Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania może trochę lamerskie, ale:

- jak się rzuca Mooglem? Ustawiałem się koło miejsc, gdzie powinienem nim rzucić i L1 mi nie działał, co trzeba zrobić?

- układanki z kryształami- jak złapię "kontakt" z kryształem, to nie mogę się połączyć z innym, a jak puszczam ten sznurek, to kryształy migają i zanim zdążę to pozbierać to nawet połowy połączeń nie mam i czas mi się kończy. Jest jakiś sposób na ich łączenie? Może mi ktoś łopatologicznie jakąś krótką instrukcję napisać? Wdzięczny będę za wskazówki:)

Edytowane przez Veldon
Odnośnik do komentarza

Mooglem się rzuca na L1, ale najpierw Cię muszą tego "nauczyć". Miałeś już z tym tutorial? Jeśli tak, to nie mam pojęcia dlaczego nie działa.

 

Co do kryształów, to musisz się połączyć z takim samym kryształem, nie z byle jakim, ale takim samym. I tak w kółko, aż wszystkie połączysz.(w obojętnie jakiej kolejności)

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Hej :))

Zrefreshowałam się po pół roku nie grania i została mi do zrobienia tylko końcówka Bestiary, no i Serendipitous... :ph34r: Nie wiem już totalnie chyba o co tutaj chodzi. Od wczoraj do teraz konsola idzie praktycznie non stop a pucharek nie wpada. Tak więc, gwoli podsumowania:

1. muszę wygrać 10.000 coinsów tak?

2. mogę nabijać tylko na maszynie czy muszę się też ścigać Chocobosami?

3. mogę to robić na raty? W sensie czy gra mi save'uje gdzieś to co wygrałam czy muszę to zrobić za jednym podejściem?

4."It's like a hot summer day" to najlepszy humor maszyny?

5. Trofek wpada od razu jak się wbije tą sumkę czy dopiero po wyjściu z maszyny?

6. muszę uzbierać 10 tys W SUMIE (nie ważne czy wyjdę na czysto czy to przegram), czy muszę wyjść na plus o te 10 koła? tj. --> zaczynam grać z 5 tys i jak skończę z 15.000+ to wtedy zalicza?

7. Niech ten, kto to wymyślił smaży się w piekle.

 

Będę wdzięczna za każdą radę :)

Edytowane przez Layla
Odnośnik do komentarza

Wiem, że było. Wszędzie to jest ;)

Pad sklejony (sic) od jakiejś 14.00...... czuwam, zerkam, wkur***m się, pograłabym w coś innego. Właśnie mi leci czwarty tysiąc na minus w super loser mode. Gdyby to się jakoś sumowało to już dawno by było po sprawie. Zaczynam się zastanawiać czy nie mam jakiegoś poważnego erroru na płytce xD

Gram na hot summer day cały czas. Nie wiem, paranoja jakaś...

 

Dzięki za odp. Pocieszające, że maszyna wystarczy, żeby wbić tą magiczną dychę.

Odnośnik do komentarza

Strata czasu z maszyną bo musisz mieć 10000 na plusie więc przy odrobinie nieszczęścia jak będziesz tracić dużo to i w dwa dni ten trofik nie wpadnie.

 

Ja to zrobiłem w jakieś 2-3 godziny na wyścigach. Złoty chocobo + zwiększenie prędkości gry (clock master) i nawet nie zdążysz się dobrze znudzić. Pewnie można to zrobić jeszcze szybciej, w jakąś godzinę, jeśli będą zawsze pierwsze miejsca (ja głównie miewałem 2 lub 3).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

I stało się :D odczekałam kilka tyg. i zaczęłam tuningować srebrnego Chocobosa. Teraz jest tak dokozaczony, że strach się bać ;] Mieliście rację, dwie godzinki i po sprawie. Nie wiem dlaczego od razu tak nie zrobiłam.

 

Rada dla przyszłych grających w XIII-2, jak wygrać na maszynach? Zagrać w wyścigi! ^^

Edytowane przez Layla
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

I stało się :D odczekałam kilka tyg. i zaczęłam tuningować srebrnego Chocobosa. Teraz jest tak dokozaczony, że strach się bać ;] Mieliście rację, dwie godzinki i po sprawie. Nie wiem dlaczego od razu tak nie zrobiłam.

 

Rada dla przyszłych grających w XIII-2, jak wygrać na maszynach? Zagrać w wyścigi! ^^

 

Ale na maszynach też musisz grać, żeby zdobyć fragment Lucky Coin.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przez jakis czas nie gralem w FFXIII-2 i nie bardzo wiem gdzie mam teraz pojsc, po zaladowaniu save'a jest co prawda jakies streszczenie poprzednich wydarzen, ale skad mam wiedziec gdzie mam sie teraz udac ? Po dluzszej przerwie nie wiadomo co robic dalej.

Ten system wybierania miejscowki jest beznadziejny, cala historia nie trzyma sie kupy i jest przez to rozwalona - o wiele bardziej pasowala mi sie liniowa struktura XIII bo tam nie mozna bylo sie zgubic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W końcu mam czas na nadrobienie zaległości i wczoraj zaczęłam grać w FFXIII-2. Pierwsze trzy godziny rozgrywki mnie totalnie rozczarowały i odrzuciły. System walki miał ponoć być ulepszony, a wydaje mi się, że został tylko maksymalnie uproszczony, sama rozgrywka niewiele się rozwinęła i też jest prosta, QTE podczas walk... Jedyne plusy póki co, to dodane (względem XIII) subquesty i mniej perfidne korytarze.

 

I ta fabuła, oh god, ta fabuła.

 

 

 

Lightning - Siostro... jestem tu, na końcu świata i czasu, żyję... Czekam na ciebie, siostro. Nie odnajdę cię, bo musze tu gnić, ale ty odnajdziesz mnie, wierze w ciebie, siostro. Och siostro, bede tu czekać i napi.erdalać w przerośniętego transwestytę mym mieczem, gdyż jestem Lightning z groźną miną. Dołącz do mnie siostro, chvj wie po co, ale będzie spoko, bo jesteśmy siostrami.
 
mieszkanka Squalla i Sory - O, lol, wtf, wpadłem do innego świata xD lol, co ja tu robię, ale bania
 
Lightning - Jesteś tutaj, ponieważ pragnąłeś cudu, prawda? Oto twoja szansa... Bądź strzałą mknącą przez czas. Idź, skocz do tamtego błyszczącego terminala, który wziął się chvj wie skąd i jest totalnie nielogiczny i sprowadź do mnie ma siostrę... zrób to, to twoje przeznaczenie i szansa na zmianę przyszłości. Bo jakbyś nie zauważył, sami kształtujemy własną przyszłość. Wiec idź rób co mowie, bo mam różowe włosy i groźną minę, więc jestem autorytetem.
 
mieszanka Squalla i Sory - Ok!!11! Nie zawiodę cię! Zawsze chciałem skakać między wymiarami w poszukiwaniu dup!!!11
 
Sarah - Ojej, czy to sen...? Śniło mi się, że widzę moją martwą siostrę i wysyła do mnie jakiegoś przychlasta, więc to chyba sen... no to może lepiej wstanę... ojej, wstydzę się spać... OCH, skąd się wzięły te ciuchy?! Przecież zazwyczaj śpię w różowej piżamce... ojej, może pójdę porozmawiać z innymi to powiedzą mi co mam myśleć. OCH, NIE, POTWORY Z KOSMOSU!!! <kładzie się na ziemi i płacze>
 
mieszanka Squalla i Sory - Yo, przysyła mnie twoja siostra, masz iść ze mną! (pipi), ze mnie nie znasz i nie powiedziałem ci niczego o sobie, mam zawadiacki uśmiech i fajne włosy, kaman.
 
Sarah - Ojej, co zrobić, co zrobić... Ale skoro moja siostra go przysyła... skoro żyje... to muszę iść! Nikt mi nie wierzył, że ona żyje, a tu pojawia się nie wiadomo kto nie wiadomo skąd i chce, żebym z nim szła! PRZYPADEK? NIE SADZĘ
 
mieszanka Squalla i Sory - Chodź mała, rozkocham twe serduszko
 
Sarah - Och nie, ja wstydliwa i cnotliwa dziewica jestem, no co ty...
 
pozostali mieszkancy wioski - LOLOLOLOLOLOL, ledwo Snow zniknął i już idzie z innym, WHORE. kto się teraz zajmie jej kotem

 

 

 

:|

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Generalnie to fajnale na PS3 póki co to dla mnie naprawdę kupa gów.na i nic nie zapowiada się by było inaczej.Myślałem,że versus chociaż wyjdzie a tu postanowili dać na next geny a graczom rzucić kolejny crap jakim się jawi Lightning Returns.Nie wiem może dobrze by było by S-E zastanowiło się nad zrobieniem fajnala w stlu FFIX?W sensie klimatu i świata.Zastanawiam się czy bardziej odpycha mnie gameplay,debilna fabuła czy sam ten mocno futurystyczny świat.Nie mam naprawdę nic dobrego do powiedzenia o FFXII i XII-2,zero emocji podczas gry,nic kompletnie.

Z łezką w oku wspominam fajnale z PS1 i PS2.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem przed walką z ostatnim bossem, niestety jeszcze jestem za cienki, bo nie mogę nawet dać sobie rady z pierwszym B. Postacie mają ok. 3000hp. Gdzie mogę szybko podpakować postacie?  Jak wyjdę do Historii Crux, albo cofnę się na początek labiryntu dotykając to ustrojstwo przed bossem, to nie będę musiał od nowa przechodzić przez ten irytujący labirynt?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pograłem ze trzy godziny. Początek był dziwny i kompletnie mnie odrzucił. Like, whats going on? Nic nie miało sensu i w sumie częściowo dalej nie ma. Jak goniłem Kupo goniącego jakieś koty, to myślałem, że zaraz umrę od gorączki. Zobaczymy co będzie dalej. Po otworzeniu pierwszej bramy, gra się polepszyła, ale oby tendencja była dalej zwyżkowa bo nie wiem czy dam radę...

 

PS. Noel to chyba pierwsza, fajna postać w uniwersum XIII.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...