Skocz do zawartości

Beyond: Two Souls


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem grę na PS4. I jestem pod wielkim wrażeniem. To moja pierwsza gra Quantic Dream i prawdę mówiąc podchodziłem do niej jak pies do jeża gdyż to co wcześniej czytałem na temat mechaniki raczej mnie odrzucało. Jednak fabuła, postać, gra - KLIMAT - rzuciły mną o ścianę. Może faktycznie w niej mniej jest samej rozgrywki a więcej filmu ale w żadnym razie nie jest to w tym wypadku wada. Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jak zaplanowałem tak i zrobiłem. Po Detroit odświeżam sobie Beyonda. W obliczu braku internetu musiałem stawać na głowie aby zorganizować sobie tą grę (wycieczka, z routerem, monitorem, konsolą do starego mieszkania gdzie mam net i ściągniecie gry). Udało się i już dwa wieczory odświeżam sobie przygody Jodie.

 

Generalnie Beyond może i nawet ma lepsza historię niż Detroit, na niewiele się to jednak zdaje skoro Detroit jest po prostu lepszą grą. W nowszej pozycji QD od pierwszych rozdziałów czuć, że nasze wybory mają znaczenie. W Beyondzie o wiele bardziej czuć liniowość fabuły a wszystko co się dzieje to bardziej QTE urozmaicające interaktywny dramat niż faktyczny wpływ na dalszy rozwój wydarzeń. 

Odnoszę wrażenie, ze niektóre sekwencje (

Spoiler

Sekcja z portalem, na pustyni, misja CIA, nie skońćzyłem jeszcze gry toteż wszystkich nie przywołam

) są wciśnięte na siłę i służą tylko wydłużeniu gry jako takiej. Nie miałem takiego uczucia przy okazji Detroit. Tam wszystko było na miejscu i służyło budowaniu klimatu i fabuły.

Także David C. powoli dochodził do perfekcji w wybalansowaniu tego czym taka interaktywna opowieść ma być. W Beyondzie odbił za bardzo w kierunku naśladowania filmu/książki. Nie zrozumiał, że nie powinien ich kopiować, ale odkryć grę jako medium do opowiadania historii.

 

Co ciekawe, uważam, że sekwencje akcji są o wiele lepsze w Beyondzie niż Detroit. Ucieczka z pociągu czy nawet fabularnie, nijak pasujący do reszty, Portal potrafią napompować adrenalinę. Widząc rozmach tego co Jodie wyprawiała w na motocyklu i tuż po nim chchiałbym aby następca Detroit trochę popracował nad sekwencjami akcji.

 

BTW: Śmiesznie było zobaczyć Detroitowego Todda i Chloe w młodszych wersjach jako pedofila i młoda wredną $#@ę na imprezie urodzinowej. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...