Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi ale nie podzielam entuzjazmu jak na razie. 1500 wydać i w co grać? Uncharted - fajny - ale na ps3 mam lepsze części, Stardust - uwielbiam od czasów amigi ale nie dam półtora tysiaka żeby w najnowszego Stardusta pograć, Wipeout znowu gierka dobra ale odgrzewka kolejna. I katamari i lumines...Moja opinia na razie - super świetna full wypas nowa kuchenka za(pipi)iste możliwości - a same odgrzewane dania. Albo i gorzej Ridge Racer czy Asphalt. jak na razie większość z tych serii posiada lepsze odsłony na innych konsolach. Jak ma mi służyć do odgrzewanych kotletów to sobie poczekam aż stanieje do 500 pln. Mam w co grać na innych sprzętach przez ten czas...

Odnośnik do komentarza

@_daras_ Najpierw musi być co zazdrościć. Wybacz, ale jakoś nie jara mnie stacjonarna konsola przenośna droższa od normalnego PS3 :(.

 

@-gmeru- Nawet nie wiem jak dobra infrastruktura mnie nie przekona do konsoli, jeśli nie ma na nią interesujących i unikalnych gier. Przerabiałem już to z PSP i DSem - jarałem się sprzętem od Sony przez długi czas, ale nagle okazało się, że jak dostałem w swoje łapy do DSa to w terenie sprawdzają się przygotowane od podstaw gry przenośne niż poobcinane porty z dużej konsoli. A od czego Vita zaczyna? Od Wipeouta i Uncharted. Jeszcze tylko Ratchet & Clank, przenośne inFamous, Killzone i będziesz mógł grać w poobcinane porty z PS3 w zaciszu domku podłączony do gniazdka. Brzmi świetnie.

 

Też tak myślałem póki nie ograłem wipa i uncharted (to są nowe części a nie jakieś dodatki). Nawet parę dni temu napisałem, że mam dosyć tego drugiego. Widzisz ty nie jarasz się jak widać jakością np. obrazu czy dobrym dźwiękiem. Nie to, że te dwa tytuły są pełne, nowe (wip to mega zmiany w trasach a uncharted to powrót do korzeni a nie 2 czy 3 w dodatku mocno wykorzystuje nowe funkcje Vity i robi to super), mają rewelacyjną grafę na OLEDZIe to w dodatku wciągają jak bagno. Póki co nawet przez chwilę nie czuję, że coś jest "poobcinane" bo to jest zwyczajna nie prawda. Zagrasz, zrozumiesz. A tak to gadanie, że coś tam jest gdzieś ale nie ograłem więc tak mi się wydaje. Jeszcze parę dni temu też mocno narzekałem. A tutaj taki suprajs.

 

I nie, nie mam problemu z tym, że gram w łóżku podpięty pod gniazdko > to są tytuły moim zdaniem nie na przystanek czy poczekalnie bo są zbyt dopracowane (przypominają granie na PS3). Od tego są inne gry np. PESik na 3DSie .

 

 

Przykro mi ale nie podzielam entuzjazmu jak na razie. 1500 wydać i w co grać? Uncharted - fajny - ale na ps3 mam lepsze części, Stardust - uwielbiam od czasów amigi ale nie dam półtora tysiaka żeby w najnowszego Stardusta pograć, Wipeout znowu gierka dobra ale odgrzewka kolejna. I katamari i lumines...Moja opinia na razie - super świetna full wypas nowa kuchenka za(pipi)iste możliwości - a same odgrzewane dania. Albo i gorzej Ridge Racer czy Asphalt. jak na razie większość z tych serii posiada lepsze odsłony na innych konsolach. Jak ma mi służyć do odgrzewanych kotletów to sobie poczekam aż stanieje do 500 pln. Mam w co grać na innych sprzętach przez ten czas...

 

Co z tego skoro te gry już wyszły dawno temu i są znane i skończone. A jak chcesz nową część to teraz tylko Vita. Wyjdzie kolejna część na PS3 to się wróci na PS3. A teraz jak chcesz popykać w nowe części to nie ma wyboru.

 

Jesteśmy skazani na kotlety. To takie pretensje chyba do tego, że się starzejemy i już nas nie jarają pewne rzeczy jak za pierwszym razem ; ) Ale przecież tytułów oryginalnych nie brakuje. Więc w czym problem?

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Raven- zgodze sie z Toba co do baterii, to porazka- nie ma co ukrywac i tego zmieniac.

A reszta. Wedle gustu. Premiery konsol sa te same zawsze- droga konsola, gry drogie i do tego ilosc pare sztuk z czego warte ogrania 1-2. Tak bylo, jest i bedzie. Wiekszosc kupuje, bo jest hype i fajne uczucie miec sprzet w dniu premiery- stac cie ? Kupujesz! Prosta zasada.

Jak ludzie kupowali 1 smarty czy ajfona, to byly najazdy ze bateria codziennie ladowana, ze tylko 2 dni trzyma, bo nokia to tydzien. Telefony stanialy, ajfon z 4 tysiecy zjechal do tysiaka i nagle wszyszczy sa zadowoleni z ajfonow i innych smartow lol.

Widziales kiedys kogos w poznaniu z handheldem ? Bo ja jednego kolesia w starym browarze z PSP i kiedys panne z game boyem w tramwaju. Sam gram na 3DS w pociagu. Wiekszosc kupuje do grania w chacie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakość wykonania niektórych pozycji to trzeba zobaczyć na własne oczy.

 

Taki Shinobido widać, że miał raczej wyjść na PSP lub PS2 nawet... ale za to jaka tam jest ścieżka dźwiękowa! aż chce się grać mimo braku jakiś tam fajerwerków wizualnych :)

Oczywiście sa gry, których bym kijem przez szmatę nie wziął do ręki... ale z takimi grami robi się to co zawsze, olewa, albo daje nabrać i kupuje ;)

 

Gry drogie fakt, czasami mam wrażenie, że aż za bardzo... sam kupiłem tylko Shinobido 2 bo od ludzi co zrobili Tenchu, nagram się i wymienię na coś innego. Do czasu jak gry nie stanieją większość graczy będzie się wymieniać zamiast sprzedawać, więc ruch będzie.

 

Wielki minus za online passy... to jest już zachłanność jak dla mnie, robić online pass na konsolę przenośną.

Odnośnik do komentarza

Luck, telefon mimo wszystko te pare godzin wytrzyma, inna sprawa ze najnowsze smartphony laduja sie w mig, wiec wystarczy 30min pod gniazdkiem, by znowu zabrac go na calonocna impreze, a nawet o 12 jeszcze zadzwonisz po takse. 3h to dla mnie porazka, bo majac w domu konsole stacjonarne, dobry sprzet komputerowy, ipada jedyne zastosowanie dla Vity widze granie w drodze, na wyjezdzie sluzbowym, u starszej jak ja odwiedze, a tu sie okazuje, ze pewnie po rocznym uzytkowaniu pogram 2 godziny i bede musial szukac gniazdka. Granie na podlaczonym handheldzie moze byc wygodne tylko dla fanboyow, ba, w dzisiejszych czasach przez to nawet pady masz bezprzewodowe!

Jako, ze tez lubie gadzety, tez czesto wydaje na nie kase, przez moment sie zastanawialem, czy nie kupic sobie Vity i odpuscilem, nie dlatego, ze mnie nie stac, ale dlatego, ze jest po prostu slaba. Bateria, gry, ceny tych gier, online passy, jakies problemy z synchronizacja, to nie zazdrosc i nie ubostwo, tylko moja opinia.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie zdecydowalem sie na zakup PS Vita, zaczekam az stanieje do jakies normalnej ceny bo jak na razie cena na poziomie PlayStation 3 jest po prostu przegieciem, poza tym za jakis czas wyjdzie wiecej gier i bedzie w czym wybierac. Poza tym na razie odpuszczam bo od razu po premierze sprowadzilem z Japonii PSP - przeplacilem, troche pogralem i lezalo bo nie bylo w co grac. PS Vita zaczeka, aktualnie mam w co grac na stacjonarkach i nawet handheldach, wiec nie narzekam na brak gier. ;) Bateria wystarczajaca na 5godzin to jeszcze nic zlego - moje PSP juz tyle nie trzyma i nie narzekam, o wiele gorsze w PS Vita jest umieszczenie tam kamerki 0.3MP - w tych czasach i w takim Hi-End'owym sprzecie to po prostu jawna kpina, tak samo jak bateria na 3h w 3DS.

 

Dwa dni temu podczas europejskiej premiery pogralem troche w Wipeouta i przyznaje, ze robi wrazenie, sama konsola fajnie wyglada, jest zaskakujaco lekka, a nie wyglada na taka. Za to menu jest lipne - w ogole mi sie nie podoba, do tego nie da sie go nawet obslugiwac krzyzakiem/analogiem - jak dla mnie to Xross Media Bar z PSP i PS3 jest lepszy. :D

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zdecydowalem sie na zakup PS Vita, zaczekam az stanieje do jakies normalnej ceny bo jak na razie cena na poziomie PlayStation 3 jest po prostu przegieciem, poza tym za jakis czas wyjdzie wiecej gier i bedzie w czym wybierac.

 

Oby tylko te gry wyszly, Sony musi sie nauczyc ze w przypadku handheldow to nie hardware je sprzedaje a software jaki jest na nie wydawany. Kiedy kupilem PSP to sie srogo zawiodlem, ogralem MGSa, Finala CC, Dissidie oraz oczywiscie monster huntera i konsola po miesiacu poszla na allegro z powodu braku gier ktore by mnie osobiscie interesowaly (w pappatony i innego tego typu gierki nie gram), nad zakupem vity powaznie sie zastanawialem ale w ostatecznosci kupilem 3DSa i na dzien dzisiejszy nie zaluje (tym bardziej ze ominela mnie era DSa a 3ds ma wsteczna kompatybilnosc kartridżów), Vita by mnie przekonala z tym crapowatym line-upem jesli by sie na niej pojawil Monster Hunter (dla mnie to jest system seller, ktory zostal oddany nintendo) ale niestety glupie sony i ich polityka spowoduje kleske tej konsolki (choc na prawde im tego nie zycze biorac pod uwage ich obecna sytuacje w firmie), zbyt wysoka cena, zbyt malo gier, Wipeout mnie nigdy nie krecil, Uncharteda mam w nadmiarze na stacjonarnej konsoli, jedyna gra ktora by mnie na dzien dzisiejszy interesowala to Shinobido 2, niestety to zdecydowanie za malo aby leciec w dzien premiery po tak drogi gadzet, moze za 2-3 lata jak sprzet wraz z jego "dodatkami" (tez paranoja z tym ale przemilcze juz to) zejdzie do normalniejszej ceny i wyjda jakies gry.

 

Poki co pozostane sceptyczny, z sentymentu do marki kupilem wpierw PS3 przed Xboxem360 oraz PSP zamiast DS'a, tym razem tak glupiego bledu nie popelnie, poczekam na konkrety a poki co bede mial radosc z grania na innej konsoli a nie radosc z czekania na vicie. Oczywiscie rozumiem tez zapal ludzi ktorym takich serii jak Wipe czy Uncharted za malo i chca wiecej, choc nie zmienia to faktu ze i tak sa to zwykle poucinane porty jak to Raven zgrabnie podsumowal, mialem okazje w Media Markcie (lub saturnie? nie pamietam) przetestowac Uncharted i papy z dachu nie zrywalo niestety jak zrobilo to odpalenie Zeldy w 3D 2 miesiace wczesniej.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Przyjete do wiadomosci. Twoj wybor przeciez :) Teraz tylko mam nadzieje, ze nie bedzie kolejnych postow ludzi, ktorzy w temacie Vity pisza jak bardzo jej nie potrzebuja i nie widza sensu wydawania na nia kasy ;) Nikt nikogo przeciez nie zmusza do kupywania konsoli jezeli jej nie chca miec :P

Nadzieja matką głupich, apel nie podziałał. Pozytywnych opinii mało bo ludziska zaszyli się z konsolkami i ciorają w najlepsze. Typowe.

Odnośnik do komentarza

Mam wrazenie ze 3DS to okolice 5h. Mozna wylaczyc wifi, 1 poziom podswietlenia i cos mi sie wydaje, ze te 5 to trzyma.

Co do Vity, cena 950zl za ten sprzet jest ok w dniu premiery. PSP tez chyba tyle kosztowalo w dniu premiery. Bylo slabsze,ale wtedy bylo kozackie, lineup byl slabszy i bylo ok. Ceny gier nie sa mega tragiczne, Lumines czy Rayman to 149zl w MM.

Odnośnik do komentarza

Cena w MM jest spoko. 949zl. Karta pamiec, nawet 4GB powinna byc w zestawie. N dodaje do 3DS SD 2GB.

Jakby konsola kosztowala 1099, to juz by bylo gorzej, bo przy cenie w MM mamy gre w cenie oficjalnej.

1099+4GB 79zl + gra np Rayman 149zl = 1327zl

A tak wychodzi 1177 ;)

Wiecej takich gier jak Rayman,Lumines,Mortal Kombat i bedzie ok. Wiecej to mam na mysli nowe pomysly na Vite, a nie to co znamy z duzych konsol.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zakupiłem Vitę.Miałem zamiar poczekać trochę i kupić używkę, ale ostatecznie przekonała mnie cena w MM 949 pln.Generalnie jestem miło zaskoczony jakością wykonania-nie chodzi mi o sam ekranik, czy desing, ale materiały i spasowanie.

Teraz do sedna-pograłem chwilę i jestem zaskoczony trochę niektórymi postami typu "niedopracowany produkt, odgrzewane kotlety " itp.

Przypomnijcie sobie premiery innych konsol, przecież na starcie każdej konsoli mieliśmy którąś tam część czy to Ridge Racera, Tekkena,Wipeouta,Dead or alive,Czy Virtua Fighter, czy inne "któreś tam części"

Rozumiem, ze Escape Plan,Unit 13,czy wychodzące p-arę dni po premierze Gravity ograliście już na innych platformach ?:)

A co do ceny to najtańsze ceny poprzednich platform.

-PSP w dniu premiery 1200

-PS2-2099

-PS3-1999

-3 DS-999

-Xbox-1500

-360-1599 wersja core.

Gry chodziły srednio po 249 pln

Dodajcie do tego wskażnik inflacjii i dopiero płaczcie ile to kiedyś kosztowało :)

Odnośnik do komentarza

Warto przepłacić 150 zeta dla samych dodawanych oryg. słuchawek i paru pierdół ? Jakiej są jakości i czy głośno grają ? ( dodawane do PSP były tragiczne).Czy jest mozliwośc dokupienia takich samych osobno jak zdecyduje się jednak na wersje z MM za symboliczną cenę ;) ?

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Bzdura Adi, kupilem Xa 360 od razu po premiere za niecale 1400 zl (MM) i byla to wersja premium (nawet nie pamietam czy nie z gra). Gry po 250 zl byly chyba tylko w empiku. Poza tym jasne na starcie masz kolejne czesci, z ta roznica, ze z takim skokiem technologicznym, ze trudno sie oprzec. Przeskok miedzy xboxem 360 a X i Ps2 byl przeciez ogromny. Tutaj zas masz porty, ktore kazdy szanujacy sie gracz juz ogral, ktore nie maja za wiele wiecej do zaoferowania, niz ich odpowiedniki na konsolach stacjonarnych, ale jak ktos woli przechodzic Raymana, ktory jest 2 razy drozszy na Vicie, bo ma dodatkowy ficzer w postacii dotykowego ekranu to jego sprawa, ja tam wole pograc na 46 calach.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzisz bo czasami jest różnica w gustach, ja tam właśnie chcę tego Raymana na vite i mnie to jara, a np. taki tv jak ty masz 46cali to dla mnie nie nadaje się do grania.

Każdy ma zwoje preferencje co do gier i sprzętu, czasami to wychodzi z chęci, a czasami wymusza to portfel.

W tym wszystkim co się kręci wokoło vity związana jest duża kasa dla producentów, a dla na s duże wydatki.

Pozostaje to zaakceptować bo nasze jęki, stęki nic nie zmienią.

Kogo stać to kupi i tyle.

Odnośnik do komentarza

Xbox 360 + PGR 3 kosztowalo 1399zl w MM, wiem, bo kupilem tydzien po premierze ;)

Gry byly po 249zl- premiera. Tyle dalem za Girsy. Dopiero pozniej zeszlo to do 199zl. Gry na Vite sa po 150zl. Nie ma tragedi, ale szalu tez nie. Cena samej konsoli jest spoko. Nie mozna narzekac.150zl taniej w MM niz w innych sklepach- gra za to jest.

A za nowego Raymana na X dalem 139zl. Byla promocja na empik.com.

I nie pograsz sobie easye w Raymana pod koldra przed snem ani jadac do pracy autobusem np ;)

Dodali by karte 4GB w cenie konsoli, bateria 5-6h i bym gratulowal sony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...