Skocz do zawartości

Need For Speed Shift 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Grzegosz

Po kilku dłuższych sesjach i sporym progresie w karierze posunę się do stwierdzenia, że to najlepsza gra wyścigowa, w jaką grałem na konsolach obecnej generacji (a na PS3 ograłem większość znanych "ścigałek". Bez owijania w bawełnę wypiszę to, co mi się w grze podoba, żeby było przejrzyście:

 

+ model jazdy jest kapitalny, najlepsza hybryda arcade/symulatora, w jaką grałem (trzeba trochę pogrzebać, ale warto - jutro wrzucę dobre ustawienia), fizyka zaś pierwszoligowa - fury obijają się jak należy i gniotą w taki sposób, że aż serce boli

+ nieustanna walka na torze, czyli coś, czego strasznie brakuje w GT - tutaj na poziomie hard walczy się o każdy skrawek toru, a o wygranych z kilkudziesięciosekundową przewagą możemy pomarzyć

+ mnogość samochodów z różnych klas, w miarę rozbudowany tuning, także ten wizualny

+ fantastyczny dźwięk silników

+ oprawa graficzna - wspaniałe kokpity (do GT5 oczywiście jeszcze sporo brakuje), szczegółowe tory (aczkolwiek pop-up miejscami jest chamski), niesamowicie klimatyczne filtry przy wyścigach o zachodzie słońca, w nocy czy w porannej mgle na Donington

+ długość gry - ponownie, GT to może i nie jest, ale zawodów jest cała masa i są stosunkowo zróżnicowane, a dodatkowo każdy ma osobny plakat, zupełnie jak w GT (ja jestem zbokiem i na niektóre gapiłem się minutami)

+ autolog - wiadomo, świetny patent

+ Pagani Huayra ; )

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Po części bym się z tym zgodził, ale gra ma kilka głupich wad. Największą chyba jest system kolizji na trudnym poziomie trudności - jadę sobie spokojnie zajmując jedną z czołowych lokat, a zaraz za mną pogina SI. Na pierwszym lepszym zakręcie, gdy ja próbuję pokonać go tak jak należy, przeciwnik bezpardonowo przypieprza mi w dupsko - ja lecę w "krzoki" a on spokojnie jedzie sobie dalej. Przy nawet najmniejszym kontakcie z wrogiem, ot muśnięcie, nasze auto zachowuje się tak jakby kierowcy zabrali kierownicę i hamulce. Auto po prostu jedzie przed siebie i nie da się nim kierować. Nie ważne czy siła uderzenia to 1 czy 100G. Bardzo irytujące i żenujące. Oprócz tego ponarzekać można jeszcze na grafikę (auta są śliczne, ale cieniowanie i niektóre elementy już niekoniecznie) i chrupanie animacji - tutaj programiści zastosowali sprytne rozwiązanie bo animacja sama w sobie nie skacze, aczkolwiek często zwalnia i jest wrażenie że jedzie się w slow-mo. Może w innych grach to nie ma znaczenia, ale w wyścigówkach to sprawa pierwszorzędna więc trochę mnie to boli.

Nie zmienia to wszystko faktu, że Shift 2 jest porządnym kawałkiem softu i przyznam, że fajnie się w niego gra, a wygrywanie kolejnych wyścigów na trudnym poziomie sprawia niemałą satysfakcję. Model jazdy jest bardzo dobry np. jazda starą 911 (z pakietu Legendy) to megafrajda. Interfejs jest rozbudowany i chociaż niektóre rzeczy są wciśnięte na siłę, mi to nie przeszkadza. Dużo aut, jeszcze więcej tras i zawodów, no jest co robić.

 

Ogólnie przyznaję ocenę 8 z dość dużym plusem. Jeśli kiedyś poprawią (ta, z pewnością...) system kolizji to może zmienię zdanie i podciągnę ocenę. Póki co 8+, gra jest ok.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Po części bym się z tym zgodził, ale gra ma kilka głupich wad. Największą chyba jest system kolizji na trudnym poziomie trudności - jadę sobie spokojnie zajmując jedną z czołowych lokat, a zaraz za mną pogina SI. Na pierwszym lepszym zakręcie, gdy ja próbuję pokonać go tak jak należy, przeciwnik bezpardonowo przypieprza mi w dupsko - ja lecę w "krzoki" a on spokojnie jedzie sobie dalej. Przy nawet najmniejszym kontakcie z wrogiem, ot muśnięcie, nasze auto zachowuje się tak jakby kierowcy zabrali kierownicę i hamulce. Auto po prostu jedzie przed siebie i nie da się nim kierować. Nie ważne czy siła uderzenia to 1 czy 100G. Bardzo irytujące i żenujące. Oprócz tego ponarzekać można jeszcze na grafikę (auta są śliczne, ale cieniowanie i niektóre elementy już niekoniecznie) i chrupanie animacji - tutaj programiści zastosowali sprytne rozwiązanie bo animacja sama w sobie nie skacze, aczkolwiek często zwalnia i jest wrażenie że jedzie się w slow-mo. Może w innych grach to nie ma znaczenia, ale w wyścigówkach to sprawa pierwszorzędna więc trochę mnie to boli.

Nie zmienia to wszystko faktu, że Shift 2 jest porządnym kawałkiem softu i przyznam, że fajnie się w niego gra, a wygrywanie kolejnych wyścigów na trudnym poziomie sprawia niemałą satysfakcję. Model jazdy jest bardzo dobry np. jazda starą 911 (z pakietu Legendy) to megafrajda. Interfejs jest rozbudowany i chociaż niektóre rzeczy są wciśnięte na siłę, mi to nie przeszkadza. Dużo aut, jeszcze więcej tras i zawodów, no jest co robić.

 

Ogólnie przyznaję ocenę 8 z dość dużym plusem. Jeśli kiedyś poprawią (ta, z pewnością...) system kolizji to może zmienię zdanie i podciągnę ocenę. Póki co 8+, gra jest ok.

Odnośnie chrupania animacji - myślę, że to zależy głównie od toru. Nie wiedzieć czemu, np. na Zolder ścina niemiłosiernie, na wolnych szykanach widać to dokładnie. Szkoda, że nie dało się do tej gry wykorzystać silnika z Hot Pursuit.

Odnośnik do komentarza

Co do samej gry to jest chyba najprzyjemniejszy NFS w jakiego grałem, przynajmniej na konsolach tej generacji. W Shift 1 paskudny był model jazdy, mocnymi furami praktycznie nie dało się jeżdzić, do dziś zastanawiam się jak można tak spieprzyć jakże ważny element gry! Jedynkę sprzedałem po kilku okrążeniach, no bo ile można się męczyć. Na cale szczęście w drugiej części ten element poprawiono i to znacznie. Nie jest to żaden symulator ale jeżdzi się przyjemnie. Przy dużych prędkościach fura już nie skacze od bandy do bandy. Najważniejszy jest jeden fakt: nie prowadźcie auta z widokiem z zewnątrz!!! Nie wiem dlaczego, ale jest to śmiech na sali. Auto nie jedzie lecz pływa niczym żaglówka na wietrze. Ten element to porażka na całej lini. Na szczęście widok znad maski i wnętrza to już inna para kaloszy. Nad furą fajnie się panuje, zawodowo też wypada drift. Tylko gdzie ten dym znany choćby z Pro Street! Szczególnie podczas driftowania brakuje go bardzo. Co ciekawe nikt nie pisze (nawet w recenzjach, nie widziałem jeszcze dość rzetelnej) o jakże bajeranckim dodatku jakim jest cały ten syf na torze. To pierwsza gra, która odzwierciedla, w tak wspaniały sposób, resztki gumy na torze. I nie chodzi tu o ślady opon, lecz o ich kawałki porozrzucane poza torem jazdy. Do tego pięknie opaskudzona szyba, szkoda tylko, że tak szybko znika z niej bród. No i na powtórkach rewelacyjnie to wszystko wygląda. Na takie smaczki czekałem. Do tego strzały i ogień z wydechu oraz gorące, czerwone tarcze! Do tego PIĘKNIE podświetlone kokpity! No i jeszcze raz, dlaczego w recenzjach nie uwzględniają takich bajerów, a skupiają się tylko na rozgrywce? Ja się cieszę, że NFS idzie tą drogą i powstają dwie serie. Nareszcie ludzie mają czego chcieli, przynajmniej ja.

 

A dla tych, którzy pragną emocji proponuję takie zestawienie: Shanghai > Radical (ulepszony) > widok z kokpitu i podkręcenie głośności. Mi aż ciary przeszły.

 

To najlepszy NFS w jakiego grałem na konsoli i na czym kolwiek tam jeszcze :thumbsup:

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

  • Steering Dead Zone: 15%
  • Accel Dead Zone: 10%
  • Brake Dead Zone: 10%
  • Steering sensitivity: 5%
  • Acell Sensitivity: 5%
  • Brake sensitivity: 5%
  • Speed steering Sensitivity: 100

o wiele lepiej mi się jeździło na tych ustawieniach. szału nie było ale dawało radę. przetestuj, może Tobie też podejdą.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam pozytywne opinie o grze, to jest najlepsza wyścigowa gra na tą generację ;) i wątpie, że moje zdanie ulegnie zmianie pomimo faktu, że jeszcze jej nie ukończyłem. Mam pytanie, czy gdzieś w opcjach jest możliwość przesłuchania muzyczki z gry, ewentualnie jej szybkiej zmiany choćby w menu?

 

 

Jaka najlepsza kierownica byłaby do tej gry? Obecnie planuje zakup jakiejś i zainteresował Mnie ten temat

Edytowane przez WESKER-DL
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=21bg2moGRU8

 

Jeden z najlepszych trailerów ever (IMO). Niby nic nowego, niemniej oglądam go średnio raz na tydzień-dwa i nadal się jaram. To także świetna podpowiedź dla graczy którzy nie nabyli jeszcze Shifta 2, bo zmieszani różnymi opiniami zastanawiają się jaka właściwie jest ta gra. Ten filmik idealnie pokazuje jej charakter i ładunki emocji jakie ze sobą niesie. Większość topowych racerów przy Shift 2 wypada dość... ślamazarnie :) Tak, to chyba dobre określenie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co daje online pass w nowym SHIFT-cie, bo planuje go kupić a nie wiem czy opłaca się inwestować w grę bez kodu. Dodam że zależy mi na graniu po sieci. Z góry dzięki za odpowiedź smile.gif

Online pass daje możliwość grania w sieci, bez niego sobie nie pograsz

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj pierwsze obcowanie z grą i powiem ze przy Dirtcie 3 gra wypada słabo. Model jazdy tragedia, szczegolnie na DFGT i grafika to jeden wielki aliasing. Znalazlem na necie jakies inne troszke ustawienia do DFGT i jest lepiej ale jeszcze troche brakuje do poprawnej jazdy. Pogram jeszcze cos dzisiaj i zobacze jak jest ogolnie. Niby jest FF ale w ogole sie go nie czuje. Generalnie mozna pograc za 20zł

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Maakra jakas z ta gra. Mialem kiedys wersje pudelkowa,ale glownie prezz zawieszanie sie gry,sprzedalem ja.teraz z plusa mam ja za free, i to samo, chcesz troche pograc a tu w najmniej spodziewqnym momencie zwis konsoli :/.o masakrycznych zwolnieniaxh animacji nie bede pisal... i ten model jazdy ,ktorego na kierownicy dfgt, nie potrafie ogarnac... i pomyslec ze shift 1 byl genialna gra ,w ktorej zdobylem platyne.

 

No nic pomecze'sie dalej,moze jakos to ogarne choc z zawieszaniem sie gry ... ehh

Odnośnik do komentarza

pomyslec ze shift 1 byl genialna gra ,w ktorej zdobylem platyne.

 

No nic pomecze'sie dalej,moze jakos to ogarne choc z zawieszaniem sie gry ... ehh

 

Da się grać, gdzieś się zwiesi a gdzieś nie. Ja mam tak samo na 3.55 kmeaw więc to ewidentna wina gry że nawet gdy zainstalowana na HDD czy to z psn czy to przez multimana nadal się wiesza.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OFJ7Vpw1OWw&feature=channel

Odnośnik do komentarza

Mi się zwiesiła raz, po 5 minutach gry, a poźniej nie miałem już żadnych zwiech czy zwolnień (wbite chyba 14% w karierze). Po pierwszym uruchomieniu dostałem po ryju za sprawą modelu jazdy. Teraz po kilku godzinach udało mi się już do niego przyzwyczaić, jednak po chwili spędzonej z gt5 i powrocie do shifta, twierdzę że gra od ea ma dałna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...