Skocz do zawartości

Planet of the Apes


Rekomendowane odpowiedzi

Krótko po obejrzeniu filmu stwierdzam, że jest ok, ale jedynka jednak była lepszym filmem. Z całą pewnością efekty roz(pipi)iają system, osiągając momentami fotorealizm. Jest więcej akcji, one-linerów i więcej małp. Jest za to mniej sensu (tak Tokarku!) i totalnie zmaszczony wątek ludzki (jeden wielki wymiot), z grubo ciosanymi bohaterami i oczywiście fatalnie obsadzonymi. Jako, że małp jest jednak więcej i są gites, to 7/10 mimo stępienia materiału mogę spokojnie dać.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wracam z kina i mam dobre odczucia. Ostatnio byłem na X-menach, i choć artystycznie i klimatycznie wygrywają z DOTPOTA (haha, skrót GOTY), to jakoś tak bardziej dopełniony wydaje mi się właśnie film z małpami. I jakoś dziwnie się czuję o tym pisząc, bo jakoś nigdy fanem Planety Małp nie byłem. Jedynka wydawała mi się tylko porządna. Tutaj dostałem wyższą półkę kina popcornowego. Na mega plus na pewno ścieżka dźwiękowa. Choć z jednej strony była to taka typowa generic hollywood melancholic tune, to w ten film wpasowała się idealnie i była słyszalna. Wyobraziłem sobie grę postapokaliptyczną z taką muzyką i to jest właśnie to czego bym chciał bardzo bardzo (poniekąd trochę Fallout 3 to miał). Ofkoz było kilka wręcz przegiętych momentów

Jak Rambo-Koba na koniu, z dwoma karabinami, rozwalający LAV-a :D

, ale ogółem muszę przyznać że nie mam się za bardzo czego doczepić (wszelkich technologicznych bzdur nie ma sensu, to film o gadających małpach). Bo też nie spodziewałem się tu głębi niewiadomo jakiej, tylko po prostu ciekawego kina na relaks, które skutecznie stworzy wrażenie niegłupiego i nie będzie zalewało głupoty wybuchami. Chyba temu filmowi się udało, dlatego mogę polecić każdemu kto ma podobne oczekiwania co ja miałem ;)

Odnośnik do komentarza

Ja sie nadal zastanawiam co dalej

lekkie spoilery

 

dobra kazub dam w spoiler ale kurde to serio są ogólniki, których zresztą można sie domyśleć po trailerach nawet

 


szykuje sie wojna. Ale ciekawi mnie kiedy bedzie przeskok ze to malpy sa dominujacym gatunkiem w ubraniach. I czy ludzie zdziczeja czy moze troche inaczej to rozwiążą

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dzięki jano z te lekkie spoilery 

 

 

z jedynką miałem mieszane uczucia i "głupotki" bardziej mnie drażniły, niż w prometeuszu, który jest dla mnie lepszym filmem. ale forum prometeusza jechało doszczętnie, a planetą małp się jarało. 

teraz nie wiem, czy iść do kina. nie, nie chodze na same efekty specjalne, inaczej terminator salvation nie byłby goovnem, tylko super filmem. 

 

czy ta tytułowa ewolucja intryguje bardziej, niż w jedynce, czy chodzi po prostu o komputerowe małpy robiące fajne miny ? 

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ja sie nadal zastanawiam co dalej

 

lekkie spoilery

 

dobra kazub dam w spoiler ale kurde to serio są ogólniki, których zresztą można sie domyśleć po trailerach nawet

 

 

szykuje sie wojna. Ale ciekawi mnie kiedy bedzie przeskok ze to malpy sa dominujacym gatunkiem w ubraniach. I czy ludzie zdziczeja czy moze troche inaczej to rozwiążą

 

 

jako że ludzie zostaną w końcu zniewoleni i aczną się w tej niewoli rozmnażac, kolejne pokolenia zatracą wiekszość cech cywilizacji, podejrzewam że w końcu dojdzie do pokolenia któe mając problemy z mówieniem nie bedą potrafily nauczyc kolejnych pokoleń niczego poza bełkotem.

 

Odnośnik do komentarza

tytułowa ewolucja to jest tylko po polsku i nie ma wiele wspolnego z filmem (jak to zwykle polskie tytuły) , po angielsku jest "świt planety małp" a nie ewolucja

 

 

film jest dosyć bezpośrednią konstynuacją, mineło pare lat, małpy mają sie dobrze, ludzie nie aż tak dobrze, no i podgryzają sie wzajemnie (pisze ogolnikami na bazie trailerów żeby nikt mi nie zarzucił spoilerowania)

 

film jest dosyć zróżnicowany, przeplatają sie caly czas wątki spokojne (rozmowy itp) z akcją, i "wybuchami"  (oczywiście to dotyczy bardzo wielu filmów, ale tutaj miałem wrażenie sporej sinusoidy, cichy spokojny kawałek > widowiskowa akcja > sichy spokojny kawałek > wybuchy > cichy spokojny... i tak w kółko, nie mowie że to było jakies bardzo złe, może nawet troche dobre, ale przez to miałem wrażenie lekkiego braku spójności scenariusza, ciągłe skakanie po 2 stylach spokojnym i widowiskowym, zamiast jakiegoś jednolitego budowania napięcia od spokojniejszego początku bo widowiskowy finał (w sumie takie coś też było tylko zamiast linii ciągłej był zygzak skaczący w dół i góry)

 

ogolnie caly powyższy akapit niespecjalnie mowi o filmie, tylko o moim odczuciu prowadzenia akcji, ale specjalnie tak pisze no bo jak napisze o filmie to będą spoilery...

 

jak dla mnie film był dobry (chociaż nie powalający), jedynka mi sie tez podobała i tutaj widzimy poprostu ciąg dalszy, i ciesze sie że go zobaczyłem. było troche smutów i było tez troche dobrych akcji

 

nie wiem czy to ktoś może uznać za spoiler, chyba tylko najwięksi spoilerowi zboczeńcy, jeśli nim jesteś to nie czytaj: (te informacje można wyciągnąć też z trailerów)

główną kwestią jaka mi sie nieco niepodobala to był niedosyt, bo wyobrażałem sobie caly czas stare planety małp, a w drugiej częsci widzimy dosyć krótki wycinek czasu, nie widać wielkiego przeskoku cywilizacji małp, tylko lekki krok do przodu, a jak wiadomo w starych filmach małpy były znacznie bardziej rozwinięte

zapewne twórcy chcą zrobić z tego "serial" na 5-6 filmów, i dopiero w późniejszych zobaczymy to co w typowych starych planetach małp

 

 

z innej beczki całość podoba mi się pod względem całego pomysłu, w sensie że taki scenariusz ma jakieś tam realne podłoże, przy odpowiedniej technice być może ludzie będą w stanie powiększać swoją inteligencję za pomocą leków czy innych sposobów i byla by szansa żeby małpy też zmądrzały, chociaż zapewne wyglądało by to jak akcja z niewolnikami gdzie małpy są na tyle rozumne że mogą wykonywać różne prace, ale mają niższą pozycje społeczną i są robotnikami a nie konkurentami do objęcia władzy nad planetą

 

 

 

 

 

 

jako że ludzie zostaną w końcu zniewoleni i aczną się w tej niewoli rozmnażac, kolejne pokolenia zatracą wiekszość cech cywilizacji, podejrzewam że w końcu dojdzie do pokolenia któe mając problemy z mówieniem nie bedą potrafily nauczyc kolejnych pokoleń niczego poza bełkotem.

 

 

 

teoretycznie to bardzo łatwo osiągnąć, wystarczy że małpy odizolowały by ludzkie dzieci od rodziców w niewoli i wychowywały by te dzieci nie po ludzku tylko w jakiś inny sposób, mimo ludzkiej inteligencji dzieci wychowane "prymitywnie" bardzo szybko dziczeją, widać to na realnych przykładach gdzie dziecko wychowywało się w lesie z wilkami, albo dzieci zamknięte w piwnicy przez rodziców bez dostępu do żadnej nawet podstawowej edukacji - takie dzieci były kompletnie zdziczałe i nawet po uratowaniu i wielu latach prób odbudowy ich człowieczeństwa były zatrzymane w rozwoju na poziomie zwierzęcia

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem tylko pierwszą część, ale zawiodłem się, bo liczyłem na to, że potęga małp tkwi tylko w ich błyskawicznej ewolucji, a nie jakimś śmiesznym wirusie zakażającym tylko ludzi. Cały rozwój świata małp mógłby być bardziej rozciągnięty w czasie i każda kolejna część mogłaby pokazywać historię innych bohaterów na różnym etapie rosnącej dominacji małpiszonów. Początek i pierwsza mutacja małpy, mogłyby mieć miejsce np w latach 50-60., kolejna część mogłaby pokazywać lata 80-90 a jeszcze kolejna  XXI wiek.

Odnośnik do komentarza

liczyłem na to, że potęga małp tkwi tylko w ich błyskawicznej ewolucji, a nie jakimś śmiesznym wirusie zakażającym tylko ludzi

 

nie "jakimś wirusie" tylko wirusie który zwiększa inteligencję małpom dla ludzi jest śmiertelny. to właśnie to nad czym pracował kolega petera parkera w jedynce - czyli lek na altzhaimera był podawany w formie wirusa, i okazało się że ta mocniejsza wersja jest śmiertelna dla ludzi (za to właśnie małpom znacznie zwiększa inteligencję)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...