Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki mi football manager będzie działać to będę happy. Mało wymagam od pc ostatnio:D crpg i strategie nie zjadają karty. Ostatnio w sumie ramu mi zaczyna brakować bo 8gb to już przymalo a w pracy mam 32 gb (tam fm śmiga jak ta lala bo i procek i7 tamtej generacji). W sumie ostatnio więcej gram na pc w pracy taki miły okres w wakacje mam że mało się dzieje. Fm idealny jako gra z doskoku tak samo civ 6:)

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SpacierShark123 napisał:

Różnica jest na tyle mała że chyba prędzej wymieniłbym kartę na gtx 1080ti którego idzie dostać 250euro taniej niż 2080

Warto poczekać na benchmarki, które pojawią się dopiero krótko przed premierą nowej serii. Mimo całego tego narzekania ludzie którzy maja już teraz dostęp do dokładniejszych danych na temat wydajności po cichu mówią że 2080 bez ti będzie kartą sporo mocniejszą od 1080ti przy wykorzystaniu klasycznego renderowania.

3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Ta karta nie jest bezpośrednim następcą GTX-ów więc raczej bez sensu porównanie.

Innego następcy nie będzie. Ray Tracing to na razie pieśń przyszłości (mimo że wydajność w takim bfie podobno jest bardzo dobra a samo zastosowanie rt w gej grze zrywa czapki) więc nic dziwnego że ludzie chcą poznać rzeczywisty przyrost mocy w porównaniu z poprzednią generacją (podobno ma być to zmiana na poziomie przejścia z maxwelli na pascale).

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dla mnie już battlefront 2 czy też quantum break to perfekcja graficzna i więcej nie potrzeba niech fiflaki miękkie zaczną brać się za fizyke bo do ta sterylność czasem aż obrzydza giereczke.

Od zawsze na zawsze fizyka > grafika.

Odnośnik do komentarza

Strasznie słabo to wygląda , jakby to był jakiś rodzaj technologi zjadający 10% wydajności karty to jeszcze bym był w stanie zrozumieć zachwyty i pewnie sam bym używał podobnie jak HW czy PhysX bo jednak lubię nowinki techniczne. Patrząc że zjada to prawie całą moc karty to nie widzę sensu obecnie pchania się w te technologie a mogli poczekać jeszcze kilka lat i wypuścić coś co pozwoli na te 60 klatek w 4k. Obecnie większe parcie mam na klatki niż ten Ray Tracing. Czekam na jakieś testy rtx2080 bo jeżeli karta pozwoli naprawdę uzyskać te 60 klatek w 4k to będzie można rozważyć kupno . Bardziej ciekawi mnie ta technologia dlss , po za tym chwile temu sprawdziłem aż z ciekawości Battlefield 1 i te odbicia , wygląda to tak jakby specjalnie obniżyli jakość odbić w BFV by było widać większy skok jakościowy bo BF1 ma je dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza

Ja też na razie zlewam jakikolwiek upgrade tym bardziej że kolejna generacja kart może pojawić się szybciej niż zwykle. Niedługo gotowa będzie liografia 7nm i nie sądzę żeby nvidia czekała z premiera nowych kart. Wtedy pomyśli się o wymianie karty i od razu procka na 7nm architekturze akurat w okolicach premiery Cyberpunka ;)

Odnośnik do komentarza

No ja nawet nie czekam na testy , udało mi się sprzedać gtx 1080 za 400e , dołożyłem 300 i wciągnałem nówke 1080Ti EVGA SC2. Sam wybór nie tyle był spowodowany wydajnością a komfortem , mój gtx 1080 od msi potrafi po OC sięgać nawet 85c a w ostatnie upały ~32stopnie skakały podczas giereczek do 91c(więcej już nie szło bo karta mocno zrzucała zegary). Spodziewam się że RTX 2080 pewnie wydajnościowo będzie przed 1080Ti ale z cenami ładnie ich porobiło że nie ma szans bym brał rtx. Myślałem też nad kupnem używki ale uwierzcie mi Holendrzy to dużo większe buce na tych portalach typu OLX niż Polacy , takich akcji co tutaj jeszcze nia pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Miałem robić upgrade pc. Siedzę już od dawna na GTX670 i reszcie sprzętu z tej epoki. Miałem brać 10XX ale jakoś wytrzymałem i doczekałem do premiery 20XX. Niestety cena zabójcza.

Znając siebie to bym celował w najwyższy model. Jednak nie obejdzie się bez wymiany reszty podzespołów. W sumie tylko głośniki, mysz i klawiatura by zostały. Do tego jakiś przyzwoity monitor. Jak wszystko podliczę to pod 20k podchodzi :/. Niby mógłbym to kupić ale jak pomyślę że kupię za to: 65 cali OLEDa, PS4 Pro, Xklocka X, zostanie na gry i może ipada pro jeszcze dokupię. Pyknę sobie na tym w RDR2, SpiderMana i będę zadowolony. Dodatkowo pewnie bardziej się odstresuję po robocie siedząc na kanapie niż przy biurku. Pewnie by szło przyoszczędzić nie kupując topowych podzespołów ale i tak będzie to sporo kasy.

 

 

Odnośnik do komentarza

tia a potem mamy sytuacje gdzie trzeba nerfic turrety trollbjorna w overwatchu bo dzieci na padach nie potrafia ich zabijac tak szybko jak dzieci na klawiaturach i myszkach (ofc nerf byl tylko na wersji konsolowej)

 

nie ma jakies jedynej slusznej drogi. dla mnie akurat tak sie sklada ze gram w wiecej gier niegrywalnych na padzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...