Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Raport NVidii:

 

Nasze projekcje przewidywały, że przychody ze sprzedaży produktów związanych z kryptowalutami spadną w minionym kwartale do poziomu 100 milionów dolarów, w rzeczywistości wyniosły one jednak zaledwie 18 milionów. Chociaż spodziewaliśmy się, że jeszcze w tym roku ten segment będzie dla nas istotny z finansowego punktu widzenia, teraz przewidujemy, że jego rola będzie minimalna lub żadna.


Źródło: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=110717

 

Bardzo dobrze, c.h.u.j im w du,pę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie mimo że obecna karta mi styka to jeżeli w granicach 900e będzie można dostać podkręconego RTX 2080TI a karta pozwoli na 120fps w 1440p to bym może nawet wymienił obecną ale też raczej bym poczekał do premiery Cyberpunk czy innego hitu bym miał pewność że moja karta już dostanie zadyszki. Wymiana karty to zawsze był mały problem bo łatwo odsprzedać starą ale już z prockiem i płytą główną zawsze mam problemy by za jakieś sensowne pieniądze sprzedać.

Odnośnik do komentarza

Ale to ceny z VAT czy bez? :yao: 

Premiera pod koniec września.

 

Z tego co pokazali 2080/2080Ti wyglądają jak obcięte karty Quadro. Na samej konferencji zdawali się też bardziej targetować zastosowania profesjonalne niż giereczkowe.

AMD póki co kompletnie bez odpowiedzi na to, co pokazali tu zieloni. Technologicznie zostali już teraz zupełnie zaorani, brak kontrargumentu na Ray Tracing, a Mantle i Vulkan umarły w powijakach. Jeśli kolejne Radeony okażą się znów odgrzanymi kotletami (po raz kolejny zresztą już gdzieś tak od 2012 r., nie licząc kart Vega, które nie zawojawały) to chyba nawet najwięksi fanboye zwątpią. :frog:

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Zostaję przy mojej 970. do wszystkiego póki co styka. :cool:

 

Spodziewałem się takich cen, bo konkurencji nie ma. Ale duża też w tym zasługa kopiących kryptowaluty. Z tego co słyszałem na rynku zalegają 10xx, więc nieprędko wszystko wróci do normalności.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Ceny prosto ze strony Polskiej Nvidii więc zakładam że już z VAT , no ale naprawdę karty musiałyby mieć wzrost wydajności minimum dwukrotny w stosunku do poprzednika by wymiana miała sens. Sam ray tracing kompletnie nie robi na mnie wrażenia (obecnie pokazywane jest na przykładzie nowego Tomb Raider). Cena 2080TI jakby miała obsługiwać każdą grę w 4k/120fps a wiadomo jak to będzie.

Link do streamu

 

Odnośnik do komentarza

Ray traycing to na razie technologia, która w grach będzie wykorzystywana w 10% może. Jeszcze na to o wiele za wcześnie, sam ceo nvidii o tym kiedyś wspominał, ale w tym momencie pora na promowanie technologii, bo czemu nie? Zapaleńcy będą płacić grube hajsy za to.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym że dobrze wykorzystany physix w grach czy w demach nawet na prezentacji Nvidii robił sporą różnice , do dziś pamiętam śnieg w Arkham Origins czy też fizyke gazet pod nogami. A tutaj no fajnie różnica jest ale kompletnie nie adekwatna do tego jakiej potrzebuje mocy. Dalej uważam że powinni iść w physx i skupić się mocno na fizyce w grach.

Odnośnik do komentarza

No do dziś pamiętam jak ojciec złożył mi potwora z 8800 na pokładzie gdzie kosztował w okolicy 1800zł co było szokiem . Teraz 1800 za używaną kartę poprzedniej generacji to dobry deal... Szkoda że amd idzie w liczby a nie w gry bo jednak jak już pisałem jestem kompletnie zrażony do tej firmy a z PC GAMING zawsze kojarzyć mi się będzie combo INTEL+GFORCE.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

XD już kupuje w sli tego tytana. No ciekawe jak to gracze przyjmą, o ile woogle dostaną w sklepie do kupienia te geforcy. No jak monopolista rozdaje karty to właśnie tak jest.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

No u mnie karta RTX 2080TI stoi po 1259e i to od nvidii , zakładam że podkręcona od msi/gigabyte będzie te 1350 kosztować więc dużo za dużo . Poczekam na testy bo według tabelki nvidii(jak zwykle zresztą) skok jest duży w wydajności , w grach jak będzie te 2x więcej klatek to te 2080 można łyknąć( 2080TI przestałem nawet rozważać).

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Orzeszek napisał:

XD już kupuje w sli tego tytana.

No właśnie nie. Właśnie mamy skutek tego, że ponoć wielu podmiotom do zastosowań profesjonalnych taniej było kupić parę GTX-ów 1080 niż pakować się w Tytany\Quadro :potter:

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SpacierShark123 napisał:

GTX 2080Ti - 5549 zł
GTX 2080 - 3699 zł
GTX 2070 - 2799 zł 

Do referentów trza będzie doliczyć spokojnie ze 2 stówki + "januszowe"
Morele ruszyły z preorderami: https://www.morele.net/wiadomosc/premiera-nowych-kart-graficznych-nvidia/10700/

Ups, zapomniałem, że forumek nie łączy postów :/

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...