Skocz do zawartości

PSX Extreme #167


Spis Treści  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który spis treści bardziej Wam odpowiada?

    • Alfabetyczny, taki jak w poprzednich numerach
      44
    • Stronicowy, z podziałem na poszczególne działy, taki jak w numerze 167
      7
    • Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #167



 

psx167.jpg

 

Lipcowy numer dostępny od 21.06 (wtorek)

Prenumerata - wysyłka 17.06 (piątek)









Ten numer PSX Extreme sponsoruje sześć liter: DEJA VU. Dokładnie rok i 12 numerów temu Ściera składał i wirtualnie koordynował z "urlopu" na Krecie powstawanie PE#155, z obszerną relacją z targów E3, playtestem Fify 11 ogranej przez Kosa w Kanadzie i recenzją Red Dead Redemption - wielkiego hitu Rockstar. W tym roku role się pozmieniały, ale hardkor i zawartość podobna - końcówki numeru "doglądałem" z Los Angeles, tworząc obfity materiał z E3, SoQ ograł w Vancouver Fifę 12, a Rockstar dało nam swe kolejne dzieło - L.A. Noire. Chociaż "dzieło" to może za wiele powiedziane - oczekiwania wobec L.A. Noire były bardzo duże, jednak gra chyba nie do końca spełniła wszelkie pokładane w niej nadzieje. Co nie znaczy, że nie mamy na rynku kolejnego unikatu z tej stajni.

 

W listach, na naszym forum czy w komentarzach na PPE często narzekacie na aktualność recenzji, rzadko towarzyszących grom ukazującym się w sklepach. Jak wielu z Was ma jednak pojęcie o cyklu powstawania magazynu, o realiach polskiej branży? O tym, że Rockstar nie udostępnia wschodniej Europie kodów przed premierą, że skład, wydruk i dystrybucja do punktów sprzedaży to kilkutygodniowy proces, w który nie zawsze na czas wpisze się polski wydawca z kodem nadchodzącej gry? Że niektórych kodów po prostu nie ma w zakładanym terminie i są to rzeczy od nas kompletnie niezależne? Warto też wziąć pod uwagę czas potrzebny redaktorom na dogłębne, rzetelne poznanie gry i napisanie tekstu - to przecież nie kwestia kilku godzin. Gdy L.A. Noire debiutowało w sklepach, poprzedni numer PSX Extreme debiutował w kioskach. Po 13 latach oczekiwania, Duke Nukem Forever i tak nie zdążył przedstawić się nam na czas, a dzień premiery gry był dniem wydruku magazynu, który trzymacie w rękach. Do czasu zamknięcia numeru panowała też cisza w temacie recenzenckiej wersji F.3.A.R. - itepe, itede. Naprawdę robimy wszystko co w naszej mocy, abyście mogli na bieżąco i na czas poznawać nasze opinie o najgorętszych tytułach, ale polska branża i nasz cykl wydawniczy rządzą się własnymi, nie zawsze idącymi w parze prawami. Pozostaje mi mieć nadzieję, że dostępne na dalszych stronach tego numeru recenzje czerwcowych premier w postaci nieSławnego: inFamous 2, Alice: Madness Returns, Child of Eden czy Dungeon Siege 3 choć trochę zmienią Wasze nastawienie do tej kwestii. Jedno jest pewne: miłych niespodzianek z naszej strony w tym roku nie zabraknie...

 

Pierwszy w polskiej prasie raport z targów E3, kilkadziesiąt stron relacji z konferencji prasowych i zapowiedzi najgorętszych hitów, które widziałem i ograłem w Los Angeles - to temat przewodni numeru. Oczywiście niemożliwością było jednorazowo wcisnąć wszystkie warte uwagi tytuły, dlatego kontynuacji spodziewajcie się za miesiąc. Na szczęście udało się upchnąć kilka naszych stałych pozycji i tradycyjnie trochę ciekawej publicystyki, ale nie chcielibyście wiedzieć, jakich karkołomnych wyczynów to momentami wymagało. Zwłaszcza gdy zawiaduje się wszystkim zza oceanu. Zapraszam do lektury. • [butcher@psxextreme.pl]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!




E3 - 30 stron relacji z targów!

 

Relacje z konferencji: Sony, Microsoft, Nintendo, EA, Ubisoft

 

Battlefield 3

Call of Duty: Modern Warfare 3

Tomb Raider

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Far Cry 3

XCOM

Bioshock Infinite

The Darkness II

Silent Hill: Downpour

Need For Speed: The Run

Aliens: Colonial Marines

Ninja Gaiden 3

Batman: Arkham City

Rage

Dead Island

Hitman Absolution

Ghost Recon: Future Soldier

The Elder Scrolls V: Skyrim

Mass Effect 3

Assassin's Creed: Revelations

Legend of Zelda: Skyward Sword



RECENZJE

 

PS3

L.A. Noire

LEGO Piraci z Karaibów

DiRT 3

Brink

Alice: Madness Returns

Dungeon Siege III

nieSławny: inFamous 2

Super Street Fighter IV AE

SOCOM: Polskie Siły Specjalne

 

X360

L.A. Noire

LEGO Piraci z Karaibów

DiRT 3

Brink

Alice: Madness Returns

Dungeon Siege III

Super Street Fighter IV AE

The First Templar

Child of Eden



Wii

LEGO Piraci z Karaibów



POCKET

Steel Diver

The Legend of Heroes: TiTS

Dragon Quest VI

 

CO NOWEGO?

 

Armored Core V

UFC Personal Trainer

Rayman Origins

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

FIFA 12

 

HARDKOR

 

Test pada Razer Onza - Kali wziął pod lupę pada Razer Onza: Tournament Edition

Szmugler

Przez pryzmat serii - Rock Band

Okiem maniaka

Miecze, kolczugi i gar pełen złota - Rozbo o grach RPG

Powrót do przeszłości - CD32

To było grane - Colin McRae Rally

Kącik RPG

Kącik bijatyk

 

STAŁE RUBRYKI

 

Co nowego?

Ohayo Nippon

PSN - Krajobraz po bitwie - Dżujo w swoim stałym felietonie

Hydepark

Listy

Region Filmowy



PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!



PRENUMERATA została rozesłana do prenumeratorów w piątek 17.06 (tym samym niektórzy z Was powinni otrzymać numer już dzisiaj!). W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl.

 

PS Zapowiedź również na PPE. Zaglądajcie również na nasze facebookowe konto.

Odnośnik do komentarza

I znowu nie ma Zgrentegna ;/ czemu zrezygnowaliście z tego działu?

 

Chociaż ten nowy "Przez pryzmat serii" też daje radę. Recenzje L.A. Noire ( :rolleyes: ), Infamous 2 i Piratów fajnie ;]

Okładka prześwietna jak dla mnie chociaż czemu nie z L.A. Noire (a wiem teraz Butch rządzi = fps-y rlz ;p).

 

PS. Kto pisał recenzję L.A. Noire?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ten numer na pewno zapowiada się na lepszy niż poprzedni, głównym punktem jest relacja z E3, chociaż zabrakło tam kilku pozycji, jak np Gears of War 3 i gry Capcom. No i mam nadzieję, że coś jest w numerze o Wii U. W reckach jest nieźle głównie dzięki Infamous 2 i zaległemu L.A. Noire, ale zabrakło Shadows of the Damned. Ciekawe, czy posłuchaliście się ostatnich narzekań i czy został wywalony ten śmieszny komiks na całą stronę. ;]

Odnośnik do komentarza

SłupekPL: Zgrendgen nie pojawił się głównie ze względu na E3, gdzie co rusz zmieniały się tytuły gier (np. ciekawa historia była z Battlefieldem, ale o tym już przeczytacie w numerze :)). W sierpniowym numerze jest spora szansa na jego powrót.

 

Zwyrodnialec: tytuły z E3 pojawią się również w numerze sierpniowym, bo nie sposób było upchnąć wszystkiego na 100 stronach. Co do komiksu - fani L.A. Noire na pewno się uciszą ;).

Odnośnik do komentarza

Perez wiem o tym, ale na upartego można było dać Gearsy zamiast nowego NFS'a, który zapowiada się na jakąś porażkę. Kiepski kartonowy model jazdy i festiwal QTE, po co to w ogóle w takiej grze? Nie mam pojęcia. Takie innowacje na siłę. No ale żeby nie było, że tylko się czepiam, cieszy mnie z relacji E3 Batman, Bioshock (ciekawe, czy to relacja z zamkniętego pokazu) Tomb Raider i Uncharted.

Odnośnik do komentarza
K@t: z recenzjami wyjaśnił już Butcher we wstępniaku - niestety nie wszystkie gry uda się dopasować do naszego trybu wydawniczego.

Nie chciałem, żeby to zabrzmiało jak wyrzut, bo zaistniałą sytuację rozumiem jak najbardziej. Zawartość zacna tak czy siak, grunt, że tekst jest w końcu :)

Odnośnik do komentarza

Mega zaj.ebista okładka - nie chodzi nawet o dobrze wybrany art z BF3 ale o resztę - dobrze dobrane kolory - po boku mała wstawka że jest raport z E3, na dole lista najważniejszych gier z numeru, górny pasek z konsolami też mi się podoba. Mam nadzieje że to już na stałe zostanie wasz styl - bez oczo(pipi)nych napisów na 50% powierzchni okładki :D Jest minimalistyznie i genialne - grafik powinien dostać premię ;P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...