Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Za wygranie 7777 monet na slotach i drugi za 10000 na czysto ogólnie w kasynie.

Za 10000 monet na czysto odblokowuje się achievment'a a nie fragment.

Fragment z tego co pamiętam dostaje się za zatrzymanie 777 siedem razy podczas jednej gry.

Ja zrobiłem te dwie rzeczy za jednym zamachem, poprostu okleiłem taśmą klejącą pada tak, żeby przytrzymane było LB przez co miałem włączone "auto play" i nie musiałem siedzieć przy konsoli :)

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

Pytanie dla tych którzy ukończyli story line - jestem właśnie na początku Final Episode The Promised Future i przez przypadek nie odwiedziłem Mystic of Serendipity pod koniec Episode 5...A zależy mnie na Bargain Hunter i Anti-Gravity Jump.Teraz ta lokacja nie jest już dostępna...

Czy po ukończeniu fabuły normalnie będę mógł tam "wejść" i zdobyć 2 owe fragmenty?Bo jak nie to dałem du..y na całej lini bo platyny nie będzie bez ponownego przejścia całej gry...

Odnośnik do komentarza

Fabuła sama w sobie, to maksymalnie 20-25h.

 

Nom ja troszkę pakowałem postacie i kilka subquestów wykonałem i koniec gry mam na 42h.

Mniejsza z tym.Po co jest Valhalla?Wlaczylem to i ukonczylem i nic nie zyskalem hehe.Czy kazde pole na mapie to jakas lokacja czy tak ma byc ze zostaja puste pola?Slyszalem rowniez ze jest kilka zakonczen?

 

U mnie Serah umarla heh nie wiem czemu...

 

Edytowane przez Riski3Run
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Ufff, dobrze, że najpierw przeczytałem post Estela, też bym się nadział. Weź to ziomek daj w spoiler.

 

Sorki największe...a @Figaro daruj sobie takie słowa.Pozatym poznałeś jedynie 1 z 9 zakończeń więc nie ma co aż tak dramatyzować-może będziesz miał inne.

Jest kilka trofeów za pokonanie bossow fabularnych na 5 gwiazdek.

Można to ponoć zrobić Time Reversalem (bez koniecznośći przechodzenia znowu całej gry) - ale co to jest,gdzie to jest,jak tego używać i co daj to,że np.zamykam danego gate'a?

Edytowane przez Riski3Run
Odnośnik do komentarza

Hmm zastanawiam się co się stąło z epizodem Sazha? Czy czasem nie miał wyjść razem z ubraniami w środę? Tak to tylko bikini Serah wziąlem :D

 

I pytanie... ile to jest wystarczająco dużo, żeby zgasić tego kolesia z Academii moim bestiariuszem?

To ktoś kupuje te stroje?

 

A zanieść musisz w 100% pełny bestiariusz.

Odnośnik do komentarza

Również mam strój dla Serah i Noela (nic szczególnego - wolę normalne) + Omega Weapon i Lightning z jakimś typem do pokoniania na Coliseum i wtedy mogą oni zastąpić miejsce potworków w nasztm squadzie (jeszcze nie próbowałem ich zaciachać)

Czytałem na necie,że może się tak zdarzyć,że ktoś będzie potrzebował więcej niż 10 Wild Artefactów (niby ten bug miała naprawić aktualizacja 1.03)

Ja znalazłem 9 sztuk a 10 nie kupiłem w tym Casynie...Lekki problem w tym,że należy ukończyć fabułę, następnie spadamy na Crux (mapa) i odnajdujemy Oerba 200AF i zamykamy tą włąśnie bramę i włązimy do tej lokacji.Ciśniemy do przodu tam koło tego dużego drzewa rzucamy Moglem i mamy Wild Artefact.

Wychodzimy otwieramy brame i po sprawie.Można tak w kółko zamknać,wziąść item,otworzyć :nyam2:

Może komuś się przyda.

Edytowane przez Riski3Run
Odnośnik do komentarza

Ja sobie pograłem kilka godzin i jak na razie mi się podoba. Jest dużo poukrywanych sidequestów, mechanika walki wiadomo na plus, zbieranie potworków jest fajne, muzyka z wokalami mi się podoba (pomimo cięższych brzmień), ale i tak najlepiej wypada Noel jako postać. Typ rozkminia, gada z sensem i nie wzdycha co chwilę. Naprawdę fajna postać.

Odnośnik do komentarza

Może komuś się przyda. Jako, że sam leveuję swoje stwory najlepszymi materiałami czyli z "potent" w nazwie, to trochę się nakombinowałem co by znaleźć możliwie najlepsze miejsca do farmienia.

 

Potent Silver - leci z praktycznie każdego przeciwnika w Yschas Massif 100 AF

 

Potent Chip - Augusta Tower 300 AF, jak wyżej

 

Potent Orb - New Bodhum 700 AF, najlepsze miejsce to obok takiej półki po prawej skrajnej stronie mapy (patrząc od wrót na wodzie), jest tam trochę pustego miejsca i najlepiej tam biegać, gdyż praktycznie nie pojawiają się tam walki z Ci'eth z których nie lecą Orby...w dodatku zdarza się, że poleci z przeciwka jakiś Potent Crystal i Booster

 

Potent Engine - Bresha Ruins 300 AF, leci z Munchkinów (kolejny rodzaj goblinów), którzy pojawiają się tam prawie za każdym razem w ilościach hurtowych, najlepiej wejść po schodach od wrót i w tym miejscu farmić, bo głownie munchkiny się tam pojawiają

 

Potent Essence - Archelyte Steppe, zmieniamy pogodę na deszczową i pędzimy na prawo (tam gdzie pojawia się Ochu)...z tego co ostatnio zauważyłem to najlepiej być w miejscu pomiędzy zielonym a czerwonym kaktusem, gdzie jest niewielki przesmyk wody między kawałkami ziemi (chociaż mogę się mylić, aczkolwiek w tym miejscu spędziłem ponad godzinę)...gdy ostatnio tam stałem, to rzadko kiedy pojawiały mi się walki z goblinami (które w tym przypadku nas nie interesują) a w większości Mud Frogi i Swampmonki, które dają właśnie Potent Essence

 

Potent Crystal - lokacja jak wyżej, tyle że porę zmieniamy na słoneczną, biegniemy znowu w miejsce gdzie rezyduje Ochu i interesują nas Microchu, które dają Crystale, Microchu pojawiają się również podczas pory deszczowej, ale częściej jednak w porze słonecznej.

 

Potent Generator - jeśli dobrze widziałem, to 10 Generatorów dostałem od Atlasa, zamykamy wrota do Bresha Ruins 005 AF, a potem zamiast rozwiązać paradox od razu idziemy go zlać...z tego co widziałem, jest to common drop, więc powinien dawać generator po każdej walce

 

Potent Booster - w tym przypadku jest trochę gorzej, jakoś nie mogę dobrego miejsca znaleźć, owszem lecą z metallicactuar i metal gigantura, ale spotaknie ich jest dosyć sporadyczne...znalazłem info, że lecą z Yeomanów w Academia 500 AF, ale jeszcze tego nie sprawdziłem

 

Dodatkowo, aby zwiększyć szansę na dostanie interesujacego nas dropu, warto mieć ze sobą Durable Collector Catalog. Również fragment skill Encouter Master z ustawionym na większą częstotliwość walk, przyspiesza cały efekt. I ostatni rada, co by nie biegać, można stanąć w interesującym nas miejscu i podskakiwać, zazwyczaj po 2-3 skoku pojawia się walka.

Edytowane przez Hyosuke
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

tom0803, dopóki nie zdobędziesz wszystkich 160 fragmentów, najlepszymi broniami są Arcus Chronica(Serah) i In Paradisum(Noel), w sensie najsilniejszymi. Po skończeniu głównego wątku, stają się dostępne do kupienia u Chocoliny. Gdy już będziesz miał 160 fragmentów, lub nie będzie cię stać na powyższe, to Odinblade(Noel) i Odinbolt(Serah). Aby zdobyć te dwie ostatnie, trzeba najpierw kupić za żetony Chaos Crystal w kasynie(10.000, ze zniżką z Fragment skill 7.500) i dać go Hope'owi w Academia 4XX AF, potem w pomieszczeniu wcześniej u laski za ladą na środku można wybrać jedną z broni, dla Noela, bądź Serah. Druga staje się dostępna do wykupienia za żetony w kasynie (1000, ze zniżką 750).

 

Co do skill to:

 

Chain bonus - w zależności na którym levelu, tym bardziej i szybciej ładuje się pasek stagger

 

Ally KO Power Surge - zwiększa siłę i magię danej postaci, za każdym razem kiedy umrze jeden z członków drużyny

 

A reszta tak jak piszesz.

Edytowane przez Hyosuke
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...