Skocz do zawartości

Niusy


Gość Grzegosz

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalne info o Pumie ST. Ogólnie bardzo interesująca propozycja, ponieważ jest to:

  • w zasadzie jedyny mały SUV o sportowym charakterze;
  • jeden z bardzo już nielicznych nowych samochodów o mocy około 200 koni i z manualem;
  • teoretycznie bardziej praktyczna wersja lubianej Fiesty ST.

Zależnie od perspektywy można traktować ją jak większego hot hatcha albo jak Macana dla mniej majętnych. Fiesta ST jest uznawana za samochód doskonały do zabawy, ale jednak kosztem komfortu przy codziennej jeździe, więc ciekaw jestem pierwszych testów, bo być może Puma okaże się mniej bezkompromisowa.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 hours ago, Shago said:

Ciekaw jestem ceny.

W Niemczech już jest cennik. https://www.ford.de/kaufberatung/informieren/broschueren#

 

Oczywiście nie ma co przeliczać, ceny są inne. Tam ST zaczyna się (niestety podstawowe ST nie ma świateł full LED ani klimatyzacji automatycznej) za mniej więcej tyle samo co ST Line Vignale 155, która to wersja w PL kosztuje 115k. Więc też będzie od 110-120 najpewniej. Plus 10k za sensowniej wyposażone ST X, minus jakiś rabat.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Porównując z moją Fiestą zmianę widzę w przednich światłach. Innych różnic w sumie nie dostrzegam. Ale za to fajniejsza gama silnikowa jest. Jak ja kupowałem to koniecznie chciałem automat (nie żałuję!) i była tylko wersja 100 koni. Fajnie wygląda ta hybryda 155 koni, nie powiem :notbad:

 

Edit.

A, no tak, logo na grillu, nie na masce. Ale to akurat mi się średnio podoba :P. Ogólnie co do wyglądu Fiesty: w międzyczasie pojawiła się nowa Fabia, Clio, Peugeot 208, Honda Jazz, a i tak jeżeli chodzi o wygląd, to ponownie bym brał Fiestę. 

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Jakieś dziadowozy wrzucacie, a nissan naprawdę elegancką tą nową Z zaprojektował. Fajny tył podobny do 300 ZX i czuć uwspółcześnienie klasycznego datsuna 240Z po niezbyt urodziwych 350z i 370z. Cena też zaskakująca, bo start od 40k dolców za 400 konną wersję, co jak na takiego sportowca w dzisiejszych czasach jest spoczko.
2022 Nissan Z Coupe

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny, ale w Europie to sobie nim pojeździmy najwyżej w need for speedzie. Przynajmniej będzie można popatrzeć na ten estetyczny tył z kamery zza samochodu. Cena 40k USD w porządku, wypada taniej niż Supra, ale podobnie jak Mustangi i podobne z V8, trzeba pamiętać, że tam samochody są chyba najtańsze na świecie. W Europie pewnie by zaśpiewali 50k EUR + każdy kraj by dowalił podatki ekologiczne i inne akcyzy.

Odnośnik do komentarza

No najazd na jakąkolwiek dziure czy śpiącego policjanta to by była zdrowaśka w głowie, bo fura wygląda na ostro zglebowaną stockowo. 
Zgadzam się, że pewnie na plny z ćwierć bańki będzie. Ciekawe jak z trzymaniem ceny będzie, bo poprzednie 2 zetki szybko zlatywały do ludzkiego pułapu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
1 hour ago, Sebas said:

Te tańsze marki strasznie dziadowo integrują te ekrany :/

Czy ja wiem, w A4 po lifcie wygląda bardzo podobnie. 
 

W sumie dużo ludzi nie lubi tzw. przyklejonych tabletów. Dla mnie z perspektywy osoby zawsze wyświetlającej sobie mini mapkę na połowie ekranu i yt music na drugiej, duży ekran jest bardzo przydatny, a jego  wysokie umieszczenie ergonomiczne, np. w kończącej się właśnie Astrze jest imo za nisko. 

Odnośnik do komentarza

Tylko gama silników jest mizerna w porównaniu z konkurencją. Są fajne opcje budżetowe z ecoboostem 1.0, jest ekonomiczny diesel dla flot, ale poza tym słabo. Ten najmocniejszy 1.0 wypada podobno gorzej niż 1.5 TSI o podobnej mocy, odpowiednika 2.0 TSI nie ma, prawdziwej hybrydy nie ma, mocnego diesla nie ma, a silnik w ST ma za duże emisje jak na wiele krajów Europy Zachodniej. Dlaczego 1.5 ecoboost wyleciał nie wiem, pewnie w praktyce sprzedaż była niewystarczająca, a podbijał emisje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tam dziwne kroki poczynili z tymi silnikami i skrzyniami. W marcu 2020 konfigurowałem Focusa z 1.0 i 125 km w manualu i nagle przestali przyjmować zamówienia przez pandemie. Wróciłem we wrześniu i się okazało, że silniki 1.0 i 1.5 tylko z automatem, więc po skonfigurowaniu wychodziło 110k, a nie bardzo chciałem wydawać tyle na auto. Ostatecznie udało się się znaleźć stockowy 1.0 z manualem i w zasadzie tylko lepszego audio nie mam w nim z wyposażenia, które chciałem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...