Skocz do zawartości

XCOM: Enemy Unknown


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Yyyyy, to są jeszcze ludzie którzy używają kompa do czegoś więcej niż Wordpad + Firefox i siedzą na XP ? O.o
Wiedziałem, że taki post się pojawi. Wyjątkowo nie trzeba było długo czekać ;>

 

Mam legalnego XP, który działa bezproblemowo i w zupełności wydajnie nawet z nowymi produkcjami. Do tego wręcz stopnia, że nie widzę konieczności zmiany systemu za 400zł tylko po to, "aby być trendy i na czasie i co by dzieciaki się ze mnie nie śmiały".

 

A jak mi ktoś chce powiedzieć, bym sobie ściągnął pirata, to z całym szacunkiem, niech od razu skoczy pod jadącego Tira, czy coś.

Odnośnik do komentarza

No i super że oryginalny. Tez mam oryginalną Windę. Wiem, zę XP może działać dobrze bo był to niezły system. Potem licha Vista i dobra "siódemka".

 

 

Ale w dobie gier wymagających coraz częściej Vista i wyżej siedzenie z XP na kompie na którym się gra jest odrobinkę dziwnym posunięciem ;)

I to nie ma nic wspólnego z "OMFG, noob ma XP - buuuuuuu" tylko z tym, że jest to DOBRY system który jest WYMAGANY coraz częściej ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie ma nic wspólnego... ;)

 

Do tej pory nie natknąłem się na żadną interesującą mnie pozycję, która by nie działała z XP. 400zł piechotą nie chodzi, tak więc nie widzę sensu na chwilę obecną zmieniania OS tylko dla jednej gierki. Dopóki faktycznie XP nie "umrze" i nie będzie absolutnie wspierany, to nie spieszy mi się z zakupem 7 - szczególnie przy moich oczekiwaniach co do gier PC i czasie przy nich ostatnio spędzanym.

 

Jeśli sprowadzamy całość tylko do gierek, to już wolę te 400zł dołożyć do zakupu 3DSa, albo innej konsoli. Zaś do pracy w zupełności wystarcza mi XP.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiecie czy pudełkowa edycja od Cenegi będzie rejestrowalna na steam'ie?? Bo u nich (na muve.pl) można najtaniej wyrwać egzemplarz (plus jeszcze darmowa wysyłka kurierem).

"In addition to the digital pre-sale bonus, all PC versions of XCOM: Enemy Unknown will be powered with Steamworks."

 

Source:

http://www.newgamene...ort-steamworks/

 

 

 

 

Wnioskuję, więc że tak - będzie się dawało. Tak jak Borderlands 2, Dishonored czy w przyszłości BioShock.

Swoją drogą, klucze do gry widziałem w necie za mniej niż 100 zł, więc muve jest tanie tylko w przypadku boxa.

Edytowane przez Kazuun
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja sie naprawde dziwie ze gra nie chodzi na XP. Popatrzcie na wymagania - gra wcale nie ma duzych, wymagania typowo XPkowe.

 

W sumie jakis napalony na to nie bylem, ale kupilbym na jakims steam sale - a tak to dupa.

 

A ja sie naprawde dziwie ze gra nie chodzi na XP. Popatrzcie na wymagania - gra wcale nie ma duzych, wymagania typowo XPkowe.

 

W sumie jakis napalony na to nie bylem, ale kupilbym na jakims steam sale - a tak to dupa.

Odnośnik do komentarza

inb4 "zomg lol to ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach używa XP do czegoś więcej niż notatnika i kalkulatora????//meh"

 

Co do ceny, to jeśli komuś nie zależy na pudełku, to niech poluje na Green Man Gaming. Ceny w dolarach, klucz steam, pre-order był wielokrotnie oferowany w rozmaitych promocjach, a w dodatku łączył się z kodami zniżkowymi.

 

Jeśli zaś chodzi o pudło, to osobiście już jestem tak uprzedzony do cenędzy, że czasami wolę dopłacić te kilka złotych i kupić importa, aniżeli dać im zarobić bezpośrednio. ;>

Odnośnik do komentarza

Przyznam się szczerze, ze ten tytuł od samego początku, od pierwszych zapowiedzi mi wisiał jak kilo kitu u sufitu.

Kilka dni temu (z tydzień może?) wyszło demko gry na Steam. Zero chęci by je sprawdzić. Ale jak tak się patrzy na swoją friend listę i widzi, że codziennie grę odpala kolejna osoba to zaczyna się myślenie: "Wtf jest w tym takiego ciekawego że aż tyle osób sprawdza demo. No nic, ściągamy." - no i ściągnąłem....

 

Gat fakin damn it! This shit is quite awesome!

 

Może graficznie gra nie niszczy etc, ale rozgrywka kojarzy mi się trochę z Gorky 17, które swego czasu uwielbiałem (takie gry mają swoją nazwę jakąś konkretną czy jeno strategie turowe?). Obecnie myślę nad day 1 purchase nawet.

Odnośnik do komentarza

Nie wiecie czy pudełkowa edycja od Cenegi będzie rejestrowalna na steam'ie?? Bo u nich (na muve.pl) można najtaniej wyrwać egzemplarz (plus jeszcze darmowa wysyłka kurierem).

"In addition to the digital pre-sale bonus, all PC versions of XCOM: Enemy Unknown will be powered with Steamworks." http://www.newgamene...ort-steamworks/

Wnioskuję, więc że tak - będzie się dawało. Tak jak Borderlands 2, Dishonored czy w przyszłości BioShock.

Swoją drogą, klucze do gry widziałem w necie za mniej niż 100 zł, więc muve jest tanie tylko w przypadku boxa.

Dzięki za odpowiedź. To jednak biorę w muve.pl - 84zł już z wliczoną przesyłką kurierską wydaje mi się najlepszą ofertą ;) (i dodatkowo nie będę musiał ściągać tych 20GB z neta - przy moim wolnym łączu to duży plus).

 

A co do samego dema to jak dla mnie - za krótkie, za łatwe i za dużo prowadzenia za rączkę. Rozumiem, że chcieli pokazać mechanikę gry, ale do wyjaśnienia tego wystarczyłby 10minutowy gameplay na yt, a do dema mogli wrzucić już coś bardziej ciekawszego/trudniejszego.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że tam ma być multi ;)

 

Jeśli gra faktycznie będzie godnym następcą swego prekursora, to o długość gry nie masz się co martwić. Ba - nawet po zakończeniu kampanii możesz się pokusić o kolejne podejście o nieco odmiennej strategii, składzie drużyny itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...