Skocz do zawartości

Niusy


Gość Grzegosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-radny-dzielnicowy-pokazuje-pulapke-na-kierowcow-w/ar/c1-9011913

 

Było?

Weszły nowe przepisy na temat definicji skrzyżowania. Teraz nawet taka przełączka jak na filmiku to krzyżówka, zatem resetuje to np. znaki podwyższające limit prędkości. Akurat na tej trasie często policja stoi, wiec jadę równe 70km/h, a teraz jakby chcieli się dojebac to za to samo mogliby już karać. Posrane trochę i czytałem, że nawet policja jest zdezorientowana jak ma traktować tego typu miejsca na drodze.

Odnośnik do komentarza

image.jpeg.ff40a3848aaae9a4053771975c71e6ba.jpeg
 

image.jpeg.8a814e9aa24eb36676a5cc817fe14cb8.jpeg
 

image.jpeg.46ab5f30512dbf728bee18e36c5e46cb.jpeg
 

Co sądzicie? Teoretycznie ta stylistyka jest okropna i większość hejtuje. Ale mnie się całość nawet podoba, w sensie XM jest moim zdaniem jednym z najświeższych i najbardziej nowocześnie wyglądających projektów. Można go nie lubić, ale zapowiada on na pewno nowe trendy w stylizacji samochodów.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mustang napisał:

Ale nawet trójeczka nie? Akurat ma bardzo klasyczną stylistykę i w kwestii designu jest moim faworytem w klasie.

No właśnie beta 3 czy nawet 5 to dalej wg mnie mocno do klasyki nawiązują, szczególnie jak na obecne „kosmiczne” standardy motoryzacji.

Odnośnik do komentarza

Brzmi jak bardzo przyjemne auto do jazdy. Moment od niskich obrotów, moc płynnie przenoszona na obie osie, można jeździć szybko i kulturalnie.

 

Z drugiej strony to kolejne auto odpływające osiągami w rejony niemal niemożliwe do wykorzystania na drogach publicznych. Ostatnio coraz częściej mam takie refleksje, bo niby tylko 150 koni w kompakcie i tak po paru sekundach przenosi w rejony utraty prawka, a tymczasem sportowe wersje idą już obecnie w 300/400/500…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mustang napisał:

Brzmi jak bardzo przyjemne auto do jazdy. Moment od niskich obrotów, moc płynnie przenoszona na obie osie, można jeździć szybko i kulturalnie.

 

Z drugiej strony to kolejne auto odpływające osiągami w rejony niemal niemożliwe do wykorzystania na drogach publicznych. Ostatnio coraz częściej mam takie refleksje, bo niby tylko 150 koni w kompakcie i tak po paru sekundach przenosi w rejony utraty prawka, a tymczasem sportowe wersje idą już obecnie w 300/400/500…

Ale tu chodzi o ten komfort (również akustyczny) wyprzedzania czy włączania się do ruchu bez wciskania pedału do podłogi.

Jeżdzę przepisowo, wręcz po emerycku, a mimo to nie chciałbym teraz zejść poniżej pewnych wartości momentu i mocy ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ford kasuje Fiestę i silniki spalinowe! Zaskakujące przyspieszenie rewolucji - Dziennik.pl

 

Żegnamy Fiestę. Trzeba przyznać, że szybko ta elektryczna rewolucja się przebija, tylko jak dla mnie to cóż.. Elektrycznego auta nie ma sensu kupować na własność, by nie bujać się później z problemami przy sprzedaży. Coś w tym jest, że auta na własność będą powoli odchodzić do lamusa.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shago napisał:

Focus w 2025 ma polecieć. Dlatego na koniec przyszłego roku w zależności od sytuacji na rynku zamierzam się skusić na Focusa Active X i mieć go w zasadzie do oporu. W salonie powiedzieli, że czeka się na takowego 9 miesięcy.

 

Też mam podobne rozkminy, tylko żeby pójść w stronę czegoś maksymalnie prostego, czyli zwykla benzyna mpi bez turbo (skoda fabia, jakaś kia albo hyundai) i jeździć tym póki koła nie odpadną. W razie czego zagazować. O ile oczywiście nie zamordują spalinowej motoryzacji cenami paliw czy jakimiś strefami zakazu wjazdu. Chociaż liczę na to że jednak się cała ta elektryfikacja przeciągnie w czasie.

Odnośnik do komentarza

W Stanach (przynajmniej u mnie) tych elektryków trochę jest, ale w 90% to Tesle. Całkiem sporo tego jeździ. Inne też widać, ale nie ma porównania do Tesli. Z drugiej strony najwięcej, zdecydowanie najwięcej jest dużych suvów z silnikami 3-4 litry. Więc cholera wie w jaką to stronę idzie. W każdym razie sedany i inne takie to mniejszość. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, balon napisał:

W Polsce elektryki ładujemy prądem z węgla w większości. 

 

Węgiel to jedno. Dwa, to zwyczajnie za mało mocy zainstalowanej w Polsce mamy na takie zabawy i w tym roku więcej importowaliśmy, jak eksportowaliśmy. 

 

https://www.wnp.pl/energetyka/pierwszy-raz-od-miesiecy-polski-import-pradu-wiekszy-od-eksportu,609220.html

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...