Skocz do zawartości

Kierunek, w którym zmierza PE


Rekomendowane odpowiedzi

to zawsze tak jest: ktoś napisze, że jest niezadowolony, potem jest cisza i JEŚLI pojawi się druga niezadowolona osoba to OD RAZU jest 100 którzy mają pretensję. Btw pomysł na zmianę loga zje. bany jak świata w Afryce :-)

Odnośnik do komentarza

W porównaniu do konkurencji PSX Extreme dobrze sobie radzi. Zmiany czy to w formie, wyglądzie albo wśród redaktorów czasopisma. To powoduje, że dalej w dobie internetu kupuję te czasopismo. CDA kupię dla fajnej gry raz na dłuższy czas, a Neo Plus czy PlayBox przeglądam w Empiku. Jednakże z kokurencji i tak NeoPlus najlepiej sobie radzi ze względu na ciekawą publicystykę której trochę brakuje w PSXE. Playbox do mnie nie trafia, a CDA to dinozaur który potrzebuje większych zmian, bo teraz to czasopismo o wszystkim.

 

PSXE stara się być poważnym periodykiem o konsolach i dobrze, jednak słownictwo rodem z gimnazjum radziłbym zatrzymać dla piszących teksty. Jak ktoś chce "starego" PSXE to niech idzie do piwnicy po starutkie numery.

Edytowane przez MajorZero64
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No genialna logika - nie cierpię takich stwierdzeń w stylu "Cieszcie się że...". My jesteśmy dla czasopism, czy one dla nas? Jeśli coś czytelnikowi nie pasuje, to czytelnik po prostu przestanie kupować. Na pewno nie będzie się cieszył.

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez się chyba zmeczył odpowiadaniem, albo ten temat dostał łatkę - ponarzekają, przestaną.

 

 

albo postanowili zastosować strategię "na Blizzard'a " - tj fani narzekają (np na zbyt kolorowe Diablo III ) a oni robią swoje , bo uważają, ze wiedzą lepiej. Im się sprawdza.

 

Czy sprawdzi się i tu, czas pokaże. Ja bym tak jednak odważny nie był :)

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mówię że jak tak dalej pójdzie to sprzedaż zacznie spadać.

Kilka kolejnych nieudanych zmian robionych niejako za plecami czytelników i ludzie przestaną kupować.

 

Sprzedaż już od kilku lat utrzymuje się na stałym, równym poziomie i akurat zmiana wydawcy praktycznie w żaden sposób na nią nie wpłynęła. Nie zmienia to faktu, że to czytelnicy są dla magazynów najważniejsi i uwierzcie mi, że w redakcji śledzi się dokładnie wszystkie konstruktywne opinie, zarówno te negatywne jak i pozytywne. W kwestii nowego logo - naprawdę wstrzymajcie się z krytyką do premiery nowego numeru i zobaczcie jak to będzie wyglądało w praniu. Na dniach pojawi się zapowiedź numeru, która rzuci nieco więcej światła na to, dlaczego wydawca zdecydował się odświeżyć logo. Dodam nawet, że było to w pewnym sensie podyktowane opiniami czytelników.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam tych wszystkich ekspertóf, ktorzy piszą o poziomie sprzedaży, że coś wzrosło, coś spadło albo będzie spadać kiedy siedza w tych swoich syfiastych pokoikach z plakatami na scianach z gierek wideo.

 

Kto ma konkretne dane i wyniki sprzedaży, ich analizę, wykres z ostatnich 2 lat to niech je poda bo takie wróżenie, że sprzedaż będzie maleć to jest żałosne.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja od siebie - merytorycznie jest ok, ale wygląd recek to porażka w porównaniu z tym co było kiedyś. Białe tło, parę screenów i tyle. nawet recenzje pięknych gier są sztampowe (pod względem wyglądu). Szczyty to już Skyrim, Rayman Origins. Z jednej strony dacie nieraz fajny art w recce na całą stronicę by później ładnego Skyrima ubrać w szaty graficzne z Rzeczpospolitej.... A recka Rayman (wiem wiem, numer był zamknięty bla bla bla - ale Cosplay na całą stronę jest...)- nie dość, że brzydka w (pipi) to na jedną stronę. Merytorycznie recenzje trzymają poziom - graficznie - cofnięcie się o parę ładnych lat wstecz. Aż kupię jakieś Neo, żeby zobaczyć jak to tam jest zrobione. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jest bardziej wkurzające od narzekaczy? Ci, którzy wytykają narzekaczom narzekanie. I kto tu niby nie ma czego zrobić z wolnym czasem? :P

 

Nożesz chyba od tego jest to forum, żeby chociaż tutaj można było napisać co się uważa o samym czasopiśmie i zachodzącym w nich zmianach. W dziale z listami siłą rzeczy wiele wiadomości nie będzie drukowanych, zresztą Listy zamienione w dział pokrzywdzonych to nie byłby dobry pomysł tak czy siak. Ale nie. Na forum, które - w przeciwieństwie do magazynu - przyjmie każde wypociny i tak trafi się ktoś, komu będzie przeszkadzało, że ktoś inny ma zdanie odmienne i coś mu się nie podoba. Bo przecież wszyscy mają kochać wszelkie zmiany.

 

Żeby nie było - sam nie zgadzam się z wieloma negatywnymi opiniami, nie uważam też żeby z PSX Extreme było jakoś skrajnie źle. Ale mam też swoje zdanie w paru kwestiach i nie wiem dlaczego miałbym być przez to uznanym za malkontenta. Ba, o wielu rzeczach i tak nie pisałem, bo uważam to raczej kwestia przyzwyczajenia i nie ma sensu pluć się, skoro za jakiś czas całkiem o tym zapomnę.

 

W sumie mała rada dla wszystkich - jednym polecam nieco więcej dystansu, a drugim cierpliwości - każdy ma prawo narzekać i nie zgadzać się ze zmianami i miło by było, gdyby większość zarzutów (zwłaszcza tych sensownych) nie była olewana. I tak podziwiam Pereza za cierpliwość ale fakt faktem, że często odpowiada on jedynie na posty, na które w sumie odpowiadać nie ma po co - bo albo to wałkowany w kółko temat, ale kwestia wyjaśniania już wiele razy.

 

Są natomiast problemy, które imo faktycznie powinny zostać przedyskutowane (screeny od producentów, za mało miejsce na recki, ale wystarczająco na cosplay, artowrki i tryliard reklam i niepotrzebnych pierdół).

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, no, aż nowy temat trzeba było założyć, żeby sobie ponarzekać... [blablabla]

"Obraliśmy jedyny słuszny kierunek - mamy swoję rację, ale nasza racja jest bardziej racjwsza od Waszej". Odkąd tutaj wchodzę Twoje posty jako wydawcy sprowadzają się do odpierania ataków, nie przyjmowania krytyki. Polacy może i mają tendencję do marudzenia - owszem - lecz tutaj nie o samo narzekanie się rozchodzi. Ludziom nie podoba się szata graficzna, to na siłę staracie się wmówić, że ona w rzeczywistości jest OK, a jak OK nie jest to dajcie trochę czasu grafikowi bo na pewno się rozkręci. Czytelnicy przez kilkadziesiąt numerów byli przyzwyczajeni do bardzo dobrej szaty graficznej pisma i teraz, nagle, mają przyzwyczajać się do nowej, zupełnie im nie pasującej, bo grafik nie jest na tyle dobry jak poprzedni? Ch*jowy grafik - bierzecie innego. Nie zatykajcie Czytelnikom gęby byle czym, bo PE byle czym nie było. Zachowanie Butchera może i jest normalne, bardzo ludzkie i męskie, ale - na litość boską - nie przystoi redaktorowi naczelnemu "Największego Pisma Konsolowego w Polsce". Bluzgać może sobie pod nosem, monitor opluć, ale japa na kłódkę i na forum publicznym nerwów nie pokazywać. Tracicie Czytelników - dla wydawcy i naczelnego taki sygnał powinien być osobistą porażką. Przestańcie wreszcie jechać na marce pisma, a z dumą kontynuujcie poziom jaki PE prezentowało. Niestety, na chwilę obecną, jest mu do poprzedniego cholernie daleko.

 

Po raz n-ty ktoś mówi Ci, że jesteś koniem - pora chyba poszukać sobie siodła.

Wskaż mi konstruktywną krytykę, do której się nie odniosłem? Papier - rozumiem, że może się nie podobać, ale to nie znaczy, że od razu go zmienimy, bo "kiedyś to było lepiej" (choćby z tego względu, że niektóre drukarnie mają swoje papiery i nie zaczną nagle sprowadzać dla nas innego). Szata graficzna - nikt nikomu nic nie wmawiał. Rozumiem, że było fajnie, tylko niby Twoim zdaniem co mieliśmy zrobić? Mamy powiedzieć zupełnie innej osobie, żeby robiła tak jak Ściera? Zresztą, w kwestii grafiki zdajemy sobie sprawę, że szału nie ma i nad tym pracujemy cały czas - efekty niebawem.

 

Tracimy Czytelników - bo Tobie się tak wydaje? I to jest ta argumentacja, którą mam brać do siebie? Spokojnie, sprzedaż ma się bardzo dobrze, a zmiany są, bo uważamy, że warto iść z duchem czasu. To może najlepiej, żeby za 10 lat PE dalej miało stare logo i szatę graficzną? Najzabawniejsze jest to, o czym już pisałem - wszyscy chwalą Neo, które właśnie dzięki zmianom odbudowało swoją markę, ale w PE to już broń Boże coś ruszać...

 

Z tego co pamiętam to w odpieraniu ataków chodziło raczej o to, że skoro KRYTYKUJESZ, to staraj się żeby tak krytyka była KONSTRUKTYWNA.

Bo z tego co czytam, to większość "narzekaczy" jako koronny argument podawało "nie bo nie :)

 

Haro, jeśli 11 osób powie Ci że jesteś durniem, to znaczy że jesteś durniem? Ciekawe podejście do życia albo bardzo niska samoocena ;)

Tak, pod tym się podpisuję - konstruktywnie - proszę bardzo, chętnie się odniesiemy do tego, a jeszcze chętniej zmienimy. I takich rzeczy było dużo - od spisu treści (zmiana ze stron na alfabetyczny w liście gier), przez grzbiet, po choćby nowe logo (jedna z nielicznych sensownych uwaga dotyczyła "zbitki" liter w wyrazie "Extreme" i została uwzględniona). Ale nie popadajmy też w skrajność - gdyby redakcja chciała uwzględniać każdą sugestię to byśmy jeden numer robili pół roku.

 

Perez się chyba zmeczył odpowiadaniem, albo ten temat dostał łatkę - ponarzekają, przestaną.

Ekhm, odpowiadam bardzo chętnie, ale nie 24h/dobę :). Powtarzam - ktoś pisze coś konstruktywnego czy ma sensowne uwagi - odpiszę. Ale nie będę odpisywał każdemu, kto wrzuci hasło "kiedyś to było super".

 

No genialna logika - nie cierpię takich stwierdzeń w stylu "Cieszcie się że...". My jesteśmy dla czasopism, czy one dla nas? Jeśli coś czytelnikowi nie pasuje, to czytelnik po prostu przestanie kupować. Na pewno nie będzie się cieszył.

Proste, no nie? I my tak też myślimy - jesteśmy dla czytelników i zmieniając coś, nie robimy tego z myślą, żeby kogoś wkurzyć, co nie znaczy też, że nie chcemy się rozwijać, bo "ktoś się przyzwyczaił". Zmiany są zawsze ryzykowne, ale są też konieczne. Przykłady można mnożyć, choćby, strzelam, Nokia, która będąc liderem w branży telefonów komórkowych nagle została zepchnięta, bo zaspała, gdy wszyscy wokół się rozkręcali. W naszej branży też się sporo dzieje - pojawił się Playbox (tak, tak,słabizna itd., tylko potem się okazuje, że wielu kupuje, bo ładnie wygląda), Neo również się zmieniło, a my słyszymy "eee, stare PE to było super, po co zmieniacie, ale ogólnie to w sumie nie kupuję Was od 2 lat" - takich głosów jest sporo.

 

A to ja wam zdradzę sekret internetu. Tutaj ludzie tylko marudzą, bo kto jest zadowolony, ten nie trwoni swojego czasu, na chwalenie się tym, tylko korzysta z tego, co go zadowala. Hałaśliwi malkontenci są nikim przy anonimowych odbiorcach, i tylko w swoim mniemaniu ich głos jest najważniejszy. A taki Perez sobie patrzy na wyniki sprzedaży magazynu i ma niezadowolonych głęboko w.

Spokojnie, Perez nie ma nikogo w... Ale fakt, tak często jest, że zadowoleni się nie odzywają, bo po prostu korzystają z tego, co jest. Tyle że my wychodzimy z założenia, że również tych niezadowolonych chcemy przekonać. Gdyby nam (mi) nie zależało, to bym na to forum nie zaglądał, a jakoś jestem :).

 

Jak tak dalej pójdzie to tych marudzących będzie coraz więcej.

A taki Perez będzie sobie patrzył na spadające wyniki sprzedaży magazynu i mu żal głęboko ściśnie...

Ale co dalej pójdzie? Powtarzam - my nie zrobimy nagle, żeby było jak 5 lat temu, bo są inni ludzie, inny grafik i, banał, świat się zmienia. A o wyniki sprzedaży proszę się nie martwić :).

 

Ja tylko mówię że jak tak dalej pójdzie to sprzedaż zacznie spadać.

Kilka kolejnych nieudanych zmian robionych niejako za plecami czytelników i ludzie przestaną kupować.

To już nasze ryzyko, które podejmujemy świadomie. Powtarzam - niektóre zmiany wyszły mimochodem, bo gdy Ściera odszedł, to wiadomo było, że przyjdzie nowy grafik i będzie inaczej. Druga rzecz - zmiany. Spokonie, jak zauważyliście, wiele zmian wprowadzanych jest właśnie po sugestiach czytelników, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę - mamy nagle każdą rzecz konsultować? Załóżmy, że wrzucamy ankietę odnośnie nowego logo z 4 propozycjami - i nagle mamy głosy po 25% i niby jaki to dla nas sygnał? Taki jedynie, że jednym się podoba to, jednym co innego i de facto jesteśmy w punkcie wyjścia. A druga rzecz, że jednak ten krytycyzm jest przeważający, co miało odzwierciedlenie choćby przy newsie o logo na PPE. Kilka pochlebnych opinii, które były plusowane, potem nagle nazbierały minusów, bo doszły negatywne głosy. Przy takim założeniu trudno cokolwiek zrobić/zmienić, bo znajdzie się kilku krzykaczy, którzy zrobią awanturę i nagle okazuje się, że wszystko jest "be".

 

Ja od siebie - merytorycznie jest ok, ale wygląd recek to porażka w porównaniu z tym co było kiedyś. Białe tło, parę screenów i tyle. nawet recenzje pięknych gier są sztampowe (pod względem wyglądu). Szczyty to już Skyrim, Rayman Origins. Z jednej strony dacie nieraz fajny art w recce na całą stronicę by później ładnego Skyrima ubrać w szaty graficzne z Rzeczpospolitej.... A recka Rayman (wiem wiem, numer był zamknięty bla bla bla - ale Cosplay na całą stronę jest...)- nie dość, że brzydka w (pipi) to na jedną stronę. Merytorycznie recenzje trzymają poziom - graficznie - cofnięcie się o parę ładnych lat wstecz. Aż kupię jakieś Neo, żeby zobaczyć jak to tam jest zrobione. Pozdrawiam

Powtórzę się - nad grafiką pracujemy :).

 

Wiecie co jest bardziej wkurzające od narzekaczy? Ci, którzy wytykają narzekaczom narzekanie. I kto tu niby nie ma czego zrobić z wolnym czasem? :P

 

Nożesz chyba od tego jest to forum, żeby chociaż tutaj można było napisać co się uważa o samym czasopiśmie i zachodzącym w nich zmianach. W dziale z listami siłą rzeczy wiele wiadomości nie będzie drukowanych, zresztą Listy zamienione w dział pokrzywdzonych to nie byłby dobry pomysł tak czy siak. Ale nie. Na forum, które - w przeciwieństwie do magazynu - przyjmie każde wypociny i tak trafi się ktoś, komu będzie przeszkadzało, że ktoś inny ma zdanie odmienne i coś mu się nie podoba. Bo przecież wszyscy mają kochać wszelkie zmiany.

 

Żeby nie było - sam nie zgadzam się z wieloma negatywnymi opiniami, nie uważam też żeby z PSX Extreme było jakoś skrajnie źle. Ale mam też swoje zdanie w paru kwestiach i nie wiem dlaczego miałbym być przez to uznanym za malkontenta. Ba, o wielu rzeczach i tak nie pisałem, bo uważam to raczej kwestia przyzwyczajenia i nie ma sensu pluć się, skoro za jakiś czas całkiem o tym zapomnę.

 

W sumie mała rada dla wszystkich - jednym polecam nieco więcej dystansu, a drugim cierpliwości - każdy ma prawo narzekać i nie zgadzać się ze zmianami i miło by było, gdyby większość zarzutów (zwłaszcza tych sensownych) nie była olewana. I tak podziwiam Pereza za cierpliwość ale fakt faktem, że często odpowiada on jedynie na posty, na które w sumie odpowiadać nie ma po co - bo albo to wałkowany w kółko temat, ale kwestia wyjaśniania już wiele razy.

 

Są natomiast problemy, które imo faktycznie powinny zostać przedyskutowane (screeny od producentów, za mało miejsce na recki, ale wystarczająco na cosplay, artowrki i tryliard reklam i niepotrzebnych pierdół).

Jeśli coś przeoczyłem to na pewno nie celowo. A to że odpowiadam po kilka razy, to inna rzecz. W sumie mógłbym odsyłać każdego, bo "30 dni temu już o tym było", ale to bez sensu, bo dla mnie to żaden kłopot odpisać 5 czy 10 raz, choćby na to samo :). A każdego traktuję jednakowo i uważam, że warto udzielić odpowiedzi, jeśli pytanie jest sensowne.

 

A odnośnie Twoich uwag:

a) screeny - my nie mamy z nikim żadnego dealu, żeby dawać ładne i kolorowe graficzki. Było tutaj o Saints Row - reckę Kali pisał dosłownie na chwilę przed zamknięciem, więc kluczowe było, aby zamknąć numer. Tak, wiem, najlepiej byłoby mieć grę 2 tygodnie wcześniej, ograć, przygotować grafiki i ładnie złożyć strony. Żeby była jasność - my się nie tłumaczymy, ale niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć. Tak samo jak czasami pojawia się zarzut o 3gr - jak mamy niby takie coś dorzucić, gdy mamy jedną kopię, którą recenzent dostaje 4 dni przed zamknięciem? Wychodzimy z założenia, że lepiej dać rzetelne 3gr albo wcale, gdy inny redaktor nie miał okazji pograć.

b) miejsce na recki - sorry, będę chamski, ale dasz kilka tysiaków na dodatkowe strony? Pismo ma swoją objętość - Ty narzekasz, że mało miejsca na recki, a ktoś narzeka, że za mało publicystyki. Ten słynny Cosplay - nad tym pracujemy i już w najbliższym numerze zobaczycie, jak z nim będzie. Całostronicowe arty - baaardzo sporadyczne i jak już do tylko do recki numeru (a sam fakt takiego arta to też jakaś wizja grafika). Reklamy - wiem, że to dla czytelnika samo zło, ale jednak dla pisma to źródło dochodu, a chyba nie muszę tłumaczyć, jak do działa... Zresztą, numer 172 - 10 całych stron + kilka mniejszych reklam. Numer 164 - 13 całych stron + kilka mniejszych. To tak w ramach wyjaśnienia, że reklam nagle nie wymyślił nowy wydawca.

Odnośnik do komentarza

Hmm... dużo myślałem nad tym wszystkim. My czytelnicy powinniśmy dać kredyt zaufania nowej ekipie. Nie oszukujmy się Ci kolesie wiedzą co robią. Znają się na tym, to jest pewne. Fakt sam "jęczałem" trochę nad tym co ostatnio się dzieje w reakcji i z czasopismem. Ale przemyślałem pewne rzeczy. Nie spieprzcie tego. Wielu ludzi w Polsce na was liczy! Jedno mnie tylko zasmuciło... czy Ściera już nigdy nie wróci do redakcji?

Edytowane przez gigant84
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam tych wszystkich ekspertóf, ktorzy piszą o poziomie sprzedaży, że coś wzrosło, coś spadło albo będzie spadać kiedy siedza w tych swoich syfiastych pokoikach z plakatami na scianach z gierek wideo.

 

 

 

 

post obraźliwy dla userów , plusa dał Butcher. Ty się facet zastanów co czynisz , przecież ludzie to widzą

 

 

___________________________________________________________________________________

 

 

widziałem okładki na PPE, są efektowne , zdecydowanie jednak lepsza ta z samym Batmanem, tę druga szpeci okrutnie te NIEBIESKIE kółko (Wtf grafiku ?)

 

 

 

Ale ale, czy CENA WZROŚNIE DO 10 zł ???????????

 

 

bo to byłaby przesada gruba, CDA ma 3 PEŁNE GRY i więcej stron i kosztuje 15 zł. Rozumię podwyżke do powiedzmy 9 za stałe 108 stron ale o 2 zł to byłaby gruba przesada.

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie - czy szanowna redakcja w ogóle bierze pod uwagę opinie, które się tu pojawiają i w jakiś sposób rozpatruje pewne uwagi? Bo narzekanie na całostronne arty, przesadnej wielkości fotki z cosplayów itp. (w skrócie, idiotyczne marnowanie miejsca, którego to rzekomo zawsze brakuje) oraz ogólnie na szatę graficzną nie pojawia się tu pierwszy raz. To jak to jest? Po prostu nas olewacie czy już zaczynacie łaskawie coś robić w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza

Wspominałem o spadającej sprzedaży i obawiam się ze miałem rację.

W świetle narzekań na zmiany które nie wszystkim się podobają podniesienie ceny na 9,99 to trochę strzał w stopę.

 

Butcher miszcz powinieneś jeszcze walić minusy wszystkim którzy są tak bezczelni że krytykują jakże wspaniałe zmiany w PSX.

Chyba sodówka do głowy uderza.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie - czy szanowna redakcja w ogóle bierze pod uwagę opinie, które się tu pojawiają i w jakiś sposób rozpatruje pewne uwagi? Bo narzekanie na całostronne arty, przesadnej wielkości fotki z cosplayów itp. (w skrócie, idiotyczne marnowanie miejsca, którego to rzekomo zawsze brakuje) oraz ogólnie na szatę graficzną nie pojawia się tu pierwszy raz. To jak to jest? Po prostu nas olewacie czy już zaczynacie łaskawie coś robić w tym kierunku?

Bierze i rozpatruje. I jak najbardziej staramy się działać w ten sposób, aby te uwagi uwzględnić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...