Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawać się może, że język ich poznał w czasie trwania podróży międzygwiezdnej (2,5 roku) studiując dane dostarczone przez archeologów, dorzucić należy do tego jego podpięcie pod archiwa Inżynierów już na miejscu. Jako jedyna istota widzi też systemy statku.

 

Czyżby już scenariusz został zdjęty? Nie mogę się do tego dostać, może ktoś ściągnął w pdf i chciałby udostępnić?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, na podstawie obszernych badań archeologów David studiuje je w 2,5 roku - w scenariuszu jest stwierdzenie, że tylko mu jak androidowi udalo sie zapoznać przez ten czas ze wszystkimi materialami co nie byloby mozliwe dla zwyklych ludzi - tyle bylo tej dokumentacji. Na jej podstawie David podczas wizyty do piramidy ciągle studiuje jej wnętrze i porównuje z badaniami i jednym słowem epicko ogarnia temat.

 

Na koncu gdy rozmawia z Inżynierem ten mowi w swoim jezyku do niego, ze zasadnicze zaj ebal sprawe, ze go obudzil bo go zabil (wypuscil na wolnosc do opanowanego przez facehuggery statku - musialo udac mu sie spier dolic na poczatku po outbreaku). Mowi rowniez, ze jesli ma zginac to przynajmniej dokonczy plan i wysle statek na ziemie i zabiera sie do ustawiania kursu i odpalenia statku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość DonSterydo

Kupiłem film na BD i muszę powiedzieć, że scenariusz faktycznie słaby :/ Masa kretynizmów i randomowych wątków.

 

"Podobało" mi się jak super nowoczesny statek wlatuje na orbitę nieznanej planety i przelatują akurat w pobliżu konstrukcji obcych, których o dziwo nie wykryły super nowoczesne systemy skanowania, a jeden z archeologów zwyczajnie wypatrzył je przez okno XD Dobry był tekst w stylu "zeskanuj mi to bo chcę wiedzieć czy to naturalna konstrukcja" - byłoby ciekawe gdyby się okazało, że na tej planecie budowle rosną po deszczu :P Nie zabieramy broni, no bo to przecież ekspedycja badawcza, duuuhhh.

 

itp. itd.

 

Nie wiem co mieli we łbach puszczając ten scenariusz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem film na BD i muszę powiedzieć, że scenariusz faktycznie słaby :confused: Masa kretynizmów i randomowych wątków.

 

"Podobało" mi się jak super nowoczesny statek wlatuje na orbitę nieznanej planety i przelatują akurat w pobliżu konstrukcji obcych, których o dziwo nie wykryły super nowoczesne systemy skanowania, a jeden z archeologów zwyczajnie wypatrzył je przez okno XD Dobry był tekst w stylu "zeskanuj mi to bo chcę wiedzieć czy to naturalna konstrukcja" - byłoby ciekawe gdyby się okazało, że na tej planecie budowle rosną po deszczu :P Nie zabieramy broni, no bo to przecież ekspedycja badawcza, duuuhhh.

 

itp. itd.

 

Nie wiem co mieli we łbach puszczając ten scenariusz.

 

 

Jak to nie zabieramy broni, przecież mieli flejm throwery!!!111

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Słyszałem wcześniej od kumpla, że jest źle, ale nie spodziewałem się, że aż tak.

 

Dobre było jak statek białasa uderzył w ziemię co powinno wygenerować potężny wstrząs zwalający z nóg, a te sobie biegały jak gdyby to był pusty karton. Albo jak po całym tym cyrku głowa Dave'a dalej leżała 3m od jego ciała :P

Odnośnik do komentarza

Ale tak całkiem na serio spytam - każdy, ale to każdy bez wyjątku film, rozpatrujesz przez pryzmat najdrobniejszych szczegółów i zależności przyczynowo skutkowych? Kurde, musiałbym się zapoznać z twoja opinią o Gwiezdnych Wojnach albo trylogii Jacksona. Tam dopiero są panie głupoty i niestworzone rzeczy! A w temacie - właściwie w każdej filmie z Obcymi moglibyśmy wymienić mnóstwo nieścisłości i pytań bez odpowiedzi (zaznaczam, że akurat jestem fanem). Nie oznacza to jednak, że są głupie, kiczowate czy co tam jeszcze. Moim zdaniem to czas zweryfikuje wartość Prometeusza. Z Gwiezdnych Wojen też się śmiali.

Edytowane przez acidizer
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Ktos moglby w skrocie napisac jaki mial byc pierwotny scenariusz?

 

Mysle, ze sporo hejtow leci na ten film bo ludzie oceniaja go przez pryzmat universum Obcego. Ja sie nie znam bo nie sledzilem informacji ale czy to faktycznie mial byc prequel do Obcego czy tylko film, ktory luzno zapozycza sobie chociazby elementy SJ?

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj m.in. moje posty na poprzedniej stronie.

 

Hejty lecą przez kompletnie zidiociałe i nielogiczne sceny, ten film po prostu kupy się nie trzyma.

Niby oficjalnie nie jest to prequel obcego, ale występują tu i inżynierowie, i ich statek, i pierwowzór obcego.

Scott po nurkowaniu chyba niedotlenienia dostał...

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Przeczytalem, masakra teraz jeszcze bardziej jestem przekonany o tym,ze film jest calkowiscie idiotyczny. Wydaje sie,ze pod pierwszy scenariusz wystarczylo dobrac obsade i dodac troche efektow,zeby film stal sie godnym reprezentantem sci-fi i universum. Widac, ze spie.rdolic mozna nawet gotowy produkt podany na tacy. 

 

Nikt mu nie powiedzial,ze film jest durny, podczas realizacji?

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytalem, masakra teraz jeszcze bardziej jestem przekonany o tym,ze film jest calkowiscie idiotyczny. Wydaje sie,ze pod pierwszy scenariusz wystarczylo dobrac obsade i dodac troche efektow,zeby film stal sie godnym reprezentantem sci-fi i universum. Widac, ze spie.rdolic mozna nawet gotowy produkt podany na tacy. 

 

Nikt mu nie powiedzial,ze film jest durny, podczas realizacji?

I to jest właściwie najdziwniejsze...

 

Za dziesiątki lat ludzie będą Prometeusza na składowe rozbijać by odpowiedzieć na pytanie: WTF?

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj pierwotny scenariusz, później obejrzyj film i płacz....

Albo obejrzyj jeszcze raz film, przeczytaj skrypt i też płacz.

 

A czy ja powiedziałem, że ten film jest wybitny lub genialny? Nie, stwierdziłem jedynie, że głupot, jakimi jest usiany, znajdzie się bez liku w filmach powszechnie uważane za kultowe. Ale przecież są kultowe, to złego słowa nie można powiedzieć. Nie każdy widzę zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale tak całkiem na serio spytam - każdy, ale to każdy bez wyjątku film, rozpatrujesz przez pryzmat najdrobniejszych szczegółów i zależności przyczynowo skutkowych? 

 

Debilizmy w tym filmie są od samego początku aż do końca i to takie, które walą po oczach.

Odnośnik do komentarza

 

Przeczytaj pierwotny scenariusz, później obejrzyj film i płacz....

Albo obejrzyj jeszcze raz film, przeczytaj skrypt i też płacz.

 

A czy ja powiedziałem, że ten film jest wybitny lub genialny? Nie, stwierdziłem jedynie, że głupot, jakimi jest usiany, znajdzie się bez liku w filmach powszechnie uważane za kultowe. Ale przecież są kultowe, to złego słowa nie można powiedzieć. Nie każdy widzę zrozumiał.

 

Ale w tych kultowych filmach oprócz głupot jest coś jeszcze.Nie każdy widzę to rozumie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te produkcje powstały w latach 70.-80 i pierwszej połowie 90,, więc sądzę, że jeśli pojawiły się tam jakieś nieścisłości bądź motywy bez sensu to z tego co kojarzę nie wpływały one w żadnym stopniu na gorszą jakość tych klasyków. Można takie coś wybaczyć, natomiast nie w przypadku Prometeusza fundującego zwyczajny "mindfuck" w złym tego słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza

Nie wpływały, bo odbiorcy nie mieli tak naj.ebane w głowach, jak dzisiaj. Teraz, kiedy już pozjadaliśmy wszystkie rozumy i widzielismy wszystko w kinie, oczekujemy aby kazdy film, obojetnie czy horror, sc-fi czy głupia komedia, były superhiperpoprawne w sensie logicznym. Wow. Nie dbam o to; gdybym miał tak do wszystkiego podchodzić, to nie ogladałbym żadnego filmu, bo umarłbym na w(pipi)v.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Po części mógłbym ci przyznać rację ale Prometeusz to akurat film, który jako podtytuł powinien mieć "nielogiczność" bo tyle tam różnorakich kwiatków. Po dzisiaj żałuję spędzonego czasu na seansie i tego transferu jaki zmarnowałem by tego potworka ściągnąć.

Jak dla mnie jedno z największych rozczarowań ostatnich lat. Szkoda, że twórcy nie mają za grosz szacunku wobec inteligencji swoich odbiorców i serwują taki mielizny. Choć kto wie, może w USA im się to podobało.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...