Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie ciesze ! :)

 

Final Fantasy XIII mi sie podoba, nie oczekiwalem od tej gry niewiadomo czego, wiec sie nie zawiodlem. Jednak mam nadzieje, ze Square wyslucha opinii graczy i bardziej rozbuduje druga czesc dajac mozliwosc wiekszej eksploracji niz w FF XIII, fajnie gdyby dodali minigierki, subquesty, ktore bedzie mozna wykonywac rownolegle z watkiem glwnym.

Ciekawe z Fang i Vanille w Final Fantasy XIII-2. :)

 

Oby nie trzeba bylo zbyt dlugo czekac na premiere, czekamy na filmiki i screeny z gameplayu !

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Lightning kosi... mogliby ją lepiej wykorzystać np w jakimś spin offie czy coś ;p ale ff13-2 też będzie ok. Część pierwsza bardzo mi się podobała mimo "liniowości" :)

 

edit: versus wychodzi w tym roku i SE potwierdziło, że będzie to ex dla ps3 (tak tylko dodam)

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Nie mogę przejść obojętnie obok słowa remake. Osobiście uważam, że ff7 nie zasługuje na remake, ta gra była świetna, tak jak i ff6 czy ff8 lata temu, teraz to jest co najwyżej dobra. Poza tym wychodzę z założenia, że nowe produkcje wnoszą znacznie więcej do serii niż remake'i. Ja chcę ewolucję gatunku a nie życie przeszłością. Takie moje zdanie...

 

Ah i skreślać grę nie wiedząc o niej nawet zupełnie nic poza jednym screenem i logiem to jest kompletna głupota...

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale przecież s-e mówiło, że robią sequel na prośbę fanów. Ja nie uważam 13 za słaba grę i nawet czekam na 13-2. Dla mnie remake 7 nie miałby sensu. Nielepiej kupić poprostu nówke za pare zł. Przecież nie chodzi o grafikę, nie?

 

Mam nadzieję tylko, że fabuła będzie porządna, nie spodziewam sie nie wiadomo czego, tylko by mnie wciagnęło.

Odnośnik do komentarza

Ssytem materii z siódemki do dzisiaj jest idealny i nie wiem po co Square ciągle kombinuje, zamiast rozbudować stare, ale lepsze i bardziej intuicyjne rozwiązanie.

 

[offtop]

 

System jest dobry w zalozeniach, ale nie do konca dopracowany. Wezmy np. Summony - wiekszosc jest pod koniec gry bezuzyteczna, z kolei KotR to przegiecie w druga strone. Jakis balans by sie przydal.

Obecnosc materii sprawia, ze kazda postac jest wlasciwie taka sama i rozni sie jedynie bronia i limitami. Tak samo, jak w przypadku Summonow, czesc postaci, pod koniec gry odchodzi w odstawke (np. Vincent, Cait Sith). Mysle, ze lepiej by bylo, gdyby kazda postac mogla korzystac z innych materii, np. Aeris - biala magia, Summony; Cloud - X-Cut, Deathblow itd. ; Yuffie - Steal, Throw itd. - w ten sposob, kazdy by pelnil jakas konkretna role w druzynie.

 

[/offtop]

 

 

*mozna przeniesc do tematu o serii ff*

 

;]

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

FF7 teraz co najwyżej dobre? To obecne jRPG-i w takim razie nie są nawet przeciętne. Ssytem materii z siódemki do dzisiaj jest idealny i nie wiem po co Square ciągle kombinuje, zamiast rozbudować stare, ale lepsze i bardziej intuicyjne rozwiązanie.

 

 

Zgadzam się w 100%. System materii był genialny w swej prostocie.

Odnośnik do komentarza

Ssytem materii z siódemki do dzisiaj jest idealny i nie wiem po co Square ciągle kombinuje, zamiast rozbudować stare, ale lepsze i bardziej intuicyjne rozwiązanie.

 

[offtop]

 

System jest dobry w zalozeniach, ale nie do konca dopracowany. Wezmy np. Summony - wiekszosc jest pod koniec gry bezuzyteczna, z kolei KotR to przegiecie w druga strone. Jakis balans by sie przydal.

Obecnosc materii sprawia, ze kazda postac jest wlasciwie taka sama i rozni sie jedynie bronia i limitami. Tak samo, jak w przypadku Summonow, czesc postaci, pod koniec gry odchodzi w odstawke (np. Vincent, Cait Sith). Mysle, ze lepiej by bylo, gdyby kazda postac mogla korzystac z innych materii, np. Aeris - biala magia, Summony; Cloud - X-Cut, Deathblow itd. ; Yuffie - Steal, Throw itd. - w ten sposob, kazdy by pelnil jakas konkretna role w druzynie.

 

[/offtop]

 

 

*mozna przeniesc do tematu o serii ff*

 

;]

 

Z summonami akurat lepiej to było rozwiązane w FFX, gdzie były przydatne zawsze, choćby do blokowania najsilniejszych ataków. :) Natomiast KOTR był przegięty, ale i zdobycie jego nie było proste (złoty chocobo).

 

Co do podobnych postaci, to chyba poza FFIX w każdej części postacie pod koniec były do siebie podobne i np nawet Auron mógł być mistrzem magii.

Odnośnik do komentarza

Materie były genialne, ale IMO 13 lat temu. Gram właśnie w VII bezpośrednio po XIII i niestety dynamika walk w VII, a raczej jej brak, po prostu usypia. System walki w XIII to małe mistrzostwo świata, nieraz udało mi się pokonać przeciwnika dosłownie w ostatniej chwili,. kiedy drużyna słaniała się już na nogach. Poza tym ciężko by było wytłumaczyć obecność materii w 13-stce, to była przecież skondensowana energia mako. Chyba, że wytłumaczyliby to w fabule jako magiczne kryształy albo coś takiego... Ale wtedy by było, że SE nie potrafi wymyślić nic nowego i oryginalnego, tylko jadą na pomysłach sprzed dekady. Ja się z XIII-2 bardzo cieszę, jeśli SE nie zepsuje nic co mi się podobało w XIII(walki, MUZYKA, fabuła, postaci) i jeszcze dołoży do tego coś naprawdę fajnego to zakup w dniu premiery gwarantowany, w sumie będzie to pierwszy odkąd posiadam ps3 rolleyes.gif

 

Tak poza tym to mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich na forumlaugh.gif

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.