Skocz do zawartości

PSX Extreme #167


Spis Treści  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który spis treści bardziej Wam odpowiada?

    • Alfabetyczny, taki jak w poprzednich numerach
      44
    • Stronicowy, z podziałem na poszczególne działy, taki jak w numerze 167
      7
    • Spis treści? Nie sprawdzam, ja tylko oglądam obrazki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

przydałoby się więcej ciekawych artykułów, Neo ostatnio jest w tym dużo lepsze, a recenzje mało mnie interesują - mam ich pełno na necie

 

Heh, przyznaje się, że miewałem ochote przejścia na Neo i porzucenia PE. Ale nie zrobiłem tego. To, co czyni PSX Extreme lepszym od Neo, to szata graficzna właśnie. Nie mam najlepszego wzroku i przy Neo to po prostu mi wzrok wariuje, tam to za przeproszeniem mówiąc jest burdel, a ich spis treści to w ogóle wywołuje u mnie dziwne efekty. PSX Extreme zmienił szate graficzną w tym numerze, wg niektórych na gorsze, ale dla mojego wzroku jest to dalej akceptowalna forma dla oczu.

 

W tym temacie perfidnie ukazuje się jedno. Że ci, którzy są z PSX Extreme od wielu lat, zachowują się momentami, jakby PSX Extreme był tylko dla nich. Widać to po komentarzach typu, że oni wydorośleli, są dorośli i kiedyś bawiły ich śmiechoty w magazynie, a teraz ich nie śmieszą i nawet sobie ich nie życzą. No, ale przepraszam, są też młodsi czytelnicy i mają mniejszy staż z tym magazynem i też chcieliby móc poczytać coś śmiesznego, czy głupawego. Bo powagi to w dzisiejszych czasach jest dość - w szkole, w pracy, na ulicy w centrum miasta. Nie przerzucajmy tej powagi na siłe do PE.

Ktoś pisał, że humor nie może wrócić, bo wtedy była szpetna szata graficzna - halo, od kiedy humor musi się łączyć z inną, specjalną szatą graficzną?

Odnośnik do komentarza

W tym temacie perfidnie ukazuje się jedno. Że ci, którzy są z PSX Extreme od wielu lat, zachowują się momentami, jakby PSX Extreme był tylko dla nich. Widać to po komentarzach typu, że oni wydorośleli, są dorośli i kiedyś bawiły ich śmiechoty w magazynie, a teraz ich nie śmieszą i nawet sobie ich nie życzą.

 

Jak ide glosowac to glosuje na 'swojego' kandydata a nie innego 'bo sa inni, ktorzy go popieraja'. Prosciej sie chyba nie da.

Odnośnik do komentarza

No to może come back Cysia? Nie wiem czemu odszedł, ale jego komiksy były fenomenalne. Ciekawe, czy jego powrót jest możliwy.

 

@alexx-1: Fakt, konkurencja nie marnuje miejsca na komiksy. Ale to PE jest numerem jeden tej branży w Polsce, nie konkurencja! To oni powinni się od Extrema uczyć, nie na odwrót.

 

@Psyko: Ściera robił w PE prawie wszystko, oprócz pisania tekstów (bo kiedy miał by to robić?). Przez lata wypracował sobie świetny styl, grafika była bardzo dobra, nadawała ekstrimowi niepowtarzalnego klimatu. Teraz PE wygląda jak każde inne pismo spod igły dużej korporacji. To kwestia gustu, ale mi się PE sprzed kilku miesięcy bardziej podoba graficznie, niż obecny numer.

 

PS. Dzisiaj siedząc w Izbie Medytacji, zwanej także ustępem, rozmyślałem co by było, gdyby na modłę PE uprofesjonalnić Top Gear'a. Wyspiarski telewizyjny hit eksportowy stracił by swój niepowtarzalny klimat, może znawcy dostawali by orgazmów na widok Clarksona rozprawiającego o cyklach spalania współczesnych silników ze zmiennymi fazami rozrządu, ale przeciętny Smith umarłby z nudów. I byłby koniec Top Gear'a. :geek:

Odnośnik do komentarza

@alexx-1: Fakt, konkurencja nie marnuje miejsca na komiksy. Ale to PE jest numerem jeden tej branży w Polsce, nie konkurencja! To oni powinni się od Extrema uczyć, nie na odwrót.

nie zawsze najlepsze lepiej się sprzedaje, vide CoD i Battlefield... wystarczy lepiej wyrobiona marka, a czasy kiedy PSXE trzymał najwyższy poziom już przeminęły i nie zapowiada się żeby wróciły

Odnośnik do komentarza

Tak, a które się lepiej sprzedaje - BF czy CoD? Ja na przykład wolę CoD'a (skryptów jak w bibliotece faraona, ale za to jakie miodne!), a kumpel BF. I co lepsze? :turned:

 

PE faktycznie ma ostatnio złe czasy (prawdę mówiąc, to 167 jest chyba najgorszym numerem "szmatławca" jaki czytałem), ale liczę, że przyjdą jeszcze lepsze dni. Po tylu niezapomnianych chwilach, jakie spędziłem z PE (np. ludzie w autobusie się jakoś dziwnie patrzyli, gdy umierałem ze śmiechu, w jak barwny sposób Tomek pokazuje ćwierćmózgom jak bardzo się z rozumem rozminęli), nie przestanę kupować swojego ulubionego periodyku ze względu na jeden słabszy numer. Poprostu liczę, że jeszcze doczekam powrotu starego, dobrego PSX Extreme.

 

@TyskiPL: Dobrze prawisz! Ja już prawdę mówiąc rzygam powagą, i każda odskocznia od tego ponurego świata (tu: zwariowani ZgREDziole tworzący najbardziej wybuchową mieszankę okołogrową pod słońcem) ratuje mi życie. Serio. Do teraz pod biurkiem mam kilka PSX Extreme z dawnych lat, które czytam w gorszych chwilach. No powiedzcie, czy jest ktoś, komu się nie zajarzyła micha na "PSX Extreme: San Zgredziolas"? :potter:

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Hm, mala dygresja. Sporo krytycznych uwag nt. nowego numeru i jego zmian w designie ale w koncu cos sie dzieje w temacie o nowym numerze PSX-E; zwykle wieje chlodem. ;p Jeszcze kilka zmian i opinie o nowym numerze moze przekroczyc magiczna bariere 20 stron.

Odnośnik do komentarza

Lol, kto minusuje ciasteczkowego za to, ze napisal, ze "Engarde" mialo Sledzia a PSX-E nie. xD

 

to ja rozdrapalem stare rany i jeszcze minusy dostaje :(

A tak serio to bardzo chetnie zobaczylbym Sledzia w PE. No albo niech osoba odpowiedzialna za scenariusze do komixow w PE po prostu sie ogarnie :thumbsup:

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Ostatnio daje się zauważyć,że idziecie w formę wizualną. Konkurencja daje więcej treści niż grafiki. Ja kupuję oba czasopisma,ale jeśli ktoś ma wybierać? Odejmując spore skriny z gier i rozciągnięcia niektórych wersów.....ile pozostaje zawartości?! Co na plus to grzbiet czasopisma. Ogólnie nie ma tragedii,ale jeśli dalej będziecie się "rozwijać" w takim kierunku, to raczej stracicie starych (hardkorowych) czytelników,ale w sumie patrząc na sprzedaż konsoli Wii .........

Edytowane przez seb.maz
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio daje się zauważyć,że idziecie w formę wizualną. Konkurencja daje więcej treści niż grafiki. (...) Ogólnie nie ma tragedii,ale jeśli dalej będziecie się "rozwijać" w takim kierunku, to raczej stracicie starych (hardkorowych) czytelników

 

Co znaczy 'więcej grafiki niż treści', ostatnio? Bo tekstu na stronie jest dokładnie tyle samo co zawsze, policz znaki ;)

Odnośnik do komentarza

Co znaczy 'więcej grafiki niż treści', ostatnio? Bo tekstu na stronie jest dokładnie tyle samo co zawsze, policz znaki ;)

 

chodzi o te arty na całe strony (la noire) i ogólnie jakby więcej screenshotów (chyba nawet większych niż zazwyczaj), mniej treści - tak to wygląda wizualnie. recki są jakby na siłę rozciągnięte przez te wielkie screenshoty, byleby zapchać miejsce. może tylko tak mi się wydaje przez inne rozmieszczenie screenów. co do komiksów, do wywalcie zafkiela, jego wypociny do pięt nie dorastają kunsztowi cysia i tortura (i kiedyś kleja).

Odnośnik do komentarza

Urlop, urlop i po urlopie :).

 

Panowie (i panie, o ile takowe gdzieś tu się kręcą), ponownie dziękuję za wszelkie uwagi. Mam do Was pytanie, bo ten temat - chociaż jakoś specjalnie istotny nie jest - przeszedł bez echa. Co sądzicie o zmianie spisu treści? Przemodelowaliśmy go lekko, zrezygnowaliśmy z układu alfabetycznego na rzecz stronicowego, no i dorzuciliśmy też w spisie kilka stałych rubryk. Za dużo? Za małe? A może alfabetycznie było lepiej?

Odnośnik do komentarza

Alfabetyczny układ FTW!

 

Często wertuję stare numery w poszukiwaniu recenzji danego tytułu, dzięki obecnemu układowi, znalezienie gry nie sprawia mi najmniejszego problemu. Poza tym nie rozumiem czemu ma służyć układ stronicowy - to przecież tytuł gry jest istotny, a nie strona na której się znajduje... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...