Skocz do zawartości

PSX Extreme #167


Spis Treści  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który spis treści bardziej Wam odpowiada?

    • Alfabetyczny, taki jak w poprzednich numerach
      44
    • Stronicowy, z podziałem na poszczególne działy, taki jak w numerze 167
      7
    • Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie kupiłem nowy numer. Nowy sposób klejenia na plus, nowy layout/design/czy jak to się nazywa również na plus. Szczególnie materiał z Tomb Raidera - rewelacja. Czysto, przejrzyście, trochę minimalistycznie.

 

W ogóle cały numer stał się bardziej "kanciasty". Wszystko przez te ramki otaczające skriny, ja bym chyba z nich zrezygnował i po prostu walił zdjęcia.

 

Co do kontrowersyjnej recki LA Noire to może ilość znaków się nie zmieniła, ale mówimy tu chyba o ilości znaków na 2 strony podczas gdy recka zajmuje 4 strony. Nie mam nic przeciwko wrzucaniu artów przy recenzjach, czy nawet zapowiedziach jakiś głośniejszych tytułów, ale ta recka zajmuje zwyczajnie za dużo miejsca w stosunku do ilości tekstu.

 

Cały materiał z E3 jest genialnie złożony. Prawie każda gra ma arta albo jakiś wyraźny duży obrazek i kilka mniejszych shotów. Strona z Far Cry 3, Tomb Raider, ME3 czy Future Soldier (gdyby ten skrin na samym dole był wielkości tego co jest nad nim ;) ) są rewelacyjne.

 

Resztą recenzji również jestem pozytywnie zaskoczony - Brink i skriny po prawej "na pasku" to genialny pomysł, inFamous 2 i powycinane skriny w stylu komiksowych kadrów również super.

 

Nowe spis treści jest fajne, ale nie zauważyłem większych zmian w stosunku do poprzedniego numeru. IMO spis treści powinno być alfabetycznie, bo gdy się czegoś szuka to właśnie po tytułach żeby znaleźć numery stron. Obecnie ułożenie może wygląda fajniej, ale traci na praktyczności. Proponowałbym również dorzucanie do tytułów gier jakiś małych graficzek (np. takich jak na PPE), które mówiły by o platformach na których dostępna jest gra. Na pewno zaoszczędziło by to dużo miejsca, bo w tym numerze recenzje dla PS3 i dla X360 są prawie identyczne.

 

Jedyne zastrzeżenie jakie mam to tragiczna grubość papieru. Czuć to szczególnie, gdy trzyma się poprzednie numery w dłoniach. Obecny papier jest zupełnie do dupy.

Odnośnik do komentarza

"Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki"

 

 

Jest tam od początku ankiety, więc nie wiem w czym masz problem.

 

Bo taka odpowiedź sugeruje, że mnie spis treści w ogóle nie obchodzi, że mógłby on nawet nie istnieć. A dla mnie spis treści jest ważny. Ale ok, niech wam będzie.

 

 

Nie cwaniakuj na siłę. Jak wypełniasz ankiety, to pewnie d(pipi)sz się do tego, że jesteś tak wielkim indywiduum, że nie ma odpowiedzi przeznaczonych dla Ciebie, a przecież nie wybierzesz najbliższej poprawnej, bo jesteś zbyt za(pipi)isty, co? /Stona

 

Nie, po prostu ta ankieta wykonana została troche na odwal. Nie potrzebuję cwaniakować, mi na szpanie nie zależy.

Edytowane przez TyskiPL
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Kwestia gustu :). Aż rzuciłem okiem z ciekawości na tę stronę i "dramatu" nie ma. Jest to jak najbardziej czytelne, a strona jednak nabiera kolorytu. Tutaj - jak w wielu przypadkach - chodzi o znalezienie złotego środka. Nie chcemy przesadzać z artami w formie teł, ale nie chcielibyśmy również, aby nagle 90 proc. stron miało białe lub czarne tło bez żadnych elementów. Może jedynie kwestia "ostrości" backgroundów.

Odnośnik do komentarza

Zwyrol ślepnie od masturbacji, dlatego dla niego to takie nieczytelne. Sam też z ciekawości zerknąłem [mając przed oczami padaczkę z wczesnych numerów TOP SECRET] i jak zobaczyłem tego arta, to się uśmiechnąłem pod wąsem którego nie mam , bo to tło to nic w porównaniu do rzeczy, które już w magazynach o grach się widziało ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Podzielam zdanie poprzedników w kwestii grubości kartek i jakości tuszu (już dwa fragmenty "rozpłynęły" mi się w dłoniach). Co więcej, nie podoba mi się to, że w ramach jednego tekstu zmienia się rozmiar czcionki. Przykład - końcówka relacji z konferencji EA, strona 18.

Odnośnik do komentarza

Nie liczyłbym na to, Nintendo i tak w PSXie prawie nie istnieje. Gdzie recenzje Lego Star Wars, Rayman 3D, Samurai Warriors, Super Monkey Ball czy Asphalt 3D ? Jeśli w kolejnym numerze zobaczę recenzje Zeldy, Residenta, Cubic Ninja i Dead or Alive, to będę zadowolony :)

Edytowane przez Axel93
Odnośnik do komentarza

Nie liczyłbym na to, Nintendo i tak w PSXie prawie nie istnieje. Gdzie recenzje Lego Star Wars, Rayman 3D, Samurai Warriors, Super Monkey Ball czy Asphalt 3D ? Jeśli w kolejnym numerze zobaczę recenzje Zeldy, Residenta, Cubic Ninja i Dead or Alive, to będę zadowolony :)

Pełna zapowiedź numeru we wtorek rano na PPE.pl i na forum, ale chyba mogę zdradzić, że choć w niewielkim stopniu powinno się nam udać spełnić Twoje życzenia co do recenzji :)

 

@Di: pytanie przekażę do osób odpowiedzialnych za GBT i Pocketa. Jeśli uznają, że gry z eShopu jest sens opisywać, to z pewnością o nich wspomną.

 

@mersi: to akurat kwestia składu z tymi czcionkami. Pracujemy nad tym, chociaż przy tej ilości tekstu czasami program do składu sam sobie "ustala" odstępy, żeby np. było więcej światła między znakami (co czasami nie wychodzi). Wiemy, ogarniamy i z każdym numerem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi koniecznie o opisy, ale myślę, że posiadacze 3DS-a mile przyjęliby np. comiesięczną ramkę z oceniaczką dostępnych na Virtual Console tytułów - tym bardziej, że w eShopie możemy płacić złotówkami :smile:.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...