Skocz do zawartości

Need For Speed Shift 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.Wiecie może do czego są ustawienia czułości prędkości?Chodzi mi o te dwa suwaczki na zdjęciu poniżej.A ponadto mam prośbę.Może ktoś zarzucić jakieś ustawienia na kierownice do driftu i do normalnej jazdy.Nie wiem dlaczego ale na kierownicy jeździ się dość dziwnie.W menu opór jaki stawia kierownica jest bardzo wyraźny a kiedy zaczyna się wyścig on znacząco zanika.I dlatego wrażenia z jazdy są mierne.Może coś sknociłem w ustawieniach(śmigam na takich jak poniżej).

 

zdjcie066.th.jpg

 

 

Zastanawiam się dlaczego recenzent S2 jako jeden z plusów podał kapitalny model jazdy?Kapitalny to on był w GT5 a tutaj to jest jakiś potworek który po bliższym zapoznaniu może już tak nie straszy ale dalej pozostawia dużo do życzenia.W recenzji niewiele jest też o skopanej fizyce(a przepraszam jest napisane, że "wyeliminowano występujące problemy z detekcją kolizji") .Wjeżdżanie pod auta czy też dachowanie prawie za każdym razem jak wyjedziemy na pobocze to już jest jakieś przegięcie.Oglądałem wiele wyścigów i takie akcje zdarzają się bardzo rzadko.Nie oznacza to , że gra jest zła bo na szczęście tak nie jest, ale o takich kwiatkach powinno się chociażby słówkiem wspomnieć.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Mnie się jeszcze nic nie zawiesiło, mimo że mam zaliczone 56% kariery i jestem po kilku dłuższych sesjach. Zauważyłem, że trochę zbyt łatwo zarżnąć silnik - odpaliłem wyścig długodystansowy i mój McLaren padł już na 4. okrążeniu ostrej jazdy. Z innej beczki - tuning miejscami jest ostro przesadzony, np. takie BMW M3 E30 może mieć ponad 1400 KM przy masie niewiele ponad 1000 kg. Inna sprawa, że ujechać tym się zbytnio nie da ;].

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Posiadaczy G27 też nazwiesz fanatykami ? Ceny tych kierownic są bardzo zbliżone ;).

Natomiast co do różnic między kierownicami, to między M$ a DFX również są one znaczne - inne kąty obrotu, dużo mniejszy deadzone w kierownicy Logitecha, brak FF - wszystko to czyni, że kierownica zachowuje się zupełnie inaczej i inne ustawienia w grze trzeba do niej dobrać :)

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ja gram na ustawieniach z poprzedniej strony i jezdzi sie naprawde spoko - martwi mnie zas tylko to, ze ta gra jest az tak zbugowana. A to sie zwiesi, a to optymalny tor jazdy znika, samochody na starcie dziwnie wyrywaja - gasz, troche mnie elektronicy zawiedli. <_<

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu, że gra się w to bardzo dobrze ;) Przynajmniej mi.

 

Sam się sobie dziwię. Crysis 2 i wszelkie inne nowości od tygodnia leżą nieruszane, bo w konsoli zadomowił się Shift 2. Nie do końca wiem czemu, ale ten racer niemal idealnie wpasował się w moje gusta (jeśli o otoczkę i gameplay chodzi). Jest to o tyle dziwne, że pierwsza część nie podobała mi się wcale, a przecież gra nie zmieniła się jakoś drastycznie. Może po prostu 2-ka wstrzeliła się w lepszy czas...

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jednak wymiękam - model jazdy w tej grze nie jest dla mnie :P. Nie jestem w stanie zrobić kilku okrążeń pod rząd mieszcząc się w powiedzmy 0,5 sek. Za każdym razem mam wrażenie, że samochód zachowuje się inaczej.

 

Gra jest dobra by pograć sobie kilkanaście minut... później zaczyna pojawiać się irytacja.

Fanom takich gier jak GT5 czy FM3 radzę dobrze przetestować Shifta 2 przed zakupem ;)

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

sa kryteria, mozesz wybrac dana klase w zawodach, gralem poki co z zwykle wyscigi, mozesz ustawic ilosc samochodow na torze - maks 12, badz dac, ze wszyscy musza jezdzic autem takim samym jakie Ty wybrales.

Ale martwi mnie to, ze malo osob gra online jakos. <_<

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=jcAd42Wb1ig&feature=player_embedded

(jeśli ktoś potrzebuje dobrych ustawień kiery to chyba gdzieś po 5min się zaczynają ;))

 

http://www.youtube.com/watch?v=TC_hmuKICNQ&feature=player_embedded

(koleś porównuje S2 do rzeczywistości z tą różnicą, że osobiście jechał tym samym samochodem na Nordschleife w realu i w grze)

 

Tyle negatywnych opinii słyszałem, czytałem, że nie jedną łzę uroniłem (zanim zagrałem) nad własną głupotą po impulsywnym zakupie. A tu niespodzianka- gra mi się świetnie i naprawdę dobrze się bawię. Ktoś kto nie widzi zmian w porównaniu do jedynki (np. w modelu jazdy- poduszkowiec? Poważnie? Brak FF? wtf?) imo powinien się przemyśleć sprawę raz jeszcze. ;) Oczywiście szanuję prawo każdego do własnego zdania, ale odnoszę wrażenie, że S2 został potraktowany trochę za brutalnie. Co do grafy trudno mi z konsolami porównywać bo gram na PC, generalnie jest lepsza niż w jedynce i tyle. Ok, nie twierdzę, że jest to sim pełną gębą (forza i gt też nimi nie są), ale nie pojawiają się jakieś idiotyzmy (jak w S1), które by odrzucały od gry i generalnie można zaspokoić swój głód ścigania się. BTW patch w drodze, do końca kwietnia powinien się pojawić.

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...