Skocz do zawartości

Spider-Man Cinematic Universe


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No ten najnowszy spidermanek to czołówka jeśli chodzi o wszystko co powiązane z marvel. Świetne postacie, niewymuszony humor, super oprawa audiowizualna - aż szkoda, że u nas w imaxach tego nie puszczają, tylko jakiegoś człowieka-rybę. I ten soundtrack :banderas:męczę go już od kilku dni i dalej się nie nudzi. Wiadomo, że sama historia jakoś super oryginalna nie jest, ale podana w taki sposób, że z przyjemnością się je tego kotlecika. I tak jak pisał tokar, scena po napisach - czyste złoto, zdecydowanie warto siedzieć do samego końca. W sumie sony ma teraz większe szanse na oskara niż disney z tą swoją panterą. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Nie no ale tak na serio marsz do kin, to nie jest jakiś krap od DC, który musisz tłumaczyć sobie, że jak lubisz morskie sceny to może ci się spodobać i krytycy się nie znają. Film raczej spodoba się każdemu miałem obok dzieci i matki, jakichś gimbusów i laski i raczej każdy podjarany.

 

Jako adaptacja komiksu to jest zupełnie inny poziom, wizualny cukierek, każdy kadr praktycznie wywołuje zachwyt (jedyna rzecz, która mnie irytowała to aberracja chromatyczna na postaciach, czasem dostawałem oczopląsu i miałem wrażenie, że jestem pijany jak to oglądam, ale już mam tak z tym efektem, że go nie cierpię) do tego świetna postać Milesa, która jest jakieś tysiąc razy ciekawiej napisana niż w growej adaptacji Insomaniaców, te popkulturowe smaczki, kultura hip hop i graffiti, która jest tak bardzo ważnym elementem Nowego Jorku i dzielnicy z której jest Miles. Nawet detal w postaci Air Forców robił strasznie mimo, że nie jestem fanem lokowania produktów w filmach. Humor nie wywołuje uśmieszków zażenowania, postacie są animowane ale mają ekspresje wizualną na niesamowitym poziomie, rozbijanie czwartej sciany ale z głową (nie tryhardowe jak w przypadku Deadpoola), nawet dostało się Tobeyowi za wiadomo jaką cringową scene :usmiech: Zabawa konwencjami na papierze wydawała mi się czymś w rodzaju gulaszu, niby może wyjść z tego strawne danie ale w ogolnym rozrachunku nie będzie to nic wyrafinowanego, no cóż i tutaj się pomyliłem. 

 

Takie adaptacje komiksowe to aż z przyjemnością się ogląda bo nikogo wtedy nie mierzi widok przerysowanego Kingpina, który jest szeroki jak dwa traktory, a wygląd Gobilina to :banderas: Od czasów Blade  Runner 2049 nie miałem takiej chcicy na drugi seans. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Spider-Man Uniwersum

Jak dla mnie film idealny:

- animacja tego filmu to uczta dla oczu, nie wiem kto nad tym siedział, ale powinien dostać oscara

- fabuła poprowadzona od samego początku do końca w świetnym tempie, beż żadnych cięć, nudzenia, dłużyzn

- pełno odniesień, easter eggów, ogólnie dla fanów uniwersum pająka cud, miód i piwerko!

- humor i to nie taki czerstwy, tylko naprawdę fajny, odpowiedni do danej sytuacji na ekranie, można się zaśmiać.

 

Powiem krótko, to był najlepszy film o superbohaterze na jakim byłem kiedykolwiek.

 

10/10

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Be_ napisał:

Idę na napisy po weekendzie także nie mam co żałować :usmiech:

Idziesz 2 raz do kina na film o bohaterze w rajstopach, widzisz, niepotrzebnie było mieć taką skrajną opinię o flimach tego typu.

 

Mnie tez cieszą opinie, ale cięzko mi  uwierzyć ze to az tak dobre, po  trailerach pachnie mi bardziej filmem  pod disney XD niż fimem dla też starszych widzów, pewnie nie ma tam żadnego z mroczniejszych wrogów? same skorpionki, oktopusy i kingpinki.

Ale pójdę. Ale na pewno nie na dubbing.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, milan napisał:

Idziesz 2 raz do kina na film o bohaterze w rajstopach, widzisz, niepotrzebnie było mieć taką skrajną opinię o flimach tego typu.

Ale ja miałem skrajną opinię po aktorskich firmach super bohaterskich. Filmy animowane i seriale animowane zawsze uwielbialem. Nadal nie lubię 95% filmów z MCU

3 minuty temu, milan napisał:

niż fimem dla też starszych widzów, pewnie nie ma tam żadnego z mroczniejszych wrogów? same skorpionki, oktopusy i kingpinki.

No jest to film dość młodzieżowy, w dużej mierze raczej familijny 

Odnośnik do komentarza

O ja pier,dole.

 

Zostałem zniszczony, ostatnio z takim uśmiechem wychodziłem z kina po Mad Maksie. Jestem tak podjarany tym filmem, że gdyby po wyjściu z kina stał stragan z gadżetami, to kupiłbym figurki każdego spidermana i wsadzał sobie w domu w du,pę.

 

Animacja, MUZYKA, tempo, bohaterowie jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

fa8a4862108b201924d363a926c77d0a.jpg/10

 

najlepszy film o superbohaterach

 

homecoming xDDDDD

 

dc xdDDDDDDD

 

całe MCU xDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza

przed seansem nawet nie oglądałem zwiastuna, tak teraz czytam co tam na górze napisałeś, że jakieś disneye XD czy coś. odpowiem tak:

 

xD

 

myślę, że zarówno mały i duży będzie się bawił znakomicie, ale duży jednak bardziej doceni pracę włożoną w stworzenie tego cuda

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ok, zaliczyłem i ja. Nie jest to żadne 12, 11, ani nawet średniackie 10/10, a jedynie marne "9". więc mam nadzieję, że kto nie widział, zaskoczy się teraz tylko na plus. 

 

Kolejny komiksowy film po Ragnaroku, który wie jak inteligentnie robić gagi. Z tym że ten od początku do końca nie zawiera praktycznie żadnej nienaturalnej relacji między postaciami (relacja Milesa z jego starym, oraz wujkiem - SZIIIIIT), bez oklepanych dialogów itp. kliszowych pierdół, i z motywami, które aktorskie Spodery zawsze musiały tłumaczyć łopatą (w senie słowami), zamiast zrobić to zwyczajnie akcją i samym zachowaniem postaci. No nie wiem co im tam odyebało, że nie bali się nawet pokazywać scen śmierci na oczach widzów. Ogromny szacunek dla Sony Pictures, że oddali tak dużo wolności artystycznej twórcom.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...