Skocz do zawartości

TERA online


Trundle

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jestem jeszcze zaspany, albo po prostu ślepy, ale....

 

Za co gratulacje Rapek? Czy to nie oczywiste, że jeżeli ktoś wziął sobie Triala to jego konto zmieni się w "najgorsze" darmowe konto potem?

Nie chodzilo mi o to. Chodzilo mi o sam model F2P w jaki poszli. SWTOR niby tez jest F2P..., chociaz teraz jest juz P2W w sumie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny model F2P. Oczywiście jakiś sklepik w grze też jest obecny, mam rozumieć? Gdyż z poziomu oficjalnej witryny nic takiego nie widzę.

 

W sumie... Jest w sens to ruszać na zasadzie niedzielnego pogrywania? Z założeniem, że nie będzie się chciało tego wałkować nie wiadomo ile, tylko posiekać co nieco godzinkę-dwie w tygodniu? Dotrze się tym sposobem gdziekolwiek, czy też gra wymaga wielomiesięcznego grindu?

 

Jedyne MMO, w które aktywnie pogrywam to Star Trek Online i to już i tak stanowczo za dużo jeśli chodzi o marnowanie czasu. Ciekaw mnie po prostu czy w TERA można cokolwiek osiągnąć bez robienia z tego drugiego życia...

Odnośnik do komentarza

A to ma jakieś znaczenie?

 

Jeśli gra wymaga powtarzania ciągle tych samych czynności celem osiągnięcia konkretnej korzyści, czy też odblokowania dalszego contentu, to znaczy, że wymaga od gracza grindu. Można grindować, aby zwiększyć level i odblokować tym samym nowe lochy czy zawartość "fabularną", a można grindować po level capie jakieś itemy, walutę, a nawet podrzędne systemy awansowania niezależne od levelu postaci (reputacja itp).

 

Dlatego pytam, jak to wygląda w TERA? Czy można sobie spokojnie pograć i nowy content będzie odblokowywany w miarę stopniowego awansowania, czy też niczym "F2P" TOR trzeba wpierw wałkować jakieś powtarzane misje poboczne, aby osiągnąć level potrzebny do pchnięcia "fabuły" do przodu?

 

Mam ochotę na jakąś odmóżdżającą sieczkę po prostu. Pod tym względem podobał mi się Rusty Hearts, którego tu kiedyś polecałem, do momentu aż osiągnąłem poziom, na którym mogłem jedynie wałkować te same lochy w kółko i w kółko dla exp i itemów do craftingu, aby móc w ogóle przystąpić do czegoś nowego/trudniejszego.

Odnośnik do komentarza

No endgame w MMO to zawsze jest większa lub mniejsza forma grindu. Ale sam leveling to, przynajmniej dla mnie, nigdy nie był grind. To jak przechodzenie RPGa z troszkę innymi zasadami - ale zawsze kupa zabawy i funu. Nigdy 'praca".

 

Z tego co kojarzę w TERA to jak kumpel grał, to grając normalnie, był z levelem zawsze do przodu względem tego co kolejne zony wymagały. Czyli bezstresowo idziemy do przodu.

Jeżeli nie wprowadzili jakiegoś minusowego % na exp z mobów i Q (nie pamiętam ich zasad F2P, tbh) to powinno iść jak masełko.

Odnośnik do komentarza

Gra ma najfajniejszy system walki jak widziałem w MMO do tej pory (a widziałem sporo - WoW, AoC, Aion, Rift, GW2, Warhammer, SW). Same walki z world bossami też są bardzo przyjemne (całkiem spora różnorodność ataków jaką boss wyprowadza, sprawia, że trzeba uważać a nie tylko bezmyślnie klepać skille). Podejrzewam jednak, że endgame może być średni, skoro gra nie sprawdziła się jako P2P? Ale jak na razie bawię się lepiej niż przy GW2 i nie widzę minusów free accountów, czyli jest spoko.

 

Z minusów to chyba brak jakiegoś wpływu na rozwój postać, średnia customizacja przy robieniów swojego chara i fakt, że postać do końca gry będzie się posługiwać jednym typem broni.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Nie graj Warriorem bo (na tle nowych klas) warrior to już takie gunwo obesrane że szkoda gadać. Teraz doszło kilka nowych klas a jutro (17.05.2016) dochodzi nowa klasa, Ninja.

 

Jeśli chodzi o te nowe klasy, to:

 

 

maxresdefault.jpg

 

Gunner - jeśli lubisz gry shootery w TPP to jest to klasa dla Ciebie. Sam ją wybrałem na początek i w 3 dni doszedłem do endgame'u.  Bardzo fajne skille, dobra "przeżywalność" dzięki ciężkiej zbroi, całkiem dobre na pvp. Polecam jeśli ktoś zaczyna zabawę z Terą lub wraca po długiej nieobecności.  

 

 

Reaper_Header.jpg

 

Reaper - klasa dostępna dla osób które zdobyły dowolną postacią 40lvl. Po stworzeniu postaci zaczyna na 50lvlu. To była moja druga postać bo byłem ciekawy jak się nią gra i jest bardzo spoko. Bardzo duża mobilność, szybkość oraz zasięg ataków. Na pvp jak zacznie siekać combo to tylko można liczyć trupy. Jedyne co może odstraszyć to to, że klasa jest zablokowana dla rasy "małych dziewczynek w sukienkach".

 

 

hqdefault.jpg

 

Brawler - gdy zrobiłem sobie tą postać to jedyny prawilny nick jaki mogłem jej dać to "Fisting.Princess". Zarówno świetny tank jak i dps który może robić solo praktycznie każdego dungeona. Na pvp również bardzo mocny i nie raz kilku brawlerów może wygrać całe battleground 20vs20. 

 

 

29rZxAr.jpg

 

Ninja - aktualnie nowa klasa która wychodzi właśnie 17.05. Jeszcze nie wiem o niej nic, jak będę miał czas to pogram.

 

 

Jeśli chodzi o endgame - ja najczęściej gram battleground 20 vs 20, czyli Corsair's Stronghold. Jedna z drużyn broni twierdze - druga atakuje i na odwrót. Czasem jest burdel jak jest jakiś nieogarnięty lider. Jest jeszcze kilka innych trybów PVP ale ja gram głównie to.

 

Jeśli chodzi o PVE to jest pełno dungeonów, które są dostępne od konkretnego iLVLa, czyli poziomu ekwipunku który nosisz. Nie robiłem tego za dużo ale niektóre dungi to niezłe wyzwanie. Nawet nie wiem czy są raidy 20 osobowe, jakoś mnie to ryra w sumie.

 

Aha, oczywiście mówię o wersji amerykańskiej Tery, bo to co robi gameforge z europejską wersją to szkoda gadać, nie dość że Pay2Win to jeszcze updaty z wielkim opóźnieniem. 

Jedyna Tera na której warto grać to http://tera.enmasse.com/ 

Oczywiście jest też coś w stylu premium, czyli 2x exp, 2x gold, itp itd ale:

- dla nowych kont i dla osób które nie grały od dłuższego czasu jest przygotowane 3 dni premium  https://www.reddit.com/r/TeraOnline/comments/2otn9c/elite_free_for_3_days/tutaj info

- jest program w stylu "poleć przyjaciela", dostaniecie więcej expa, dodatkowe pierdoły do 10 lvli (łącznie z tego co pamiętam to jakieś 3,5k golda, do tego jakieś ciuszki) - info razem z kodami znajdziecie tu: https://www.reddit.com/r/TeraOnline/comments/4j6bfd/friend_request_friday_buddyup_code_share/

- Premium można też kupić za walute w grze (aktualnie jakieś 50k golda za 30 dni), są też częste eventy gdzie ostatnio z jakiejś skrzynki poleciał mi 7 dniowy voucher na premke.

 

Ja gram na Tempest Reach, wydaje mi się że tam gra najwiecej osób.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lubie warriora, na drugim miejscu lancer, ze jest go.wnem to juz mi tam lata. Gralem dlugo na europejskim serverze, mam tam veterana, ale jak mowisz ze nie warto tam isc to zastanowie sie nad serwerami us. Pingow nie masz duzych?

 

Czytalem dzis chwile forum i cos pisali ze niedlugo jakis update i z ubieraniem postaci lepiej na niego poczekac. Ile w ogole zajmuje zdobycie itemow ktore pozwola na end game dungeony? Na low level dungi chyba nie bedzie chetnych zbyt wiele?

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o low lvl dungi to z tym problemu nigdy nie miałem. Teraz będzie jeszcze lepiej jak nowy update wchodzi. 

Lancer to podobno jedna z najgorszych postaci solo, więc bez party może być ciężko.

 

Jeśli chodzi o pingi, w granicach 60-100, nigdy nie miałem żadnego laga ani problemów z pvp. Możliwe przez to że mam światłowód, chociaż wielu europejczyków tam gra i nie mają problemów z lagami.

 

A update niedługo, bo jutro :D A co do zdobycia itemków do endgame, mi to zajęło bardzo mało czasu, wystarczy robić wszystkie dostępne dungi w dungeon finderze i needować co trzeba. Najwięcej czasu schodzi na upgrade broni i zbroi. Ja na razie chodzę ze wszystkim na +12 i to mi wszystko na gunnerze zajęło 3 dni... ale 3 dni ostrego no life żeby nie zmarnować tego darmowego premium ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...