Skocz do zawartości

Windows 8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No już nie przesadzaj z tym, że wszystkie zmiany są na gorsze. Wyszukiwanie plików, aplikacji i ustawień przez metro działa dużo lepiej niż wyszukiwanie w siódemce. Wstążka w eksploratorze to też zmiana na plus. Nie mówiąc o tym, że cały system jest szybszy i ładniejszy. A jak komuś metro nie podpasuje, to przecież jest pulpit.

Odnośnik do komentarza

I co to zmienia? Ja jestem zadowolony z ósemki, bo jest metro, które akurat mi przypasowało, jest pulpit, który działa jak ten z siódemki (z przycisku start mając metro i tak nie korzystałbym, a to że pulpit jest aplikacją metro, jakoś przez przez te dwa miesiące użytkowania finalnej wersji nie miałem sytuacji, żeby to w jakikolwiek ujemny sposób wpłynęło na działanie) i przede wszystkim system działa szybciej od poprzedniej wersji (co jest w sumie największym plusem). Można mieć zastrzeżenia do ósemki, ale pisanie "jeśli są zmiany, to tylko na gorsze" jest po prostu nieuczciwe. I ósemka jest dla mnie dużo wygodniejsza do pracy, połączenie Matlab + Mathematica + VS2012 + office działa dużo szybciej/lepiej niż na siódemce, więc stwierdzenie, że "nie daje możliwości by nazwać go wygodnym środowiskiem do pracy" też najwyraźniej nie dotyczy każdego użytkownika.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

dokładnie tak, nie wiem jak oni to zrobili. Nie dość, ze caly interfejs z 7mki jest jako oddzielna aplikacja, to jeszcze system zapierdala, choćbym nie wiem jakie programy odpalił. EDIT: Ktos wie, jak w zdjęciach dodac inny katalog do wyświetlania ? Brakuje też ostro wyszukiwania szybkiego utworu (a nie zwykle wyszukaj teraz działa WIN+Q). EDIT2: Przejdź do tego folderu na innym dysku, który Cię interesuje. (przez klasycznego explorera)

Kliknij PPM na niego.

Umieść w bibliotece>Zdjęcia.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

To jak, warto się przesiadać z 7? Nie mam ekranu dotykowego, lubię 7, a na lapku głównie siedzę w necie/oglądam filmy/używam programów Office. Z drugiej strony interesują mnie nowinki, mam konto Live i mogę zaakceptować pewne zmiany. Komp 4GB RAM i procek i3 2.27GHz.

 

Przy tej aktualizacji z 7 do 8 nie traci się żadnych danych jak rozumiem, nie muszę się bać o zdjęcia czy filmy na dysku?

Odnośnik do komentarza

Ten cały Win8 to niezła padak, M$ chyba chciał zrobić system dla nieogarniętych kąsolomaniaków i maniaków tabletów/smartphonów i powstało takie coś. Sorry ale jak widzę, te całe kafelki i wygląd "systemu" to mam odruch wymiotny. To się powinno zwać Win8:Retard Edition.

 

jestes durniem.

 

Jakies wersje dla netbookow sa? bo to by bylo dobre dla mojej matki :P

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

sprawdz u siebie w IE. np. w topicu COD BO2 nie widze filmow (http://www.psxextreme.info/topic/99193-call-of-duty-black-ops-2/page__st__140 - ostatnie 2 posty) i musze klikac, by wyswietlil strone na pulpicie. Sam flash jest bo na feju np. dzialaja...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

U mnie IE zawsze odpala się przez pulpit, a nie przez metro (nic nie zmieniałem w ustawieniach, bo nie korzystam z tej przeglądarki, także mam tak chyba od nowości, że IE nie odpala mi się jako aplikacja metro). Spróbuj może opcje internetowe -> zaawansowane -> multimedia, może masz coś odznaczone. Nic mi innego nie przychodzi do głowy, w sumie moje doświadczenie z IE jest praktycznie zerowe.

 

BTW jak ktoś chce, to na tej stronie http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/feature-packs można podać maila, na którego następnie przesyłany jest kod odblokowujący za darmo Media Center. Przy czym kod wysyłają dopiero po około dwóch dniach (tak piszą ludzie, którzy ten kod już dostali)

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Podobno jak nauczysz się skrótów klawiaturowych i poświęcich trochę czasu na naukę tego jakże intuicyjnego systemu dla początkujących (o ironio), to może być nawet OK. Sam się zastanawiam, mam za darmo legala z DreamSparka i po pierwszej euforii mnie wręcz odrzuciło, z krzykiem wróciłem na Win 7. Teraz znów myślę o powrocie, bo w sumie to ładnie wygląda i ma kilka ciekawych usprawnień, ale to rozdwojenie jaźni między zabawką na tablety a poważnym systemem operacyjnym mnie trochę denerwuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie największą zaletą metro jest to, że gdy chcę coś włączyć (cokolwiek, plik wordowy, muzę, zmienić ustawienia w panelu sterowania, otworzyć jakiś folder, uruchomić symulację w matlabie, zagrać w gierkę) to mogę w 3 sekundy to zrobić. Kliknięcie w przycisk windows na klawiaturze przenosi do metro, a tam po prostu zaczynam wpisywać to, do czego chcę przejść a windows na bieżąco filtruje mi wyniki.

Jak komuś to metro przeszkadza, to przełączenie się na pulpit po uruchomieniu systemu to naprawdę jedno kliknięcie, później nie trzeba do metra zaglądać.

A co do skrótów to prawda, warto je ogarnąć, a że się trzeba ich nauczyć, w sumie dla przeciętnie uzdolnionego użytkownika nauczenie się trzech kombinacji (winkey + E, winkey + X, winkey + R) nie jest jakimś szalenie pracochłonnym zadaniem. Jakoś ctrl + c, ctrl + s każdy umie zastosować.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...