Skocz do zawartości

Kierunek, w którym zmierza PE


Rekomendowane odpowiedzi

grzybiarz: to, że my możemy sprzedawać tylko nasze archiwa to wynik praw autorskich. Nie będę się zagłębiał w szczegóły, bo dokładnie tych zapisów nie pamiętam, ale po prostu ustaliliśmy, że to, co wydał Fenix z ekipą jest ich i oni tym rozporządzają, a to co wydał nowy wydawca - jest nasze. Stare numery mogą być dostępne w sklepe.pl.

 

pajgi: redakcja magazynuje stare numery :). W każdym razie nie jakieś setki, ale każdego numeru jest kilkadziesiąt sztuk pod ręką, gdyby ktoś chciał kupić jakieś archiwum (lub po prostu do wglądu, gdyby była taka potrzeba). Dodruk to już zupełnie inna bajka (dosłownie). Trudno mi sobie wyobrazić, aby nagle tłum czytelników zechciał kupić numer sprzed X lat.

Odnośnik do komentarza

Koso odpisał powyżej, jak sprawa się ma. Ja dodam, że są też momentami problemy natury technicznej - recenzja gry powstaje na ostatnią chwilę we Wrocławiu, a aparatura do ściągania screenów jest w Wawie i Roger ciągnie shoty do innych recek, które już zostały napisane wcześniej. Poza tym nie każda płytka z grą wraca do stolicy, więc gdybyśmy chcieli ściągać screeny do wszystkich recek sami, to PE by nigdy nie wyszło na czas.

 

nie kumam jesteście największym, najbardziej rozpoznawalnym magazynem konsolowym w Polszy i macie jedną maszynkę do ściągania screenów? Ja j.ebie - Polska XD. Dać Wam 300zł na drugą?

 

kwestie NDA rozumiem - na szali kładzie się z jednej strony rzetelność, a z drugiej strony chęć szybkiej recenzji aby była dobra sprzedaż numeru. Jasne jak słońce, robiłbym tak samo.

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koso odpisał powyżej, jak sprawa się ma. Ja dodam, że są też momentami problemy natury technicznej - recenzja gry powstaje na ostatnią chwilę we Wrocławiu, a aparatura do ściągania screenów jest w Wawie i Roger ciągnie shoty do innych recek, które już zostały napisane wcześniej. Poza tym nie każda płytka z grą wraca do stolicy, więc gdybyśmy chcieli ściągać screeny do wszystkich recek sami, to PE by nigdy nie wyszło na czas.

nie kumam jesteście największym, najbardziej rozpoznawalnym magazynem konsolowym w Polszy i macie jedną maszynkę do ściągania screenów? Ja j.ebie - Polska XD. Dać Wam 300zł na drugą?

 

Ha, to samo chciałem napisać ;) Rozumiem takie wytłumaczenie z 10 lat temu, albo jakby pismo było niszowo-garażowym szrotem drukowanym na igłówce u ojca w pracy. Ale do wuja pana, jest 2013 i mienicie się "największym w Polsce magazynem o konsolach"... W NDA nie będę wchodził bo rozumiem, że czasem jest coś za coś, ale nie żeby 80% pisma to były kolorowanki dłubane przez działy marketingu, bitch please.

Odnośnik do komentarza

Gry w wersji review na specjalne konsole od producenta zazwyczaj mają NDA, w którym często jednym z punktów jest zakaz ściągania obrazków z tej wersji. W ten sposób firma zabezpiecza się przed samodzielnym łapaniem screenów, które, cóż, zawsze wyglądają gorzej od tych, które sama przygotuje.

 

M. in. dlatego mimo wieloletniej miłości do PE już chyba drugi czy trzeci numer zamiast wydać 10 zł na te kilkadziesiąt stron wolę kupić trzy browary. Czarę goryczy przelała recenzja Far Cry'a 3, gdzie większość screenów nie była wykonana przez Was. Na cholerę mam oglądać podrasowane świecidełka od producenta? To jest zapowiedź czy recenzja? Ja chcę fakty, nie mydlenie oczu. To + absolutnie zero wspomnienia o tragicznej wydajności gry mnie ostatecznie zniechęciło. Śmierdzi na kilometr. Jasne, możecie się zasłaniać jakimiś NDA, umowami, kopiami recenzenckimi, brakiem możliwości, bla bla bla. Mnie to nie obchodzi, to jest Wasz problem. Moje wymagania (chcę po prostu rzetelnej oceny i faktów) nie są chyba aż tak wygórowane?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Gry w wersji review na specjalne konsole od producenta zazwyczaj mają NDA, w którym często jednym z punktów jest zakaz ściągania obrazków z tej wersji. W ten sposób firma zabezpiecza się przed samodzielnym łapaniem screenów, które, cóż, zawsze wyglądają gorzej od tych, które sama przygotuje.

 

M. in. dlatego mimo wieloletniej miłości do PE już chyba drugi czy trzeci numer zamiast wydać 10 zł na te kilkadziesiąt stron wolę kupić trzy browary. Czarę goryczy przelała recenzja Far Cry'a 3, gdzie większość screenów nie była wykonana przez Was. Na cholerę mam oglądać podrasowane świecidełka od producenta? To jest zapowiedź czy recenzja? Ja chcę fakty, nie mydlenie oczu. To + absolutnie zero wspomnienia o tragicznej wydajności gry mnie ostatecznie zniechęciło. Śmierdzi na kilometr. Jasne, możecie się zasłaniać jakimiś NDA, umowami, kopiami recenzenckimi, brakiem możliwości, bla bla bla. Mnie to nie obchodzi, to jest Wasz problem. Moje wymagania (chcę po prostu rzetelnej oceny i faktów) nie są chyba aż tak wygórowane?

Chyba nikt nie bierze recenzji serio :>

dla mnie psx to takie pismo w stylu faktu, moge przeczytac ale na serio tego nie wezme

Odnośnik do komentarza

To może w Zgrentgenie bedą autorskie screeny? Ok, pierwsza w Polsce recenzja jakiegoś głośnego tytułu, to i screeny od producenta, co by Gracze się nie przerazili, ale po paru miesiącach w Zgrentegnie można by i wrzucać prawdziwe screeny, jak i poruszać kwestie techniczną. Też mi się czasem wydaje że gracie na pc(?), na ppe.pl gość podał przykład że nowy Skyrim na PS3 w dniu premiery - bez patchy, był wręcz niegrywalny. W recenzji nikt o tym nie wspomniał. W recce Far Cry są zachwyty nad grafą, ale jak ma się to do wersji pc? Chciałbym poczytać o tym jak (może to chamskie, ale obiektywne) PS3 nie daje sobie rady itp.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

W sumie to chłopaki mają trochę racji. Pamiętam czasy jak np. HIV pisząc reckę znęcał się nad tym, że giera nie chodzi w 60/50 fps. Jeszcze nie tak dawno, np. nie dał max grafice w GoW2, uzasadniając, że animacja ma "tylko" 30, płynnych fpsów...

Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej. Parę takich hura-optymistycznych ocen za grafikę w ostatnim czasie się w piśmie przewinęło (żeby przypomnieć choćby Battlefield 3, Shift 2), a które w praktyce okazywały się co najwyżej średniakami (przynajmniej w dniu premiery).

 

Dzisiaj w reckach opis strony wizualnej to jakieś 2-3 zdania, co trochę dziwi, biorąc pod uwagę, że przeciętny user wie o mechanice rozgrywki, historii itd. praktycznie wszystko już po zapowiedziach, a największą niewiadomą mimo wszystko pozostaje nadal strona wizualna gierki w wersji 1.0. Wystarczy poczytać komentarze, choćby na tym forum, o co mają największy nerw konsolomaniacy przed wyjściem jakiegoś głośnego tytułu (optymalizacja, równe potraktowanie obu platform pod względem jakości wizualnej itp.).

Odnośnik do komentarza

Od dłuższego już czasu dostrzegam smutny fakt, że w pogoni za szybkścią opublikowania recenzji zapomina się o słowie "rzetelność". I niestety, obawiam się, że nie ejst to jakies niedopatrzenie, lecz działanie celowe. Nie tyczy to tylko PE, ogólnie mediów growych. Dla mnie najbardziej wiarygodnym źródłem recenzji są obecnie podcasty o grach, oczywiście te bardziej ogarnięte, czyli: Forumogadka, Nieczyste czy InputLag. Może informacja jest spóźniona, ale przynajmniej nie przemilcza niewygodnych faktów. A wspomniana juz techniczna ułomność Skyrima na PS3 czy wydajnościowa czkawka FC3, to fakty, które nie wiedzieć dlaczego umykają tak wytrawnym "fachurom", jak m.in recenzenci PE.

Odnośnik do komentarza

Dorzucę kilka kamyczków do ogródka . Zachodzę w głowę-RE6 według SoQa ma ocenę 9, a w przeglądzie gier roku jest uznana przez niektórych Zawodem Roku ( ktoś liczył na 10?, SoQ nie widzi ułomnośći gry?

Może pomyślcie o pewnej formie erraty dotyczącej - upośledzeń danej gry( różnic wersji PS3,X) wynikłych po premierze, testu multi jeśli serwery wcześniej nie były dostępne, wrzuceniu 3Groszówek innych graczy nawet miesiąc po premierze. Wrazie potrzeby małe starcie w formie Grandy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja natomiast ciesze sie ze w ostatnich numerach nie ma bzdur typu "Laska numeru", zawsze byłem zwolennikiem tresci, ze tak powiem dla graczy "hardcorowych". A te wszystkie dodatki, sa moim zdaniem na miare "Bravo". Dlatego mam nadzieje ze szybko wypadnie dział zgred i czytelnik polecają, wogole mnie to nie interesuje kto jaka muzyke czy ksiazke poleca, poniewaz jest to kwestia gustu i moim zdaniem nie ma zbyt wiele wspolnego z grami wideo. Ponadto nie podoba mi sie "spłycanie" pisma, jak np. wyniki najlepszych gier z 2012 roku. Te cytaty, z opiniami graczy... Wolałem przekaz, który był wczesniej, czyli opinie "zgredów", z nimi utozsamiałem się, a tak czytam opinie anonimowych ludzi, ktore zupełnie mnie nie interesują. Bardzo żałuje ze od kilku lat zrezygnowano z rankingu najbardziej oczekiwanych gier, kalejdoskopy to dla mnie pójscie na łatwiznę. Tak samo zreszta jak TOP10 gier 2012 roku według PSX Extreme. Ma to sie nijak wzgledem ich opinii kilka stron wstecz. Mam wrazenie, ze pasja w pismie zanika, a pismo tworzone jest z obowiazku. Nie wiem, moze wydawca narzuca taki styl? No i jeszcze teksty Pani Moniki. Nie odbieram jej tego ze gry sa jej pasją, ale próba udowodnienia, że "dziewczyny tez grają w gry" jest dla mnie komiczne. Jej felietony strasznie nudzą, a dywagacje z Hivem w "zrentgenie", dotyczacym Nintendo Wii, było troche żenujące. Niech PE przestanie być "trendy", bo niedługo powstanie osobny dział dla graczy-homo, a mnie osobiscie nie interesuje kto jaki jest. Podsumowując, zawsze byłem temu przeciwny, ale zaczynam uważać, że faktycznie kiedys PE było "lepsze". W porównaniu do Neo, PE zaczyna byc pismem dla wszystkich, a jako wieloletni miłośnik gier wideo, nie chce być stawiany na równi z dzieckiem, które raz na miesiac wezmie pada (Move'a) do reki i zagra w Wonderbooka...

 

A własnie, gdzie sa recki na 8-10 stron najbardziej oczekiwanych gier? Może zamiast wrzucać do pisma masę felietonów "o niczym" warto przeznaczyc kilka dodatkowych stron na mega recenzję jakiejs wybitnej gry.

Edytowane przez OsciBosci
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...