Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

O końcówce:

 

 

a widziałeś jej reakcję, spojrzenie? nie zostało to powiedziane wprost, jak wiele rzeczy w tej grze (jak np. to, że Bill jest gejem) ale wszystko na to wskazuje i zdecydowana większość interpretacji z jakimi się spotkałem wskazuje na to, że Ellie zawiodła się na Joelu widząc, że ją okłamuje.

 

 

Dokładnie tak samo pomyślałem. A wczoraj, dwa tygodnie po skończeniu gry, przyszła mi taka myśl do głowy: dlaczego właściwie w ostatnim rozdziale sterujemy Ellie a nie Joelem? Jaki niby miałby być tego powód, przecież Joel jest cały i zdrowy, są razem, wszystko zakończyło się happy, czyż nie? I wtedy sobie uświadomiłem, że pierwszy raz Ellie graliśmy kiedy STRACIŁA Joela, kiedy ten był na łożu śmierci, została wtedy praktycznie sama. Czyżby zatem ostatni rozdział był analogią do tej straty? Jakiś sens granie nią na samym końcu przecież miało.

 

 

 

geez... idąc drogą takich skojarzeń, zaraz dojdziemy do tego, że zaraza została spowodowana przez zielone ludki z marsa... wszystko można "udowodnić" takimi skojarzeniami...

A że Bill jest gejem nie było powiedziane bezpośrednio? Fuck... można bardziej dosadnie to przedstawić? chyba tylko tak, że Joel w pewnym momencie obrócił by się do ekranu i powiedział "drogi graczu, ten oto pan, mój serdeczny kolega, jest homoseksualistą - penisoentuzjastą i waginosceptykiem z krwi i kości" - ludzie, opamiętajcie się... dzieci czytają, za rok zaczną wymyślać drugie dno dla "Pong'a" i "Pac-Man'a" :/

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

przecież po to jest voice acting i taka grafika, żeby można było zauważać takie rzeczy jak ton głosu i spojrzenia, gry to dziś coś więcej niż za czasów ponga i pac mana, przecież to jak porównywać malunki z Lascaux do obrazów Matejki. polecam czasem głębiej je rozpatrywać, zwracając uwagę na smaczki a nie tylko to co zostanie nam powiedziane wprost.

a z tym przedstawieniem Billa jaki geja nie zrozumiałem - uważasz, że bardziej dostanie nie trzeba tego przedstawiać czy wrecz przeciwnie - nie wierzysz, że tak jest i uważasz, ze to jak wymyslanie drugiego dna w pongu? bo troche zamotany post;)

 

Edytowane przez ds
Odnośnik do komentarza

co do końcówki...   i ...

przecież to było oczywiste, ze Ellie wybaczy wszystko Joelowi. ostatnie sceny,  jak i gemplay wszystko tłumacza.

tłumacza, ze Joel jest jedyna osoba którą trzyma Ellie przy życiu w tym okropnym świecie. jest gotowa oddać, za niego życie, wiec czemu miałaby nie wybaczyć mu kłamstewka ?

 

a Bill, jak na ciotę wcale nie jest taki ciepły, a to może troszkę zmylać.  heh..

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Ja nie mowie, ze Bill nie jest cieply. Dla mnie wlasnie bylo to oczywiste. I nie splycam calosci do poziomu tego, co jest powiedziane wprost, ustami bohaterow. Chodzi mi o to, zeby nie dokonywac nadinterpretacji. Przez kazdego z nas w takiej chwili przemawiaja prywatne doswiadczenia I kazdy interpretuje to Przez pryzmat wlasnych doswiadczen. Na przykład dla mnie ta scena pokazywała coś w stylu "no dobra nie wierze ci ale niech będzie - Może i mi się nie podoba ale to akceptuję". Dla mnie ta scena była pewnym symbolem: pokazała jak niedojrzała dziewczynka Zaczyna rozumieć świat dorosłych, bardzo często oparty o kłamstwo. Jednak to jest moja interpretacja, nikt nie ma tutaj prawa ingerowania w moje zdanie. To jest zupełnie jak przypadku dobrej książki z otwartym zakończeniem

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ja nie mowie, ze Bill nie jest cieply. Dla mnie wlasnie bylo to oczywiste. I nie splycam calosci do poziomu tego, co jest powiedziane wprost, ustami bohaterow. Chodzi mi o to, zeby nie dokonywac nadinterpretacji. Przez kazdego z nas w takiej chwili przemawiaja prywatne doswiadczenia I kazdy interpretuje to Przez pryzmat wlasnych doswiadczen. Na przykład dla mnie ta scena pokazywała coś w stylu "no dobra nie wierze ci ale niech będzie - Może i mi się nie podoba ale to akceptuję". Dla mnie ta scena była pewnym symbolem: pokazała jak niedojrzała dziewczynka Zaczyna rozumieć świat dorosłych, bardzo często oparty o kłamstwo. Jednak to jest moja interpretacja, nikt nie ma tutaj prawa ingerowania w moje zdanie. To jest zupełnie jak przypadku dobrej książki z otwartym zakończeniem

 

no i Twoja interpretacja mi się podoba, o to chodzi w tej grze. po poście wydawało mi się, że jesteś przeciwko dopowiadania swojej interpretacji, nie zrozumieliśmy się:)

Odnośnik do komentarza

niedługo zaczynam swoją zabawę z The Last of Us. Mam kilka pytań:

 

1. Na ile godzin starcza gra? Nie wiem czy zacząć na normal czy hard - lubię wyzwania, ale chcę ją w miarę szybko ukończyć by sprzedać po dobrej cenie.

2. Wersja Pl czy Eng? Lubię swojskie klimaty, ale tu mam dylemat.

3. Ogólne wskazówki co do gry, tzn. jakie opcje ustawić, z nasłuychiwaniem czy bez itp itd.

4. Czy cena 185 zł z wliczoną wysyłką za używaną grę (jednak gra jak nowa) z wszystkimi kodami niewykorzystanymi, wersja PL, standardowa edycja to dobra cena? Uda mi się sprzedać nie wiem, powiedzmy w połowie sierpnia za 150 zł? lub nawet wcześniej

5. zamierzam przejść tylko singla na szybko, potem jak gra stanieje kupię ja ponownie i spróbuję wbić platynę, obym sprzedał grę w dobrej cenie, bo nieprzyzwyczajony jestem do wydawania takiej kasy na gry (tak, na śniadanie jem kanapki z chlebem lub cebulą :D)

Odnośnik do komentarza

idź do pracy zamiast grać to nie będziesz musiał tak dziadować

 

1 około 15-22h

2 tylko angielski

3 jak chcesz mieć trudniej to dawaj harda bez podsłuchiwania

4 najlepsza gra generacji a ty sie pytasz czy warto wydać kase. jesli na jakąkolwiek gre warto wydać ciężko uzbierane od babci pieniądze to właśnie na TLOU

5 nie dziaduj

Odnośnik do komentarza

nie dziaduję, wolę mieć kilka gier za taką cenę niż jedną niedługo po premierze, mam inne wydatki :) ale w przypadku TLOU nie mogłem się powstrzymać. obym się nie zawiódł bo serią Uncharted nieco się przejadłem. tu są sprzeczne głosy na ten temat (czy gra ma wiele podobieństw do Uncharted). pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...