Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Strach się bać - nadchodzą mecze z Ukrainą i San Marino, które trzeba wygrać, by myśleć o awansie. 22 i 26 marca. Ogłoszono dziś powołania z lig zagranicznych:

 

 

Bramkarze: Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Łukasz Piszczek, Sebastian Boenisch, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Marcin Komorowski, Piotr Celeban

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Ludovic Obraniak, Adrian Mierzejewski, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Eugen Polanski, Radosław Majewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

 

 

 

Jak widać, Fornalik z opóźnieniem, ale chyba czyta mojego bloga, bo powołał nowych: Celebana, Salamona oraz Majewskiego. Wydaje się, że szanse na występ ma tylko Celeban - w końcu Perquis ma kontuzję, zaś Wasilewski w ostatnich meczach nie powalał, a dodatkowo od października zagrał tylko w jednym meczu dłużej niż kwadrans... Informacje z ligi rumuńskiej są dla mnie trudne do znalezienia, tak samo jak nagrania, ale jeśli Celeban gra tam tak jak w Śląsku, to ewidentnie jest wart występu w jedenastce kadry... Z kolei Majewski być może dostanie szansę z ławki za Obraniaka - gorzej niż wpuszczanie Milika to chyba nie może zadziałać...

 

 

O Salamonie nie mam nic do dodania - pisałem tuż po transferze, że dostanie powołanie na Ukrainę i tak jest. Ale w jednym się myliłem - nie jest w Milanie czwartą opcją, tylko piątą. Kiedy niedostępni są Mexes, Zapata i Yepes, nie wchodzi Salamon, tylko Zaccardo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już dziś kluczowy mecz z Ukrainą. Tym razem dach zamknięto.

 

Raczej musimy wygrać, żeby myśleć o awansie, ale... Ukraina też tak uważa. Mimo wszystko na razie wygląda na to, że Ukraina jest najsłabszym z czwórki faworytów, bo nie tylko jedyna przegrała bezpośredni mecz (u siebie z Czarnogórą), ale też zremisowała z Mołdawią. Jeśli więc Polska nie wygra z nią... to z kim? Załóżmy, że nie jesteśmy i chyba nie zamierzamy być na poziomie, gdy odpowiedź brzmi: "zawsze zostaje San Marino"...

 

 

Polska jest faworytem bukmacherów, w końcu ma gwiazdy pokonujące Real Madryt i angielskie kluby... a niedawno uczestniczyły w rozjechaniu paru kadrowiczów Ukrainy w barwach Doniecka. Jednak jest też parę niepewnych kart... w zasadzie jest to pół jedenastki:

- bramka (raczej Boruc, ale jak często można zmieniać "nr 1"?)

- lewa obrona (raczej Boenisch, ale nie grał w kadrze od dawna na tej pozycji, z Irlandią zawiódł)

- stoper (Wasilewski dawno nie grał w klubie, Celeban i Salamon w kadrze)

- na prawej obronie Piszczek, ale ciągle ma problemy zdrowotne

- Łukasik albo Borysiuk obok Krychowiaka? Obaj nigdy mnie nie przekonali, że coś umieją

- na lewe skrzydło pewnie wróci Rybus, na środku Obraniak lub Majewski, ale czy stać ich na dobry mecz i, wreszcie, granie nieco bliżej napastnika, by wykorzystać umiejętności lidera strzelców Bundesligi?

 

 

To jedyny tak ważny mecz kadry aż do września. Wcześniej tylko San Marino i Mołdawia, czyli starcia, które nie powinny wzbudzać większych emocji... Nie wiem, czy po tylu latach jest nadal sens to pisać, ale byłoby fajnie zobaczyć, jak Polska wygrywa z kimś teoretycznie w miarę mocnym...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość Darude

Po meczu znowu będą smutne komentarze o niewykorzystanych szansach i kolejnym meczu z rzędu bez bramki Lewego.

Mam nadzieje ,że Obraniak nie wyjdzie w wyjściowym ,bo nie chce słuchać już  tych  kołtoni i borków  ,że to główny winowajca ,że Robert nie strzela .Niech zagra ten Majewski :D .

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Pomijając nadzieję na sukces/porażkę reprezentacji Polski, mecze z Czarnogórą i Anglią (a wcześniej na Euro) były dość zacięte i nienudne, więc jeśli Ukraina stoi na podobnym poziomie, to powinno przynajmniej być ciekawie. Z drugiej strony, z innymi rywalami (słabymi oraz mocnymi nie o punkty) bywało ostatnio dużo słabiej pod tym względem, tak że... liczę na to, że Ukraina zagra lepiej, niż do tej pory. Do tej pory w ich trzech meczach padły łącznie trzy bramki - dodatkowo jedyną dla nich strzelił Konopljanka, który jest obecnie kontuzjowany. Ale teraz muszą wygrać bardziej niż Polska, więc może być lepiej... oby.

 

Dzisiaj podobno mamy zobaczyć w akcji 4 piłkarzy Dynama, 3 Dnipro i 2 Szachtara. W ataku Zozulja ma zastąpić Selezniowa, obok Dević z Metalista. Generalnie poza Jarmołenką nie widać wielkich zawodników...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

To strasznie dołujące, że musimy trząść gaciami przed Ukrainą xd

 

Mam nadzieje, że kadrowicze udowodnią swoją wartość i nie będzie wstydu!

 

Raczej normalne w ostatnich latach

 

48  Ukraine 598 -2 arrow_Down_Red.gif     49  Honduras 592 2 arrow_Up_Green.gif     50  Burkina Faso 588 5 arrow_Up_Green.gif     51  Haiti 584 -1 arrow_Down_Red.gif     52  Central African Republic 581 -1 arrow_Down_Red.gif     53  Costa Rica 577 0 standings.gif     54  Jamaica 576 2 arrow_Up_Green.gif     55  Slovakia 574 -6 arrow_Down_Red.gif     56  Slovenia 567 -2 arrow_Down_Red.gif     57  Cape Verde Islands 540 6 arrow_Up_Green.gif     57  Iran 540 1 arrow_Up_Green.gif     59  Uzbekistan 536 -2 arrow_Down_Red.gif     60  South Africa 531 0 standings.gif     61  Poland
Odnośnik do komentarza

Ukraina niby nie wygrała ostatnio z Anglią grając dwa razy, ale miała przewagę w obu meczach. Remisu z Mołdawią nie widziałem, tak czy siak - jeden słabszy mecz nie sprawia, że można w nich założyć rywala z niższej półki. Raczej nim nie jest, dlatego najpewniejszym wynikiem wydaje się remis - najczęstszy wynik w meczach Polski z ekipami z tej półki.

Odnośnik do komentarza

Waldi podał skład:

 

Artur Boruc - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Marcin Wasilewski, Sebastian Boenisch - Grzegorz Krychowiak, Daniel Łukasik - Jakub Błaszczykowski, Radosław Majewski, Maciej Rybus - Robert Lewandowski.

 

A zatem bez Ludo, a z Radkiem. No zobaczymy. Nieważne kto, mają być 3 punkty albo bye bye Rio. Osobiście odczuwam niepokój.

Edytowane przez mo'zes
Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiły przecieki, bez Obraniaka. Za to jest Boenisch, ale on, z tego co widziałem, nawet jakoś mówi po polsku. Wychodzi na to, że tym razem 100% objeżdżania po meczu skupi się na Lewandowskim.

 

 

Obawy? Jak zawsze, druga linia. Nie oglądam polskiej ligi, ale kadrowe występy Łukasika nie zachęcają do niego, delikatnie mówiąc. Co do Majewskiego - oczywiście piłkarz w wieku 26 lat, który w zasadzie nigdy w karierze nie miał kontaktu z futbolem wysokiej klasy, to nie brzmi za dobrze, ale kto wie, jak sprawdzi się w tej ekipie. Na pewno największa niespodzianka i ciekawość, niemal pajac z pudełka polskiej ekipy.

 

 

Większe szanse dla Polski widzę jednak w lewej flance, która może nie dorówna prawej, ale z Rybusem i Boenischem daje potencjał, że wreszcie COŚ na niej się będzie działo. Oczywiście wolałbym Obraniaka na lewej, no ale tak przecież grał Smuda na Euro, więc media by nigdy tego Fornalikowi nie wybaczyły. Rybus z Grecją nic nie pokazał, ale mówią o nim, że jest dobry...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mecz faktycznie ciekawy, szkoda że przy okazji Ukraińcom wpadło wszystko co mieli. Powiedzmy generalnie, że ustawianie się obrony i bramkarza nie było optymalne, ale tak czy siak, nawet Jarmołenko i Gusiew nie strzelają tak za często.

 

Gra pojedynczych piłkarzy nawet dobra, gdyby Piatow ustawiał się jak Boruc to moglibyśmy już mieć jakiś hokejowy wynik. Ale Piatow gra dobrze. Wiem, jakie to cieniarskie i polaczkowate tłumaczyć porażkę polskiej kadry, ale doprawdy sędzia też, delikatnie mówiąc, nie pomaga. Nie byłoby nic dziwnego w dwóch czerwonych i karnym na korzyść Polski. W każdym razie gra polskiej ekipy dużo lepsza niż z Irlandią, mecz przegrany bardziej pechowo niż z racji gry.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...