Skocz do zawartości

PSX Extreme #166


Rekomendowane odpowiedzi

Butcher na stanowisku redaktora naczelnego? Tyle lat razem z pismem ale absolutnie nie mogę się na takie coś zgodzić. Chodzi tu o pewne zasady.

 

Butchera pamiętam tylko z wielkiego sfrustrowania, braku poczucia humoru, najeżdżania na czytelników w piśmie i na PPE , przerzucania klasycznych już opisów wypraw na PPE ale i innych materiałów, czasem ciekawych recek ale i kilku niewypałów, opisów z targów niestety ciągle okrojonych.

 

Nie przyjmuję do wiadomości,że taka osoba będzie kierować pismem. Dość mam już , ubywania osób dzięki którym kupowałem PSX EXTREME a umacnianie pozycji osób których działalność w piśmie mi nie podchodzi albo nie wiem nawet kim są i skąd się wzięli.

 

Dziękuję za kilkanaście wspólnych lat ale jest to tzw. gwoźdź do trumny. Czuję się oszukany jako wieloletni czytelnik, stopniowo znikali ulubieni redaktorzy, rubryki. Wprawdzie pojawiali się nowi ale tylko nieliczni godnie zastępowali tzw starą gwardię. A teraz Mr_Ściera "ostatni sprawiedliwy " odpuszcza prowadzenie pisma i ta funkcja przechodzi jak dla mnie na najmniej odpowiednią osobę.

 

 

 

 

Jak dla mnie jest to koniec kupowania pisma.

 

PS : Proszę o docenienie mojego zdania i nie wszczynania kłótni. Tak tak, znowu będzie pisanina w magazynie jak to bardzo śmieszne są "takie" wypowiedzi czytelników.

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Plusik 7
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

A moim skromnym zdaniem akurat Butcher nadaje się do tej roli. Zamiast niego widziałbym może jeszcze SoQ'a albo Urala. Oczywiście nic nie ujmując reszcie ekipy; chodzi tu raczej o moje osobiste "dziennikarsko-organizacyjne upodobaniania" względem pisma. Nie do końca rozumiem niechęci czy odrzucenia, jakie wywołuje odejście kogoś z redakcji. Jasne, mi też żal wielu rzeczy. Niektóre odeszły na zawsze, inne być może wrócą w nieco zmienionej formie. Świat już jest tak skonstruowany, że wszystkie twory i idee podlegają w miarę upływu czasu jakiejś formie rozwoju. "Jak się stoi w miejscu, to się cofie" - chciałoby się rzec. I rozumiem to. Czas pokaże czy zachodzące zmiany poniosą za sobą coś dobrego, czy w ogóle interesującego.

 

Wracając jeszcze na moment do kwesti personaliów - nie wiem czym to do końca jest, ale porzucanie ulubionego pisma ze względu na odejście któregoś z jego redaktorów pachnie czymś dziwnym. Ja kupuję magazyn ze względu na jego ogólny styl i jakiś tam przyzwoity poziom. i myślę, że w przypadku PE jeszcze długo się to nei zmieni. A jeśli ktoś kupował to pismo ze względu na obecność w nim jakiegoś ludka, no to sorry... trzeba było się z nim umówić kiedy jeszcze była okazja.

 

 

  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Butcher na stanowisku redaktora naczelnego? Tyle lat razem z pismem ale absolutnie nie mogę się na takie coś zgodzić. Chodzi tu o pewne zasady.

 

Butchera pamiętam tylko z wielkiego sfrustrowania, braku poczucia humoru, najeżdżania na czytelników w piśmie i na PPE , przerzucania klasycznych już opisów wypraw na PPE ale i innych materiałów, czasem ciekawych recek ale i kilku niewypałów, opisów z targów niestety ciągle okrojonych.

 

Co za bzdury, Butch jest jednym z najlepszych Writerow, swietne recenzje (no playtest nieSlawnego sic! jest slaby w tym nr), swietne Okiem Maniaka, ciekawie dobrane newsy. Jezeli to nie on mialby zastapic Sciere, to nie wiem kto, choc mam nadzieje, ze sam Przemek powroci za jakis czas z jakims cyklem felietonow, moze i jako zastepca naczelnego. Nie wiem o co chodzi z okrojonymi opisami targow.

Odnośnik do komentarza

zgadzam sie. w ogóle nie widzę nikogo kto by mógł konkurować z nim w tej materii. Nie jestem żadnym jego fanem, nic z tych rzeczy, po prostu Butch ma papiery na bycie naczelnym. Naczelny to nie ulubiony redaktor czytelnika X tylko osoba bedaca w stanie ogarnac prowadzenie magazynu - wg mnie, butch pełnił taką rolę lub podobna w kilku wczesniejszych numerach o ile nie wczesniej [taka mała teoria spiskowa]

 

 

@Perez

 

czy jest szansa na powrót Urala do psx?:> mysle ze czytelnicy ucieszyliby sie bardziej z tego powrotu niz z tekstow Hiva, przy calym szacunku dla pracy tego ostatniego.

Odnośnik do komentarza

zgadzam sie. w ogóle nie widzę nikogo kto by mógł konkurować z nim w tej materii. Nie jestem żadnym jego fanem, nic z tych rzeczy, po prostu Butch ma papiery na bycie naczelnym. Naczelny to nie ulubiony redaktor czytelnika X tylko osoba bedaca w stanie ogarnac prowadzenie magazynu - wg mnie, butch pełnił taką rolę lub podobna w kilku wczesniejszych numerach o ile nie wczesniej [taka mała teoria spiskowa]

 

 

@Perez

 

czy jest szansa na powrót Urala do psx?:> mysle ze czytelnicy ucieszyliby sie bardziej z tego powrotu niz z tekstow Hiva, przy calym szacunku dla pracy tego ostatniego.

 

Butcher prowadzi też PPE.pl, a tam przecież nikt nie ogarnia tego syfu, który nieraz panuje w komentarzach. Co nie zmienia faktu, że jako redaktor naczelny nie przeszkadza mi.

Odnośnik do komentarza

Co za bzdury, Butch jest jednym z najlepszych Writerow, swietne recenzje (no playtest nieSlawnego sic! jest slaby w tym nr)(...)

 

olaboga, ogarnij sie Maciek

 

Czekam na wstępniaki Butchera, wreszcie będzie miał gdzie cisnąć czytelnikom za tą niesprawiedliwą krytykę ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Butcher prowadzi też PPE.pl, a tam przecież nikt nie ogarnia tego syfu, który nieraz panuje w komentarzach. Co nie zmienia faktu, że jako redaktor naczelny nie przeszkadza mi.

 

 

wziałbym tez poprawke na charakter przekaznika jakim jest internet. Prawda jest taka ze ciezko zapanowac nad internautami i wymaga to ogromnego nakladu czasu, nalezy to wziac pod uwage mowiac o komentarzach.

 

 

@Aem - oczywiscie. ciezko byloby mi cokolwiek napisac gdybym za kazdym razem mial dopisywac cos podobnego - "oczywiscie moga istniec ludzie, ktorzy ze mna sie nie zgodza i zdanie ich szanuje".

Odnośnik do komentarza

Co za bzdury, Butch jest jednym z najlepszych Writerow, swietne recenzje (no playtest nieSlawnego sic! jest slaby w tym nr), swietne Okiem Maniaka, ciekawie dobrane newsy. Jezeli to nie on mialby zastapic Sciere, to nie wiem kto, choc mam nadzieje, ze sam Przemek powroci za jakis czas z jakims cyklem felietonow, moze i jako zastepca naczelnego. Nie wiem o co chodzi z okrojonymi opisami targow.

 

Świetne recenzje - to czasami, bo czasami to właśnie u Butchera mam najbardziej te wrażenie, że oceny w recenzjach są zawyżane momentami. W każdym razie Butcher no cóż, jest dobrym dziennikarzem, ale z drugiej strony lubiłem te wstępniaki pisane przez Zaxa. Za to Hiv pisze fajniejsze wprowadzenia do listów, bo Butcher z kolei właśnie najeżdżał głównie na tych, co krytykowali PSX Extreme.

 

EDIT: W ogóle jak możecie porównywać moderowanie PPE do bycia redaktorem naczelnym? Przy obydwóch funkcjach czas jest bardzo okrojony. Najlepiej, niech Butcher pilnuje by Zgredy dawali recki na czas, niech on zamawia wersje demo i beta do ogrania, niech on pilnuje, by magazyn się wydrukował i wszystko poszło na glancy, w międzyczasie moderując non stop PPE i kasować co drugi post. Dajcie spokój, zrobicie jeszcze z Butchera no-life'a :confused:

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Po tym jak przeczytałem HP Ściry, od razu pomyślałem, że to jakiś żart, ale z tego co tu widzę to naprawdę - Ściera odchodzi!? Fenix odchodzi? Ciekawe czym teraz będą się zajmować. Dlatego pewnie na otarcie łez dołączył Hiv.

Czy teraz budynek redakcji to ten sam w którym siedzą ludzie z Teraz Rock?

 

Perez a coś więcej o Tobie? Ni z gruchy ni pietruchy przychodzi jakiś gość na forum i udziela nam odpowiedzi.

Czy miałeś szare pudełeczko zwane PSXem? :)

 

Oki, zmiany, to zmiany:

* okładki minimalistyczne

* Myszaq w kąciku filmowym

* Star (nie musi pisać recek, ale jakieś felietony), nie wierzę, że nie możecie się z nim skontaktować mailowo/gg/telefonicznie. Mazur pisze z Japonii, to co za różnica czy mail przyjdzie z Irlandii:)

* kiedyś był kącik szperacza, w obecnych grach, gdzie nie ma czitów, taki kącik przydałby się

* Ściera musi chociaż być w Hyde Parku, zawsze mi się mina uśmiecha, gdy go tam widzę:)

 

Dlaczego tak bardzo Czytelnicy z długoletnim stażem zżyli się ze starą ekipą? Możliwe że wówczas artykuły były przeplatane ich fotami.

Czy teraz coś podobnego miałoby miejsce? :)

43bk.th.jpg

38bhj.th.jpg

Edytowane przez grzybiarz
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak bardzo Czytelnicy z długoletnim stażem zżyli się ze starą ekipą? Możliwe że wówczas artykuły były przeplatane ich fotami.

Czy teraz coś podobnego miałoby miejsce? :)

43bk.th.jpg

38bhj.th.jpg

 

 

O tak! Artykuły i foty... najbardziej mi utkwił mój pierwszy zakupiony numer PE - numer 18 i artykuł "Z browarem przed konsolą" wraz z fotami. :rolleyes:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Dlaczego tak bardzo Czytelnicy z długoletnim stażem zżyli się ze starą ekipą? Możliwe że wówczas artykuły były przeplatane ich fotami.

Czy teraz coś podobnego miałoby miejsce?

Po prostu ciężko się rozstawać ze starymi "znajomymi", zawsze tak jest. Wielu kształtowało swój światopogląd gejmingowy czytając wypociny tych ludków. Kiedyś w Extrimie było trochę więcej prywaty : imprezowanie Kaliego, wybryki Myszaka, narzekania Ściery, Tornado Kacper i Koso kąpiący się w umywalce. Trochę brakuje tych klimatów :/

 

Ze świeższych "nabytków" redakcji cenię sobie pióro Soq`a, rzetelnie i rzeczowo. Zax świetnie orientuje się w temacie rpg i pisze ciekawe artykuły, jednak Jego styl pisania nie do końca mi odpowiada. Dobrze, że Hiv "wrócił", Hiv Hiv Hura !!!

 

W jednym z najbliższych numerów, życzył bym sobie jakiegoś materiału poświęconego ewolucji gatunkowej gier, czyli dlaczego teraz wszyscy szczelamy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy teraz budynek redakcji to ten sam w którym siedzą ludzie z Teraz Rock?

 

Perez a coś więcej o Tobie? Ni z gruchy ni pietruchy przychodzi jakiś gość na forum i udziela nam odpowiedzi.

Czy miałeś szare pudełeczko zwane PSXem? :)

 

Dlaczego tak bardzo Czytelnicy z długoletnim stażem zżyli się ze starą ekipą? Możliwe że wówczas artykuły były przeplatane ich fotami.

Czy teraz coś podobnego miałoby miejsce? :)

43bk.th.jpg

38bhj.th.jpg

Budynek - tak, teraz z grubsza tak to wygląda. Tutaj jednak mała uwaga - wciąż wielu piszących do PSX-a pisze z domu, także nie ma czegoś takiego, że nagle 20 osób przyjechało do stolicy :).

 

O mnie - odpowiedzi udzielam, bo mam wiedzę na ten temat :). Co więcej? 27 lat, ukończony wydział dziennikarstwa Uniwerku Wrocławskiego, w wydawnictwie od półtora roku. Co zaś do samego PSX-a, to po prostu koordynuje różne rzeczy - od kolportażu, przez kontakt z dziennikarzami, czasami na koncie FB coś wrzucę, zapowiedź na forum - ot, takie różne drobne rzeczy, które ktoś ogarniać musi :).

 

Artykuły - hmm... szczerze przyznaje, że nie wiem, jakie są szanse, aby powrócił taki styl budowania artykułów. Przez tyle lat wiele się zmieniło w kwestii składu czasopismo. A i sam PSX trochę się zmienił... Nie wiem czy Fenix zakładał, że z fanowskiego magazynu nagle zrobi się lider czasopism w segmencie gaimingowym :).

 

Star - to nie chodzi o to, że trudno się skontaktować, tylko o fakt czy komuś się jeszcze chce. Wspominałem już o tym - PSX ma 14 lat i to szmat czasu. Jednym mogło się znudzić, inni znaleźli ciekawszą pracę, jeszcze inni postanowili np. rozkręcić swój biznes. Żeby była jasność - nie chodzi mi o konkretne osoby, ale o mechanizm. Tak samo jest ze stałymi Czytelnikami - czasami trafiam na komentarze, że teraz to mniej czytają, mniej grają i to jest do zrozumienia, bo zaczynali mając 17-18 lat, a teraz mają 30 - rodzina, praca i trochę inne priorytety.

 

Jakby jeszcze jakieś pytania, uwagi - piszcie :).

 

@Kazub: dzięki za temat o ewolucji gier, wrzucimy go do naszej tajnej rozpiski :).

Odnośnik do komentarza

@Perez - kto zajmuje sie selekcja komiksow w PSX-E i daje zielone swiatlo na calostronicowe wypociny? Masz mozliwosc zwolnienia tej osoby albo chociaz uciecia mu premii uznaniowej? Przeciez to jakis chory zart, ze z aktualnoscia recenzji jest jak jest, czesto ludzie mowia, ze mozna by cos fajnego do PSX-E wrzucic jeszcze a tu cala strona za przeproszeniem psu w du,pe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Kiedyś w Extrimie było trochę więcej prywaty : imprezowanie Kaliego, wybryki Myszaka, narzekania Ściery, Tornado Kacper i Koso kąpiący się w umywalce. Trochę brakuje tych klimatów :/

 

Albo opowiesci Norbasa o rozbitych samochodach, jak bodaj dachowal kiedys Golfem czy cos takiego i jego inne wypadki :)

Albo relacje z wypadow branzowych, ktorych najlepsza czescia byla trzoda w miejscu recepcyjnym, a nie nowosci gamingowe :)

Albo fotostory o grze Speed Freaks (pamietacie?) co to pojechali glowna ulica Katowic na krzeslach biurowych :)

 

To byly piekne czasy:D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli co, stare konie w okolicach trzydziechy, lub dawno po trzydziestce, maja nagle udawać, że znów maja naście lat, są crazy i bawi ich robienie trzody, jak za młodych lat? Naprawde kogoś bawiła by taka metamorfoza pod publiczkę? Chcecie szalonych akcji i wygłupów, to odejdźcie sprzed kompow i sami je sobie robice. W czasopismie o grach wole czytać o szeroko pojętym gamingu, niż o spalaniu bąków i jeździe na fotelach biurowych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...