Skocz do zawartości

Windows 8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Po starcie włącza się metro i tego nie da się przeskoczyć żadną z opcji systemowych, ale w necie są na to sposoby (pierwszy wynik z googla). Przewijać się da lewo - prawo, chyba nie da się tego zmienić, popatrz na necie, może ktoś z tym powalczył. Do obu rzeczy można się bezproblemowo przyzwyczaić. Gry działają przynajmniej tak szybko jak na siódemce, ja nie zaobserwowałem żadnych różnic w działaniu ani na plus ani na minus. Ale za to emulator playstation2 działa mi trochę lepiej. Sam system jest szybszy. Im dłużej go mam, tym bardziej sobie chwalę, jak rozmawiam z ludźmi na roku to nikt kto przeszedł nie żałuje i nie myśli wracać do 7.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie miałem okazję skorzystać z win8. Niezły szmelc. Żeby wykonać choćby tak prostą czynność jak wrzucenie zainstalowanej przed chwilą aplikacji do metra, trzeba się nagimnastykować. O automatyczym przełączaniu między kafelkami a pulpitem (przy wyżej wspomnianej instalacji) nie ma co wspominać - supernieestetycznie to wygląda. Trochę pobłądziłem też za ustawieniami myszki. Bliżej najnowszej windzie do menu motoroli, niż do intuicyjności. Wniosek tylko jeden - trzeba być niezłym masochistą, żeby wmawiać sobie, że ten system to ciekawe rozwiązanie (zupełnie jak gamepad i granie w strzelanki FPP). BTW na sprzęcie AIO od samsunga system ładuje się jakieś pół minuty. Dokładniejsze pomiary innym razem.

Odnośnik do komentarza

No - prawy przycisk myszy + przypnij program.

Calego zycia nie stracisz klikając znaczek windowsa na klawiaturze - tez działa szybko.

o AIO się nie wypowiadam, na moim kompie żaden system jeszcze nie był az tak wydajny.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Win8 - znacząco mi poprawił wydajność w grach - jak to zrobił nie wiem (pipi)a, nie wiem :)

 

Znaczy wiem, poprzednią winde miałem o 2009 roku bez reinstallki, teraz wrzuciłem czystą instalkę ósemki (bo jakieś błędy z rejestrem przy upgradzie miałem), co ciekawe nawet w hd tune wyskoczyło, że po instalacji (bez formata z tego co wiem, bo pliki windows.old miałem itp. chyba installer nie formatuje patrycji ;)) znikły mi problemy z taśmą (bo tam jakiś błąd odpowiedzialny za taśmę wyskakiwał ciągle, zmieniałem taśmy itp, nic nie pomogło - nowy system i już błędów ni ma :) )

 

Metro oczywiście nie używam, bo to w sumie dziadostwo, jedynie ładnie wygląda. Zainstalowałem start8 - mam to samo co w win7, oprócz tego, że startuje mi w metro i  muszę kliknąć w "pulpit". Nie mam avasta bo te zabezpeiczenia od M$ ze wszystkich testów co czytałem są równie skuteczne co darmowa wersja avasta, ba nawet lepsza. A norton na którego mam licencję ROZ(pipi)IA MÓJ KOMPUTEREK i nie zamierzam go używać wcale ;p

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hm, jest już po 13 i ciągle nikomu dziś nie powiedziałem, że Windows 8 ssie pałkę.

 

 

Windows 8 ssie pałkę. Nie umiem go obsługiwać. Nikt nie umie. Od 20 lat używam w życiu myszki, klawiatury. Ogarniam te przyrządy. Nie mam w laptopie ekranu dotykowego i osoby, które znam, które mają ten system też nie mają. To absurd. Windows 8 ssie pałkę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

komus może udało się przenieść AppData z dysku C danego użytkownika na inna partycje ?

 

No niestety - nie da sie, to chyba najwiekszy blad Windows 8 z jakim sie spotkalem, szczegolnie jak ktos posiada 60GB dysk SSD.

Dziwne, ze MS daje opcje przeniesienia ustawien aplikacji, ktora po prostu nie dziala. Nie wszytskie pliki wam przeniesie, co za tym idzie - rozjada sie kafelki i aplikacjie MS, w tym sklep.

Dlatego podczas nowej instalacji pamietajcie, by wiekszosc aplikacji od razu instalowac na odzielnej partycji, podobnie jak w ustawieniach kazdej zmienic folder przechowywania z dysku C na jakis inny.

 

Ok, I've fixed it using a symbolic link. I moved my entire Users folder. Here are the steps I used:

 

  • Create a folder on the "C" drive called "this_is_c" and create a folder on the "D" drive called "this_is_d" - this is only for identification purposes in later steps.
  • Boot from the Windows 8 Pro disk. (That is, don't boot from hard drive.)
  • Do not choose "Install Now" - instead choose "Repair you computer"
  • Then choose Troubleshoot
  • Then choose Advanced Options
  • Then choose Command Prompt
  • The drive that shows up is the "X" drive - which is the recovery disk.
  • Type "C:" to switch to the "C" drive.
  • Type "Dir" and see if you see the folder "this_is_c"
  • If you don't, keep changing letters until you see that folder.
  • It worked out that the "C" drive during this "repair" happened to be the same as my "C" drive when I boot normally.
  • Find drive "D" by going through the same process - that is, try to find the folder "this_is_d"
  • It worked out that the "D" drive during this "repair" happened to be the same as my "D" drive when I boot normally.
  • Type this command: xcopy /e /k /o /h /b c:\Users d:\Users  see next bullet
  • The first drive name should be the drive name that the "repair" assigned to your normal boot "C" drive. The second drive should be lettered just as it would be during a normal boot. So, in my case these conditions were the same. Note: use a capital "U" for Users rather than lower case "u" in users.
  • Type "D" when prompted.
  • Type in the following command: rd /s c:\Users
  • Type in this command: mklink /d c:\Users d:\Users
  • Type in this command: Exit
  • Continue to boot.

This will create a symbolic link that will redirect all actions to or from the Users folder on "C" to the new Users folder on "D". As far as the Windows system knows, it is still sending everything to the "C" drive. It just gets redirected.

 

This is working perfectly for me. I have installed apps and run programs with no problem.

 

This was a bugger to figure out. But, it's working for me.

 

Matt

 

Można spróbować jeszcze tego, ale u mnie skutek był taki, że profile całkowicie sie rozjechały.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Na początku mnie trochę irytował ten nowy W8. Modern Ui na kompie deskopowym to straszna porażka i nieużyteczny bajer. Podobnie jak głupie jest połączenie modern Ui ze starym UI i wciśnięcie dwa razy tych samym programów i opcji, tylko, że w innym srodowisku. Mimo tego podoba mi się wygląd i działa całkiem przyzwoicie.

 

Mam tylko jeden problem. Mianowicie jak odpalam jakąs grę, dajmy na to Skyrima. Wszystko smiga pieknie przez około 5-10 minut. Pozniej nie to, że gra tnie, tylko jakby zwalniała na sekundę, a potem przyspieszała. Podobnie jest z inynmi grami.

 

O co może chodzić?

Edytowane przez lukiluk
Odnośnik do komentarza
Gość TopsyTurvy

Nic co wpłynęłoby na prędkość działania komputera. Dostaniesz kilka zbędnych apek typu Amazon czy eBay, odinstalujesz dwoma kliknięciami. W Toshibie dostałem McAffe z przydatnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy to normalne że system windows 8 się sypie?Może komputer chodzić kilka godzin i jest zero problemu , ale jeżeli włączę go ponownie restartuje się przy logowaniu albo wiesza w trakcie.Już raz robiłem reinstalke Win8 ponieważ system kompletnie padł a nic w nim nie kombinowałem.Programy pokazują że dysk jest sprawny a na windowsie 7 problemów takich nie było.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie jest lepszy

 

 

ej, a instalował juz ktoś 8.1? Niby aktualizacja miała być a jej nie widze, podobną ją wycofali, ale jedni mają, podono u niektórych jej nie widac? ocb?

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...