Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

jest dodatek do OlliOlli? I ja nic o nim nie wiem? ;o

uu bedzie trzeba sie zainteresowac tylko jeszcze nie ukonczylem pro

 

te olii olli takie dobre? mam ten kod jeszcze nie wykorzystany z velocity i wormsami. jak widze gamepleye to takie dziwne troche

mi sie podoba, wciaga i daje satysfakcje, chociaz wolalbym zeby olliolli bylo na wzor thps2 z gba niz gierek ze smartfonow

 

 

aha kiedy w koncu wypuszcza suikoden 1&2 mialy wyjsc w styczniu, a tu prawie koniec miesiaca i cisza w temacie ;/

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ok, mam Vitę od kilku tygodni i moje główne wrażenia prezentują się następująco:

 

1. Dlaczego ten dashboard jest taki brzydki i nieintuicyjny?

2. Dlaczego PSN częściej nie działa niż działa?

3. Na bogów, dlaczego w każdej spolonizowanej grze słyszę te same głosy? Serio, jeszcze raz usłyszę Boberka i mnie szlag trafi.

 

 

 

Ale poza tym bardzo spoko sprzęt, przede wszystkim cieszy mnie jako handheld do klasyków z PSXa/PS2.

 

 

Grał ktoś w FREEDOM WARS? Dobra gra, jakieś opinie? :sorcerer:

Masz cały temat o Freedom Wars.

Odnośnik do komentarza

Ok, mam Vitę od kilku tygodni i moje główne wrażenia prezentują się następująco:

 

1. Dlaczego ten dashboard jest taki brzydki i nieintuicyjny?

2. Dlaczego PSN częściej nie działa niż działa?

3. Na bogów, dlaczego w każdej spolonizowanej grze słyszę te same głosy? Serio, jeszcze raz usłyszę Boberka i mnie szlag trafi.

 

 

 

Ale poza tym bardzo spoko sprzęt, przede wszystkim cieszy mnie jako handheld do klasyków z PSXa/PS2.

 

 

Grał ktoś w FREEDOM WARS? Dobra gra, jakieś opinie? :sorcerer:

Masz cały temat o Freedom Wars.

1) O czym konkretnie mówisz? Dla mnie jest znacznie lepszy od tego z X1 czy nawet PS4. 

2) Może to kwestia ustawień internetowych, wiem że niektórzy mają problem po stronie sprzętu typu: modem, router.

3) Bober jest wszędzie  :obama:

Odnośnik do komentarza

 

1) O czym konkretnie mówisz? Dla mnie jest znacznie lepszy od tego z X1 czy nawet PS4. 

 

Nie mam X1/PS4, więc się nie odniosę do tego.

 

- Vitowy UI  jest brzydki (czego się nie spodziewałam, szczególnie, że sama konsola wygląda bardzo fajnie), te bąbelki są okropne. Niby jest jakaś możliwość kustomizacji, ale niewiele pomaga. A przecież aż się prosiło, żeby przy designie pójść w minimalizm.

 

- Teraz już się przyzwyczaiłam, ale na początku nie mogłam zrozumieć po co przy wyborze czegokolwiek, zamiast przejść od razu do gry/PSNa/ustawień/whatever, trafiamy najpierw na kolejny ekranik, na którym trzeba wcisnąć "Rozpocznij". Niby szczegół, ale strasznie irytujący. Jeśli uruchamiam jakąś aplikację, to logiczne jest, że chcę do niej przejść, dodatkowa komenda "Rozpocznij" robi ze mnie debila i traci mój czas.

 

- Posiadane gry - kolekcja gier kupionych cyfrowo powinna być jakoś wyeksponowana, a przede wszystkim dostęp do nich powinien być łatwy i szybki. Przedzieranie się przez Download List za każdym razem jak chce się coś ściągnąć to mordęga, szczególnie jeśli ktoś ma sporo gierek. Powinna być przynajmniej jakaś możliwość filtrowania tytułów na Vitę, od tych na PS3 i PS4.

 

- "Czekaj..."

 

- Podświetlenie - opcja jasności ekranu jest schowana w ustawieniach. Wtf. Powinna być cały czas pod ręką, żeby móc swobodnie ją zmieniać podczas grania.

 

I takie tam inne szczegóły. Może się czepiam, ale przywiązuję uwagę do detali i lubię dobry design a tutaj po prostu tego zabrakło.

Nie umniejsza to Vicie jako sprzętowi do gierek, ot, rozczarowanie przy pierwszym kontakcie.

 

Co do intuicyjności - jak się teraz nad tym zastanowiłam, to fakt, pewnie dash jest intuicyjny dla osób, które wcześniej grały na PS3/PSP, a dla reszty kwestia przyzwyczajenia.

 

 

 

2) Może to kwestia ustawień internetowych, wiem że niektórzy mają problem po stronie sprzętu typu: modem, router.

 

To raczej nie to, bo łączę się z różnych miejsc.

Odnośnik do komentarza

 

 

1) O czym konkretnie mówisz? Dla mnie jest znacznie lepszy od tego z X1 czy nawet PS4. 

 

Nie mam X1/PS4, więc się nie odniosę do tego.

 

- Vitowy UI  jest brzydki (czego się nie spodziewałam, szczególnie, że sama konsola wygląda bardzo fajnie), te bąbelki są okropne. Niby jest jakaś możliwość kustomizacji, ale niewiele pomaga. A przecież aż się prosiło, żeby przy designie pójść w minimalizm.

 

- Teraz już się przyzwyczaiłam, ale na początku nie mogłam zrozumieć po co przy wyborze czegokolwiek, zamiast przejść od razu do gry/PSNa/ustawień/whatever, trafiamy najpierw na kolejny ekranik, na którym trzeba wcisnąć "Rozpocznij". Niby szczegół, ale strasznie irytujący. Jeśli uruchamiam jakąś aplikację, to logiczne jest, że chcę do niej przejść, dodatkowa komenda "Rozpocznij" robi ze mnie debila i traci mój czas.

 

- Posiadane gry - kolekcja gier kupionych cyfrowo powinna być jakoś wyeksponowana, a przede wszystkim dostęp do nich powinien być łatwy i szybki. Przedzieranie się przez Download List za każdym razem jak chce się coś ściągnąć to mordęga, szczególnie jeśli ktoś ma sporo gierek. Powinna być przynajmniej jakaś możliwość filtrowania tytułów na Vitę, od tych na PS3 i PS4.

 

- "Czekaj..."

 

- Podświetlenie - opcja jasności ekranu jest schowana w ustawieniach. Wtf. Powinna być cały czas pod ręką, żeby móc swobodnie ją zmieniać podczas grania.

 

I takie tam inne szczegóły. Może się czepiam, ale przywiązuję uwagę do detali i lubię dobry design a tutaj po prostu tego zabrakło.

Nie umniejsza to Vicie jako sprzętowi do gierek, ot, rozczarowanie przy pierwszym kontakcie.

 

Co do intuicyjności - jak się teraz nad tym zastanowiłam, to fakt, pewnie dash jest intuicyjny dla osób, które wcześniej grały na PS3/PSP, a dla reszty kwestia przyzwyczajenia.

 

 

 

2) Może to kwestia ustawień internetowych, wiem że niektórzy mają problem po stronie sprzętu typu: modem, router.

 

To raczej nie to, bo łączę się z różnych miejsc.

 

-Fakt, te draże nie są najlepsze ale pamiętaj że możesz wybrać muzykę, tło, ikonki, organizować foldery i jakoś doprowadzić te menu do ładu. 

-To bardzo przydatne, dzięki temu okienku masz na górze szybki dostęp do paru ważnych funkcji typu zapis, aktualzacja, itd bez konieczności uruchomiania aplikacji, oprócz tego konsola działa w trybie "multitask" i ty wybierasz które aktualnie aplikacje są włączone.

-Możesz w sklepie wpisać nazwę gry którą chcesz pobrać ponownie, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki, działa szybciej jak na dużych konsolach ale mimo to powinni faktycznie dać jakieś rozsądne filtrowanie wyszukiwanych treści.

-Czekaj na co? To jeden z najszybszych menu.

-Koledzy wyżej wyjaśnili. 

 

Niektórym konsola może faktycznie nie podejść bo mogą mieć obiekcje, warto jednak zobaczyć że wypada b. dobrze na tle pozostałych konsol. 

Edytowane przez Zdunek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...