Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Uncharted było w plusie, więc skończyłem. W dwa dni, bo lubię tą serię, a jakość na Vicie....mmm...zszokowała mnie :)

A wczoraj kupiłem Killzone...i szczęka na podłodze. How can it look and play so good ?

Raymana Origins ogrywam sobie z plusa.

I właśnie zastanawiam się nad Tearaway bo jest promocja do 4 marca. I wszędzie czytam zachwyty nad tym tytułem.

 

I jeszcze jedno pytanie: jak włączyć remote play z PS4 po internecie? Bo w domu po wifi działa, ale jak wziąłem Vite do pracy, PS4 zostało ustawione na stand-by (czyli z żółtą diodą) i nie dało się połączyć.

Odnośnik do komentarza

mk na vicie w czasie gameplayu wyglada jak gra z psp - okropnie wrecz ale za to ma betonowe 60fps co mimo wszystko czyni ja lakomym kaskiem jesli sie przelknie wyglad, do tego wieza wyzwan zostala napisana od nowa pod vite i niektore sa scisle powiazane z bajerami vity (np krew packa ekran i paluchem go czyscisz)

 

btw. mk bylo kiedys w plusie przeciez, ominales?

 

ps.....aaa jeszcze mi sie przypomnialo ze jakis czas temu wylaczyli serwery tej gry do gry online w wydaniu vitowym

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kusi troche na zakup konsoli, chcialbym ograc pare starych gierek z psx'a,psp i pare remasterow(Ratchet and Clank,Jak&Daxter,Sly Cooper) ale co potem ? Konsola by lezala i sie kurzyla.. Jak Sony sprzeda te wszystkie dzialy smartfonow i tv to moze jeszcze jest jakas szansa,chociaz watpie ta konsola juz jest od dawna pogrzebana, nawet na telefonach mozna grac w remote play. Szkoda sprzetu

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno pytanie: jak włączyć remote play z PS4 po internecie? Bo w domu po wifi działa, ale jak wziąłem Vite do pracy, PS4 zostało ustawione na stand-by (czyli z żółtą diodą) i nie dało się połączyć.

Po pierwsze upewnij się czy zaznaczyłeś w opcjach PS4 że konsola może być wybudzona zdalnie, oraz czy przy włączaniu automatycznie loguje się na to samo konto PSN którego używasz na Vicie. Po drugie prawdopodobnie musisz skonfigurować modem/router. W tym celu włącz obsługę UPnP i zrób przekierowanie portu 9304 UDP (kiedyś tych portów było więcej ale obecnie chyba wystarcza ten jeden). Dodatkowo, jeżeli masz w domu wiele urządzeń które łączą się z siecią po wi-fi dobrze jest też zarezerwować konkretny adres IP podsieci dla PS4 tak żeby zawsze dostawała to stałe IP (zakładam ze masz włączone DHCP).

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie, na vicie jest mnostwo gier do ogrania.

 

 

To jesteś szczęściarzem, skoro dla Ciebie jest mnóstwo gier. Zauważ, że te "mnóstwo gier", to większości osób nie interesuje, bo każdy wie jakie są to gry (indie, japońskie itp.). Tych naprawdę wartościowych gier jest garstka (Tearaway, Killzone, LPB, Uncharted, Lumines, Wipeout, Soul Sacrifice, Dragon’s Crown, kilka indyków jak: Velocity 2X czy Retro City Rampage), czy kilka innych gier. Ale to jest garstka, którą posiadacze Vity już dawno ograli. Poza tym większość tych gier jest też na konsole stacjonarne.

 

Weź pod uwagę nawet to forum. Jest tu raptem kilka osób, ciągle tych samych, którzy cieszą się na każdą grę jaka wyjdzie na Vitę, nieważne czy AAA, czy indyk. Ale to ciągle te same osoby i można je na palcach rąk zliczyć.

 

Mi jest smutno z tego powodu, że Vita zdechła już dawno. A SONY jedyne co zrobiło, to postawiło jej nagrobek (w postaci promowania jej jako zdalnego kontrolera do PS4). Że niby wciąż jest to przydatna, przenośna konsola.

 

Cieszyłem się jak dziecko, gdy pierwszy raz kupowałem swoją Vitę. Gdy kupowałem ją drugi raz, też się cieszyłem bo miałem sporo gier do ogrania dzięki PS+. No ale właśnie... garstka tych gier była godna ogrania. Większości po dziś dzień nie ukończyłem.

 

Dlatego naprawdę cieszę się, jak ktoś pisze, że ma mnóstwo gier na Vitę,bo to znaczy, że każda gra mu pasuje, z każdą się dobrze bawi i łyka wszystko jak leci. Ja tak niestety nie mam. Vity nie włączałem od dawna, bo pojawiające się aktualnie gry w PS+ nie interesują mnie (Duke Nukem? Serio?), a zapowiedziane premiery to dla mnie kpina :)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

To o 2  ręce więcej niż na PS4 i XBONE.

 

 

 

Jasne, że tak. Ale weź pod uwagę, że Vita zdechła i deweloperzy mają w pupce tworzenie na nią gier. A na PS4 czy XOne powstanie jeszcze cała masa godnych do ogrania gier.

 

 

Dla mnie vita to retro konsolka. Gram czasem w jakąś nową grę ale to na vicie przeszedłem ffvI VII VIII i IX pierwszy raz. Crash, mgs czy trylogia jax :) a obecnie zakupiłem suikoden i w lato będzie jak znalazł do samolotu.

 

No właśnie, świetna przenośna konsola, mająca power a służy do ogrywania staroci z PSX'a. To kolejny gwóźdź do trumny na brak ciekawych gier dedykowanych Vicie.

 

Aczkolwiek, ja do ogrywania staroci bardziej wolę PSP. Mniejsza rozdzielczość ekranu powoduje, że obraz wygląda lepiej. A opcja wygładzania na Vicie to gunwo obsrane.

Odnośnik do komentarza

Tych naprawdę wartościowych gier jest garstka (Tearaway, Killzone, LPB, Uncharted, Lumines, Wipeout, Soul Sacrifice, Dragon’s Crown, kilka indyków jak: Velocity 2X czy Retro City Rampage

Wymieniłeś tytuły, które jeszcze ja zdążyłem ograć, tj. wyszły w ciągu roku po premierze. A dwa ostatnie indyki na steamie kosztują ułamek tego, co na PSN.

Gdyby chociaż Sony obniżyło tytuły na sklepiku, albo nie ograniczało użytkowników na jednej konsoli (specjalnie kupiłem Plusa na swoim, grzybiarzowym koncie dla Vity, mimo że miałem Plusa na drugim koncie).

Kiedyś zrobiłem spis wszystkiego co wyszło w Plusie, na Vitę: LINK

Gruby początek, a potem nawet trafiło się GTA z PSP...

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to sony robi wszystko żeby w(pipi)ić graczy i  w konsekwencji za(pipi)ać konsole - indyki 3 razy droższe niż u konkurencji, karty pamięci 3 razy droższe niż u konkurencji. Czy oni (pipi)a nie rozumieją, ze gdyby obniżyli cenę, to sprzedali by w uj więcej kart i ludzie kupowali by więcej gier bo mogli by je w końcu spokojnie przechowywać nie martwiąc sie o brak miejsca i ewentualny zakup drogiej karty - koleżce który jest odpowiedzialny za to, ze w Europie niema jeszcze karty 64 GB w ludzkiej cenie, to normalnie walnął bym w ryja. Swoją Vite brałem na premierę z mocnym przekonaniem, że zrobią z niej drugiego PSXa czyli mnóstwo świetnych szpili w każdej kategorii. Ojj jak srogo się przejechałem na takim myśleniu. Szkoda kurna, bo potencjał Vita ma najlepszy z całej plejady przenośnych sprzętów.

Odnośnik do komentarza

 

Przesadzacie, na vicie jest mnostwo gier do ogrania.

 

 

To jesteś szczęściarzem, skoro dla Ciebie jest mnóstwo gier. Zauważ, że te "mnóstwo gier", to większości osób nie interesuje, bo każdy wie jakie są to gry (indie, japońskie itp.). Tych naprawdę wartościowych gier jest garstka (Tearaway, Killzone, LPB, Uncharted, Lumines, Wipeout, Soul Sacrifice, Dragon’s Crown, kilka indyków jak: Velocity 2X czy Retro City Rampage), czy kilka innych gier. Ale to jest garstka, którą posiadacze Vity już dawno ograli. Poza tym większość tych gier jest też na konsole stacjonarne.

 

 

No wlasnie te japonskie gry interesuja wiekszosc osob, dlatego one wciaz powstaja i Vita wciaz zyje. Swietnym przykladem sa masowe lokalizacje japonskich tytylow na Vite bo poprostu sie swietnie sprzedaja, ludzie tego chca. Swiat nie konczy sie na forum PSX Extreme.

 

Widze tez ze mamy odmienne spojrzenie na wartosciowe tytuly, dla mnie Tearaway nie powinien sie tam znalezc bo ta gra to pomylka, Uncharted wiem ze duzo osob to kocha i szaleje za tym ale ja robilem 3-4 podejscia do tej gry i nie umiem jej skonczyc, w ogole do mnie nie przemawia :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...