Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest tak, że teraz praktycznie w każdej grze kupionej w Brytolandii jest polski, o ile takowa wersja istnieje? Coraz częściej widzę ludzi, którzy kupują gry w UK i mają albo napisy albo dubbing.

 

Co do pór roku to wiadomo, lato najdłuższe. Każda kolejna część roku to krótsza gra, wiosna to raptem dwa rozdziały.

Edytowane przez Homer S
Odnośnik do komentarza

A to nie jest tak, że teraz praktycznie w każdej grze kupionej w Brytolandii jest polski, o ile takowa wersja istnieje? Coraz częściej widzę ludzi, którzy kupują gry w UK i mają albo napisy albo dubbing.

 

TLOU kupiłem na Allegro, więc nie wiem skąd pochodził. Ale np Sly Cooper Thieves In Time kupiony w Amazon.co.uk  jest tylko po angielsku, więc nie jest to raczej regułą.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

TLOU z tego co wiem tylko edycja z polskiej dystrybucji ma język PL. Była aferta w związku z kopiami z czech gdzie wcześniej np. U3 miało PL i gra była o jakieś 50zł tańsza, natomiast przy TLOU wersja czeska nie miała PL. SCEP zrobiło się cwane.

A to, że miałeś okładkę ANG to nic nie znaczy, gra mogła być z polskiej dystrybucji tylko ktoś okładkę zmienił. Po co? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza

skończyłem przedwczoraj grę na hard.

 

gra jest długa! 15 godzin i 37 minut to świetny wynik, przy czym wcale się nie nudziłem! bardzo fajna fabuła, przekonujące postacie, fajna mechanika (bardzo przyjemna eksploracja, emocjonujące walki -

nigdy nie zapomnę walki z ostatnim przeciwnikiem przed wejściem do sali operacyjnej Ellie - nie mam już praktycznie nic, a że to mocni przeciwnicy, a życia praktycznie zero, to walka broniąpalną odpadała - jakbym się wychylił to po mnie. szukałem po całej lokacji cegły i znalazłem, rzuciłem w niego i biegłem ile sił w nogach by "ogłuszenie nie przestało działać" zdążyłem w ostatniej chwili go zabić :D

 

 

zakończenie bardzo ciekawe, zupełnie na co innego się nastawiałem

 

 

 

 

doszło nawet do tego że wkurzyłem sięna Joela i te jego miłe tekściki w epilogu bardzo mnie wkurzały. bardzo egoistyczne zachowanie, choć w sumie nawet go rozumiem, bo to czy szczepionka zostanie zrobiona nie było pewne, a Ellie była ostatnią osobą którą darzył uczuciem - i nie chciał ponownie stracić podopiecznej.

 

 

kilka mocnych momentów

np. śmierć Sama i Henry'ego, mimo że te postacie jakieś mega charyzmatyczne nie były

 

 

znakomita gra naprawdę. zdziwiło mnie tylko to że aż tyle osób zabijamy, miałem aż 784 zabójstwa w całej rozgrywce! 

 

na pewno kiedyś znowu grę kupię i przejdę ponownie na survivorze :)

 

PS znakomity soundtrack. nigdy praktycznie w grach nie zwracam na to uwagi (chociaż credits song w infamous 2, the walking dead to imo coś pięknego, podobnie jak w ico i shadow of the colossus). soundtrack w TLOu jest minimalistyczny, ale akustyczne melodie np. po wspomnianym w ostatnim spoilerze momencie (przejście na "kolejny z czterech etapów" - nie chcę za bardzo spoilerować, bo nawet taki szczegół kogoś może wkurzyć) aż dreszcze wywoływały. a po zakończeniu przez całe creditsy słuchalem soundtracku który leciał i myślałem o tym co podczas tej podróży mnie spotkało. niesamowite przeżycie. 

 

9+/10 bo było kilka niefajnych rzeczy.

 

PS2 -

wiosna to jakaś kpina. 2 lokacje prawie takie same jak w lecie (wszystko obrośnięte zieloną trawą) z czego jedna to tunel pełny klikaczy a druga to autostrada... żyrafy chociaż fajne były. powinni bardziej wyważyć proporcje by każda z pór roku podobną długość miała.

 

Odnośnik do komentarza

to, że gra kończy się taką a nie inną porą roku to też taka analogia co do zakończenia...

 

wiosna od zawsze kojarzy z czymś co budzi się do życia, z nowymi nadziejami, w tLoU odnosi się to do sceny z żyrafami i samej końcówki z szansą dla ludzkości w postaci szczypionki z martwej Elly ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to jest najlepsze multi na PS3 wraz z U3. Całkiem inne nuż w Uncharted, inne każdej innej gry. Początkowo było tylko ok, ale z czasem idzie wsuaknac bez reszty. Oczywiście przynajmniej 2 znajomych z hs w drużynie to mus, bo inaczej gra nie ma sensu.

 

oj tam ja praktykowałem tryb ninja :ninja: odłączając się od głównych składów grając na własną ręke w pojedynkę i lepiej na tym wychodziłem niż na podnoszeniu ciot co obrywały co chwile

Odnośnik do komentarza

Multik jest bardzo fajny, ale trzeba mieć znajomych do gry, bo samemu to się głupio gra. No i obowiązkowy HS, bo ta gra cholernie stawia na współprace.

Wysypki dostaję jak widzę te opinie.

Ludzie, owszem, gra się rewelacyjnie, kiedy ma się zgrany team i headset, ale grając sam, bawiłem się wyśmienicie. Na jakieś 25h spędzone online, może połowę spędziłem grając z kumplami na HS i bawiłem się rewelacyjnie, więc jeśli jeszcze ktoś nie grał, to niech nie słucha tych tekstów ciągle powtarzanych o obowiązkowym HS i zgranej ekipie. To jest plus do jakości rozgrywki w każdej grze mające online: od tetrisa zaczynając, przez CoDy i BFy, a na TLoU kończąc! Ale przecież i bez tego można!

Edytowane przez mr_pepeush
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ja od siebie dodam, ze tylko raz grałem z ekipa i bylo dobrze, nie powiem, ale...  i tutaj zaczyna sie całkiem inna bajka.

ano dlatego, ze  jestem koneserem trybu dla pojedynczego gracza i nawet w multi staram sie grac w pojedynkę. gram tak, bo to lubię tak. 

chodze tam, gdzie chce i robie akcje, jakie mi odpowiadają - własnie po to jest wyszukiwanie bez drużynowe :)

 

sorry, ale multi jest dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...