Skocz do zawartości

PSX Extreme #166


Rekomendowane odpowiedzi

numer kupiłem z przyzwyczajając ale jest słaby, recenzji ciekawych jak na lekarstwo. Jak tak patrzę wstecz to każdego kolejnego numeru czytam coraz mniej, może faktycznie poziom sie obniża a może po prostu akurat nie trafiało coś w moje gusta. Szkoda że pedałując w czwartki do archiwum nie będę już przejeżdżał koło siedziby redakcji :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety, ale ze smutkiem podzielam zdanie Psyko. Jako ktos wychowany na PE, z zalem stwierdzam, ze wszystkie te zmiany wciaz licznej grupie Graczy pamietajacych stare dzieje raczej sie nie podobaja. Ostatnio doszedlem do wniosku, ze wiecej osobistosci z ktorymi kojarze moja inicjacje w dziedzinie prasy growej w Polsce, znajde w Neo Plus. W dobie internetu i nowinek nt. gier na wyciagniecie reki, to wlasnie sentyment i czynniki pozagrowe odgrywaja, przynajmniej u mnie chyba decydujaca juz o zakupie danego pisma role.

Odnośnik do komentarza

Skoro już jest nowe wydawnictwo to zmiany w piśmie nie powinny ograniczyć się do layoutu i odejściu części starej ekipy. Powinniście posłuchać graczy/czytelników, a także realnie spojrzeć na nowe czasy. Jeśli nie nadążacie z recenzjami to się nie wygłupiajcie, nie ma sensu w kolejny numerze robić wypasionej 6stronnicowej recki L.A.N bo większość kupa osób już w grę gra. Może jesteście w stanie przerzucić ten temat na portal, videorecenzje to obecnie słuszny trend. Było kilka, może każdy ważniejszy tytuł dałoby się oceniać w ten sposób ? Za to magazyn powinien wysyłać dziennikarzy po całym świecie, bo świeże i zaskakujące playtesty to właśnie to czym się wyróżniacie i tak powinno być nadal. W końcu warto te legitymacje prasowe czy inne glejty wykorzystywać.

 

Wiem, że się powtarzam, ale po prostu zależy mi by było lepiej z magazynem, który kupuje od samego początku. Niestety obecnie jest gorzej.

 

Jeszcze co do zmian personalnych. Wiadomo, że Ściera nie pisał już prawie, ale świadomość, że jest i zdjęcie w HP każdemu czytelnikowi ze stażem robiła dobrze. Cieszę się , że Butch teraz kręci grajdołem bo bardzo go lubię, ale z wszelkich "nowych" nabytków w zasadzie tylko on jest odpowiednio wyrazisty i mocno wbija się w świadomość czytelników.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Skoro opinie czytelników nie przechodzą bez echa, to i ja swoje żale wygłoszę. Zgadzam się z przedmówcami. Nowe wydawnictwo będzie się musiało bardzo postarać by zmienić kierunek w jakim magazyn zmierza. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem by stwierdzić, że jeszcze przed pojawieniem się wydawnictwa dało się słyszeć głosy narzekania na utratę starego klimatu i coraz węższe grono weteranów dłubiących przy extremie. Teraz to grono uszczupli się jeszcze o najważniejszego kosmitę w Polsce - Ścierę i Feniksa. Wartością tego magazynu byli/są ludzie i tematy okołogrowe. Jasne jest, że nie możecie zagonić do redakcji wszystkich były redaktorów, ale musicie w nowym numerze - do którego wszyscy podejdą z przysłowiowym kijem - chwycić byka za rogi. Machanie czytelnikom Hivem przed nosem was nie uratuje. Musicie ruszyć z (pipi)nięciem mówiąc kolokwialnie. To nie ma być kolejny magazyn o konsolach, to ma być PSX EXTREME, pozdrawiam

 

PS. - małe straszonko - jeśli w najbliższym numerze, pierwszym numerze nowego wydawnictwa, nie zrobicie dobrego wrażenia (wiadomo, że wszyscy bedą wyrokować o nadchodzącym numerze i nie bójmy się dodać, będą to robić z niezwykłą zaciekłością) to mit PSX upadnie i niezwykle ciężko będzie to odrobić.

Edytowane przez el-shabazz
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze się na moment wtrącę, choć pewnie większość już to dawno zauważyła. Patrząc na stopkę, zobaczcie, ilu jest aktywnych redaktorów i graczy siędzących w ogóle w temacie gier. Większość to widma, nie piszące do PSXa już masę czasu. A niektórzy nie grają praktycznie wcale, np. w Hyde Parku pierdzieląc o d. maryni. Przyjście HIVa to takie trochę mydlenie oczu, abstrahując od moich osobistych preferencji, bo on recenzuje głownie wyścigi, które mnie w ogóle nie interesują.

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie z PSXa Extreme nie zrobi się drugie CD-Action albo jakaś inna pseudo śmieszna gazetka dla casuali... Gdzie te czasy, kiedy z wypiekami na gębie biegło się do kiosku po nowy numer :(

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez - jeśli namawiacie starych stażem, to wyślijcie Starowi wagon gotówki, żeby czasami się pojawił w PSXE. Co do okładek, to tak, jak najmniej napisów. Najlepsza była kiedyś tam z Agentem 47, totalny minimalizm. Z pobożnych i mało realnych życzeń, chciałbym aby PSXE podążało w kierunku EDGE'a, bo tak, to pismo jest najlepsze w Europie.

 

EDIT,

 

co do nowych twarzy, to nie jest źle. Roger fajnie pisze, lubię go czytać, ale może to kwestia podobnych zainteresowań ;)

Edytowane przez Musiol
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1306151907' post='2403391']

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie z PSXa Extreme nie zrobi się drugie CD-Action albo jakaś inna pseudo śmieszna gazetka dla casuali... Gdzie te czasy, kiedy z wypiekami na gębie biegło się do kiosku po nowy numer :(

W CDA używają podobno słowa "każual", ono aż doprowadza do krwawienia oczy, dobrze że w PE normalnie casual.

Odnośnik do komentarza

@Aem: OK, ja to zrozumiem, po prostu staram się uzmysłowić Czytelnikom, że zmiany, które mają miejsce, nie są wynikiem przyjścia nowego wydawcy. Mało tego, nikt nikogo nie wyrzuca, bo doceniamy to, co robi ekipa PSX-a. I póki co nikt nigdzie nie odchodzi, a - tak jak w przypadku HIV-a, nawet są powroty.

 

@Marchi: cenne uwagi (videorecenzje), dzięki! W czerwcowym numerze masz choćby przykład SoQ, który odwiedził Vancouver i był w Londynie. I z pewnością - tam, gdzie się uda - będziemy starali się, aby dziennikarze PSX-a byli. A co do Ściery - powtarzam - to była decyzja Przemka, chociaż mamy nadzieję, że w HP od czasu do czasu się pojawi a i na większą tekst się zdecyduje :). Czas pokaże.

 

@el-shabazz: zdajemy sobie sprawę, że PSX to czasopismo ze świetną przeszłością, ale nikt by nie miał zamiaru w nie inwestować, gdyby nie wizja przyszłości :). Są pomysły, są plany, z pewnością zmiany będą i z pewnością będę zaglądał na forum, aby zapoznać się z Waszymi opiniami.

 

@[inSaNe]: ale tu nikt nikomu nie mydli oczu. Przyjście HIV-a wielu Czytelników odebrało in plus,ale - do czego masz całkowite prawo - Tobie podobać się to nie musi, tyle że Butcher - jako opiekun listów - też miał swoich zwolenników i przeciwników. Zadowolić wszystkich chyba nie ma szans :).

 

@Musiol: mi osobiście bardzo podobała się okładka z marca 2010 (Heavy Rain), więc rozumiem Twoją tęsknotę za minimalizmem :). Star - wiemy, wiemy, ale żeby wysłać wagon gotówki, to trzeba wiedzieć gdzie ;). Osobiście podziwiam Ścierę, który dał radę 14 lat pracować przy tym samym, ale rozumiem też, że można dojść do momentu, kiedy chce się powiedzieć "dość" i odpocząć. Z ciekawości, ilu z Was pracuje po naście lat w jednej firmie? Naprawdę, może z czasem się znudzić, stąd też różne wybory mają autorzy :).

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

mnie tam kuluarowe rozgrywki nie ciekawią , zresztą pewnie i tak nie chcecie sie nimi dzielić :-)

 

Perez przyjm me rady niczym nagie miecze Jagieło : -) A te są takie:

 

dołóżcie wszelkich starań by wrócili Koso , Myszaq , by Hivior nie uciekł i, to samo Kali. Najważniejsi są ludzie , nie szczędź cie gotówki dla takich ludzi bo to sie wam najzwyklej w świecie opłaci.

 

Okładki- minimalizm , wzorujcie sie na Edge

 

Stawiajcie na jakość tekstów . To klucz bo z siecią innym sposobem nie wygracie . Sieć ma to do siebie, ze wbrew pozorom....mało kto fajnie pisze o grach! Pełno nastolatków zasila serwisy za free, tylko za to, ze pod tekstem widnieje ich ksywa. No a tacy piszą fatalnie. Dlatego tacy goście jak Koso są cenni bo tylko dysponując świetnie piszącymi ludźmi PE sie obroni

 

Skoro nie ścigamy sie z siecią , stawiamy na rzetelność . Jestem aa dłuższymi reckami co większych hitów . PE będzie bowiem mekką dla lubiących czytać, ci którzy tylko lukają na oceny pewnie rzadko kupują pisma, to nie powinien być target pisma

 

tak to widzę w skrócie

Edytowane przez Orson
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam jakies dziwne wrazenie, ze pismo umiera, odchodza najlepsi writerzy, co z klimatem, co z kultowa redakcja w Katowicach, wszystko przewiezione do Warszawy? Jeszcze wiecej tekstu? Tzn, ze nigdy nie powroca minimalistyczne okladki w stylu Edge?

Hmm... Nie bardzo wiem, co mam Ci odpisać. Czy odchodzą najlepsi writerzy? Wrócił HIV, cały czas jesteśmy w kontakcie z autorami, którzy ostatnimi czasy pisali mniej i namawiamy ich, aby wrócili na łamy. Wiesz, nie od nas (a również wcześniej nie od Ściery i Feniksa) zależało w wielu przypadkach, kto będzie pisał. 14 lat to kawał życia... Jedni wyjeżdżali, inny zakładali rodziny. Z drugiej strony chyba wypadałoby dać szansę dziennikarzom z młodszym stażem. Dla jednych ikoną jest np. Loki, ale dla tych, którzy dołączyli do pisma później, może być ktoś z "młodszej" ekipy, którego teksty czyta w każdym numerze.

 

No to namawiajcie - tylko skutecznie - bo taki Myszaq to już pisze raz na rok, a szkoda.

 

Dobra, ja ogarniam userze zwyrodnialec, ze zmienia sie wydawca, adres redakcji i kilka osob w "sztabie dowodzenia", rowniez mnie to niepokoi. Tylko, ze co taka redakcja ma zrobic by Myszaq, ktory pewnie nie ma czasu/ma gdzies PSX-E wiecej pisal? No litosci...

 

Ja tam do zmiany wydawcy, red.naczelnego nic nie mam tylko ZROBCIE COS Z AKTUALNOSCIA RECENZJI, nawet zmieniajac date kolejnego numeru bo to juz przestaje byc profesjonalne i "najwiekszego PL magazynu o konsolach" raczej nie wypada.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ja ogarniam userze zwyrodnialec, ze zmienia sie wydawca, adres redakcji i kilka osob w "sztabie dowodzenia", rowniez mnie to niepokoi. Tylko, ze co taka redakcja ma zrobic by Myszaq, ktory pewnie nie ma czasu/ma gdzies PSX-E wiecej pisal? No litosci...

 

Ja tam do zmiany wydawcy, red.naczelnego nic nie mam tylko ZROBCIE COS Z AKTUALNOSCIA RECENZJI, nawet zmieniajac date kolejnego numeru bo to juz przestaje byc profesjonalne i "najwiekszego PL magazynu o konsolach" raczej nie wypada.

Moment, moment :). Te kilka osób w "sztabie" to jednak przesada - jedyna zmiana to "odpoczynek" Ściery i - co naturalne - nominacja zastępcy na rednacza, czyli Butchera. Reszta redakcji pozostała bez zmian. I masz 2razyjot słuszność, co do powrotu redaktorów - my możemy namawiać, ale mają ludzie swoje plany, swoje życie. A nie wiem czy chcielibyście zobaczyć jakąś ikonę PE, która pisze na siłę swoje teksty, bo Czytelnicy prosili, aby wrócił. Ma prawo ludziom się znudzić... Wy jako gracze macie wybór - gracie w co chcecie, czytacie co chcecie. A dziennikarz czasami jakiegoś gniota musi ograć, czasami pomęczyć się nad tekstem (ach ta zdradliwa wena :)). Wielu pewnie się wydaje, że to w ogóle miód praca - grać i dostawać kasę, ale gwarantuję, że wszystko z czasem może się znudzić/zmęczyć i poszukuje się nowych wrażeń.

 

Aktualność recenzji - pracujemy nad tym i nie myślcie, że sobie obraliśmy za cel, żeby zostawać w tyle :P. W czerwcu tak się złożyło, że L.A. Noire wychodził 20 maja, a numer oddaliśmy do druku bodaj 13 maja. Polityka Rockstar jest taka, że kod do testów udostępniają stosunkowo blisko premiery, więc nie mieliśmy za bardzo fizycznej możliwości ogrania tytułu. Może udałoby się z dzień pograć, ale kiedy do tego napisać recenzję? Byście narzekali, że za krótko, za słabo itd. :). Z Brinkiem było tak, że leżał PSN, a mieliśmy wersję do testów na PS3. Niby single player też jest, ale byłyby narzekania, że po cholerę recenzować typowo mulitplayerową grę tylko bazując na trybie single player. To tak z grubsza, czasami "przyroda" bierze górę.

 

A co do zmiany wydania numeru - wspominałem już bodaj o tym. To nie jest takie proste. Harmonogramy z drukarniami ustalone są na rok z góry i czasami nie ma sposobu, żeby się wcisnąć. Druga rzecz - Fenix opowiadał mi, jak raz przesunęli wydanie o 10 dni, to potem ze 3 miesiące "prostował" tryb wydawniczy. Bo przesuwając np. z 20 na 30, nagle zrobi się tak, że do kolejnego numeru zostanie 20 dni... A już trzecia sprawa - które gry są warte takiego hipotetycznego przesunięcia? Terminy premier są różne, a i różne podejście mają producenci. Jedni udostępnią kod znacznie wcześniej, inni później. A premiery wypadają tak różnie (i to mówię o tych lepszych grach), że musielibyśmy niesamowicie żonglować wydaniami (co w praktyce i tak byłoby nierealne), a to - gwarantuje - jeszcze bardziej wkurzyłoby Czytelników, którzy przyzwyczajeni są do tego, że ok. 20-go danego miesiąca mają PSX-a w kiosku. Czasami jednak warto trzymać się planu :).

 

@Orson: wow, normalnie chyba wspomnę wydawcy o Tobie, jak będzie szukał dyrektora kreatywnego ;). Dzięki, wszelkie uwagi skrzętnie notujemy.

Odnośnik do komentarza

@Musiol: mi osobiście bardzo podobała się okładka z marca 2010 (Heavy Rain), więc rozumiem Twoją tęsknotę za minimalizmem :). Star - wiemy, wiemy, ale żeby wysłać wagon gotówki, to trzeba wiedzieć gdzie ;). Osobiście podziwiam Ścierę, który dał radę 14 lat pracować przy tym samym, ale rozumiem też, że można dojść do momentu, kiedy chce się powiedzieć "dość" i odpocząć. Z ciekawości, ilu z Was pracuje po naście lat w jednej firmie? Naprawdę, może z czasem się znudzić, stąd też różne wybory mają autorzy :).

O właśnie, kompletnie zapomniałem o Heavy Rain. Tak Perez, wiecie w którym kierunku zmierzać. Co do Stara, jeśli próby jego ściągnięcia nie wyjdą, to spoko, ale warto spróbować, a może będzie chciał napisać jeden-dwa teksty. Wolę Kapelusznika z wąsem od Zaxa.

 

A jeśli mówimy o pracy czy tam pisaniu, to ja rozumiem Ścierę. Sam po 5 latach bycia zastępcą naczelnego na pewnej stronie zrezygnowałem. Oby na PS3Site tak nie było ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Heh, poczytałbym całą tę dyskusję, ale myślę, że ja akurat nie mam prawa wypowiadać się na temat zmiany klimatu w PSX Extreme, skoro magazyn ten czytam "krótko", bo od 2,5 lat. Przeczytało się narazie połowę numeru, ogólnie źle nie jest, a Deus Ex w końcu mnie zaciekawił. Ucieszyły mnie też długie listy, bo w końcu nie ma jakichś pierdół zamiast listów. Teraz to są konkrety (chodzi o długość, treści przyznaje się, że nie znam jeszcze).

Chociaż trochę zniesmaczył mnie tekst Hiva w Grających Damach o tym, że teraz zdjęcia małych dziewczynek nie będą wrzucane, tylko młode, dorosłe kobiety, ewentualnie stare babcie. WTF? :blink: Jak to przeczytałem to po prostu przypomniały mi się komentarze z PPE, że redakcja chce przyciągnąć do siebie nie wyżytych erotomanów i sam już nie wiem, co o tym myśleć, a i Pedobear mi się skarżył na mailu, że mu się takie zagranie Hiva nie spodobało ;P

 

Reszty materiałów nie oceniam, bo jeszcze nie doczytałem. Ja się PSXem Extremem delektuje przez cały miesiąc, nie oczytuje go jak jakiś maniak w dzień, dwa.

 

A teraz minusujcie sobie, bo na bank zminusujecie. Ja przywykłem i wale na to.

Edytowane przez TyskiPL
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dla mnie magazyn, a gazeta to jedno i to samo, ale niech będzie, post poprawiłem.

 

Hiv ma rację! Pociechy tatusiów - graczy to grające damy? To dzieciaki z wciśniętymi padami :wink:

 

Oj nie koniecznie wciśniętymi. Znam pare małolatek, które same z siebie lubią grać i nie trzeba ich do tego zmuszać.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Dobrze, już pojmuje różnice. Możemy teraz wrócić do tematu? :thumbsup:

 

Kiedyś to była pierwsza recka Resident Evil 5 na świecie lub też inne jedne z pierwszych a teraz to lipa jest, jeżeli to sie nie zmieni to najwiekszym konsolowym magazynem w polsce zostanie Neo Plus, założe sie że będą mieć teraz 5 czerwca recke LA Noire i Brink/Dirt 3, ludzie sie rzucą na to a potem nikomu nie będzie sie chciało czytać PSX'a, skoro mieli to wcześniej w konkurencyjnym magazynie, a popyt będzie spadał...

 

A ja powiem szczerze, że nigdy nie przerzucę się na Neo Plusa. Odrzuca mnie forma tej gazety. Przejrzałem parę numerów w sklepie, ale dla mojego wzroku to, jak są podane recenzje itd. to jest niewygodne po prostu. PSX Extreme ma tego plusa, że jest przyjemne dla oczu.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...