Skocz do zawartości

PSX Extreme #167


Spis Treści  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który spis treści bardziej Wam odpowiada?

    • Alfabetyczny, taki jak w poprzednich numerach
      44
    • Stronicowy, z podziałem na poszczególne działy, taki jak w numerze 167
      7
    • Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem chwile temu kupic PE w kaciku prasowym pobliskiego Intermarche. Nie bylo go... pierwszy raz odkad pamietam.

Dzięki za informację. Będziemy musieli odezwać się do kolporterów czy były jakieś problemy z rozwiezieniem nakładu. Chyba że już... wszystkie egz. wykupili ;).

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

 

Myszaq ma swój program i ogólnie - z tego co mi wiadomo - mniej zero czasu dla PE.

 

fixed

 

Myszaq wstydź sie, zeby tak porzucic nas tu :(

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

No więc dzisiaj nabyłem nowy numer PSX Extreme. Pierwsze wrażenie - grr nowy wydawca wyciął połowę stron i piśmie jest ich teraz 50 - biorąc do ręki ma się wrażenie, że PSX jest o połowę lżejszy niż wcześniej. Szybki rzut oka i jednak uff jest 100 stron :). Fajny nowy sposób sklejania - teraz jest jakiś sens trzymania gazety na półce (dziwi mnie jednak, że tekst na grzbiecie jest wydrukowany w taki sposób, że trzeba kłaść pismo okładką do dołu). Zarówno okładka jak i strony w środku pisma są lekko lakierowane dzięki czemu przyjemniej trzyma się je w ręku i płynniej przerzuca kolejne strony. Okładka mam nadzieję jest początkiem nowego/starego trendu gdzie tekstu jest bardzo mało, a wyeksponowany jest główny art. Nie ma żadnych białych ramek wokół, ani paska na dole (w tym miesiącu styl przypomina świetną okładkę z końcówki zeszłego roku z Medal of Honor), fajnie że logo gry jest oryginalne a nie pisane waszą czcionką.

 

Nowy styl składania stron był potrzebny, ponieważ stary wydawał mi się archaiczny. O ile wrzucenie na całą stronę arta z LA Noire jest dosyć dziwne, tak co do pozostałych rzeczy nie mam zastrzeżeń.

 

Pytanko na koniec, czy zakończyliście współpracę z Łukaszem "Dżujo" Kujawą? Poprzednie "Co nowego" w formie krótkich felietonów sprawdzało się moim zdaniem bardziej, niż newsy które w momencie wypuszczenia pisma są sprzed 2 tygodni. Za brakiem działu o Japonii tęsknić nie będę, bo prawie zawsze go pomijałem, ale jeśli już koniecznie chcecie wrzucać krótkie newsy to zostawcie na to jedną stronę i dajcie tekst Łukasza na drugiej.

Edytowane przez Robsonf
Odnośnik do komentarza

Numer kupiony. I moje pierwsze wrażenia (oczytane "Co nowego?" i pare recenzji narazie):

* grzbiet klejony dla mnie jest plusem, w końcu kartki się nie rozsypują, a krańce grzbietu nie rozwalają się jakoś szybko

* "Co nowego?" u mnie na minus, bo to jednak jest perfidne "Kopiuj, wklej" z PPE. Co jak co, ale chociażby ten tekst o Simsach perfidnie kojarze tak samo z PPE, jak jest wpisany w magazyn.

* Nie pojmuje tego kultu cyców. Bo tak teraz idzie nazwać dział "Grające damy". Co to za zdjęcie grającej damy, u której widać tylko piersi, a w tle rzeczy związane z naszą kochaną branżą?

* Nie czytałem wszystkich recenzji, ale gratuluje świetnego wyboru screenów chociażby w Unchartedzie 3 i Battlefieldzie 3 - te screeny działają na wyobraźnie!

* Komiksy zdecydowanie powinny wylecieć z gazety! Ja nie wiem, kto u was tworzy te komiksy? Strasburger, czy jego krewny? Spoko, rozumiem ile gościu musiał się namęczyć, by to narysować, ale w ogóle te komiksy są tak sztywniackie, że szkoda gadać. Wyznaje zasade - jak ktoś nie umie rozbawiać ludzi niech nie próbuje. Ja nie próbuje i lepiej jak twórca komiksów też tak zrobi.

 

 

 

A do ludzi, którzy marudzą na reklamy z działu muzyki (chociażby ta na tylnej okładce) - zobaczcie najpierw jaka firma jest teraz wydawcą, a potem krytykujcie. Raz, że nazwa wydawcy do AD Music, a dwa, że tak jak pisałem wcześniej - przeważnie za miejsce na reklame się płaci, zwłaszcza w takim magazynie o grach nr 1 w Polsce.

 

 

podoba mi się sklejona oprawka, a nie zszyta ale czy tylko ja mam wrażenie, że te kartki w środku są cieńsze i że zaraz mi się potargają przy przeglądaniu kolejnych stron? :mellow:

 

Mi się wydało w ogóle, że PSX Extreme jest cieńszy od poprzednich numerów, aż sprawdziłem liczbe stron.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza
zobaczcie najpierw jaka firma jest teraz wydawcą, a potem krytykujcie

A ja napisałem przecież wyraźnie że wiem, kto jest wydawcą i rozumiem, że narzuca on pewnie jakieś konkretne wymogi.

 

Inna sprawa, że nie musi mi się to wcale podobać i mam prawo uważać takie reklamy za efekt psujący ogólny wygląd pisma.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

* Nie pojmuje tego kultu cyców.

 

 

cóż, sadziłem ze w tym wieku powinieneś już pojmowac ale ok, daj sobie jeszcze trochę czasu :D

 

 

apropo to propsy dla Hiva za zaprzestanie publikowania zdjęc dzieci. heh Butcher miał ciekawe upodobania jak widac, jak to ujął Hivior "wariata w oczach" ;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

 

* Nie pojmuje tego kultu cyców.

 

 

cóż, sadziłem ze w tym wieku powinieneś już pojmowac ale ok, daj sobie jeszcze trochę czasu :D

 

Nie. Pomine argument, że u lasek bardziej wole ich 'garaże' zamiast zderzaków, ale kurde przy temacie o poprzednim numerze pare osób pisało, że teraz PSX Extreme stał się PSXem dla każdego, poważnym magazynem. Skoro tak, to po co ten kult cyców? No ja się pytam po co.

 

apropo to propsy dla Hiva za zaprzestanie publikowania zdjęc dzieci. heh Butcher miał ciekawe upodobania jak widac, jak to ujął Hivior "wariata w oczach" ;-)

 

Z jednej strony źle, bo przecież małe dziewczynki to też damy, ale z drugiej strony może pomoże to przełamać pare stereotypów typu "Gry są dla mężczyzn, którzy nie są jeszcze dorośli".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowy sposób łączenia stron jest ok, ale już reszta zmian w wyglądzie pisma średnio mi się podoba. Najbardziej powala mnie wielkość screenów - na niektórych stronach jest to po prostu PRZEGIĘCIE (vide zapowiedź BF3 lub recenzja L.A.Noire), ewidentne zapychanie miejsca. No bez żartów, czasopisma tematyczne kupuję, aby je czytać, a nie oglądać obrazki na pół strony. Do tego trochę dziwne, dezorientujące teraz pomieszanie kolejności niektórych tekstów.

Odnośnik do komentarza

LOL, dopiero zauważyłem, że oprócz Shadows of the Damned nie ma recki Duke'a, a przecież już dawno po premierze. Wytłumaczenie jest chyba tylko takie, że dla przeciętniaka zabrakło miejsca.

 

No i potwierdziło się coś innego, mianowicie chodzi o BF3. Nieważne, że gra była pokazywana na PC-ta. Należy jej się więcej stron niż innym grom. Co z tego, że taki Batman, Uncharted, czy Gearsy miały ogólnie dłuższe pokazy na E3, musimy napisać najwięcej o gierce na PC-ta bo pan z DICE powiedział, że na konsolach też będzie wyglądać zajebiście.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

LOL, dopiero zauważyłem, że oprócz Shadows of the Damned nie ma recki Duke'a, a przecież już dawno po premierze. Wytłumaczenie jest chyba tylko takie, że dla przeciętniaka zabrakło miejsca.

 

No i potwierdziło się coś innego, mianowicie chodzi o BF3. Nieważne, że gra była pokazywana na PC-ta. Należy jej się więcej stron niż innym grom. Co z tego, że taki Batman, Uncharted, czy Gearsy miały ogólnie dłuższe pokazy na E3, musimy napisać najwięcej o gierce na PC-ta bo pan z DICE powiedział, że na konsolach też będzie wyglądać zajebiście.

 

Czekałem aż w końcu ktoś to zauważy bo prawdę mówiąc mi się odechciało wczoraj pisać (tak samo jak i czytać PSX-a).

 

Jak dla mnie to jest śmieszny żart, na dodatek kompletnie niesmaczny. Wczoraj po kupnie i przekartkowaniu go moim oczom ujrzał się KOLEJNY playtest/opis/zapowiedź BF3 a potem recenzja L.A. Noire. Na śmieszne 3 strony napaćkane artami, screenami i ramkami (szkoda Kosa najpierw go "ściągnęliście" a potem dostał półtora strony do napisania!? Nieraz crapy/średniaki więcej dostają...) i do tego te słowa ze wstępniaka. Sorry Panowie ale NIE KUPUJĘ TEGO kiedyś mogliście pisać o każdej grze po tyle samo, kiedyś mogliście pisać recenzje przed lub równo z premierą (jeszcze jakiś czas temu obsuwa to był wyjątek a teraz połowa gier "wylatuje") a teraz zły wydawca, brak czasu? Nie wierzę w to tym bardziej patrząc na inne polskie serwisy (niszowe, rynsztokowe a jednak dostały i ograły L.A. Noire czy RDR przed premierą, do tego pisały playtesty ale to nie tylko o te gry chodzi bo takich gier "pomijanych, olewanych" u Was jest mnóstwo od jakiegoś czasu).

 

A wracając do BF3 i tego co wyżej napisałem jak dla mnie od jakiegoś czasu/ponad roku czyli odkąd stały się normą "spóźnione recenzje" (inaczej mówiąc mocno zaczęło się pieprzyć). Jedne tytuły gloryfikujecie bardziej i dostają xxx zapowiedzi/playtestów a inne są kompletnie olewane (gdybym był złośliwy to bym nawet napisał jaki gatunek gier jest szczególnie gloryfikowany i gry od jakiego wydawcy i w sumie to jestem złośliwy ale i tak nie napiszę heh).

 

A teraz najlepszy rodzyn jeżeli chodzi o BF3 wszystkie jego opisy pochodzą z wersji pc włącznie z tym w najnowszym numerze. Oczywiście tak wiem obie wersje będą wyglądać tak samo :whistling: (litości) ale prawdę mówiąc PSX-a kupuję od pierwszego numeru. Żadnego nie pominąłem a nie przypominam sobie stosownej wzmianki, że zaczęliście pisać również o pc, hmmm...?

 

Już tak na koniec "wylania żali" postawię dwie teorie. Pierwsza: pewnie recenzja BF3 też najpierw będzie z wersji pc ;/ A druga sprawa; nie wiem dokładnie kiedy wychodzi BF3 (październik? listopad?) ale pewnie jeszcze przeczytam o nim kilka razy. W końcu zostało tyle do opisania: multi konsolowe, playtest konsolowy, jeszcze z 2-3 zapowiedzi, recenzja pc, recenzja na konsole no i byłbym zapomniał o wersji z WiiU też pewnie dostanie osobne "artykuły" (no bo jakby inaczej).

 

Szkoda, że to wszystko zapewne kosztem innych ważnych/ważniejszych gier (na konsolę będąc złośliwym).

 

Nowy wygląd póki co też mi się nie podoba; kolorowo, napaćkane wszystkiego skojarzenia z Clickiem, Playem jak najbardziej na miejscu. Ale to może kwestia przyzwyczajenia więc na razie nie marudzę, oceni się za 2-3 miesiące.

 

Najlepszą rzeczą jaką ostatnio spotkała Extrema to powrót Hiva za to plus. Listy lepiej się czyta choć do Butchera również nic nie miałem no poza wklejaniem zdjęć dzieci... (dzięki HiV za niekontynuowanie tego). Ale ot po prostu Hiv w Listach to właściwa osoba na właściwym miejscu.

 

PS. 2:0 dla Ciebie Zwyrol najpierw za przypomnienie o braku recenzji Shadow of Damned a teraz Duka. Ale co tam grunt, że można poczytać setny raz o BF3 na pc :potter:

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Słupek ale musisz zrozumiec, ze masy czekają na BF3 (ja tak sobie)

 

 

Popatrz, nawet Stona, który jak mówi, kupił PE kilka lat temu, tym razem kupił PE dla tekstu o BF

 

A , ze BF wymieniany jest jako król multi wiec...

 

No i w ogóle EA rzadzi obecnie- dla erpegowców jest ME i DA, dla sportowców Fifka, dla fanów wyścigów NFS...

 

 

A braku recenzji DN nie zauwazyłem rowniez, ale fakt- nie fajnie.

 

Te obsuwy muszą stac sie historią :whistling:

Odnośnik do komentarza

Wypomniana przez Was sytuacja z BF3 jest naprawdę dosyć zabawna, tym bardziej kiedy zorientować się, że nie starczyło już miejsca na opisanie takich gier jak DMC (wiem, mega hicior się nie zapowiada, ale crap również nie), Dust 514, Resistance 3 czy świetnie prezentującego się na tą chwilę Final Fantasy XIII-2 (na temat którego na E3 padło naprawdę sporo konkretów). Wystarczyłoby trochę zmniejszyć te bydlackie screeny i voila! - miejsce by się znalazło.

 

 

Korzystając z okazji chciałbym pochwalić Zaxa za kolejny świetny tekst (jak zawsze na czasie i trafiający w sedno) i jednocześnie zaapelować do redaktora naczelnego, żeby przeznaczał więcej miejsca na kącik RPG - tak utalentowanemu pismakowi należy się więcej niż jedna strona. Może by tak kosztem tych słabiutkich komiksów?

Edytowane przez Glare
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

chciałem powiedzieć co mi się nie podoba ale musiałbym powtórzyć słowa Zwyrola i (niezłośliwego) SłupkaPL. Powiem tak - czekamy na odpowiedz na te zastrzeżenia.

Panowie, nie zrozumcie mnie źle, ale jeśli w niektóre rzeczy nie chcecie uwierzyć, to i my nie znajdziemy sposobu na przekonanie Was.

- Duke - o tym pisał Butcher we wstępniaku, nie po to, żeby sobie miejsce wypełnić, tylko żeby wyjaśnić. Premiera była 10.06, a zamknięcie numeru 12.06 - dwa dni na ogranie i opisanie takiego tytułu - raczej trudna sprawa, zwłaszcza w gorącym okresie E3

- BF3 - pierwsze 2 zdania zapowiedzi też wiele mówią. Ja rozumiem, że ten tytuł może komuś nie pasować, ale bez niego byłoby jeszcze większe larum. Butcher będąc na E3 nastawiał się na to, że zobaczy wersję konsolową. Na dzień przed pokazem, a na jakieś 3 dni przed zamknięciem okazało się, że deweloper zmienił zdanie. Nie wiem, może panuje wyobrażenie, że zamykanie pisma to siedzenie z piwkiem w ręku i klikanie "wstaw obrazek", ale zaręczam, że wygląda to ciut inaczej :). Zrobić z zaplanowanych 4 stron 1-2 to nie jest problem, ale czymś te 2 pozostałe trzeba wypełnić. Ogólnie siła wyższa i tak jest w wielu przypadkach, gdy pisma (różne, nie mówię o samym PE, czy nawet tej branży) są uzależnione od deweloperów, dostawców itd.

- L.A. Noire - pisałem o tym już ze dwa razy, ale cierpliwy jestem, więc napiszę raz jeszcze. Recenzje mają tyle samo tekstu, co miały numer temu, 5 numerów i 25 temu. To jest jedynie kwestia przyzwyczajenia Czytelników, bo Ściera w wielu recenzja dawał mniej więcej po równo screenów i tekstu na stronę. Przy L.A. Noire masz całostronicowy art, ale dwie strony dalej masz blisko 2,5 kolumny tekstu. Tutaj naprawdę nie ma potrzeby udowadniać, że wydawca zmniejszył/było więcej itd., bo są znaki, a ilość to ilość - tutaj nie przekombinujesz. Przy tym tytule tak ustaliliśmy, że będzie 4 strony i tak było. Za mało - okazałoby się, że takiej świetnej grze nie poświęciliśmy uwagi. Za dużo - po co piszecie tyle o grze, która miała już premierę...

 

@SłupekPL: miej na uwadze, że pismo ma swoją objętość. My nie jesteśmy stroną internetową (gdy piszesz o tych niszowych serwisach itd.), gdzie możesz wrzucić milion recenzji począwszy od Snajpera 3D, a skończywszy na L.A. Noire. I nie potrafię mimo wszystko przekonać Was, że z niektórymi tytułami nie da się przyspieszyć z recenzjami. Nie wszystko zależy od nas, chociaż tak byłoby najlepiej :).

 

I jeszcze ten zarzut o "kolorowo" :). Chyba powinniśmy się cieszyć, bo bardziej obawialiśmy się, że dostanie się nam, iż sporo stron jest w ciemnej tonacji (bo i w sumie mrocznych gier nie brakowało :)). Zaraz się okaże, że Ściera to dawał czarno-białe screeny ;). Napaćkane? To mamy chyba zupełnie inne pojęcie "napaćkania". To już częściej słyszeliśmy, że jest właśnie oszczędniej ze screenami i tak bardziej "od linijki" - mniej porozrzucanych grafik na stronie, "poukładane" screeny. Potwierdza to jedynie, że gustach są różne :).

 

@szpic: zabieg graficzny, żeby panie z fotki "nie patrzyły" na skraj strony. W każdym razie świadome działanie.

 

Reasumując - cały czas pracujemy, aby temat recenzji był ogarniany na bieżąco, bo dla nas jest też to istotne. Nikt świadomie nie pomija takich tytułów jak choćby L.A. Noire i nie przerzuca na przyszły miesiąc, bo miejsca szkoda w czasopiśmie. Czasami po prostu taka jest wola dewelopera, a my - o czym już pisałem - nie mamy możliwości ciągłego żonglowania terminami, żeby co miesiąc być w inny dzień ze względu na to, że raz znany tytuł wychodzi 5-go, a raz 15-go.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.