Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony nie rozumiem dlaczego gamespot jeszcze żyje, będąc skorumpowanym nieprofesjonalnym komercyjnym szmatławcem (mówiąc delikatnie), ale z drugiej strony muszę zapytać - dlaczego wszyscy wokół się tym Duck Tales podniecają? Czytałem, że dobry platformer na licencji z dawnych lat, ale czy coś poza tym? Bo jeśli platformówek nie trawię w praktycznie żadnej postaci, to chyba nie mam tam czego szukać?

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym całym MOBA? Kiedyś już o to pytałem i ktoś tam starał mi się to wyjaśnić ale tłumaczył to growym żargonem więc i tak nic z tego nie zrozumiałem. Nigdy nie grałem w DotA, raz zagrałem w LoL i rozumiem, że chodzi tutaj o to aby zniszczyć wieżyczki i bazę przeciwnika. Co mnie bardziej interesuje to to, co w tych grach jest takiego trudnego? Oglądałem kiedyś turniej Starcrafta i tam wszystko wydawało się być logiczne - trzeba było w locie zmieniać strategie, znać wszystkie buildy i kontry na buildy przeciwnika, mieć niezłą koordynację ręka-oko, opanowywać kilka różnych grup jednostek i ogólnie myśleć. Tutaj oglądam jakąś grę i za nic nie rozumiem o co chodzi - gracz ma jednego ludzika, steruje tylko nim i rzuca jakieś czary, więc wszystko wygląda banalnie co zatem sprawia tyle trudności, że ci gracze trenują tyle co ci od Starcrafta?

Odnośnik do komentarza

To, że twój przeciwnik też steruje jednym ludzikiem i rzuca czary. Jak więcej trenuje to będzie lepszy. Plus jest w tych grach różnego rodzaju mechanika, którą tłumaczą growym żargonem (ostatni zadający obrażenia zdobywa złoto itp).  Do tego jest cała masa postaci, którymi się gra w różny sposób i trzeba też na nich często przygotowywać odmienne taktyki. Tak to wygląda okiem laika co pograł tylko kilka godzin w tego typu produkcje.

Odnośnik do komentarza

@rinzen

To jest trudnego, że musisz obrać taką strategię i taki build postaci aby miała szanse z innymi przeciwnikami. Musisz wiedzieć co kupować, jakie runy, ataki, jakie najbardziej efektywne combosy robić na przeciwników itp. Serio, jak oglądam mecze jednego typa to gościu ma wszystko w jednym palcu, postaci, itemy, gra zarąbiście, ciśnie wszystkich jak chce. Aby do tego dojść trzeba poświęcić naprawdę mnóstwo czasu. 

Odnośnik do komentarza

Piszecie, że strategia i odpowiednie dobranie buildu ale co jeszcze, bo wyuczenie się nawet setki buildów to tylko kwestia czasu i samozaparcia a nie umiejętności. Rozumiem, że to jest jak z Szekspirem - każdy może go wykuć na pamięć ale tylko niektórzy recytują go na deskach teatru. Co jest zatem tym czymś co odróżnia grupę profesjonalistów od mas zwyczajnych graczy? W SC prócz strategii i buildów jest jeszcze chociażby mikro/makro, które jest chyba głównym czynnikiem wyróżniającym pro na tle reszty; tutaj nie ma makro, bo nie ma budynków a i mikro chyba nie za wiele, bo ludzik jest tylko jeden i z tego co widzę po screenach to ma tylko 4 czary.

Odnośnik do komentarza

Po prostu wiedzą jak grać. 

Nie da się tego wytłumaczyć, to po prostu widać po tym jak gra profesjonalista. Ma mechanizmy gry w małym paluszku, wie kiedy uderzyć stwora, aby dostać golda i zwiększyć statystyki, wie ile zabierze dla poszczególnego stwora życia, wie czy swoim ulti zdoła zabić przeciwnika z tyle a tyle HP, poza tym jungler.

To trzeba zobaczyć. Pooglądaj polskich prosów jak grają, chociażby kanał na YT Gimperr, ma tam mecze lola, zobacz jak gra, wtedy mam nadzieję ogarniesz czym różni się pro od zwykłego gracza. ;)

Odnośnik do komentarza

Bez sensu porównywać doto do starcrafta - w starcrafcie jesteś zależny tylko od samego siebie, a w doto duże bitwy zależą od zgrania całej drużynki.

Chain stuny, silence na odpowiednich postaciach może odwrócić starcie o 180 stopni ;p

 

Nawet w pubgames jak trafi się niegłupi zespół wychodzą całkiem fajne akcje. LoL w porównaniu do doto jest prostacki w sumie, nie trzeba się skupiać na last hit/denies.

 

doto>lol, polecam gierki z The International 3, zwłaszcza Navi v TongFU game 3 i game 5 finałów

Odnośnik do komentarza
 Co jest zatem tym czymś co odróżnia grupę profesjonalistów od mas zwyczajnych graczy?

 

 

Nic, jeżeli znasz mechanikę gry, buildy, postacie i masz map awareness, do tego refleks i 4 innych takich jak ty = pro team w mobach. 

 

 

 

Chain stuny, silence na odpowiednich postaciach może odwrócić starcie o 180 stopni ;p

 

Nawet w pubgames jak trafi się niegłupi zespół wychodzą całkiem fajne akcje. LoL w porównaniu do doto jest prostacki w sumie, nie trzeba się skupiać na last hit/denies.

 

W pro lolu wygrana zawsze zalezy od łączenia kombosów wszystkich postaci z druzyny, nie tylko chainowania stunow i silence'a. Lwia czesc skilli ma kilka zastosowań, jak ktoś gra czytając w przerwach guida to wiadomo że będzie prostacko.

 

 

Po co mu polecacie jakieś kanały i mecze lola/doty, jak nie grał to zobaczy tylko biegające postacie srające kolorkami i wyłączy z nudów po 5 minutach.

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza

rinzen

 

Chcesz zrozumiec na czym polega roznica?

Obejrzyj sobie taki przykladowy mecz, a nastepnie sproboj zagrac w ta gre i porownaj sobie co sie dzieje w normalnej grze i jak to sie odnosi do pro graczy. Po prostu masakra.

 

[Co prawda nie sadze zebys mial na to ochote, bo w sumie ogladanie jakiegokolwiek meczu nie jest interesujace jesli sie nie siedzi w temacie.]

Odnośnik do komentarza

Ku.rwa, po prostu nie wierzę w GTA IV na PC. Gra automatycznie ustawia się na low detale, w rozdziałce 800x600 w trosce o to, że mi się komputer spali, bo więcej nie wyrobi.

 

A karta 4gb ddr5 XDDDDD

 

Co za port. Matko bosko. Grzebie teraz z jakimiś plikami w edytorze, ale dalej chu.ja to daje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...