Skocz do zawartości

PSX Extreme #166


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #166



 

okladka166.jpg

 

Czerwcowy numer dostępny od 20.05 (piątek).

 







Dzierżony przez Was numer PSX Extreme, chociaż w pewien sposób przełomowy, powstawał w tradycyjnie extrimowym stylu. Materiały, publicystyka i zapowiedzi mieszały się do ostatniej chwili, Ściera stawał na rzęsach upychając wszystko na stronach, a złośliwość rzeczy martwych i niespodzianki wcale w tym zamieszaniu nie pomagały. Na cztery dni przed terminem ostatecznym oddania magazynu okazało się, że kod inFamous 2 nie działa na debugowej PlayStation 3. W tym samym czasie SoQ był jeszcze w Londynie, ogrywając dla Was Starhawka - najnowszy exclusive Sony. Pozostało jeszcze wrócić do kraju, napisać tekst - i oczywiście złożyć strony, korzystając z grafik... na które wciąż czekaliśmy. Ale cóż to dla zaprawionego w bojach PSX Extreme - nie takie pożary gasiło się przez te wszystkie lata. Ostatecznie nieSławny dał się uruchomić, oferując kilka przyjemnych nowości, a Starhawk zdążył na czas, wnosząc ciekawe rozwiązania i nowości do formuły starego Warhawka, którego jest duchowym następcą. A co poza tym w numerze?

 

Zanim poleciał do Londynu, SoQ zaliczył jeszcze kanadyjskie Vancouver, aby z bliska przyjrzeć się pracom nad najnowszą piłeczką Electronic Arts. FIFA 12 to kolejna ewolucja tej znanej serii – jak wielka, przekonacie się na kolejnych stronach. A skoro już był w miejscu, gdzie odradza się także kultowa dla wielu seria SSX, nie mogło zabraknąć również krótkiego raportu z tego frontu prac. Roger dorwawszy w swe ręce najnowszy kod Deus Ex: Bunt Ludzkości, zamknął się z nim na długie godziny i wsiąknął w klimaty "Blade Runnera", całkowicie zmieniając swe podejście do nadchodzącej gry i płodząc obszerną zapowiedź. Lucek poszalał na czterech wirtualnych kółkach w DiRT 3, a ja w międzyczasie, poza intensywnym spotkaniem z nieSławnym superbohaterem, pobawiłem się betą Gears of War 3 i przetestowałem zaległe dzieło Valve. Jak było do przewidzenia, Portal 2 spełnił wszelkie pokładane w nim nadzieje. Nie można tego niestety powiedzieć o najnowszych shooterach, jak gdyby deweloperzy umówili się na wysyp średniaków – zapraszam do recenzji nowego SOCOM-a, Operation Flashpoint: Red River i Sniper: Ghost Warrior w wersji na PS3. Na szczęście tradycyjnie już nie zawodzi cyfrowa dystrybucja - w GBT Majk ma dla Was kolejnego hiciora.

 

Nieskromnie napiszę, że hity czekają także fanów naszej publicystyki w tym miesiącu. Ale jak inaczej nazwać 5-stronicową historię ukochanego Szaraka czy raport z ataku hakerów na PlayStation Network? Zgłębiamy też problemy z gamingiem cross-platformowym i fenomen zanikających pasków energii w grach, bez których nie może obyć się żadna bijatyka (choć inne gatunki już owszem). A skoro o tym mowa, Amer przygotował w Kąciku Bijatyk zestawienie dziwnych znaczków, cyferek i literek, które powinno ucieszyć nie tylko wtajemniczonych. (...) Jak informowaliśmy swego czasu na PPE.pl, od kilku tygodni (i obecnego numeru) PSX Extreme ma nowego wydawcę - jest nim AD Music SA. To oczywiście zmiana jak najbardziej pozytywna, która ma na celu dalszy rozwój naszego miesięcznika, wyłącznie z korzyściami dla Was. I z tym optymistycznym przesłaniem zakotwiczonym w umysłach, zapraszam do lektury kolejnych stron. • [butcher@psxextreme.pl]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!




RECENZJE

 

PS3

Operation Flashpoint: Red River

Portal 2

SBK 2011: Fim Superbike WC

Sniper: Ghost Warrior

Socom: Polskie Siły Specjalne

Thor: God of Thunder

 

X360

Operation Flashpoint : Red River

Portal 2

SBK 2011: Fim Superbike WC

Thor: God Of Thunder

 

Wii

Conduit 2

 

POCKET

Duke Nukem: Critical Mass

Final Fantasy IV: TCC

Naruto Shippuden: Kizuna Drive

Patapon 3



BEZ TEKTURY

Castlevania: Los - Reverie

Dishwasher: Vampire Smile, The

Dungeon Hunter: Alliance

Outland

Red Faction: Battlegrounds

Section 8: Prejudice

Tales From Space: About a Blob

Yar's Revenge

 

CO NOWEGO?

 

Earth Seeker

Fifa 12

Mass Effect 3

Max Payne 3

Neverdead

Prey 2

Ssx: Deadly Descents

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

 

PLAYTESTY

 

Deus Ex: Bunt Ludzkości

DiRT 3

Gears of War 3

nieSławny: inFamous 2

Starhawk

 

HARDKOR

 

Gamocracy - Zostań twórcą gier!

Graczpospolita

Granie ponad podziałami

Okiem maniaka

Powrót do przeszłości

Przez pryzmat serii - CoD

To było grane

Znikający pasek energii

 

WARTE UWAGI

 

Atak na Playstation Network

Region filmowy

Spadek formy Nintendo

Twarze PSX Extreme

Wywiady

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Odnośnik do komentarza

Nie ma LA Noire? No pięknie, w sumie to już standard w Extreme, że najlepsze gry recenzujecie z dużym opóźnieniem.

 

Numer zapowiada się przeciętnie i interesują mnie tylko playtesty Infamous 2 + Deus Ex. Do tego znowu brak zgrentgenów...

 

Kiedyś Roger prowadził Alfabet Developera, mógłby ten dział jeszcze wrócić.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Siara z recenzjami brak - Brink <!!!>, LA. Noire, Dirta, Hunted. Jeszcze niedawno recenzje z wyprzedzeniem to był wasz chleb powszedni. Albo dajcie sobie spokój i róbcie recki tylko na portalu, a czasopismo poświęćcie na Playtesty i relacje z wyjazdów, albo się ogarnijcie.

 

Brak zgrentgena.

 

Na plus jak zawsze co nowego i playtesty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PlayStation - historia kultowego Szaraka. No i to jest największy (jedyny?) plus tego numeru. I to jaki plus! Ile ja na to czekałem, BOŻE!

 

Szkoda że nie ma recenzji L.A. Noire.

 

Ogólnie macie dość stabilną formę. Od dłuższego czasu jedziecie na niskim poziomie :confused: A szkoda. Mam wrażenie że po powstaniu PPE (którego nie czytam bo wolę PS3Site), czasopismo podupadło :whistling:

Odnośnik do komentarza

Czesc autorow jest swietnych - Butch, Kali i hmmm rzadko spotykany na lamach juz Koso, Mutti i Zwyrol. Z nowego narybku Rozbo i ktos tam jeszcze, pomijam Zaxa, Rogera itd, bo zajmuja sie tematyka, ktora mnie nie interesuje i nie czytam ich tekstow, no Zaxa czytam czasem i czyta sie przyjemnie. Ale to nie chodzi o to, racja z tymi zarzutami pod adresem publikacji recenzji. Rozumiem, ze nie lezy to w gestii redakcji w 100%, ale recenzje po premierze sa slabe, bardzo, a zdarza sie ich coraz wiecej. Nie mam nic przeciwko odsuniecia na miesiac testow multi, ale przesuniecie calej recenzji? Jaki jest sens czytac test L.A. Noir, gdy kazdy zainteresowany przewalkuje juz ten tytul? Czyzby prasa przegrywala nie tylko z internetem, ale rowniez z rynkiem wydawniczym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Brakuje recenzji na którą wszyscy liczyli- L.A Noire

 

W recenzjach nic ciekawego, w zapowiedziach interesują mnie 4 testy. Numer ratuje "5-stronicową historię ukochanego Szaraka", ale pewnie jak zwykle pozostała publicystyka będzie trzymała najwyższy poziom, więc nie jest źle :)

 

Dobra okładka!

 

E: Kiedy prenumerata zostanie wysłana??

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Powtarza sie sytuacja z RDR, odnosnie braku recki LA Noire, tyle ze ja sie ciesze. Wole czytac porzadna recenzje ogranego zgreda niz robic to wiedzac, ze recenzent pisal byle jak na kolanie po 3 dniowym maratonie byle by tylko zdarzyc i napisac "pierwsza recenzja na swiecie". Poza tym zainteresowani juz zlozyli preordery a Ci niezdecydowani niech sobie poczekaja.

Odnośnik do komentarza

Miałem napisanego całego posta pełnego żalu w związku z podupadającą ilością recenzji przed premierowych i ogólnie ich poziomu ostatnimi czasy ale Firefox stwierdził, że nie powinienem tego upubliczniać i wywalił i treść posta.

 

W każdym razie, nie rozumiem czemu coraz częściej nie udaje Wam się wyrobić z reckami przed primerami gier, bo cykl wydawniczy to nie jest wymówka, a dziwne by było gdyby tylko Was wydawcy pomijali w przydzielaniu gier w wersji review. Te opóźnienia bardzo mocno rzutują na jakość danego numeru bo jakby nie patrzeć to recenzje "dużych" gier są jego clou. Dobrze, że wciąż potraficie się obronić sekcjami publicystycznymi bo inaczej pismo straciło by sens - może przejdźcie na model: 3 recki na stronę głównie z oceną i wypisanymi plusami/minusami, a reszta to sama publicystyka okołogrowa ? :ninja: Wiem, że jadę po bandzie ale ostatnio jest słabo z recenzjami w PE i takie mam względem tego odczucia.

 

Ten numer przeczytam głownie dla playtestów i części publicystycznej (zakładam, że będzie wysoki poziom jak co numer), a recenzje przeglądnę i może jak mi się będzie nudzić coś poczytam (ostatnimi czasy tak właśnie robię co wcześniej było nie do pom yślenia)... mimo wszystko fajnie było poczytać Wszą opinię przed zagraniem w grę, niestety z LAN tak nie będzie.

 

E: Brak zgrentgena :down:

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Kiedyś to była pierwsza recka Resident Evil 5 na świecie lub też inne jedne z pierwszych a teraz to lipa jest, jeżeli to sie nie zmieni to najwiekszym konsolowym magazynem w polsce zostanie Neo Plus, założe sie że będą mieć teraz 5 czerwca recke LA Noire i Brink/Dirt 3, ludzie sie rzucą na to a potem nikomu nie będzie sie chciało czytać PSX'a, skoro mieli to wcześniej w konkurencyjnym magazynie, a popyt będzie spadał...

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Zapedziles sie. Swieze materialy sa bardzo istotne, ale najwazniejsi sa piszacy... i tu tez zmiany w obrebie ostatnich lat, ale pisalem o tym juz wyzej. Dawno nie czytalem N+, skusze sie na nowy nr na poczatku czerwca, choc watpie zeby mnie czyms przyciagnal, bo magazyn pogorszyly znacznie (IMO) zmiany skladu, lata 98-2003 byly dla niego swietne, choc dla Extrima jeszcze lepsze. Mam nadzieje, ze to chwilowa tendencja i pojawia sie znow opasle i swietne recenzje PRZED premierami gier, szczegolnie tak wyczekiwanych jak L.A. Noir... Nikt sie nie obrazi gdy recenzja Barbie Horseriding Adventure pojawily sie z obsuwa.

 

Chyba.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym numer o tydzień opóźniony ale z Brink i LA Noire. Na minus też powrót paska (teraz w dodatku kolorowego i oczo(pipi)nego) z listą wszystkich platform. Jeśli już koniecznie musi być ten pasek to moim zdaniem lepiej byłoby tam umieścić główne działy pisma "Zapowiedzi|Recenzje|Publicystyka|Pocket" to by dało dużo lepszy obraz tego co się znajduje w piśmie niż po prostu lista platform.

 

Jeśli chodzi o okładkę to ujdzie w tłoku, trochę za dużo tekstu (reklamowanie publicystyki na okładce trochę bez sensu IMO). Napis Infamous 2 wrzucić w prawny dolny róg i zostawić tylko "gorące info" i tę listę pod tym tytułem.

 

Sory panowie, że tak mało pozytywnie, ale trochę się zawiodłem :/.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Kiedyś to była pierwsza recka Resident Evil 5 na świecie lub też inne jedne z pierwszych a teraz to lipa jest, jeżeli to sie nie zmieni to najwiekszym konsolowym magazynem w polsce zostanie Neo Plus, założe sie że będą mieć teraz 5 czerwca recke LA Noire i Brink/Dirt 3, ludzie sie rzucą na to a potem nikomu nie będzie sie chciało czytać PSX'a, skoro mieli to wcześniej w konkurencyjnym magazynie, a popyt będzie spadał...

kup cd-action tam masz wszystkie recenzje duzo wczesniej ;)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś to była pierwsza recka Resident Evil 5 na świecie lub też inne jedne z pierwszych a teraz to lipa jest, jeżeli to sie nie zmieni to najwiekszym konsolowym magazynem w polsce zostanie Neo Plus, założe sie że będą mieć teraz 5 czerwca recke LA Noire i Brink/Dirt 3, ludzie sie rzucą na to a potem nikomu nie będzie sie chciało czytać PSX'a, skoro mieli to wcześniej w konkurencyjnym magazynie, a popyt będzie spadał...

 

 

Teraz nawet w nowym magazynie Playbox, który wyjdzie 31 maja, mają być recenzje L.A Noir, oraz Brink.

 

Panowie - mam nadzieję, że to nie jest jednomiesięczny wybryk i zapowiedzi nowych numerów będą zawsze kilka dni przed premierą.

Odnośnik do komentarza

Na PPE ktoś pisał, że w tym numerze pojawi się recenzja DIRTa a mamy tylko playtest. Panowie wszystkie hitowe gry recenzujecie w momencie gdy sporo ludzi ma je już na półce. Żeby daleko nie szukać Crysis 2 , Portal 2 teraz LA NOIRE i nowy DIRT. Kiepsko.

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma co owijać w bawełnę dział recenzji w PSX od jakiegoś czasu nie istnieje (roku?). Nie ma miesiąca w którym najważniejszych recenzji by nie było to już nie przypadki a norma ;/

 

Z L.A. Noire to było do przewidzenia, zdziwiłbym się gdyby była recenzja w tym numerze. Już prędzej pisaliśmy o sytuacji analogicznej do RDR.

 

W sumie tylko playtesty Deus Ex i Infamous 2 mnie interesują.

Okładka świetna.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No wlasnie okladki od dawna slabuja, byl taki krotki trend jak okladka z Hitmanem i Spidermanem (2003, 2004?) gdy okladki wygladaly ok - art i kilka linijek tekstu, cos jak Game Informer (najlepsze IMO covery na swiecie). Po co brudzic okladki, nie mozna dawac takich minimalistycznych?

 

Cos takiego

 

4669ac40001041db922a831c56cb93cc369a94f9.png

 

mimo ze nie jest to najlepiej rozplanowane

 

vs swietne

 

subscribe.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

odnośnie recenzji L.A i obecnego "trendu" chciałbym zaproponowac cos takiego:

 

zaczne od tego, ze nie wiem czy jest to wykonalne;-) propozycja jest taka by w momencie gdy pojawi sie jakaś WIELKA gra jak RDR , L. A Noire czy GTA v (w kazdym razie tytuł wielkiego kalibru) a termin wydania magazynu nie pozwala na recenzje to czy bylaby opcja PRZESUNIECIA premiery magazynu?

 

Kiedys tak zrobiliscie z uwagi na E3 jesli sie nie myle wiec...ja to widze tak: fenix robi ankiete czy chcecie PE póxniej ale za cene recenzji X a lód głosuje, demokracja ponad wszystko;-)

 

 

__________________________________________________________________

 

mam pytanie do kogos, kto pisał artykuł o Fifie. Czy to tylko zapowiedź czy osoba ta grała w wstepny kod?

 

 

_____________________________________________________

 

 

Psyko- z jakichs wzgledów w Polsce magazyny "musza" byc uwalone napisami (okładki), zobacz na CDA i reszte

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Orson, przesuniecie numeru jest bardzo, BARDZO trudne. Po pierwsze drukarnia i zobowiazania umowne. Czasem da sie przesunac numer a czasem nie. Zalezy od oblozenia praca w drukarni i ich harmonogramu druku na maszynie. Druk takiego magazynu jak PE to powazna operacja technologiczna ktora nie da sie gdzies tam upchac, wcisnac na kilka godzin na maszyne rolowa. Natomiast po przesunieciu pojawia sie problem. Prostowanie i dojscie do naszego PDS (pierwszy dzien sprzedazy) zajelo mi 3 miesiace. Sam wiesz jak to wygladalo. Nie da sie przesunac jednego numeru bez przesuniecia kolejnych.

Przesuniecie jest mozliwe w bardzo wyjatkowych sytuacjach i tylko przy okreslonych warunkach (drukarnia, na ktora nie mamy wplywu).

 

BTW. Zabawne, ze podales przyklady gier, ktorych producent ma dosc specyficzne podejscie do mediow :). No ale to temat na odrebny wpis. Poza tym nie bardzo chce mi sie pisac o roznych dealach w tej branzy polegajacych chocby na "wczesniejsza recka za ocene" itp. Moze kiedys, prywatnie, przy piwie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...