Skocz do zawartości

Uncharted: Golden Abyss


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą 1 raz skończyłem grę. Cóż mogę powiedzieć? Jeden z lepszych tytułów w jakie grałem na konsolach. Zarówno pod względem fabularnym jak i technicznym gra stoi na bardzo wysokim poziomie, historia jest wciągająca, widoki urywają łeb przy samej du.pie, a tak dobrej oprawy dźwiękowej nie widziałem w żadnej grze chyba ze 2-3 lata. Rzadko jakiś tytuł spodoba mi się na tyle, aby wystawić mu ocenę na poziomie 9/10, ale ta gra na to w pełni zasługuje, naprawdę. Moim skromnym zdaniem tytuł można postawić na równi ze świetnym pod każdym względem Uncharted 2, bo drobne niedoróbki techniczne wynagradza zaimplementowanie w grze wszystkich możliwości konsoli, co mi osobiście bardzo się spodobało.

 

20120302193946.jpg

 

 

20120302194855.jpg

 

Teraz pozostał "Druzgocący" i kolejne 100% na Vicie będzie na koncie :). Muszę przyznać, że dawno tak dobrze nie bawiłem się przy jakiejkolwiek konsoli. Od Vity po prostu nie mogę się oderwać (nie licząc 1 gry na ustawce, od 10 dni w ogóle nie grałem na PS3). Świetna sprawa.

Edytowane przez winner
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

podtrzymuje swoje 7/10 nierówna oprawa, kiepska polska wersja, wmuszone na siłę elementy "dotykowe", kiepskie strzelanie, uproszczenia (czepiam sie na siłe) na plus długość gry, fabuła, ilość pierdółek do zbierania, czarny rynek. gra na raz, dla trophyhunterow na dwa razy. jak na tytuł startowy bardzo dobrze, mam nadzieje, że za kilka lat będzie nowe bardziej dopasione uncharted na vite i wtedy będziemy mogli mówić o porządnym uncharted, vitowe uncharted przy większych kolegach plasuje się imo dobrze u2>u1=u:ga>>>>u3 zdecydowanie warto zaliczyć dla fana uncharted, wszyscy inni niech czekają az stanieje. imo ~170zł troche drogo, ale rozumiem start nowej konsoli to i ceny wysokie.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

ehhh...jednak dolacze do grona bluzniercow - gorsze to niz u1.

nie ma tego funu, ktory byl przy grach od ND. tutaj czuc cos innego, a patenty na wykorzystanie mozliwosci kontroli vity zwyczajnie mecza. cala gra smierdzi mi bardziej demem technicznym vity, niz tytulem, majacym kopac dupsko.

cioranie paluchem w te i nazad po ekranie, cioranie po pleckach konsoli, bawienie sie w wychylanie konsoli, zdjecia i kontrola aparatu na kilka sposobow, do tego chyba tak bardzo chcieli pokazac teksturki, ze nie wpadli na pomysl, zeby dac naprawde szybkie przewijaine ekranu przy celowaniu do wrogow. do tego, pomimo tego, ze nie jestem jakims onanista jarajacym sie poziomem grafiki i calej strony wizualnej, to drazni mnie bardzo sztuczny i nienaturalny model poruszania sie obiektow.

za bardzo skupino sie tu na zagrywkac typowych dla gier smarfonowych. nie cierpie ich i chyba przez to tak ciezkostrawne jest dla mnie to uncharted

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ehhh...jednak dolacze do grona bluzniercow - gorsze to niz u1.

nie ma tego funu, ktory byl przy grach od ND. tutaj czuc cos innego, a patenty na wykorzystanie mozliwosci kontroli vity zwyczajnie mecza. cala gra smierdzi mi bardziej demem technicznym vity, niz tytulem, majacym kopac dupsko.

cioranie paluchem w te i nazad po ekranie, cioranie po pleckach konsoli, bawienie sie w wychylanie konsoli, zdjecia i kontrola aparatu na kilka sposobow, do tego chyba tak bardzo chcieli pokazac teksturki, ze nie wpadli na pomysl, zeby dac naprawde szybkie przewijaine ekranu przy celowaniu do wrogow. do tego, pomimo tego, ze nie jestem jakims onanista jarajacym sie poziomem grafiki i calej strony wizualnej, to drazni mnie bardzo sztuczny i nienaturalny model poruszania sie obiektow.

za bardzo skupino sie tu na zagrywkac typowych dla gier smarfonowych. nie cierpie ich i chyba przez to tak ciezkostrawne jest dla mnie to uncharted

 

Ja w sumie pomęczyłem trochę i podobne mam odczucia.Odpaliłem U3 dla porównania to początek rozgrywki kosi tak tutaj meczę się strasznie a szczególnie irytują mnie zagadki polegające na suwaniu paluchem po ekranie nie jestem wstanie zrozumiec na czym polega ten odkrywczy gampley, to ma być wyzwanie ??? Wraz z poczatkiem pojawia się nuda i sztampa od tyg. gra poszła (jak na razie) w odstawkę.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jednak fabuła dalej jest gorsza od wersji PS3. Przejrzałem tę video recenzję, która gdzieś się tu przetoczyła i zgadzam się z gościem. Przez długi czas wiedziałem, że szukam jakiejś zaginionej cywilizacji Sete Cidades, Złotej Otchłani, ale w większości domyśliłem się tego z zagadek, a tak to nie wiedziałem po co tego szukam. Zero informacji o jakimś artefakcie, czy klątwie. Dopiero potem wychodzi na to, że:

 

szukamy tego po to, by wnusia była happy, albo że Guerro chce złoto do rewolucji, a Dante by mieć artefakt do muzeum.

 

Tak to przez całą grę jesteśmy ciągnięci po omacku szukając czegoś nie wiadomo po co, słysząc drętwe teksty jak wspomniany przeze mnie wcześniej tekst Dantego, a nawet Sully tutaj jest taki mniej Sully'owaty.

A dubbing jest średni. Nie powala. Jarosław Boberek jak zawsze daje sobie radę. Sully też wychodzi ok, a Guerro i Dante potrafię przeżyć. Ale ta Marisa Chase w wykonaniu Doroty Gardias to tragedia w wielu momentach. Szczególnie, jak giniemy w grze i ona drze "Nate. Nate! NAAAAAAAATE!". Wówczas ginie nie tylko Drake, ale i mój słuch.

 

I w sumie jak tak pomyślałem, to nie dam grze szansy na 8+. Zostawię ocenę przy 8. Dobra gra, ale fabuła i dubbing tu psuje.

 

Uncharted to jest istny potwor pozerajacy baterie , u mnie pogram 2,5 godziny i konsola wola o podlaczenie ladowarki , jak to wyglada u was ?

 

U mnie trzyma 5 godz.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj grałem 3h cały czas podczas podrózy z Poznania do Lodzi i zjadł otak 3/4 baterii.

Skończyłem kilka godzin temu, teraz jeszcze platyna i kupuje ninja gaiden.

W grze wkurzały mnie sekwencje z mazaniem paluchem. Powtarzające się rozcinanie, podciąganie się, przepychanie przez kamienie, podrzucanie do góry Marissy itd.

Jak wspomniałem nie mam porównania do innych U, ale gra dała radę i dość przyjemnie spędziłem czas.

 

Ktoś mi powie o co chodzi z czarnym rynkiem? Czy mozna sie wymieniac przez neta? Kupowac/sprzedawac monety itp? Bo za chooooy nie moge tego rozkminic.

Odnośnik do komentarza

To ja dorzuce swoje 3 grosze. Co prawda jestem dopiero na poczatku..., ale musicie brac pod uwage, ze tytul ten trafil do ludzi ktorzy nigdy nie mieli stycznosci z Uncharted, a nawet kieszonkosoli.

 

Teraz postawcie sie w roli tych wlasnie osob. Ja sam ogladajac gameplay'e na youtube bylem oczarowany, gdy zasiadlem do konsoli to zobaczylem tekstury, pisele itd., ale jak na taki sprzet uwazam, ze grafika jest swietna a to dopiero poczatek (to mnie pociesza:).

Prawda jest, ze dotykowe pierduly troche przesadzone, ale w wiekszosc mozna ominac i korzystac z przyciskow. Sprawy dotykowe lepiej wychodza w EscapePlan.

Jesli chodzi o fabule... mysle, ze ciezko cos wkomponowac w trylogie wielkiego U, ale mimo wszystko brakuje bardzo ostatnio popularnego okreslenia wsrod graczy "epickowosci". Ja daje jej 8+/10 bo tu Uncharted :D

 

P.S Prosze... nie porownujcie PS3 do PSV

Odnośnik do komentarza

Może to przez pierwsze 20 rozdziałów ale gra mnie po prostu denerwuje swoją ślamazarnością. Może to przez to, że pogrywam w Ninja Gaiden Sigma Plus? Może to przez to, że zacząłem już rezygnować z oglądania scenek przerywnikowych, żeby tylko coś się działo? Może przez to, że w tym Uncharted zrezygnowano z ciągłych wymian ognia na rzecz typowo przygodowych elementów? Nie wiem. Może jak ją skończę zdołam odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.