Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Revelations


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

skonczylem dzisiaj Revelations , niestety nie zmienilo to mojego podejscia do tej serii jako bardzo przereklamowanej , baaa nawet je umocnilo - mimo to nie powstrzymalem sie od kupna kolekcjonerka , a niech to przeciez to juz ostatnia czesc a we wszystkie poprzednie gralem - nawet uwazajac ze to srednia gra kupilem kolekcjonerke. ogolnie jest gorzej niz bylo moim zdaniem , konstantynopol mimo ze ma fajniejsza kolorystyke i jest odmienny od miast z wszystkich czesci to zawodzi architektura. fabula jest bardzo biedna jednak cała seria zawodzi fabularnie tak więc nie będę tego nawet poruszał - jednak śmiesznym jest dla mnie to że przez trzy części gry nic się nie mówi o żadnej bibliotece i ogólnie ma sie wy(pipi)ane na ojca Ecjo a potem boom , nagle to wpierdalaja do glownej fabuly... w gameplayu rewolucji nie ma - no niby sa jakies bomby ale who cares? misje sa tak samo nudne i monotonne jak byly w kazdej czesci dodajac do tego konstantynopol wychodzi to gorzej niz w poprzednich odslonach. zasmucil mnie fakt ze ubisoft montreal mial do takiego poziomu wy(pipi)ane ze nawet nie wprowadzil jakiejs legendarnej zbroji asasyna - no sorry ale to bylo w kazdej czesci... ogolnie gra miala odpowiedziec na pytania i oczywiscie tworcy sie z tego nie wywiazali , znowu postawili nowe pytania - pewnie po to zeby zrobic kolejna czesc na przestarzalym silniku nie wprowadzajac zadnych rewolucji i sprzedawac to za pelna cene a rownie dobrze patrzac na roznorodnosc misji i ciekawosc postaci i wiele innych czynnikow jakie wypisalem na gorze, jakie serwuje gra, rownie dobrze mogloby to byc DLC za 20 zl wydawane online.

 

1. Musisz być bardzo bogaty albo bardzo głupi, żeby kupować kolekcjonerki gier, które uważasz za słabe.

2. Konstantynopol nie zawodzi pod względem architektury. Masz wiele różnych dzielnic, masz zip line'y, masz hook blade'a. Ogólnie eksploruje się dużo przyjemniej (bo szybciej). Zgodzę się natomiast z zarzutem Danilo, że brakuje terenów poza miejskich.

3. Zgodzę się, że pod względem fabuły mogłoby być lepiej: AC zachęcał do dalszego śledzenia tej serii; AC2 wykręcił mi lekkiego mindfucka; AC:B spowodował że momentalnie po zakończeniu zacząłem czytać AC wiki i z uwielbieniem wczytywałem się w różne teorie; AC:R jest po prostu zbyt prosty w zrozumieniu, w stosunku do tego co było pokazane w poprzednich częściach - zawiodłem się.

4. Altair nie jest ojcem Ezio.

5. Misje nie są nudne. Uważam, że pod względem misji akurat jest najlepiej póki co. Jest dużo urozmaiceń, bonusy są nawet fajnie dobrane. Mi się bardzo podobało.

6. Jest legendarna zbroja do zdobycia (zbieraj te kartki - Memoir Pages czy coś takiego)

7. Nie wiem gdzie ty tam widzisz postawione nowe pytania. Raczej doszliśmy do rozwiązania akcji i teraz już będzie z górki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja skomentuje tylko jedna rzecz, reszty nawet nie warto:

 

fabula jest bardzo biedna jednak cała seria zawodzi fabularnie tak więc nie będę tego nawet poruszał

 

Ja rozumiem, ze niektorym moze nie podobac sie ta sci-fi otoczka i teorie konspiracyjne, ale pisanie, ze fabula w tej serii zawodzi jest po prostu kretynizmem. Jezeli fabula w tych grach jest slaba to wszystke inne gry jej po prostu nie maja albo sa beznadziejne. Mylisz pojecia chyba albo po prostu w ogole nie wiesz co sie dzieje w tej grze, czego przykladem jest wytykanie tekst o ojcu Ezia. Nawet jezeli chodzilo ci o ojca Desmonda to i tak mozna bylo sie domyslec, ze w koncu sie pojawi czytajac maile w poprzedniej czesci.

 

Teraz cos ciekawego na temat zakonczenia:

 

 

 

Komentarzy na YT zwaraca uwage na kilka rzeczy:

 

- podczas ostatniej rozmowy Altaira z synem widac ich odbicie w kaluzy, odbicie Darima jest normalne, postac Altaira jest inna, a przynajmniej kolor ubrania - ciekawe czy to tylko blad czy ma jakies znaczenie (1:47 na filmiku)

- gdy William otwiera drzwi od furgonetki po lewej stronie widac Minevre albo Juno (12:39 - trzeba w dobrym momencie zapauzowac)

- swiecaca sie reka Desmonda, ale to pewnie kazdy zauwazyl (12:23)

 

Filmik z zakonczenia:

 

 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

skonczylem dzisiaj Revelations , niestety nie zmienilo to mojego podejscia do tej serii jako bardzo przereklamowanej , baaa nawet je umocnilo - mimo to nie powstrzymalem sie od kupna kolekcjonerka , a niech to przeciez to juz ostatnia czesc a we wszystkie poprzednie gralem - nawet uwazajac ze to srednia gra kupilem kolekcjonerke.

Dla ciebie może to jest ostatnia część. Ja czekam jeszcze na AC3, którą już dawno zapowiedział Ubisoft.

 

Jak wygląda multiplayer? Jest lepiej, gorzej czy inaczej niż w Brotherhood?

Odnośnik do komentarza

 

ja tylko mam nadzieje ze ac3 to nie będzie tylko 'przyszłość'.

Czemu w końcu Desmond zabił lucy na końcu brotherhooda? Niby miało sie wyjaśnić, ale jakoś nadal nie wiem. Wydaje mi sie ze nie przeoczylem tego.

 

 

Jest lepsza. Pod względem ochrony chyba to samo, ale jak się zdobędzie tą drugą to wyświetla się tekst, że ona hamuje strzały czy coś takiego. Do tego Ezio wygląda w niej jak paladyn w secie raidowym t2 w WoWie ;)

 

230443.jpg

Jak to coś zdobyć?

Odnośnik do komentarza

No jest i zupełnie moim zdaniem nie pasuje do gry. Zbroja jest zdecydowania za ciężka, żeby w niej skakać po dachach. W każdym razie trzeba zbierać te memoir pages. W którymś tam akcie w sklepach można kupić mapkę ich wszystkich (jest ich 10). Po zebraniu odblokowuje się dodatkowy grobowiec, a po jego przejściu mamy zbroję:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hjEHXggv_zY

Odnośnik do komentarza

Cóż, 4 sekwencja i teraz staram sie przynajmniej przez chwile nie ruszac fabuly, tylko rekrutowac asasynow, pozdobywac wieze widokowe i kryjowki Templariuszy.

 

Hmm, co do nowosci jakie ACR wprowadza to ciekawie sprawdza sie Tower Defence w realiach Assassin's Creed. Zaje.biście podobają mi się lokacje. Śnieżny Masjaf na początku rządzi klimatem, Konstantynopol jest ogromny i piekny. Nawet nie zaluje, ze nie ma lokacji poza miastem, bo w poprzednich czesciach AC naprawde malo czasu tam spedzalem. W zasadzie tylko zmuszony jak bylo tam zadanie do wykonanania tudziez wieza widokowa do zdobycia.

 

Fabula? Na razie sie rozkreca, wiec nie oceniam w ogole, ale po swietnym poczatku, gra sie uspokoila i znow nabierze rozpedu.

 

Odniose sie tylko do poprzednich zarzutow maddesta. Upadłem i nie mogę wstać. Dzizas, najbardziej bzdurne zarzuty wobec AC jakie ostatnio czytalem.

 

Rozumiem oczywiscie, ze komus nie moze odpowiadac watek Animusa, bo z poczatku sam nie bylem do niego przekonany i tak naprawde od ACB sie wkrecilem, bo AC2 na koncu troche sprzedal, jak pisal estel - mindfucka. Jednak potem wszystko nabiera odpowiedniego ksztaltu.

 

Gameplay serii jest ponadczasowy. Prawie cala generacje sie utrzymuje ze swoimi niezmiennymi filarami. Wprowadzane zmiany to fajne odswiezenie (np. kusza teraz to dla mnie jedna z podstawowych broni).

 

Zdecydowanie jedno z lepszych IP generacji.

 

Edit: Nie chce nawet myśleć o tym jakie ludzie w Ubisofcie muszą mieć piekło podczas developingu gry. Roczny cykl to mało i nie dziwota, że tyle osób bierze w nim udział. To nawet CoDy mają 2 lata produkcji. A po Assassin's Creedach widać dużo więcej wykonanej pracy w ciągu roku, będące sandboxem niż po liniowych do bólu CoDów, które tworzą 2 pełne lata. Wstyd.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

mam pytanie co do fabuły bo nie wiem czy coś przegapiłem

 

pod koniec gry ac revlation ezio znajduje jabłko altaira, a w dwójce z tego co pamiętam tez było jabłko połączone z magicznym kijkiem co dało projekcje minawry. to jakies inne jabłko czy co?

 

Odnośnik do komentarza

A miales juz ta "zdolnosc" ? W sensie, ze skorzystales juz z tego i od tej pory Ci sie nie odnawia ?

 

Nie pamietam juz jak to wygladalo, czy zalezalo to od ilosci Asasynow jaka posiadasz, czy od levelu ale Deszcz Strzal trzeba bylo jakos odblokowac.

Jasne, cały czas Deszczu używałem. Po prostu po ostatniej misji z 4 sekwencji mam tylko 2/3 paski uzupelnione i ostatni w ogole sie nie regeneruje.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Zdobyłem tą zbroję Ischaka Paszy - na całe szczęście nie wygląda to tak paskudnie jak na zdjęciu powyżej.

Jest całkiem ładna, tylko ta maska psuje trochę obraz całości.

Pytanie mam - czy da się kupić książki, które były w sklepiku w Kapadocji?

Przeszedłem fabułę i niestety nie ma ich w składach w Stambule. Da się wrócić do tej miejscówki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...