfect wpada kryształ tego lolka... Ogólnie głupia walka... bardzo losowa, ani razu nie udało mi się odpowiednio zgrać wszystko w czasie, żeby w najlepszym momencie zrobić tam staggera...

 

Co do nowych strojów to strój zaprojektowany przez Oshima Yuko jest nawet fajny i za free (myślałem, że będzie płatny oO), a że akurat zostało mi na koncie 7zł więc wziąłem za to Ezio i powiem, że mógłby wyglądać lepiej...

 

Tak tak... jestem z tych, co wspierają te zepsute DLC, w tym przypadku, bo normalnie to nie ;)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pierwszy raz odkąd mam ps3 rzuciłem padem. Walka Serah z Caiusem z właczączonym paradox scopem jest po(pipi)ana. Całą walkę wszystko pieknie, tutaj poison, deprotect itp a jak mu zostawało niecałe 20k hp to mi Serah nagle po jednym combo pada i tak z 8 razy! Ale za to muzyka w trakcie potyczki mistrzowska, Caius ma całkiem fajny theme. 37h i 159 fragmentów, został mi tylko bestiary. Farta miałem z tym kasynem(jednoręki bandyta), zdobyłem fragment po ok 25 minutach grania.

Odnośnik do komentarza

@ Killabien, Figaro

 

Na razie nikt nawet nie sugerował, że powstanie następna część, ale na to się niechybne zapowiada. DLC jednak nie rozwiązują *ehem* pewnych kwestii. Został jeszcze wprawdzie jeden ważny dodatek, jednak zapowiada się on na razie na jakieś dziwne side-story. Z jednej strony to dobrze, bo dlc wieńczące historię byłoby już w ogóle tragiczne dla wizerunku, ale kiedy i na co mają oni zamiar sklecić FFXIII-3 to już w ogóle zagadka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Snow DLC

It appears this is not random out-of-canon DLC but the Snow storyline DLC. It will cover his relationship with Serah and his l'Cie mark, and so on. Except, it seems S-E is so lazy that this "story DLC" will take place entirely in the Coliseum. I don't know what to say anymore. I don't think I have nay goodwill left for how they've handled FFXIII-2 post-release.

http://andriasang.com/con0p5/ffxiii2_snow/

Odnośnik do komentarza

Zacialem sie.

http://uk.ign.com/wikis/final-fantasy-xiii-2/Episode_3_-_Loose_Ends

 

Skonczylem bosa trafilem do Time Void, ale niechcacy z niego wyszedlem i teraz za cholere nie moge wrocic. Jak jestem w Historia Crux i przytrzymam LB mam Time Void Beyond na samym koncu, ale nie moge tam wejsc. Ktos pomoze?

 

Jeszcze odblokowala mi sie dodatkowa miejscowka, ale mam napisane, ze area is locked i mam wrocic spowrotem. Musze nazbierac wiecej fragmentow i jak tak, to jak?

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jak wyszedłeś?, nie ma szans nie przejść tych elementów gdzie masz do wyboru tylko kilka miejscówek na takim jakbym monochromatycznym tle z zakłóceniami. Musisz to przejść, aby móc dalej w historii crux śmigać o_O

 

Poza tym jakiego bossa? Wielkiego Flana? zrobiłeś go po dwóch miejscówkach jakie musisz odwiedzić? Dużo pamiętam, ale z twojego opisu nic a nic nie kojarzę :(

 

EDIT:

Kosmici DLC mogą mnie pocałować w ..... 22 minuty bicia i taki lol odwalają na sam koniec walki, nie da się kurna przewidzieć... bastardy i już w tym SE :/

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

No wlasnie, ale jak tam sie dostac. Zabilem wielkiego Flana, po tych dwoch miejscowkach

Snow wrocil do swojego czasu

 

Odblokowalem kolejna brame i moglem przejsc do moejscowki o ktorej mowisz -z zakloceniami. Trafilem do ruin The Void Beyond ??? AF, Dokladnie tutaj na samym dole http://uk.ign.com/wikis/final-fantasy-xiii-2/Episode_3_-_Loose_Ends.

Pech chcial, ze zamiast rzucic Moga otworzylem menu i wcisnalem powrot do Cruxu, gdzie znowu moge latac miedzy wczesniej odwiedzanymi lokacjami, ale nie wiem jak spowrotem sie znalezc tam gdzie powinienem.

Wracalem nawet do tej samej bramy przy Flanie, ale ona juz odsyla mnie do Crux.

Mam nadzieje, ze to zaden glich?

 

Da sie jakos powtorzyc dana mape od poczatku. Bo 2 h biegam bez celu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ta gra zaczyna mnie irytowac. Trafilem do yaschaws masif czyli episod 3 part 1. Na szybko zerknalem na mape, czy mam jakies zadania zaznaczone i niestety nie. Jutro sie porozgladam, bo akademie mam wciaz zablokowana.

 

Wpadlo za to osiagniecie Future Espier, czyli story releted achivement, moze giere mozna przechodzic w roznych kolejnosciach :)

Tak czy siak, wrocily wspomnienia z liceum, gra jest naprawde niezla !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś miał taki sam problem jak ja, to niech się nie sugeruje poradnikami. Okazuje się, że bramy można otwierać w różnych kolejnością, przez co ja np. szybciej zabilem Flana. Później musiałem się wrócić do weselu wcześniejszego by odblokowal kolejne wrota, z których ruszyłem dalej fabułę.

Gra jest naprawdę fajna, podoba mi się, że dodali QTE, niektóre walki są wymagające, po niektórych może trafić szlag, ogólnie nowy Finał pozytywnie mnie zaskoczył. Jeszcze gdyby kiedyś ktoś napisał normalną fabułę bez hordy pedałów, z inteligentniejszymi i mniej infantylnymi dziewczynami to pewnie gra nawet w europie odniosła by sukces. Dziwne, kojarzenia, że główni bohaterowie Finala to zawsze były kozakiewicz, a nie dzieci po maturze...

 

z ostatnim bosem to z lekka przesadzili...

ktos ma jakas taktyke na niego bo nie moge wygrac :confused:

 

EDIT: jakby ktos ma problem, polecam wygrindowac postac w przedostatniej miejscowce Bochum 700. Jezeli nei maci silnej postaci mozecie sprobowac sabotazysty, u mnie zadzialalo

REV/REV/REV

COM/MED/COM badz COM/REV/COM

przy ostrym spadku energii:

SEN/MED/MED

 

W pogotowiu mialem jeszcze SN/SEN/MED, na jego finalowa faze i najgorszy atak, ale i tak ani razu nie zdazylem tego przelaczyc :)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

pożyczyłem jakiś czas temu 13-2 i nie mogę jej skończyć. dobrze że dali "flash news" przy załadowaniu gry bo bym nie wiedział co się wydarzyło. to chyba wszystkie plusy jakie widzę. a co do minusów to hmmm dużo tego ale odniosę się do kilku... w stosunku do 13 tekstury są bardzo słabej jakości, pokemony mnie denerwują, "wybory" dialogowe i same dialogi jakoś do mnie nie przemawiają, rozwój postaci jest tak uproszczony jak w Diablo 3, a i zapomniałbym ścieżka dźwiękowa to kicha. ogólnie według mnie to lipa tak samo jak FF 10-2 stoi na tym samym poziomie. to będzie drugi fajnal którego nie ukończę. dobrze że wybrałem skyrima niż ff13-2

Odnośnik do komentarza

Właśnie, rozwalił ktoś Gilgamesha? Długo to trwało? Jaki team?

Edit: dApo-Żałuj, to jest naprawdę dobry fajnal, nie wiem jak w ogóle możesz go porównywac do X-2. A pokemony to kwestia gustu, mi pomimo początkowej niecheci w końcu przypadły do gustu. Co do prostego rozwoju psotaci to się zgadzam.

Edytowane przez Killabien
Odnośnik do komentarza

Cholewka nikt nie pisze w tych tematach i zawsze muszę double posty robić =x

 

Dobra...

 

Skończyłem rozdział Lightning z DLC, poprawili troszkę zakończenie, ale nadal MAJOR Q_Q z mojej strony, bo nie tego się spodziewałem... No nic, sam dodatek najlepszy ze wszystkich jakie wyszły ;)

 

A teraz wracam masterować, bo chce uber lightning crystal :o

Odnośnik do komentarza

Lightning Story:

 

Ogólnie jest to walka z you know who, ale zrobiona na dwa etapy. Aby przejść całą musisz pierwszą formę pokonać na 5 gwiazd, jak pokonasz drugą formę na 5 gwiazd to dostaniesz w nagrodę kryształ Lightning COM w ubraniu w jakim pojawia się w Valhali. Sama walka jest zrobiona tak, że odblokowujesz sobie poziomy od 1 do 10, jak zrobisz 5 gwiazd w obu formach to odblokujesz poziom 0. Im niższy poziom tym trudniejsza walka, a wyniki możesz uploadować sobie na face'a omg ;)

 

Jest też troszkę dopowiedziane zakończenie...

 

 

Snow DLC:

Niestety nie grałem jeszcze więc nie mogę nic napisać na ten temat.

 

Reszta to armorki, do Mogla sobie olałem i Noel, Serah dostała fajny armorek białego maga.

 

Cenowo to chyba było 7zł armor, 13zł Lightning i 10zł Snow. Jeśli to coś zmienia dla ciebie to DLC to raczej nie było na płycie bo pobierało mi w sumie jakieś 1.5gb :)

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...