Skocz do zawartości

The Dark Knight Rises


piotrov

Rekomendowane odpowiedzi

Twoi znajomi nie pójdą na Batmana bo w UsA strzelali?

 

o.O

Ci którzy:

a) wyjechali za granicę za pracą,

b) są w związku i mają ileś tam bachorów,

c) mieszkają w pizdu kilometrów ode mnie,

to niestety nie, a reszta... cóż niewielu ich zostało i są raczej domownikami co to wychodzą z domu tylko po piwa i "cygaryty".

To przykre kiedy u schyłku ćwierćwiecza życia zdajesz sobie sprawę, że stara ekipa od imprez i picia się rozpadła i tak naprawdę jesteś sam. Ale nie będę Winnerem i nie mam zamiaru się użalać nad sobą. Zresztą to nie czas i temat na to.

 

 

Tak zabezpieczył mieszkanie bombkami, że policja nie ma pojęcia jak za to się zabrać.

Ciekawe skąd on wytrzasnął tyle materiałów wybuchowych (bo chyba to nie były zabawki domowej roboty). A w USA każdy idiota może dostać broń. Taki to jest otwarty na wszystkich kraj.

Odnośnik do komentarza
- To ja jestem Jokerem - powiedział po zatrzymaniu 24 - James Holmes, sprawca masakry w kinie w Denver. Mężczyzna jeszcze dziś ma zostać ponownie przesłuchany, a w poniedziałek usłyszy zarzuty. Może mu grozić kara śmierci.

Amerykańska policja zamierza zdetonować materiały wybuchowe, które zamachowiec z Denver ukrył w swoim mieszkaniu. Sprawca masakry w mieście Aurora, 24-letni James Holmes, zainstalował tam skomplikowany system bomb-pułapek, którego specjaliści nie są w stanie odbezpieczyć. Przed detonacją funkcjonariusze mają wstrzymać ruch na sąsiednich ulicach, ewakuowano już pobliskie budynki.

 

Amerykańska policja zamierza zdetonować materiały wybuchowe, które zamachowiec z Denver ukrył w swoim Sprawca masakry w mieście Aurora, 24-letni James Holmes, zainstalował tam skomplikowany system bomb-pułapek, którego specjaliści nie są w stanie odbezpieczyć. Przed detonacją funkcjonariusze mają wstrzymać ruch na sąsiednich ulicach, ewakuowano już pobliskie budynki.

 

Zamachowiec zaprogramował w mieszkaniu sprzęt muzyczny tak, że w nocy zaczął on głośno grać. Według policji, miało to zwabić sąsiadów, którzy, próbując wyłączyć muzykę, zginęliby od eksplozji.

 

Na przedmieściach Denver, podczas nocnego pokazu filmu "Mroczny rycerz powstaje" James Holmes zastrzelił 12 osób i ranił 58. Według danych policji, 11 osób spośród 58 rannych pozostaje w stanie krytycznym. 30 jest w szpitalach.

 

W Stanach Zjednoczonych trwa żałoba, prezydent Barack Obama polecił opuszczenie flag do połowy masztów. W Aurorze, gdzie doszło do zamachu, odbyło się czuwanie przy świecach. Na miejsce tragedii ludzie cały czas przynoszą kwiaty i znicze.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Świetne zakończenie. Tak na świeżo, po wyjściu z sali kinowej mogę napisać, że film jest niesamowity :). Do kilku rzeczy mógłbym się przyczepić, jednak całość świetnie zamyka trylogię. Nie ma się co zastanawiać, trzeba obejrzeć!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Odnośnie catwoman i jej roli w filmie:

 

 

Oczywiście jest obecna i ważna dla fabuły, ale typowego duetu nie ma. Bardziej odgrywa rolę podobną jak Gordon na przykład. Jakoś specjalnie do gustu mi nie przypadła jednak, ale też nie odrzucała.

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Nie oglądałem trailerów, by nie zdradzić sobie żadnych szczegółów i niepotrzebnie napalać na film :). Faktycznie, głos troszkę Yodę może momentami przypominać, mi bardziej kojarzył się ze starym człowiekiem i czasami nie pasował do wyraźnie młodej i silnej postaci. Z drugiej strony, choć nie komponował się z fizyczną stroną Bane'a, do szalonej i jednocześnie bardzo inteligentnej postaci mi bardzo pasował.

Odnośnik do komentarza

Dopiero po seansie jestem ale nie zawiodłem sie. Nie byłem zwolennikiem wcześniejszych ekranizacji jednak to co zrobił jednak Nolan zmienił moje podejscie. Osobiscie 2jke stawiam na pierwszym miejscu pozniej 3jka i na koncu jedynka. Nie czytalem zadnych spoilerow, nie ogladalem zwiastonow i naprawde milo sie zaskoczylem. Troszke jestem zawiedziony glownym zlym - Banem (ale chyba dlatego ze w pamieci mam swietnego Jokera).

Odnośnik do komentarza

Troszke jestem zawiedziony glownym zlym - Banem (ale chyba dlatego ze w pamieci mam swietnego Jokera).

No tak Joker był świetny , ale nie wiem dlaczego , ale lubie gdy głównym przeciwnikiem w grach/filmach/bajkach jest ktoś kto przewyższa bohatera siłą fizyczną (Sephiroth , Albert Wesker , Ivan Drago , czy choćby Bane ).

Mnie zastanawia czy Hardy za role Bane;a dostanie jakieś nagrody :)

Odnośnik do komentarza

slupek no tak ale to naprawde moment kiedy sie pojawia moze 5 minut nie nastawiaj sie bardziej kreci sam twist zwiazany kim jest dla glownej zlej postaci:) ja nie czytalem komiksow jedynie wiec dla mnie fajny motyw. masa co do bane to fajna postac ale czehos mi brakuje moze wlasnie takiej mega brutalnosci dla tej postaci.

 

(null)

Odnośnik do komentarza

Spoilery!

 

 

Wraca i nie wraca, jest tylko na chwilę i trochę inaczej, niż możnaby przypuszczać. W końcu on nie żyje :).

 

 

Ja też stawiam drugą część minimalnie wyżej od trzeciej. Tam wszystko pięknie się zazębiało, nie było większych wątpliwości co do zasadności danych akcji (a odnośnie trzeciej części mógłbym mieć takie zarzuty). W TDK grał też najlepszy Joker w historii a także część przechodzi przez chyba najpiękniejsze stadium "wzrostu", czyli od skromnych początków bohater i akcja wzlatują na wyżyny obejmujące całe miasto (mam nadzieję że rozumiecie, o co mi chodzi). Trzecia część siłą rzeczy musi poruszać takie, a nie inne wątki i skala działań jest też adekwatna.

Tak więc powtórzę jeszcze raz: druga część jest minimalnie lepsza, ale mimo wszystko uważam, że lepszego zakończenia już się nie da zrobić :).

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina(Anglia) i mogę powiedzieć, że film dobry owszem... ale mogloby byc o wiele lepiej. Po pierwsze miałem wrażenie, że niepotrzebnie wstawiano tu te wszyskie czołgi i inne militaria. Notabene wyglądały jakby były zrobione z kartonu i nie czułem ich masy. Głos Bane'a nie przypadł mi do gustu za bardzo, o wiele lepiej by było gdyby mówił tak jak w pierszych trailerach.

 

Ogółem oceniam go na 8/10(Dark Knighta oceniłem na 9/10). Myślę, że warto obejrzeć, choćby dla końcówki!

Odnośnik do komentarza

podobnie jak w przypadku avengerów nie wyrobiłem i wciągnąłem cama - niezły ten ostatni gacek. stawiam minimalnie poniżej tdk - czyli takie naciągane 7. pierwsze starcie z bejnem mocarne, sam jego koniec - już nie bardzo. catwoman lepsza niż mogło by się to wydawać po materiałach promocyjnych, ale jednak nadal kiczowata. sam film pomimo 2:45 czasu trwania w ogóle się nie dłuży co już jest osiągnięciem. zabrakło mi trochę alfreda bo znika w połowie filmu, żeby pojawić się dopiero na koniec. fajne cameo crane'a. zgrabnie zakończona trylogia, ale pomimo większej skali jestem pewien, że tdk zostanie zapamiętany na dłużej bo jednak ma więcej zapadających w pamięć scen no i niepowtarzalnego jokera.

Edytowane przez tk___tk
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...