Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

info bo pomimo,że nie mam PES2013 dalej wnikliwie śledzę temat na największych forach(evo web, winning eleven blog itp) bo jeszcze rozważam ponowny jej zakup:

 

- patch wyszedł wczoraj ok godziny 12.00

- online działało kilka godzin po czym padło

- jest community z wyborem regionu(można wybrać np Warsaw,Cracov itp i grać mecze tylko z mieszkańcami tych regionów)

- do istalacji patcha potrzebne jest usunięcie wszystkich custom option file

 

A teraz trzymajcie się:

- PATCH POWODUJE PERNAMENTNE ZWISY KONSOLI

- POPOŁUDNIU KONAMI OFICJALNIE USUNĘŁO GO Z SWOICH SERWERÓW

 

I UWAGA UWAGA:

- PATCH ZMIENIA ROZGRYWKĘ, czyli po demo1,demo2, full, po tym wczorajszym patchu mamy kolejną wersję, min. zdecydowanie lepiej bronią bramkarze, przemodelowano strzały(bardzo dużo słupków i poprzeczek) i zmieniono coś z prędkością zawodników, AI konsoli rozgrywa też piłkę zupełnie inaczej

 

OGÓLNIE LOL

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

O (pipi)a, no to zaszaleli xD

 

Chciałbym wierzyć, że zmiany w rozgrywce są podyktowane feedbackiem od graczy, a nie kolejną niewytłumaczalną zabawą suwaczkami na pałę. Za to miło mnie zaskoczyła możliwość wyboru regionu w community. Ciekawe ile zajmie im wypuszczenie tego patcha tak, żeby nie wywalał konsoli na plecy. A może stwierdzą, że olewają temat. Komedia.

Odnośnik do komentarza

jak czytam na forach(w tym nawet polskich np ps3site) to oczom nie wierze...czy wszyscy powariowali i ubzdurali sobie coś...podobno rozgrywkę znowu przyśpieszyli, strzały przemodelowali, bramkarze bronią aż za dobrze, zmieniono kontrast na niektórych stadionach, ilość słupków i poprzeczek przy strzałach jest bardzo duża, lepiej wchodzą główki itp.

 

Konami POWARIOWAŁO, nagle miesiąc po premierze znowu jak widać randomowo poprzesuwali suwaczki i bądz tu graczu mądry i w nerwach oczekuj kolejnego patcha, który pewnie znowu całą rozgrywkę postawi na głowę.

Odnośnik do komentarza

ojej ojej pierwszy dzien z PESem na PS3 (pogrywalem troche na PC ML ale to bylo nic) i jaram sie okrutnie - tego mi bylo trzeba! po kilku latach katowania rok w rok fify (od '08) , ostatni PES jaki gralem na powaznie to byl PES6, currentgenowe PESy ofc tez kupowalem jako fan kopanej ale byly szybko sprzedawane, po miesiacu max, tutaj czuje ze pogram mocniej bo juz na wejsciu mialem niewyobrazalny fun, to co mnie uderzylo to powiew swiezosci po nudnej walce na to kto wykonczy swoje schematy (hi FIFA wstaw dowolny numer lacznie z 13) i co najwazniejsze juz kilka pierwszych goli online dalo mi taka satysfakcje jakiej nie dal mi *zaden* gol/win w fifce - to sa fakty, po prostu czuje ze to jest wypracowane czyms wiecej niz prostym patternem na gola

 

zeby nie bylo tak kolorowo - jasne sa i wady, na czele ich jest stumble animation (tylko CPU to potrafi zalozyc - przy pressingu na twojego zawodnika typ zaczyna sie potykac i nie mozna sie z tego wyrwac inaczej niz uciekajac poza zasieg - straszny syf, mam nadzieje ze za rok tego nie bedzie) a 2ga rzecz to przegiete wyjscia sprintami z off the ball, sa za mocne i obroncy nie maja na to odpowiedzi (jakby byly lepsze kolizje to moze by dawali rade, moze na Fox engine sie uda :sleep: ), miejscami wiecej tu arcade niz sima (przenikajace podania) ale na razie mi wszystko jedno bo bawie sie swietnie

 

glebia gameplayu jest powalajaca, wystarczy zobaczyc ile rzeczy jest do nauczenia w performance training : nowe przyjecia, dynamic 1-2, manual passy manual shoty, nowe triki, deft touch, off the ball, nutmeg shot, knuckle shot mozna wymieniac do rana bo jest jeszcze masa rzeczy w command list - np przyjecie z shot fake (ktore nawiasem mowiac jest calkiem przydatne jak sie wie kiedy tego uzywac)

 

najbardziej ofc zauwazam to czego nie ma w fifce (o swobodzie nie bede wspominal bo wiadomo), czyli Player ID (Arjen biega tak samo koslawo jak irl, w fifce pilkarze roznia sie tym ze Iniesta jest szybszy od Xaviego...) i te przyjecia w ktorych jestem zakochany : teraz jest juz wszystko - perfect trap, przyjecia klata, przyjecia w wyskoku w powietrzu (genialne to jest) i mozna walic piekne woleje i przewroty jak na filmiku ponizej

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wnvrlu7O6v8

 

a dlaczego sie tak jaralem dzisiaj jeszcze? pierwszy mecz offline i pierwszy gol...pietka Lewego vs ingerlund, nawet nie wiem jak ja odpalilem bo mi sie zdarza raz na 100lat :ph34r: potem jeszcze wpadl pierwszy knuckle z wolnego C(yborg)R7 - nie moglo zaczac sie ciekawiej ; potem jeszcze znajomy z forumka pokazal mi msce w szyku (ten widget pod R3 do komunikacji co dodali bardzo spoczko) o jak dobrze ze przegralem te mecze bo oznacza to ze newfag nie dobierze sie latwo do kogos ogarnietego

 

bramki wieczoru https://www.facebook...60330515&type=2

 

zagralem kontrolnie ranking match, spodziewalem sie poczatku barcafestu a tu koles najezdza na Inter! a tak straszyliscie Realem/Barca :] chyba ze mialem lucky day

 

obadalem jeszcze MLO, matchmaking dziala jak nalezy - dalem filter similar level i dolosowalo mi nubasa i gralismy swoimi default teamami z brudasami, wynik 5-3 :) ten defaultowy bramkarz to pierwsza rzecz do wymiany bo wpadalo absolutnie wszystko co toczylo sie w strone bramki, jakby go nie bylo to wynik bylby taki sam :blum1: i tak jak mowilem - gole strzelone online nawet najwieksza kapusta mnie strasznie grzaly, byla adrenalinka ktorej nigdy nie mialem w fifce...polecam od razu uderzac w MLO bo tutaj miodnosc jest 12/10 ; szczegolnie ze wywalili kilka glupot z 2012 typu team form itd ; dodali tez Rival Rankings takze zawsze mozna grac z kims na swoim poziomie

 

po pierwszym "razie" z pesikiem jestem oszolomiony, polecam 2013 wszystkim znudzonym schematami fify albo szukajacym innych wrazen, tutaj jest tego nadmiar :] takze fifka niech sie troche pokurzy bo tu trzeba przewrotki pocwiczyc...i kupic bramkarza do MLO ofkoz :nyam2:

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pograj jeszcze trochę bo nie wszystko się zgadza, np. na temat MLo matchmaking gdzie wszyscy na pes-scenie i w kilku innych miejscach narzekają, że wiecznie im koksowe zespoły wyszukuje na similar level. Na rankedzie miałes totalnie lucky day, ja zagrałem koło 20stu spotkań i niemal wszystkie na topy z la liga, choć więcej ludzi gra o dziwo realem (sezonowcy ).

 

BTW Przyjęcie piłki podczas wyskoku ? Jakaś specjalna notacja czy zwykły trap z r2 ?

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

0:58 na filmiku powyzej, wydaje mi sie ze te wyskoki odpala sie z R2, ale z R3 tez chyba mozna, najczesciej zdarzaly sie u typow z Player ID (Ronaldinho, CR) ale nie wiem czy jest jakas zaleznosc

 

jak macie jakies tipy jak zaczac MLO to chetnie poczytam bo nie wiem skad brac kase na przedluzanie kontraktow a kadra jest spora? mysle nad uszczupleniem jej do 16-18 grajkow ciecia kosztow itd :)

Odnośnik do komentarza

Mała prywata:

 

@Zajman: kiedy turniej we Wrocku jakiś? :)

 

@Blackmamba: musimy potestować online tym razem w Pro :)

 

 

 

Odpaliłem wczoraj dość niechętnie pierwszy mecz online i było tak jak się spodziewalem. Jakis dzieciak odpalił Barcę, i przez 90% akcji spamował Messiego. Po pierwszej połowie wyłączyłem, gdyż funu było w tym zero.

 

Ciekawa sprawa, ale mam od paru lat już tak, że w FIFIE praktycznie nie dotykam trybów offline i non stop cisnę pojedynki online, w PESa z kolei chyba z powodu dawnych przyzwyczajeń non stop offline w soczystych trybach LM, LE, BaL i ML. Już nie mogę doczekać się spokoju wieczorem i sesyjki z Pro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie dzisiaj pro i stwierdzam, ze ta gra jak na razie mnie przerasta :D Odbiór piłki rywalowi to jest jakiś cud. Gdy przeciwnik dojdzie do mojego pola karnego to zaczynam modlitwę. Tak samo przy rożnych i wolnych bitych na wysokości pola karnego... Zagranie na jeden kontakt też zaczynam się dopiero uczyć.

Gram na 4/6 poziomów trudności.

Na razie jest rewelacyjnie ^^

 

PS: czemu do uja w grze jest tylko 8 piosenek O.o (w sumie to 7 bo Nosa, nosa wyłączyłem)

Odnośnik do komentarza

Jest 8, ale IMO większość fajnych (chociaż są gusta i gusta)

 

Męczę obecnie sezon moim Juve i bawię się jak za czasów Szaraka, dość powiedzieć, że od czasów PES3 jedyne sezony w grze sportowej gram regularnie w FM. Świetny klimat Champions League, rywalizacja ligowa i prosty, acz sycący system transferów. To wszystko doprawione tym piłkarskim feelingiem, którego wlasnie brak w FIFIE. Tam mamy licencje, tryby, tryby, opcje, tryby, ozdobniki, tryby. Tu mamy czysty gameplay i niezbędne do wczucia się odpowiedniego opcje.

Odnośnik do komentarza

ja właśnie wrzucam option file z WENB, zobaczymy czy sie postarali

 

co do gry to fun mam skokowy - od mega miodu do frustracji

 

miód - jest online i w MLO ale pod warunkiem ze wygrywam :) albo jak trafi sie zaciety meczyk ; 2 wolne po oknach weszly w MLO (Jacomorac is god) to sie cieszylem jak dziecko z lizaka :music: ; mialem tez fajny meczyk w Warsaw community, Sunderland - Montpellier, a myslalem ze nie ma opcji pograc online na luzie bez spiny ale jak widze sa ludki co mysla podobnie

 

frustru też było - troche drażni mnie input lag online, co jak co ale to nie sa takie same warunki do gry jak offline, slaby ten ich p2p netcode i malo wydolne serwery do lobby, lubia porozlaczac czasem ; ten input lag rozwala mi troche rozegranie pilki i timing w dryblingu bo wyglada to jak granie w szachy 2 ruchy do przodu, zanim typ poda to wiem gdzie to idzie bo reakcje grajkow sa spowolnione, grajac z Polakami jest jeszcze w miare ok ale w MLO losuje randoma z netem z szałasu i jest czesto slabo, moze sie przyzwyczaje

 

czasem slonce czasem deszcz :nyam1::bad:

Odnośnik do komentarza

A w Łodzi nadal kupienie pesa graniczy z cudem. Jeden sklep ma rzekomo na stanie, ale oczywiscie w zwiazku z tym woła 195 zł. W sumie jak kupowałem 2012 w momencie jak wchodzila do platyny, to była identyczna sytuacja - wszędzie niet, tylko ten jeden sklep miał. Trochę to dziwne, żeby coroczna edycja gry sportowej była towarem deficytowym.

Odnośnik do komentarza

HM dla mnie zmiany w rozgrywce dały się we znaki. Nabiłem rating prawie 800 na ranking mach, a teraz ledwo mecze wygrywam. Bramkarze bronią lepiej, ale odbiór płki zrobił się tragiczny. Wcześniej zwód z R2 ładnie wchodził, a teraz na 80% przeciwnik wygarnie Ci piłkę(chyba, że grasz Barcą). Wogóle odbiór piłki zrobił się dziwny czasem 4-5 płkarzy zabera po sobie piłkę i powstaje takie zamieszanie, że głowa mała. Wydaje mi się, że przechwyty też są lepsze imo lekko przesadnie. Ogólnie nie podobają mi się te zmiany bo teraz czuję się jakbym grał w nową część pesa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...