Skocz do zawartości

PSX Extreme #167


Spis Treści  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który spis treści bardziej Wam odpowiada?

    • Alfabetyczny, taki jak w poprzednich numerach
      44
    • Stronicowy, z podziałem na poszczególne działy, taki jak w numerze 167
      7
    • Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

No to miłego! Gratulacje.

 

Podpisuje sie pod tym!

 

W ogóle taka prośba na następny numer. Jeśli wam zabraknie gier do "Co nowego?", moglibyście zrobić króciutki artykuł na temat Saint Seiya Senki? Właśnie niedawno wyszedł trailer, a jakbyście mogli dotrzeć do jakichś konkretniejszych informacji to byłbym zachwycony po prostu ^^

 

Nigga please. Jesteś jedną z 10 osób w kraju, które jarają się tym tytułem. Już bardziej wolałbym jakiś feletion lub wydłużenie zapowiedzi/recenzji.

 

Ile ludzi tyle gustów ^^ Ale to już artykuł o SS jest lepszy od komiksów dla przykładu. I wierz mi, tych osób w kraju jest więcej niż 10, a samo anime np. w Japonii jest nr 2 - kiedyś były badania rynku i 2/4 ankietowanych oczywiście wybrała Dragon Balla, 1/4 wybrała właśnie Saint Seiya, a pozostali to fani pozostałych anime. O czymś to jednak świadczy, zwłaszcza, że to anime odcisnęło piętno nie tylko w Japonii, ale ma swoich fanów m.in w Polsce, Hiszpanii i Peru (wzieli się za własny dubbing) oraz we Francji (tworzą własną serię tzw. Zeus Chapter).

W każdym razie jak podkreśliłem, jeśli PSX nie będzie miał o czym pisać to ewentualnie o tym ;)

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Parafrazując znany netowy komiks: "Macie awans, s*****y, j****y awans":). Za co? Za Amigę CD32, konsole która kocham i nienawidze jednocześnie, ale miłość przeważa. Miło poczytać o tym zapomnianym kawałku złomu, choc brak w Top 10 takiego np Sensible Soccer zakrawa na sabotaż.

Trzeba przyznać, że klejony grzbiet i lepszy (chyba, może to autosugestia?) papier dodaje pismu profesjonalizmu. Naprawdę lepiej trzyma się w łapach.

Komiksy obowiązkowo wyrzucić. Są kurde żenujące, naprawdę.

I optowałbym jednak za odwróceniem tendencji dodawania grafik kosztem tekstu. Tak, to zaczęło się już w "starym" PE, ale tendencja jest niepokojąca, a powinno się równać poziomem w górę- na pohybel kulturze obrazkowej. Nie wygląda to za dobrze, czasem screeny porozrzucane sa chaotycznie, jakby skład nie miał pomysłu na zapełnienie stron. To juz lepiej naprawdę zapodac jakąś twórczośc czytelników, coś z forum, cokolwiek, będzie lepsze niż obrazkowe zapychacze.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Japonia japonia, wole mocno srednie komiksy, niz czytanie o anime. Ewentualnie niech DVD Region dostanie 2 strony.

 

Wieczorem udam sie po nowy nr, mam nadzieje ze bedzie dostepny, bo nie chce mi sie latac po kioskach. Co do layoutu, to GI pod wzgledem niego, a takze okladek jest najlepszym magazynem o grach. W ogole najlepszym.

 

http://www.gamerscomm.net/images/haloreachimages/100_09516100458.jpg

 

Choc fakt duzo w nim grafiki. Widze pewna analogie do shotow z nowymi stronami PE. Nie ma co sie czarowac i trzaskac hasla - na pohybel kulturze obrazkowej. Jestem jak najbardziej za duzymi, ladnymi screenami. Nic nie pokazujace shoty o powierzchni kilku cm kwadratowych do wyrzucenia calkowicie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak wielkim wyzwaniem dla Was jest przeczytanie kilka postów wstecz, że ilość tekst/strona NIE ZMIENIŁA SIĘ?

Wyzwanie podjąłem i już wierzę, że ilość tekstu się nie zmieniła, aczkolwiek wrażenie, że obecny layout miejscami niebezpiecznie zbliża się do jakichś 'Clicków Konsole' i tego typu niesławnych wynalazków pozostaje nieodparte.

Odnośnik do komentarza

Ta, zacznijcie pisać o chińskich bajkach. Za(pipi)isty pomysł.

 

Japonia japonia, wole mocno srednie komiksy, niz czytanie o anime. Ewentualnie niech DVD Region dostanie 2 strony.

 

A kto tu mówi o pisaniu o bajkach, anime itd.? Bez jaj panowie, uważniej czytajcie posty. Mowa o grze i o samym uniwersum. Skoro co jakiś czas w PSX Extreme znajdzie się miejsce na gry z serii Dragon Ball, czy Naruto, to czemu nie miałoby się znaleźć miejsce na grę z serii SS? Przecież to taka sama bajka jak Dragon Ball i Naruto :confused:

Poza tym w dzisiejszych czasach wiele gier ma fabułę rodem z bajek. Spiderman, czy Batman to w końcu tak samo wychodzi - były komiksy, potem BAJKI i gry, a potem na filmie się skończyło. Jak porównacie sobie do Dragon Balla to wychodzi tak samo (bo SS i Naruto nie dorobiły się jeszcze filmu z Hollywoodu, który był crapem).

 

 

EDIT: I Stona, jeszcze jedno. Japońskich, nie chińskich. Tylko japończycy tworzą anime.

Edytowane przez TyskiPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Japonia japonia, wole mocno srednie komiksy, niz czytanie o anime. Ewentualnie niech DVD Region dostanie 2 strony.

 

Wieczorem udam sie po nowy nr, mam nadzieje ze bedzie dostepny, bo nie chce mi sie latac po kioskach. Co do layoutu, to GI pod wzgledem niego, a takze okladek jest najlepszym magazynem o grach. W ogole najlepszym.

 

http://www.gamerscomm.net/images/haloreachimages/100_09516100458.jpg

 

Choc fakt duzo w nim grafiki. Widze pewna analogie do shotow z nowymi stronami PE. Nie ma co sie czarowac i trzaskac hasla - na pohybel kulturze obrazkowej. Jestem jak najbardziej za duzymi, ladnymi screenami. Nic nie pokazujace shoty o powierzchni kilku cm kwadratowych do wyrzucenia calkowicie.

 

Zdecydowanie wolę więcej treści. Screeny jakie by nie były, nie mają szans z tymi w necie w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza

SS to coś z III Rzeczy, aj? To chyba nie bardzo pasuje do pisma o kĄsolach?

 

Wielkie K. , ja szczerze mówiąc nie liczyłem, wierzę Meksykowi, że tak jest. Obejrzałem sobie jakiś 6X numer sprzed 9 lat i tam byś dopiero się nakrył kopytami po przejrzeniu zawartości. Tam arty były na całą stronę. Masakracja ;)

 

 

 

EDIT: I Stona, jeszcze jedno. Japońskich, nie chińskich. Tylko japończycy tworzą anime.

 

 

Daril, dostanę skubichrupkę za ten tekst? :D

Odnośnik do komentarza

Cykl universa growe fajny pomysl, ale nie o jakichs rycerzach zodiaku czy cos. Jest pelno swietnych swiatow stworzonych na potrzeby gier.

 

I znów nie porozumienie.

Mi po prostu chodzi o to, że jeśli nie będzie żadnych nowych materiałów do magazynu to można skrobnąć krótki artykuł (np. takiej wielkości jak ten o Rayman Origins w obecnym numerze), że gra powstaje i jakieś info, czego można się po tej grze konkretniej spodziewać. Coś, co pisał Roger, ale z większą ilością danych dotyczącej gry, nie anime, uniwersum itd. Jeśli chodzi o sam pomysł na cykl artykułów o uniwersach growych to tu się nie wypowiadam, tylko się spytam, czy masz jakieś konkretne przykłady na myśli?

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Mass Effect, Halo, killzone (potencjal nie wykorzystany w grze), Assassins Creed, Dragon Age, BioShock...

 

To teraz powiedz ty mi co byś napisał o ich uniwersum nie licząc tego, co wiadomo z recenzji tych gier (i pomijając ciekawy artykuł jaki był na PS3 Site dotyczącym, czy to faktycznie Helghaści byli tymi złymi i pomijając to, że ja mam tylko PS3, więc nie znam np. Halo)? Nie pytam, żeby jakoś dopiec, czy coś, tylko z ciekawości. Jak mnie przekonasz to popre twój pomysł, bo teraz nie wiem co o tym sądzić.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Wystarczy sie zglebic w temat. Za jakis czas na PPE bedzie moj tekst o Encyklopedii Halo - prawie 400 stronnicowa ksiega, ktora nie skondensowanym przewodnikiem, gdize beletrystyka, gdzie komiksy? Tutaj juz jest kwestia autora tesktu ile wyciagnie z gier i co przedstawi czytelnikowi. Nie sadze byc kojarzyl wszystkie fakty i zaleznosci z BioShocka, tak jak i ja. Raz zab czasu, dwa dosc duze powiklanie. A moze to przedstawic i podsumowac. Choc tu mielismy juz artykuly przedstawiajace storyline BioShocka przy okazji premiery sequela, czy przygod Kratosa przy premierze GoW III. To zadne moj pomysl, tylko pokazuje ze miejsce mozna spozytkowac. Najbardziej bym sie cieszyl z 2 stronnicowego Regionu DVD.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Popieram zdanie Tyskiego i w sumie nie wiem o co to całe biadolenie i spychanie gier na bazie "chińskich bajek" na margines. Przecież często są to naprawdę przyzwoite pozycje i chociaż na naszym rynku wciąż ukazuje się ich niewielka liczba (nawet nie promil w stosunku do rynku KKW) , to jeżeli już jakaś zapowiedź się trafi, to można skrobnąć parę zdań - miejsca na głupawe komiksy nie szkoda, a na grywalnie zapowiadającą się pozycję już tak?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mass Effect, Halo, killzone (potencjal nie wykorzystany w grze), Assassins Creed, Dragon Age, BioShock...

 

To teraz powiedz ty mi co byś napisał o ich uniwersum nie licząc tego, co wiadomo z recenzji tych gier (i pomijając ciekawy artykuł jaki był na PS3 Site dotyczącym, czy to faktycznie Helghaści byli tymi złymi i pomijając to, że ja mam tylko PS3, więc nie znam np. Halo)? Nie pytam, żeby jakoś dopiec, czy coś, tylko z ciekawości. Jak mnie przekonasz to popre twój pomysł, bo teraz nie wiem co o tym sądzić.

 

To ja się włącze. Uniwersum Killzone jest wbrew pozorom całkiem bogate i daleko wykracza poza to, co zostało pokazane w grach(wystarczy pobuszować trochę na stronie Killzone 2, żeby znaleźć masę ciekawego materiału)

 

W sumie z tym cyklem uniwersów growych to niegłupi pomysł....

 

PS. A propos zarzutu o zmniejszenie ilości tekstu kosztem grafiki. Jak mamy Was przekonać że to się nie zmieniło ani odrobinę? Ja wiem, że obecny layout może sprawiać inne wrażenie, ale rozumiem, że żaden z Was nie podjął się karkołomnego zadania przeliczenia znaków w danym tekście?

Odnośnik do komentarza

Japonia japonia, wole mocno srednie komiksy, niz czytanie o anime. Ewentualnie niech DVD Region dostanie 2 strony.

 

 

 

niezły pomysł z tym, ze Myszaqa pasowałoby ściągnąć....

 

SS to coś z III Rzeczy, aj? To chyba nie bardzo pasuje do pisma o kĄsolach?

 

 

 

 

ss to pozycja na której grywa (ł) Scholes, to ty fan piłki nie wiesz?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Gdyby PSXE było tylko dla Psyko, to materiały dotyczące Nintendo mieściły by się na jednej stronie, działów retro i Powrotu do Przeszłości by nie było w ogóle, a każda, nawet nie potwierdzona informacja o Halo pisana była by we wstępniaku. Reżim gracza 3DHDHC.

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Japonia do wymiany choć na reklamy. Nie da się tego czytać. podobnie mam ze stroną HP która nic nie wnosi a teksty o zniżkach na dziwki w moim zdaniem najlepszym polskim magazynie o grach są żenujące. Podobnie jak listowe pierdzące oszołomy czy zapuszczanie żurawia. Zabawne może i to było ale jakieś 5 lat temu - mam tylko nadzieję, że wraz za zmianą naczelnego, wydawcy - pismo zmieni się na lepsze. Bądźcie bardziej profesjonalni - nie piszecie tylko dla dzieciaków ( bo kogo to może bawić ? ).

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Zabawne może i to było ale jakieś 5 lat temu - mam tylko nadzieję, że wraz za zmianą naczelnego, wydawcy - pismo zmieni się na lepsze. Bądźcie bardziej profesjonalni - nie piszecie tylko dla dzieciaków ( bo kogo to może bawić ? ).

 

Mnie bawi,nie bawi natomiast to co się dzieje z PSX Ex. bo coraz bardziej odchodzi od tego luźnego klimatu za który go polubiłem.Kiedyś nie było mowy bym porzucił jakiś numer,biegłem w dniu premiery do kiosku,teraz kupuję wyrywkowo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zabawne może i to było ale jakieś 5 lat temu - mam tylko nadzieję, że wraz za zmianą naczelnego, wydawcy - pismo zmieni się na lepsze. Bądźcie bardziej profesjonalni - nie piszecie tylko dla dzieciaków ( bo kogo to może bawić ? ).

 

Mnie bawi,nie bawi natomiast to co się dzieje z PSX Ex. bo coraz bardziej odchodzi od tego luźnego klimatu za który go polubiłem.Kiedyś nie było mowy bym porzucił jakiś numer,biegłem w dniu premiery do kiosku,teraz kupuję wyrywkowo.

 

 

pare (nascie) lat temu pewnie nie miałes w domu netu (jak wiekszosc w Polsce) dlatego PE było jedyną (prawie) skarbnicą info.

 

 

Normalne, ze inaczej sie traktowało pismo.

________________________

 

Mi sie humor w PE podoba, nikt (na ogół) nie uskutecznia guwnażerii

 

a do "nowych" sie przyzwyczaiłem, nawet Soqa i Rozbo polubiłem;-)

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...