Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Pękłem i kupiłem. I w końcu skończyłem dziś zabawę z nowymi bebechami. Teraz czas na przywracanie świeżego Win11 do stanu używalności XD

Pół dnia się z tym jebałem, głównie, żeby heatsink Arctic Freezer 2 360 dobrze leżał na tym ich nowym upgrade kicie pod LGA1700. Na styk te nowe Intele to kryje.

Fotka z zakupów:

 

uED45l6.jpeg

 

Nie jest to aż tak karkołomny hardware jak u Tjeryego, ale śmiga pięknie, płyta ładnie odczytała XMP pmięci, VBS wyłączony na starcie, kabel 12VHPWR z oplotem, solidny i stabilny, że aż ciężko go w ogóle zgiąć. Dużo siedzenia w BIOSie i tweakowania i jeszcze więcej w samym W11, bo to co MS daje defaultowo to jest po prostu rzyg i zniewaga człowieka, który to kupuje. Aż zapomniałem ile roboty jest przy reinstalacji Windowsa, żeby to jakoś wyglądało, chodziło i nie wkurwiało. Żadnej gierki już dziś raczej nie odpalę bo się zmęczyłem XD Jutro ciąg dalszy, instalacja essential programów, wypierdalanie zbędnych i benchmarking. Póki co 13700KF obiciążony tysiącem zakładek przeglądarki Chrome zrobił max 36 stopni. Ramy - 26 ten bliżej CPU, 24 ten dalej. W pokoju ambient regulowany - 21. Wygląda to wszystko bardzo obiecująco.

Edytowane przez MarekCol
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, easye napisał:

No taki Cyberpunk nagle z RT Ultra działałby w 60+ i to bez frame generatora, a Twoje samoloty w 100 z FG ^^

 

Jedyne co mnie zastanawia, to karta w którą celuje:
MSI GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trio 12GB GDDR6X - Karta graficzna - Morele.net


Jest o 1.5cm dłuższa od obecnej i chyba mi nie wejdzie do obecnej obudowy :/

Odnośnik do komentarza

@tjerywciąż nie dawała mi spokoju nasza rozbieżność. I w końcu doszedłem. 2 ostatnie dni spędziłem na ustabilizowaniu bios i działaniu ram w trybie gear1. Po chyba 20 bootloop, w końcu się udało :banana: Efekt jest taki, że nasz odcinek testowy trzyma mi w granicy 85-90 fps, i raz spadł do 78. Myślę, że mogłoby to jeszcze wzrosnąć jak bym miał ram z mniejszymi timingami. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

No ja tak mam bez żadnej ingerencji, także jakbyś się tak pobawił na 13900k i DDR5 to i tak byś miał zapewne więcej ;) 

No to na bank. Tyle, że u mnie powinno od startu działać w gear1 bo używam na 3600. A działało ciągle na gear2. Więc tak naprawdę naprawiłem błąd, a nie cos ulepszyłem ;) A jakie Ty masz u siebie prędkości DDR5? I jaki zestaw, 2x16? I zasdnicze pytanie, czemu nie robisz żadnego OC? Nie chce Ci się z tym pierdolić i testować stabilności, nie umiesz czy nie czujesz potrzeby?

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Panowie wg poniższego rysunku

image.png.bb3d32197e19fe60b5c053a7a636b17b.png

 

W zaznaczonym na czerwono 2 pytania:

 

1 - AIo 360 na górę czy na bok?

2 - skoro na przodzie jest 2 x 140 i 1 x 120 to lepiej chyba by było dać aio na bok a na górę 2 x 140 czy to bez sensu? Nie bardzo wiem jaki wpływ na przepływ ma montaż na boku. Z tego co czytam to chłodnica zamontowana na boku nie jako nie wpływa na przepływ wewnątrz budy. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, mozi napisał:

Trzeba sprawdzić. Tak czy inaczej z przebojami ale wjechało

 

573A8C90-FAE8-4621-891C-95B2C9C1707C.jpeg

4090, i9... Czekam na forumkowy ból dupy. Bo przecież jak to tak stawiać na jakość i prędkość jednocześnie chamie Ty:rofl:

 

Zacny zestaw. Nie wiem tylko czemu się uparliście w tej cenie na tego Strixa. Pokaż wnętrze obudowy jak już złożysz potwora :wub:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki - strix? Suprim finalnie (zerknij jeszcze raz) wole jednak trochę dopłacić bo wczesnej jakoś średnio było z modelami które miałem. Mam 3080 mastera i jest chuyowy. Inna sprawa ze to nie jest tak ze się logujesz do sklepów i jest do wyboru do koloru - stirxa nie ma, tuf to może za 2 tyg będzie (da się tufa kupić ale w jakiś foremkach w stylu Tryton). Teraz widzę ze trochę ceny spadają bo już koło 8500 się pojawi zotac ztcp. Liczę ze na 3 lata starczy ale się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, mozi napisał:

Dzięki - strix? Suprim finalnie (zerknij jeszcze raz) wole jednak trochę dopłacić bo wczesnej jakoś średnio było z modelami które miałem. Mam 3080 mastera i jest chuyowy. Inna sprawa ze to nie jest tak ze się logujesz do sklepów i jest do wyboru do koloru - stirxa nie ma, tuf to może za 2 tyg będzie (da się tufa kupić ale w jakiś foremkach w stylu Tryton). Teraz widzę ze trochę ceny spadają bo już koło 8500 się pojawi zotac ztcp. Liczę ze na 3 lata starczy ale się zobaczy. 

O płytę główną mi chodziło :D

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, mozi napisał:

Strix w sumie bo może coś procka kopne wyżej i dlatego tez chłodzenie które jako nieliczne daje radę z oc tego cpu + płyta z mocniejsza sekcja zasilania. 

Tzn chodziło mi o to, że w tej cenie jest aorus master który ma istotne rzeczy przy OC. Lepszą sekcje zasilania, wyświetlacz kodów, przyciski flash bios i reset bios z tyłu i tak dalej. A kosztuje podobne pieniądze. No chyba że miałeś jakąś dobrą cenę po prostu. 

 

Od razu napisze, zewnętrznego przycisku resetu bios nie doceni nikt komu komp nie wpadł w bootloop. Dopiero jak wpadnie i można nacisnąć guzik zamiast łączyć śrubokrętem piny, docenia się jego obecność:D A oc timingów ram to czasami kilka bootloop dziennie niestety. Mi wczoraj zaczął się wywalać 6 sekund po włączeniu. Nawet nie mogłem w bios nic zmienić bo jak tyloo wchodziłem to było zamrożenie i koniec. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...